وبلاگ گردشگری

دیداری از بزرگ ترین میراث تاریخ جنگ های روسیه جاذبه ها تهیه شده توسط دپارتمان فروش تور ParsPalad.com/b/95a41

موزه سلاح و جنگ سنت پترزبورگ که یکی از جاذبه های روسیه به شمار می رود، یادبودی است از تاریخ جنگ های این کشور. هر کشوری که جنگ را پشت سر گذاشته طبیعی است که یادآوری تاریخ آن و حفظ میراث آن جنگ را در یکی از اولویت هایش قرار دهد. در تور روسیه با تاریخ جنگ ها و میراث آن، همچنین ادوات جنگی بیشمار کشور روسیه آشنا خواهیم شد.

دیداری از بزرگ ترین میراث ماندگار تاریخ جنگ های روسیه در تور روسیه

موزه سلاح و جنگ (Artillery Museum) سنت پترزبورگ که یکی از جاذبه های روسیه به شمار می رود، یادبودی است از تاریخ جنگ های این کشور. هر کشوری که جنگ را پشت سر گذاشته طبیعی است که یادآوری تاریخ آن و حفظ میراث آن جنگ را در یکی از اولویت هایش قرار دهد. در تور خارجی روسیه با تاریخ جنگ ها و میراث آن، همچنین ادوات جنگی بیشمار کشور روسیه آشنا خواهیم شد. روسیه در طول تاریخ گسترده خود مجموعه ای از جنگ های داخلی و بین المللی را پشت سر گذاشته است. موزه سلاح و جنگ سنت پترزبورگ نیز کوششی است برای حفظ میراث تمام این جنگ ها. این موزه کامل ترین و پر اهمیت ترین موزه نظامی جهان و یکی از جذاب ترین جاذبه های روسیه است.

موزه سلاح و جنگ سنت پترزبورگ در ساحل جنوبی جزیره پتروگرادسکی در کنار کانال کرونوتسکی و در مقابل قلعه پتر کبیر قرار دارد. این موزه در قلب سنت پترزبورگ است و مقصد اصلی بسیاری از گردشگران سراسر دنیا می باشد. موزه سلاح و جنگ سنت پترزبورگ اطلاعات بسیار مهم و جالبی از تاریخ نظامی و جنگ روسیه در خود دارد که در تور مسکو سنت پترزبورگ، همراه با بسیاری بناهای تاریخی دیگر این شهر از آن بازدید خواهیم کرد.

موزه سلاح و جنگ (Artillery Museum) سنت پترزبورگ، از جاذبه های روسیه

 

آشنایی با تاریخچه موزه سلاح و جنگ در تور مسکو سنت پترزبورگ

در سال های آغازین قرن 18، سازه ای چوبی که در مقابل قلعه سنت پترزبورگ قرار داشت به دستور پتر کبیر ساخته شد، این سازه بعدها با سنگ و آجر بازسازی شد. این مکان قرار بود موزه ای برای نمایش عظمت نظامی روسیه تزاری و مکانی برای انبار اسلحه و لباس نظامی باشد. از آنجایی که امپراطور دستور داده بود که هر فرماندار در سراسر روسیه مجموعه سلاح های قدیمی خود را به این مکان ارسال کند، مجموعه موزه در پایان قرن 18 به بیش از 6000 مورد رسید.
تا آغاز قرن نوزدهم، بازدید از این موزه تنها بنا به درخواست قبلی امکان پذیر بوده و افراد عادی به ندرت فرصتی برای بازدید از این مکان داشتند. با این حال بعدها خود امپراطور دستور بازگشایی این موزه برای عموم را صادر کرد. در سال 1826 تمامی سلاح ها و لباس های فرمانداران و فرماندهان نظامی پیشین روسیه به این موزه اهدا شد. از جمله این اقلام اهدایی، سلاح ها و لباس های پتر کبیر، کاترین کبیر و بسیاری از اشراف و اشراف زادگان بود. با این هدایا و سلاح هایی که اهدا شد، تعداد اقلام و همچنین اعتبار این موزه بسیار افزایش یافت.
در موزه سلاح و جنگ سنت پترزبورگ در کنار انواع مدل های قدیمی سلاح، چندین مدل نمونه توپ نیز قرار گرفت تا به نمایش عموم گذاشته شود. الکساندر اول، اواسط قرن نوزدهم کمیته ای ویژه برای تصمیم گیری در مورد موزه و تجهیزات موجود در آن تشکل داد. این کمیته قرار بود در مورد تخریب یا فروش اقلام موجود در موزه تصمیم بگیرد. خوشبختانه الکساندر دوم این میراث بسیار مهم را که ارزش تاریخی بسیار بالایی دارد نجات داد. ساختمان قدیمی به عنوان یک دادگاه نظامی مورد استفاده قرار گرفت و موزه به مکان فعلی آن جابجا شد. از آن تاریخ به بعد نیز تعداد بازدید کنندگان افزایش یافت.

موزه سلاح و جنگ سنت پترزبورگ

 

سرگذشت موزه سلاح و جنگ سنت پترزبورگ در قرن بیستم

این موزه تاریخ تلخی را پشت سر گذاشت و با غلبه بر تمام رنج های پیشین، و همچنین با تجمیع تمام 27 موزه نظامی دیگر که در سراسر روسیه بودند، تبدیل به بزرگ ترین موزه نظامی جهان شد. از آن پس اقلام و ادوات موجود در آن نیز بسیار افزایش یافت. در طول جنگ جهانی دوم نیز مدیر موزه تلاش زیادی کرد تا مجموعه خود را حفظ کرده و همچنین موارد بیشتری را به مجموعه اضافه کند. در تور تابستان روسیه اطلاعاتی کامل از تاریخ این موزه و همچنین ادوات و موجود در آن را به شما خواهیم گفت. پس از جنگ جهانی دوم موزه دو موزه توپخانه و ادوات مربوط به مخابرات و سیگنال ها در یک موزه واحد ادغام شدند و بنابراین در اواخر قرن بیستم این موزه به کاملترین موزه تاریخ نظامی و تسلیحاتی روسیه تبدیل شد.

امروزه موزه سلاح و جنگ (Artillery Museum) سنت پترزبورگ یکی از کامل ترین و قابل توجه ترین موزه در نوع خود است. بیش از 13 سالن و یک فضای باز بسیار بزرگ در حدود 17000 متر مربع متعلق این موزه است. بیش از 850000 مورد جهت بازدید در این موزه قرار دارد. مکان فعلی موزه، که در قرن 18 ساخته شده بود در سال 2002 باز سازی و تعمیر شد و فضای بیرونی آن نیز به موزه متصل شد. بیش از 300 سال از تاریخ نظامی و تسلیحاتی روسیه و سایر نقاط جهان در این موزه در معرض عموم است.

تانک موجود در موزه سلاح و جنگ سنت پترزبورگ

 

دیدار از نمایشگاه های خاص موزه سلاح و جنگ در تور مسکو سنت پترزبورگ

یک بخش خاص در این موزه وجود دارد که به کلاشینکف افسانه ای AK-47 اختصاص داده شده است. میخائیل کلاشنیکوف، طراح و مخترع این سلاح ارزشمند برای روسیه در سال 2004 و در 85 سالگی این سالن را در موزه سلاح و جنگ (Artillery Museum) سنت پترزبورگ افتتاح کرد. همچنین این موزه بخش های دیگری نیز دارد که به نمایش تاریخ طراحان و مهندسان سلاح سبک و سنگین از ابتدا تا امروز می پردازد. 
علاوه بر تمام موارد و بخش های جذاب موزه، فضای باز آن با توپ ها، اسلحه های ضد هوایی، وسایل نقلیه نظامی و سلاح های غول پیکر تبدیل به یکی از برترین جاذبه های روسیه شده است. علاوه بر دیدار از تمامی بخش های ذکر شده، در تور تابستان روسیه از ادوات پرتاب موشک معروف کاتیوشا، تانک های جنگ جهانی دوم، توپ های ساخته شده توسط آندری چخوف، طراح مشهور تزار کان در کرملین دیدن خواهیم کرد.
در تور روسیه علاوه بر این که در مورد تاریخ موزه از ابتدای شکل گیری آن خواهیم دانست، در مورد تاریخ نظامی روسیه، لباس، اسلحه، وسایل نقلیه، نحوه برقراری ارتباط در طول جنگ، مدال ها و به طور کلی تمام تاریخ سوابق نظامی در روسیه مطلع خواهیم شد.
بازدید کنندگان این موزه از ابتدای شکل گیری ، در مورد تاریخ نظامی روسیه ، لباس ، اسلحه ، وسایل نقلیه ، نحوه برقراری ارتباط در طول جنگ ، مدال ها و به طور کلی تمام تاریخ سوابق نظامی در روسیه مطلع می شوند. این موزه که یکی از بزرگترین در نوع خود در جهان است ، همواره توجه بسیاری از گردشگران را در سن پترزبورگ جلب کرده است. تور تابستان روسیه فرصت بسیار مناسبی است برای علاقمندان تا از جنگ افزارهای این موزه عظیم که گفته می شود برای مسلح کردن چهار تیپ ارتش کافی می باشد، بازدید کنند.

نمایی کلی از موزه سلاح و جنگ سنت پترزبورگ در کنار قلعه پتر

تورهای مرتبط

برچسب ها تور تابستان روسیه جاذبه های روسیه تور مسکو سنت پترزبورگ

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه