وبلاگ گردشگری

موزه کیهان شناسی مسکو جاذبه ها تهیه شده توسط دپارتمان فروش تور ParsPalad.com/b/0d592
1398/11/01 - ساعت 16:50

موزه کیهان شناسی مسکو یکی از جاذبه های روسیه است که در تور روسیه از آن بازدید به عمل می آید. این موزه در خیابان پروسپکت و در نزدیکی پارک ودنخا بنا شده است. بنای یادبودی که در ورودی موزه کیهان شناسی مسکو قرار دارد به یاد حضور روس ها در فضا بنا شد. تور مسکو سنت پترزبورگ شما را با بخش های مختلف این موزه شگرف آشنا خواهد کرد.

موزه کیهان شناسی مسکو از شگفت انگیزترین جاذبه های روسیه

موزه کیهان شناسی مسکو یکی از جاذبه های روسیه است که در تور روسیه از آن بازدید به عمل می آید. این موزه در خیابان پروسپکت و در نزدیکی پارک ودنخا بنا شده است. بنای یادبودی که در ورودی موزه کیهان شناسی مسکو قرار دارد به یاد حضور روس ها در فضا بنا شد. تور مسکو سنت پترزبورگ شما را با بخش های مختلف این موزه شگرف آشنا خواهد کرد. موزه بخش های مختلفی در مورد فضا داشته و ماکت های سفینه ها و ماهواره های فضایی مختلفی در آن به نمایش گذاشته شده است. در این موزه لباس فضانوردان روسی و همچنین ویدیوهایی از اولین حضور روس ها در معرض نمایش است که بسیار جذاب می باشد.

در تور تابستان روسیه از تاریخ و روسیه تزاری گرفته تا روسیه پس از انقلاب اکتبر و اقدامات آنها گفته خواهد شد. یکی از اقداماتی که در زمان حکومت حزب کمونیستی اتحاد شوروی اتخاذ شد تلاش روس ها در جهت دست یابی به فضا بود. با بودجه های کلانی که روسیه در این راه خرج کرد بالاخره توانست جشن اولین حضور خود در فضا را برگزار کند. در همین راستا روس ها در سال 1964 میلادی بنای عظیمی را به یاد بود همین حضور خود در فضا ساختند که در نوع خود شاهکاری است خیره کننده. این بنای یاد بود به همراه موزه کیهان شناسی مسکو یکی از محبوب ترین جاذبه های روسیه به شمار می رود.

موزه کیهان شناسی مسکو یکی از جاذبه های روسیه

 

یادی از جنبه های جذاب بنای یادبود موزه کیهان شناسی در تور روسیه

این بنای پر صلابت و باشکوه یادبود، تداعی گر پرتاب موشک به هوا است. موزه کیهان شناسی مسکو در کنار این بنای یادبود، محل نمایش اقتدار فضایی روس و انواع ادوات و تجهیزات فضانوردی است. فتح فضا در دوران جنگ سرد بسیار حائز اهمیت بود، از این رو روس ها تلاش زیادی در این زمینه کردند و دست آوردهای زیادی را از آن خود کرد کردند. این بنای یادبود نیز به همین افتخار ساخته شد. همانطور که گفته شد این بنا، به سان پرتاب یک موشک است و زبانه های آتشی که به هنگام پرتاب یک ماهواره از زیر آن به وجود می آید، حجم بیشتر این بنای یادبود را گرفته است.

موزه کیهان شناسی و بنای یادبود عظیم آن یکی از اولویت های گردشگران برای دیدار در تور خارجی روسیه است. بدیهی است قبل از دیدار اگر شناخت نسبی از این بنای یادبود و موزه داشته باشیم دیدار مفیدتر خواهد بود. گفته شده است که ارتفاع بنای یادبود 107 متر است و جنس آن از تیتانیوم خالص! اهمیت رقابت فضایی برای حکومت شوروی به قدری بود که برای ساخت این بنای عظیم فراخوانی وسیع در سراسر روسیه جهت طراحی و اجرای آن داده شد. در نهایت 350 طرح اولیه از میان طرح های فراوانی که ارائه شده بود در یک فستیوال انتخاب شد. در نهایت نیز هیئت داوران طرحی را که سه طراح معمار به اتفاق هم آن را طراحی کرده بودند پذیرفته و اجرا شد. کار ساخت بنای یادبود به سرعت شروع و در نهایت افتتاح آن مقارن با هفتمین سالگرد پرتاب موفق موشک شد.

موزه کیهان شناسی مسکو از شگفت انگیزترین جاذبه های روسیه

 

آشنایی و دیدار از قسمت های مختلف موزه کیهان شناسی مسکو در تور روسیه

همانطور که اشاره شد در کنار بنای یادبود و قسمت ساختمانی این بنا موزه کیهان شناسی مسکو قرار دارد. یکی از بخش های بزرگ این موزه قسمتی است که به موضوع کیهان شناسی و کهکشان راه شیری می پردازد. در بخش های دیگر موزه قطعاتی از آزمایشات فیزیکی و تجهیزات مورد استفاده که در زمان انجام تحقیقات علمی اکتشاف فضا صورت می گرفت وجود دارد. از جمله این قطعات و تجهیزات اولین ماهواره ای است که به فضا پرتاب شد. این ماهواره در کنار 85000 وسیله کیهان شناسی و اکتشاف سندی جذاب و شگفت از تلاش روسیه است برای تسخیر فضا.

در بیرون از ساختمان موزه و در بخش جنوبی آن، مجسمه های دانشمندان و مهندسانی که در زمینه اکتشافات فضایی کار می کرده اند وجود دارد. این مجسمه ها در خیابان کازموناتز نصب شده اند. جالب است بدانید که اطراف این موزه و بنای یادبود هر چه هست در مورد فضا و علم فضانوردی است. از خانه شخصی سرگئی کورولیوف گرفته که یکی از برجسته ترین دانشمندان علم فضای روسیه زمان حکومت شوروی بوده تا نام خیابان ها و غیره همه نشانی از علم فضا و اکتشافات مربوط به آن است. گویی هرچه این اطراف است مربوط به حرکت عظیم شناخت و تسخیر فضا است.

موزه و بنای یادبود را در سال 2009 مورد بازسازی و مقاوم سازی بعضی قسمت های قرار دادند. در تور مسکو سنت پترزبورگ با این موزه و بنای یاد بود که نماد و افتخار ملی برای کشور روسیه به شمار می رود بیشتر آشنا خواهیم شد.

موزه کیهان شناسی مسکو

 

برخی نکات و اطلاعات جالب در مورد موزه کیهان شناسی مسکو

همان طور که گفته شد برای طراحی و ساخت بنای یادبود یک فستیوال بسیار باشکوه و جامع گرفته شد. البته افتخار تسخیر فضا در آن زمان برای حکومت کمونیستی شوروی که سودای رقابت تنگاتنگ با ایالات متحده آمریکا را داشت کم چیزی نبود و بنابر این به حق است که روسیه این رویداد را هر چه پر طمطراق برگزار کند. در تور تابستان روسیه با نتیجه و یادبود این رقابت تنگاتنگ و افسانه وار شرق و غرب بیشتر آشنا خواهیم شد. در نهایت این روسیه بود که با همکاری فضانورد پر افتخار، یوری گاگارین در رقابت فتح فضا پیروز شد. یوری گاگارین در عرض 108 دقیقه مدار زمین را پیمود و به این ترتیب آغاز کننده سفرهای فضایی برای انسان بود.

این افتخار به قدری برای شوروی بزرگ بود که چندین بار تمبرهای برجسته در سراسر اتحاد جماهیر شوروی با موضوع فتح فضا چاپ و نشر دهد. این امر تنها به زمان شوروی سابق بر نمی گردد و سالهای اخیر نیز همواره مورد توجه بوده است. به طور مثال در جام جهانی 2014 روسیه، بنای یادبود تسخیر فضا یکی از نمادهای تیم ملی روسیه بود. در تور مسکو سنت پترزبورگ به همراه شما از این نماد پر افتخار و موزه باشکوه کیهان شناسی مسکو دیدار خواهیم کرد.

اشیاء موجود در موزه کیهان شناسی مسکو

تورهای مرتبط

برچسب ها تور تابستان روسیه جاذبه های روسیه تور مسکو سنت پترزبورگ موزه کیهان شناسی

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه