وبلاگ گردشگری

اپرای گارنیر در تور فرانسه جاذبه ها تهیه شده توسط دپارتمان فروش تور ParsPalad.com/b/0859c

یکی از با شکوه ترین و دیدنی ترین آثار تاریخی فرانسه و تور پاریس که بسیاری از گردشگران تور اروپا نیز از آن بازدید می کنند، اپرای پاریس گارنیر Opéra Garnier است. کاخ گارنیر یا گارنیه در قرن نوزدهم میلادی ساخته شده است. شارل گارنیه در سال ۱۸۶۲ این کاخ را شروع به ساخت کرد که در نهایت در سال ۱۸۷۵ افتتاح شد. ۱۳ سال بعد، ۱۲۰۰ متر مربع را برای ساخت تئاتر، اپرا و رقص های باله در نظر گرفتند. داستان ساخت کاخ گارنیر همانند تزیینات داخلی و خارجی اش زیبا و منحصر به فرد است.

ساختمان اپرای پاریس گارنیر با حدود ۲۰۰ سال قدمت هنوز هم یکی از اصلی ترین و زیباترین نمونه های معماری قرن نوزدهم فرانسه به شمار می رود. اگرچه مثل سایر بناهای تاریخی با گذشت زمان، این کاخ هم دچار فرسودگی شد و چندین بار در دوران امپراطور دوم فرانسه و توسط ناپلئون سوم، با نظارت بارون هاوسمن بازسازی و مرمت هایی بر روی آن انجام شد. اولین نوسازی ساختمان اپرای پاریس گارنیر در سال ۱۹۶۹ انجام شد که طی آن برقکاری ساختمان به روز شد. اما نوسازی اصلی در سال ۱۹۹۴ آغاز شد که تا سال ۲۰۰۷ به طول انجامید. در این نوسازی هم دوباره سیستم برق به روزرسانی و پی ساختمان نیز تقویت شد. همچنین نمای خارجی آن که به خاطر آلودگی کثیف شده بود هم پاکیزه شد. بازدید از اپرای پاریس گارنیر یکی از برنامه های قطعی بهترین تور خارجی است.
در اپرای پاریس گارنیر بیش از ۱۰۰ سال است که تئاتر و اپرا انجام می شود. سالن آن ۱۶۰۰ صندلی برای تماشاگران دارد. در این ساختمان علاوه بر سالن اپرا، کتابخانه، موزه و فروشگاه نیز وجود دارد. همچنین از بالکن بزرگ کاخ گارنیه می توان به تماشای پاریس نشست. در موزه ی اپرا، پرده های پشت صحنه، لباس ها و بسیاری اشیاء تاریخی دیگر مربوط به سه قرن پیش به نمایش گذاشته شده است. اگر با تور اروپا و یا تور پاریس سفر می کنید، بازدید از این مجموعه ی زیبا و باشکوه را از دست ندهید.

اپرای گارنیر در تور فرانسه


نمای داخلی ساختمان اپرای پاریس گارنیر با الهام از سبک معماری رومی و یونانی ساخته شده است. سالن اپرای این بنا به شکل نعل اسب بوده و سقف تالار با نقاشی های بسیار و لوسترهای زیبایی آذین بسته شده است. راه پله های بزرگ و پهن منتهی به سالن آمفی تئاتر در کنار نقاشی های دیواری رازآلود بر شکوه این بنا افزوده است. در نمای داخلی همچنین از سنگ مرمر برای ساخت مجسمه های بزرگ، نقش برجسته ها و ستون ها استفاده شده است. در سالن آمفی تئاتر لوستر بزرگی با وزن ۷ تن وجود دارد که از برنز و کریستال ساخته شده است.
در نمای خارجی اپرای پاریس گارنیر هم مجسمه های زیادی وجود دارد؛ از جمله نیم تنه مرمری آهنگسازان که البته این مجسمه ها با نهایت تقارن در تزیینات نما به کار رفته اند. چرا که نمای بیرونی به سبک بوزار طراحی شده که به تقارن تاکید دارد. دو ورودی هم برای این کاخ طراحی شده که یکی مخصوص امپراطور و دیگری مختص عموم مردم بود. گردشگران بهترین تور اروپا می توانند پس از سفر به فرانسه، به پاریس رفته و بعد به Rue Scribe بروند. ساعت بازدید از کاخ اپرای پاریس گارنیر از ۱۰ صبح تا ۴ و نیم بعد از ظهر می باشد.

تورهای مرتبط

برچسب ها کاخ گارنیر آثار تاریخی فرانسه معماری قرن نوزدهم تور اروپا معماری یونانی تور فرانسه

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه