وبلاگ گردشگری

کاخ ورسای  Palace of Versailles جاذبه ها تهیه شده توسط دپارتمان فروش تور ParsPalad.com/b/9e07e
1398/10/30 - ساعت 11:56

کاخ ورسای ( Palace of Versailles ) یکی از معروف ترین و با شکوه ترین کاخ های سلطنتی و یکی از مکان های دیدنی فرانسه است. این کاخ زیبا به عنون نماد فرهنگ و تمدن فرانسه معرفی می شود. تقریبا می توان گفت همه ی گردشگرانی که با تور اروپا سفر می کنند، حتما از کاخ ورسای فرانسه دیدن می کنند.

این کاخ در شهر ورسای در نزدیکی پاریس واقع است. این کاخ که در واقع مجموعه ای چند کاخ است، با ۷۰۰ اتاق، ۱۲ مایل جاده، ۶۷ راه پله و ۲۱۵۰ پنجره بزرگترین کاخ سلطنتی جهان به حساب می آید و به عنوان یکی از میراث های جهانی در یونسکو ثبت شده است. کاخ ورسای نزدیک به سه قرن پیش ساخته شده و با احتساب فضای سبز اطرافش وسعتی در حدود ۸۰۰ هکتار دارد. در فضای سبز این کاخ با عظمت که چشم هر گردشگری که با تور اروپا به فرانسه آمده را خیره می کند، ۲۰۰ هزار اصله درخت و ۵۰ فواره وجود دارد. همچنین از وسایل دیدنی درون کاخ ها می توان به ۵ هزار قطعه مبلمان، ۶ هزار تابلوی نقاشی، ۲۱۰۰ مجسمه و ۱۵۰۰ طراحی اشاره کرد.

 

می توان گفت کاخ ورسای فرانسه با ۱۰ میلیون بازدید کننده در سال پربازدیدترین مکان دیدنی فرانسه است. علت ساخت این کاخ بی نظیر حسادت لوئی چهاردهم به کاخ یکی از وزرایش بوده است! در سال ۱۶۶۰ پس از به قدرت رسیدن لوئی چهاردهم، وی تصمیم گرفت تا برای کنترل کامل دربارش در یک مکان همه ی اشراف و درباریان را ساکن کند. پس از جستجوی زیاد برای محل احداث این کاخ عظیم، شکارگاه سلطنتی در دهکده ورسای که هم اکنون حومه ی پاریس محسوب می شود انتخاب شد. معمار این کار لوئی لووا بود که تا سال ۱۶۷۸ ناظر ساخت بود. وی برای اقامت شاه و ملکه یک آپارتمان را طراحی کردکه شتونف به معنای کاخ نو نامیده شد. این در واقع دو آپارتمان کاملا شبیه به هم بودند که هفت سالن با نام الهه های رومی داشتند. این سبک معماری بر پایه سبک های معماری ایتالیایی رایج در قرون ۱۶ و ۱۷ میلادی بود. سپس ژول هادون مانسارت مسئول این کار شد. او کلیسا و تالار آینه ها را به نقشه ی اصلی اضافه کرد که هنوز هم برای گردشگران تور خارجی از دیدنی ترین مکان های کاخ هستند. در سال های بعد و در ادامه ی روند ساخت کاخ ورسای، شارل لوبرون طراحی باغ و آندره لونوتر مدیریت تزئینات داخلی را بر عهده گرفت.

کاخ ورسای  Palace of Versailles

 

کاخ ورسای نه تنها بر صنعت گردشگری فرانسه که با تاثیری که بر هنر و معماری گذاشته باعث پر رونق شدن تور قاره اروپا شده است. این کاخ با شکوه الهام بخش طراحی معماری کاخ های بسیار زیادی در طول تاریخ شده است از جمله کاخ پتروف در روسیه، کاخ سفید در ایالات متحده امریکا، کاخ همپتون کورت در انگلیس، کاخ هرنشیمزی در تور آلمان و کارخ کرملین در تور مسکو سن پترزبورگ و بسیاری کاخ های دیگر در کشورهای مختلف. همچنین در طراحی کاخ ثابت هاسال در ایران نیز از سبک معماری این کاخ تقلید شده است. این کاخ پس از انقلاب فرانسه مصادره و تمام وسایلش در حراجی های آمریکا و اروپا فروخته شد.

کاخ ورسای  Palace of Versailles

تورهای مرتبط

برچسب ها تور اروپا تور فرانسه پاریس کاخ ورسای جاذبه های گردشگری فرانسه Palace of Versailles

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه