وبلاگ گردشگری

کلیسای آنچيسخاتی Anchiskhati Basilica جاذبه ها تهیه شده توسط دپارتمان فروش تور ParsPalad.com/b/1091e

کلیسای آنچيسخاتی ( Anchiskhati Basilica ) مريم مقدس در شهر تفلیس در کشور گرجستان واقع شده است. این کلیسای زیبا یک کلیسای ارتدوکس می باشد و در عین حال قدیمی ترین کلیسای شهر تفلیس به شمار می آید. در قرن ۶ میلادی ساخت کلیسا به اتمام رسید با معماری متفاوت و زیبا که در تور گرجستان و تور تفليس این همه زیبایی را نظاره گر خواهید بود.

 طبق تاریخ گرجستان این کلیسا توسط پادشاه داچی  در حدود سال های ۵۲۲ تا ۵۳۴ پس از میلاد مسیح ساخته شده است که سرمایه بزرگی برای تفلیس می باشد. این کلیسا ابتدا به نام مریم مقدس بوده است و بعدها  در سال ۱۶۷۵به نام آنچیسخاتی شناخته شد، زمانی که اثر ارزشمندی که از قرن ۱۲ میلادی در کلیسای جامع آنچی نگه داری می شد و تمثال کلیسای جامع آنچی نام داشت به تفلیس منتقل شد تا از تهاجم عثمانی ها در امان بماند. این اثر ارزشمند امروزه در موزه هنر گرجستان نگه داری می شوند که در تور خارجی گرجستان از آن ها دیدن خواهید کرد.

کلیسای آنچيسخاتی Anchiskhati Basilica

 

بین گرجستان، ترک ها و پارس ها جنگ های زیادی رخ داده است و این کلیسای تاریخی بارها مورد آسیب قرار گرفته است به خصوص در قرون ۱۵ تا ۱۷ ولی بارهاو بارها بازسازی شده است. در سال ۱۸۷۰ ساختار کلیسا مورد تغییرات زیادی قرار گرفت و یک گنبد به آن اضافه شد. در زمان شوروی تمامی مراسم مذهبی که در کلیسای آنچيسخاتی مريم مقدس برگزار می شد متوقف شد و این کلیسای زیبا به یک موزه برای صنایع دستی تبدیل شد. بعدها به عنوان یک استدیو هنری به کار گرفته شد و مورد استفاده قرار گرفت. در سال ۱۹۵۸ تا ۱۹۶۴ کارهای بازسازی در این کلیسا انجام شد و به مناسبت سال ۱۵۰۰ تاسیس شهر تفلیس تغییراتی در کلیسا انجام شد تا ساختار ان به شکل اولیه کلیسا برگردد.

کلیسای آنچيسخاتی Anchiskhati Basilica

 

 کلیسا ابتدا از بلوک های سنگی ساخته شده بود و در سال های ۱۹۵۶ تا سال ۱۹۶۵ بازسازی گسترده ای روی آن انجام شد و از آجر بسیار استفاده شد. در و تور تفليس با بازدید از این کلیسا قطعا غرق در نقاشی های زیبا و خیره کننده این کلیسا خواهید شد نقاشی هایی مربوز به قرن ۱۷ و قرن ۱۹ میلادی. نقاشی های مربوط سال ۱۶۸۳ توسط کاتولیکس نیکولز امیلخویاری کشیده شده است و بقیه نقاشی ها به قرن ۱۹ تعلق دارند و بسیار دیدنی هستند.

در سه طرف کلیسا ورودی قرار دارد ولی امروزه ورودی اصلی در سمت غربی کلیسا می باشد و تنها از این ورودی اجازه وارد شدن به داخل کلیسا را دارید. این کلیسا در خیابان شاتلی قرار دارد. این قدیمی ترین کلیسای تفلیس را شاید بتوان زیباترین کلیسای تفلیس نیز نامید که در تور گرجستان می توانید از آن بازدید نمایید.

کلیسای آنچيسخاتی Anchiskhati Basilica

 

 سفر به گرجستان و شهر زیبای تفلیس یکی از زیباترین و در عین حال جذاب ترین سفرهای شما خواهد بود. شرکت خدمات مسافرتی پارس پالاد به شما تور خارجی گرجستان را پیشنهاد می دهد، توری با جاذبه های تاریخی، هنری و طبیعی که هر ساله گردشگران زیادی را از تمامی دنیا به سوی خود می کشاند.

تورهای مرتبط

برچسب ها تور گرجستان کلیسای آنچيسخاتی تفلیس جاذبه های گردشگری گرجستان Anchiskhati Basilica

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه