وبلاگ گردشگری

بازدید از پارک زاریادی در تور مسکو جاذبه ها تهیه شده توسط دپارتمان فروش تور ParsPalad.com/b/6d42a

بازدید از پارک زاریادی در تور مسکو

انتخاب‌های فراوانی پیش روی گردشگرانی که قصد سفر به روسیه را دارند قرا گرفته است که هرکدام مزیت‌ها و ویژگی‌های خاص خود را دارند. شاید محبوب‌ترین برنامه سفر به روسیه نیز تور مسکو سنت پترزبورگ باشد که در آن گردشگران می‌توانند از دو شهر بزرگ مقصد گردشگری در روسیه دیدن کرده و از جاذبه‌های گردشگری و مکان‌های دیدنی بی‌شمار آن‌ها نهایت استفاده را ببرند. بسیاری از گردشگران نیز بر اساس سلیقه خود و هدفی که از سفر دارند برنامه‌های متنوع و متفاوتی را برای خود تنظیم می‌کنند که در آن بتوانند از بهترین مکان‌های دیدنی این دو شهر مقصد گردشگری که جزو بهترین شهرهای مقصد گردشگری به‌حساب می‌آیند، دیدن کنند. البته در این مسیر سختی‌ها و مشکلات شاید بتوان گفت مثبتی نیز قرار گرفته که باعث سردرگمی گردشگران می‌شود. برای مثال، تعداد جاذبه‌های گردشگری در هر یک از این دو شهر مقصد گردشگری به‌قدری زیاد است که گردشگران نمی‌توانند به‌راحتی به اولویت‌بندی مکان‌های دیدنی که قصد بازدید از آن‌ها را دارند بپردازند. حتی بازدید از یکی از این دو شهر مقصد گردشگری در هنگام سفر به روسیه و بازدید از تمام جاذبه‌های گردشگری، مکان‌های دیدنی و استفاده از تمام برنامه‌های تفریحی ارائه شده در این دو شهر مقصد گردشگری نیازمند اختصاص دادن بیش از چند هفته وقت گردشگران به شهر مذکور می‌شود که عملی کردن این امر در خلال برگزاری تور چندروزه روسیه امکان‌پذیر نیست. در کنار این مسائل، روسیه یک کشور پهناور و بزرگ به وسعت دو قاره است که در هر گوشه‌کنار آن می‌تواند جاذبه گردشگری موردتوجهی پیدا کرد. بااین‌حال، گردشگران می‌توانند در خلال برگزاری تور مسکو، با بازدید از یکی از عجیب‌ترین و مدرن‌ترین پارک‌های شهری پایتخت تاریخی روسیه، در کمتر از چند ساعت از بیشتر این مکان‌های دیدنی و حتی گذشته تاریخی و باستانی این شهر دیدنی دیدن کنند.

 

بازدید از پارک زاریادی در تور مسکو

مکانی که از آن صحبت می‌کنیم، پارک زاریادی (Zaryadye Park) است که یکی از مشهورترین و مدرن‌ترین پارک‌های شهری مسکو به شمار می‌رود. پارک زاریادی یک مکان ایده‌ال برای تفریح، سرگرمی، آموزش و آشنایی با روسیه است که توسط یک گروه بین‌المللی از معماران، مهندسان، طراحان منظره و پارک و دیگر متخصصان مختلف طراحی و ساخته شده است. در این پارک بزرگ و زیبا در مرکز تاریخی مسکو، ایده مفاهیمی همچون طبیعت و تکنولوژی، آموزش و سرگرمی، تاریخ و مدرنیته همگی با یکدیگر ترکیب شده و در بخش‌های مختلف مکمل یکدیگر هستند. اگرچه پارک زاریادی، یک پارک مدرن است که در سال ۲۰۱۷ بازگشایی شده است، تاریخچه این مکان به‌خصوص به قرن‌ها قبل باز می‌گردد و در دوره‌های مختلف چهره متفاوتی به خود دیده است ازجمله شناخته شدن به‌عنوان یکی از خیابان‌های اصلی مسکو، سفارت انگلیس، خانه تزار، محله جواهرسازی و حتی در بازه‌ای از زمان یک محله فقیرنشین. در دوره‌ای از تاریخ در قرن بیستم این منطقه به‌عنوان محل ساخت یکی از اولین ساختمان‌های بلند مسکو انتخاب شد که در میانه مسیر ساخت این پروژه متوقف شد. البته پس‌ازآن این ساختمان با تغییرات فراوان به هتل روسیه (Rossiya Hotel) یکی از بزرگ‌ترین هتل‌های جهان تبدیل شد که بعدها این هتل نیز تخریب شده و این منطقه بدون تغییرات خاصی رها شد تا درنهایت در ابتدای سال ۲۰۱۴، رئیس‌جمهور فدراسیون روسیه، شهردار مسکو تصمیم به تأسیس یکی از عجیب‌ترین پارک‌های شهری مسکو و یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌های گردشگری تور روسیه در این منطقه گرفتند.

 

بازدید از پارک زاریادی در تور مسکو

پارک زاریادی در فاصله کمی تا اصلی‌ترین جاذبه‌های گردشگری در تور مسکو یعنی میدان سرخ (ParsPalad.com/b/474af) و کرملین (ParsPalad.com/b/9ddda) واقع شده است که این امر بازدید از آن را برای گردشگران تور روسیه آسان‌تر کرده است. این پارک زیبا و فوق‌العاده که امروزه به یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌های گردشگری و مکان‌های دیدنی مسکو تبدیل شده است، پروژه مشترک بین‌المللی است که با همکاری مهندسان و معماران آمریکایی و مهندسان شهرسازی و دیگر متخصصان روسی در قلب مسکو احداث شده است. امروزه پارک زاریادی یک نمونه عالی از مسکو مدرن، یک کلان‌شهر راحت و با امنیت بالا است که توجه گردشگران از سراسر جهان به آن جلب می‌شود. نکته موردتوجه در رابطه با این پارک، قرار گرفتند چندین جاذبه تاریخی و مهم در صنعت گردشگری در اطراف آن است که باعث می‌شود تا گردشگران در کنار لذت بردن از فضای مدرن و تماشایی این پارک زیبا و استفاده از امکانات فراوان تفریحی، گردشگری، سرگرمی و تکنولوژی آن، بتوانند از مکان‌های تاریخی مسکو نیز دیدن کرده و یک برنامه نیمروز گردشگری عالی برای خود تنظیم نمایند. یکی از این جاذبه‌های تاریخی تماشایی در خانه بویارهای رومانوف (Chamber of Romanov Boyar) است که در فاصله قرن پانزدهم تا هفدهم به این خاندان اشرافی تعلق داشته و امروزه به یک موزه تاریخی مهم در مسکو تبدیل شده است. این جاذبه گردشگری تاریخی در شمال پارک زاریادی قرار گرفته است و گردشگران می‌توانند در هنگام بازدید از این پارک، از این جاذبه تاریخی نیز دیدن کنند.

 

بازدید از پارک زاریادی در تور مسکو

پارک زاریادی از جاذبه‌های گردشگری، تفریحی، سرگرمی و فناوری زیادی بهره می‌برد که هرکدام مزیت‌ها و ویژگی‌های خاص خود را داشته و به نحو متفاوتی توجه گردشگران تور مسکو را به خود جلب می‌کنند. شاید مشهورترین و محبوب‌ترین جاذبه گردشگری پارک زاریادی پل شناور (Soaring bridge) این پارک باشد که توجه تمام گردشگران، از کودک تا بزرگ‌سال را به خود جلب می‌کند. این پل بلند و زیبا که به شکل حرف V انگلیسی بر روی رودخانه مسکوا قرار گرفته است، از ساختار موردتوجه معماری برخوردار بوده و یک منظره خارق‌العاده از کرملین، رودخانه مسکوا و جاذبه‌های اطراف پارک زاریادی را در اختیار گردشگران قرار می‌دهد. این پل عجیب ۷۰ متر طول دارد، اما نکته جالبی که باعث منحصربه‌فرد شدن این پل در میان دیگر پل‌های مسکو شده است، ساخت این پل بدون استفاده از هیچ‌گونه تکیه‌گاه است. علی‌رغم استفاده از هرگونه تکیه‌گاه در ساختار این پل ۷۰ متری، پل شناور پارک زاریادی قابلیت تحمل وزن نزدیک به ۲۴۰ تن را در اختیار داشته که این وزن چیزی معادل سه یا چهار هزار آدم می‌شود. در زیر پل نیز یک مسیر زیرزمینی قرار گرفته است که به موزه زیرزمینی زاریادی اختصاص داده شده است، یک موزه اکتشافات باستانی که به نمایش آثار یافت شده در قلمرو کیتای گورود (Kita-Gorod) اختصاص داده شده است.

 

بازدید از پارک زاریادی در تور مسکو

اگرچه پل شناور به دلیل مزیت‌ها و جذابیت‌هایی که در اختیار دارد یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری پارک زاریادی در تور روسیه باشد، مجموعه بی‌نظیر گیاهی در پارک زاریادی قطعاً مهم‌ترین جاذبه گردشگری در این پارک به شمار می‌رود. پارک زاریادی خانه تعدادی بیش از یک‌میلیون گونه مختلف گیاهی از سراسر روسیه است که در فضاهای باز، خیابان‌ها و میدان‌های اطراف و در داخل پارک قرار گرفته‌اند. یکی از اهمیت‌های مجموعه گیاهی پارک زاریادی تنوع بیش‌ازاندازه آن و نشان‌دهنده طبیعت متنوع و منحصربه‌فرد تمام روسیه است که نشانگر چهار منطقه زیبا و تماشایی مختلف روسیه یعنی جلگه‌های وسیع در روسیه، جنگل‌های بی‌شمار این کشور پهناور، مراتع سرسبز و زیبایی که در بخش‌های مختلفی از روسیه یافت می‌شوند و همچنین بخش شمالی که یک طبیعت کاملاً منحصربه‌فرد در اختیار داشته و موردتوجه بسیاری از گردشگران تور روسیه نیز قرار دارد. البته بازدید از این مجموعه گیاهی تنها راه آشنایی با طبیعت خارق‌العاده و منحصربه‌فرد روسیه نیست. مرکز چندرسانه‌ای پارک زاریادی یک مرکز مدرن و مجهز است که در آن گردشگران می‌توانند با استفاده از فیلم‌ها و تصاویر تعاملی به بازدید از هر یک از این چهار منطقه تماشایی روسیه بپردازند و در کنار تماشای گیاهان این منطقه از نزدیک، حس و حال حضور در هر یک از این منظره‌های خارق‌العاده را نیز تجربه کنند.

 

بازدید از پارک زاریادی در تور مسکو

البته بخش چندرسانه‌ای پارک زاریادی تنها به نمایش چهار منظره خارق‌العاده روسیه اختصاص داده نشده است. یک سینمای پنج بعدی فوق‌العاده با استفاده از تکنولوژی روز و تصاویر تعاملی که با اشاره گردشگران تغییر کرده و می‌تواند بخش‌های مختلف آن را تغییر داد نیز در این مرکز چندرسانه‌ای قرار داده شده است تا یک سفر خاطره‌انگیز در زمان را برای گردشگران تور روسیه که از پارک زاریادی و این مرکز مدرن و منحصربه‌فرد دیدن کرده‌اند، آماده شود. با استفاده از این مرکز، بازدیدکنندگان می‌توانند گذشته تاریخی و باستانی مسکو را تماشا کرده و به‌نوعی در گذشته سفر کنند. البته این مرکز به یک نمایشگر سهموی ۱۲ متری نیز مجهز است که بازدیدکنندگان می‌توانند در آن به سراسر روسیه سفر کرده و از مناظر خارق‌العاده‌ی این کشور پهناور دیدن کنند. بازدیدکنندگان این مجموعه که در هر نوبت نزدیک به ۴۰ نفر قابلیت استفاده از آن را دارند بر روی سکوی مخصوص قرار گرفته و از بیش از ۳۰ منظره خارق‌العاده دیدن می‌کنند. البته مدت‌زمانی که هر بازدیدکننده بر روی این سکوهای خاص قرار می‌گیرد کوتاه بوده و این مرکز در هر ساعت نزدیک به ۴۰۰ بازدیدکننده را همراهی می‌کند. شما می‌توانید برای آشنایی بیشتر با جاذبه‌های طبیعی منحصربه‌فرد روسیه و نحوه بازدید از آن‌ها در خلال برگزاری تور روسیه به وبلاگ ما مراجعه نمایید.

 

بازدید از پارک زاریادی در تور مسکو

یکی دیگر از جاذبه‌های جذاب و تماشایی پارک زاریادی که بسیار موردتوجه گردشگران قرار می‌گیرد، غار یخی (Ice Cave) این مجموعه است. غار یخی چیزی در حدود هزار مترمربع از فضای پارک را اشغال کرده و یکی از جالب‌ترین محیط‌های پارک را در اختیار دارد. غار یخی یک منطقه منحصربه‌فرد است که به نحوه پیشرفت و زندگی در شمال دور روسیه اختصاص داده شده و برای ساخت و نگهداری از آن چیزی در حدود ۷۰ آب به‌صورت یخ‌زده در این منطقه قرار داده شده است. دمای هوا در این مکان به‌خصوص همواره بین ۱۲ تا ۲ درجه زیر صفر نگهداری می‌شود تا محیط جذاب و عجیب این منطقه خاص حفظ شود. درواقع رنگ سفیدی که در هنگام بازدید از این غار نظرتان را جلب می‌کند، رنگ طبیعی یخ و محیط شمال دور روسیه است که می‌تواند برای همگان جذابیت خاصی داشته باشد. در هنگام بازدید از این مجموعه نیز پتوهای مخصوص نیز در اختیار گردشگران قرار می‌گیرد تا سرمای عجیب غار یخی باعث آزار و اذیت گردشگران تور روسیه و بازدیدکنندگان نشود. یکی از نکات مثبت این غار یخی نحوه آموزش در رابطه با زندگی در شمال دور است که شاید کمتر گردشگری فرصت بازدید از این منطقه از نزدیک را داشته باشد، اما در هنگام بازدید از غار یخی پارک زاریادی کاملاً می‌تواند با این محیط آشنا شده و سختی‌های زندگی در آن را از نزدیک درک کند. البته پارک زاریادی از جاذبه‌های گردشگری بیشتری میزبانی می‌کند که شما می‌توانید با مراجعه به وبلاگ ما در وب‌سایت پارسپالاد از آن‌ها آگاه شوید.

تورهای مرتبط

برچسب ها پارک زاریادی تور مسکو تور روسیه تور تابستان روسیه جاذبه‌های مسکو زیباترین پارک‌های روسیه

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه