وبلاگ گردشگری

جاذبه‌های تور مسکو در پارک ودنخا راهنمای سفر تهیه شده توسط دپارتمان فروش تور ParsPalad.com/b/9b887

جاذبه‌های تور مسکو در پارک ودنخا

مسکو یکی از محبوب‌ترین مقصدهای گردشگری در تور روسیه است که سالانه میلیون‌ها گردشگر برای استفاده از امکانات تفریحی و گردشگری آن به روسیه سفر می‌کنند. اگرچه یدک کشیدن عنوان پایتختی روسیه تأثیر زیادی در جذب گردشگران از سراسر جهان به این شهر تاریخی و باستانی دارد، این عنوان تنها دلیل جذب گردشگران به این شهر نیست. مسکو به‌عنوان یکی از بهترین مقصدهای گردشگری در روسیه از جاذبه‌های گردشگری فراوانی برخوردار بوده و همچنین با ارائه برنامه‌های جذاب تفریحی، فرهنگی، هنری و گردشگری در تور مسکو توانسته است تا بیشترین توجه را از طرف گردشگران خارجی به خود جلب کند. تعداد جاذبه‌های گردشگری در مسکو به‌قدری زیاد هستند که برای بازدید از تمام آن‌ها شاید باید هفته‌ها از وقت خود را به این شهر زیبا و تاریخی اختصاص دهید، اما ازآنجایی‌که این امر برای بیشتر گردشگران امکان‌پذیر نیست، ما در وبلاگ خود در وب‌سایت پارس‌پالاد سعی در معرفی بهترین و مهم‌ترین جاذبه‌های مسکو که هیچ گردشگری نباید فرصت بازدید از آن‌ها را از دست بدهد پرداخته‌ایم. در اینجا نیز قصد داریم تا به معرفی جاذبه‌های تور مسکو و فعالیت‌های جذابی که می‌توانید در یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری مسکو یعنی پارک ودنخا (VDNKh) یا نمایشگاه مرکزی تمام روسیه (All-Russia Exhibition Center) و یا نمایشگاه دستاوردهای اقتصاد ملی (Exhibition of Achievements of National Economy) تجربه کنید، بپردازیم.

 

جاذبه‌های تور مسکو در پارک ودنخا

نمایشگاه مرکزی تمام روسیه، ودنخا و یا مرکز نمایشگاه دستاوردهای اقتصاد ملی یک مرکز نمایشگاهی و پارک تفریحی در مسکو است که امروزه به‌عنوان بخش مهمی از جاذبه‌های تور روسیه از آن یاد می‌شود. این مرکز نمایشگاهی در دوران حکومت شوروی به‌منظور نمایش دستاوردهای سراسر حکومت شوروی در زمینه کشاورزی راه‌اندازی شد و پس از مدتی به یک نمایشگاه بزرگ صنعتی و فرهنگی در حکومت شوروی تبدیل شد. اگرچه امروزه این مرکز بزرگ در مرکز مسکو به‌عنوان یک محل تفریحی و گردشگری برای اهالی مسکو و گردشگران خارجی که در خلال برگزاری تور مسکو از این شهر دیدن می‌کنند تبدیل شده است. یکی از نکاتی که باعث می‌شود تا مرکز نمایشگاه‌های تمام روسیه به‌عنوان یک جاذبه گردشگری در مسکو معرفی شود، امکانات فراوان تفریحی و گردشگری و همچنین خانه دادن به چندین سازه مهم تاریخی و معماری در دل خود است. همچنین وجود موزه‌های فراوان و اجرای برنامه‌های مختلف علمی، فرهنگی، ورزشی، تفریحی و گردشگری در این نمایشگاه نیز از دیگر مواردی است که باعث می‌شود تا گردشگران از این مرکز بزرگ و تماشایی دیدن کنند.

 

جاذبه‌های تور مسکو در پارک ودنخا

نمایشگاه مرکزی تمام روسیه یک پارک بسیار بزرگ در قلب شهر است که مساحتی در حدود دو کیلومترمربع را به خود اختصاص داده است. به همین دلیل اگر قصد استفاده از تمام امکانات این مرکز گردشگری و پارک تفریحی را داشته باشید، باید یک روز از برنامه‌های تور مسکو خود را به این پارک بزرگ اختصاص دهید. بهترین زمان برای بازدید از این مجموعه در طول برگزاری تور تابستان روسیه است. در طول تابستان همچنین برنامه‌های تفریحی و ورزشی فراوانی در این پارک برگزار می‌شود که گردشگران، به‌خصوص کودکان و نوجوانان می‌توانند از آن نهایت لذت را ببرند. اگرچه زمستان این پارک نیز جذابیت‌های خاص خود، همچون برقراری بزرگ‌ترین رینگ اسکی روی یخ در این پارک را در اختیار دارد، همچنان تابستان بهترین زمان ممکن برای بازدید و استفاده از تمام امکانات این پارک به شمار می‌رود. شما حتی می‌توانید در طول تابستان در هنگام بازدید از این پارک بزرگ دوچرخه و یا اسکوترهای برقی از جایگاه‌های مخصوص در داخل پارک اجاره کنید تا اسباب بازدید آسان‌تر از تمام بخش‌های پارک برای شما فراهم شود. این پارک بزرگ تنها بیست دقیقه با مرکز تاریخی مسکو فاصله داشته و ساده‌ترین روش برای دسترسی به آن استفاده از مترو مسکو (Moscow Metro) است.

شاهکارهای معماری شوروی

 

جاذبه‌های تور مسکو در پارک ودنخا

یکی از اولین مواردی که توجه گردشگران تور روسیه در هنگام بازدید از ودنخا به آن جلب می‌شود، وجود تعداد زیاد سازه‌های مختلف با معماری دوران حکومت شوروی در این پارک است. بدون شک بازدید از شاهکارهای معماری مرتبط به قرن بیستم میلادی در این پارک می‌تواند برای بسیاری از علاقه‌مندان به معماری جذابیت داشته باشد، اما تماشای شکوه و عظمتی که در طراحی و سبک معماری در دوران حکومت شوروی معمول بوده است می‌تواند برای همگان جذابیت داشته باشد. ازآنجایی‌که یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌های گردشگری در تور مسکو سنت پترزبورگ برای گردشگران خارجی، تماشای معماری سازه‌های مشهور این دو شهر بزرگ گردشگری در روسیه است، این پارک می‌تواند یک مقصد مناسب برای بازدید از بهترین نمونه‌های سبک معماری دوران شوروی در مسکو به‌حساب آید. ساختمان مرکزی (Central Pavilion) که به سبک معماری استالینی طراحی شده و برای تزئین آن از نقش برجسته‌های تاریخ شوروی استفاده شده است، آب‌نمای دوستی ملت (Friendship of the Peoples Fountain) که با استفاده از ۱۶ مجسمه از بانوان سراسر حکومت شوروی که لباس‌های سنتی بر تن دارند و نزدیک به پنجاه مورد عالی دیگر ازجمله مواردی هستند که می‌توانید از آن‌ها دیدن کنید.

امتحان کردن غذاهای روسی

 

جاذبه‌های تور مسکو در پارک ودنخا

اختصاص دادن یک روز کامل از تور روسیه به مرکز نمایشگاه‌های تمام روسیه و یا ودنخا قطعاً باعث می‌شود تا ذهن گردشگران به تهیه غذا و خوردوخوراک نیز مشغول شود. یکی از جاذبه‌های این پارک بزرگ و زیبا، فرصت امتحان کردن بهترین غذاهای سنتی روسیه در کافه‌ها و رستوران‌های مختلف این پارک است. اگرچه گردشگری غذایی در روسیه چندان موردتوجه گردشگران قرار نداشته و آشنایی با فرهنگ و هنر این کشور در رتبه بالاتری در لیست اهداف گردشگران قرار دارد، بااین‌وجود امتحان کردن برخی از غذاها و خوراکی‌های سنتی روسیه جزو لیست فعالیت‌های محبوب در برنامه‌های گردشگران قرار دارد که وجود تعداد زیادی کافه و رستوران مطرح در این پارک این فرصت را برای گردشگران فراهم کرده است. برخی از کافه‌ها و رستوران‌های پارک ودنخا نیز به سرو بهترین غذاهای سنتی روسیه در دوران حکومت شوروی نیز پرداخته‌اند که با استفاده از آن‌ها می‌توانید یک سفر کوتاه به دوران شوروی و زندگی مردم عادی در آن دوران را تجربه کنید.

بازدید از موزه تعاملی ایستگاه رباتی (Robostation)

 

جاذبه‌های تور مسکو در پارک ودنخا

بدون شک دنیای تکنولوژی و ربات‌ها همواره موردتوجه همگان، علی‌الخصوص کودکان و نوجوانان کنجکاو و علاقه‌مند به تکنولوژی بوده است. به‌خصوص در زمینه رباتیک و پیشرفت‌هایی که در این زمینه در طی سال‌های اخیر رخ داده است، ورود این بخش از تکنولوژی به دنیا و صنعت گردشگری نیز دور از ذهن نیست. یکی از مواردی که گردشگران می‌توانند در خلال برگزاری تور روسیه و در هنگام بازدید از ودنخا از آن دیدن کرده و با این دنیای جذاب و فرای ذهن آشنا شوند، بازدید از موزه تعاملی ایستگاه رباتی (Robostation interactive Museum) است. در کنار آشنایی با نحوه کار ربات‌ها و ویژگی‌هایی که در اختیار دارند، کافه رباتی و برنامه‌های تفریحی و سرگرم‌کننده در کنار سمینارها و کارگاه‌های آموزشی در این موزه جدید و تعاملی تدارک دیده شده است تا گردشگران بتوانند اوقات خوشی از سفر خود را در این موزه سپری کنند. یکی از بخش‌های جالب، بوکس ربات‌ها است که توجه بسیاری از علاقه‌مندان به دنیای رباتی و همچنین ورزش‌های رزمی به آن جلب می‌شود.

خرید کردن در ودنخا به سبک دوران پسا-شوروی

 

جاذبه‌های تور مسکو در پارک ودنخا

اگرچه پس از فروپاشی حکومت شوروی، کشورهای عضو این دولت یکی پس از دیگری اعلام استقلال کرده و دولت انحصاری خود را تشکیل دادند، همچنان بیشتر این کشورها رابطه خوبی با یکدیگر و روسیه دارند و این امر را می‌توانید در یکی از بزرگ‌ترین مراکز خرید مسکو در ودنخا که به نمایش و فروش آثار هنری و دیگر اقلام مختلف از کشورهای عضو شوروی سابق مشاهده کنید. ودنخا در کنار ارائه خدمات گردشگری، فرهنگی، تفریحی، هنری، علمی و ورزشی، یک محل مناسب برای خرید سوغاتی‌های جذاب در تور روسیه است که این سوغاتی‌ها تنها به مسکو و روسیه ختم نمی‌شوند، بلکه کشورهایی همچون قزاقستان، بلاروس، ارمنستان و بسیاری کشورهای دیگر که سابقاً عضو شوروی بودند در این مرکز خرید بزرگ غرفه در اختیار داشته و محصولات سنتی خود را برای فروش قرار داده‌اند.

شرکت در سمینارها و کارگاه‌های مهارتی

 

جاذبه‌های تور مسکو در پارک ودنخا

یکی از موارد جالب در ودنخا که گردشگران تور روسیه نیز می‌توانند از آن بهره ببرند، آشنایی با مهارت‌های مختلف و حتی پیش‌زمینه‌های لازم برای فعالیت کاری در یک حرفه خاص است. برای مثال، اگر تابه‌حال برایتان سؤال بوده است که یک باریستا حرفه‌ای چگونه از ماشین اسپرسو یک نوشیدنی گرم عالی برای شما تهیه می‌کند، می‌توانید با نحوه کار او در کارگاه‌های مهارتی آشنا شده و حتی خودتان یک بار تهیه یک فنجان قهوه از دستگاه مخصوص را امتحان کنید. اگر برایتان سؤال پیش آمده که مهارت‌های لازم برای تبدیل شدن به یک عکاس حرفه‌ای چیست؟ در کارگاه‌های مهارتی و سمینارهای آموزشی در ودنخا می‌توانید با این موارد آشنا شوید. بسیاری از حرفه‌های روز دنیا در این سمینارها به‌صورت مختصر آموزش داده مي‌شوند تا اگر گردشگران تور روسیه به حرفه‌ای علاقه داشتند بتوانند پس از آشنایی با مقدمات آن و نحوه پیشرفت در آن حرفه، پس از بازگشت از سفر به روسیه به دنبال رویای خود بروند.

موزه سینما

 

جاذبه‌های تور مسکو در پارک ودنخا

یکی از موارد موردتوجه در ودنخا، وجود موزه‌های فرهنگی و هنری فراوان در این مجموعه است که فرصت آشنایی با فرهنگ معاصر روسیه و همچنین اتفاقات هنری و فرهنگی که در دوران شوروی رخ داده است را برای گردشگران فراهم کرده است. یکی از این موزه‌ها که می‌توانید در خلال برگزاری تور مسکو از آن دیدن کنید، موزه سینما است. غرفه ۳۶ ودنخا به موزه فیلم (سینما) اختصاص داده شده است که در آن بازدیدکنندگان می‌توانند در کنار تماشای یکی از فیلم‌های کلاسیک ساخته شده در دوران شوروی، با مشهورترین فیلم‌ها، کارتون‌ها و برنامه‌های سینمایی ساخته شده در این دوره تاریخی روسیه آشنا شوند. همچنین نحوه ساخت کارتون‌های مشهور دوران شوروی نیز در این موزه توضیح داده شده‌اند که برای علاقه‌مندان به هنر انیمیشن و همچنین کودکان و نوجوانان می‌تواند جذابیت خاصی داشته باشد.

بازدید از کارگاه‌های هنری گاراژ

 

جاذبه‌های تور مسکو در پارک ودنخا

گردشگران تور روسیه همچنین فرصت آشنایی با هنرهای معاصر در هنگام بازدید از پارک ودنخا را نیز خواهند داشت چراکه کارگاه‌های هنری این مجموعه که توسط موزه هنرهای معاصر گاراژ اداره می‌شوند، آماده پذیرایی از گردشگران تور روسیه و بازدیدکنندگان این پارک جذاب هستند. ساختمان ۳۱۷ که تاریخچه ساخت آن به دهه ۱۹۳۰ بازمی‌گردد در سال‌های اخیر موردبازسازی قرار گرفته و در اختیار هنرمندان روسی و بین‌المللی قرار گرفته تا آن‌ها به بهترین نحو ممکن کارگاه‌ها، استودیوها و اتاق‌های اسپری رنگ خود را در آن برگزار کنند. البته برنامه‌های خاص فراوانی در این استودیوها و کارگاه‌های هنر معاصر برگزار مي‌شود که پیش از استفاده از آن‌ها باید در وب‌سایت موزه گاراژ در آن‌ها ثبت‌نام نمایید. موزه گاراژ نیز خود در پارک گورکی (Gorky Park) پارک مرکزی مسکو قرار دارد و بازدید از آن نیز به‌شدت به گردشگران تور روسیه پیشنهاد می‌شود.

مسکواریوم

 

جاذبه‌های تور مسکو در پارک ودنخا

یکی از جاذبه‌های جذاب ودنخا در تور مسکو که برای تمام گردشگران از تمام سنین و سلیقه‌ها می‌تواند جذابیت خاص داشته باشد، مسکواریوم (Moskvarium) است. مسکواریوم یکی از بزرگ‌ترین آکواریوم‌های اروپا است که در دل مسکو آماده پذیرایی از گردشگران مشتاق و علاقه‌مند به زندگی دریایی است. این مرکز بزرگ زیست‌شناسی دریایی و اقیانوس‌شناسی نزدیک به ۱۲ هزار آبزی را در آکواریوم‌های مخصوص خود در اختیار داشته که طیف این گونه‌ها از ستاره‌های دریایی تا کوسه‌های بزرگ و خطرناک می‌شود. این مرکز همچنین استخر مخصوص شنا با دلفین‌ها را نیز در اختیار داشته که بسیار موردتوجه گردشگران، به‌خصوص کودکان و نوجوانان است. بازدید از مسکواریوم می‌تواند به یکی از خاطرات برجسته سفر به مسکو برای گردشگران تبدیل شود. شما می‌توانید برای آشنایی با دیگر جاذبه‌های گردشگری مسکو و موزه‌های جانورشناسی و علوم به وبلاگ ما در وب‌سایت پارس‌پالاد مراجعه نمایید.

موزه کیهان‌شناسی

 

جاذبه‌های تور مسکو در پارک ودنخا

شاید برجسته‌ترین جاذبه گردشگری در ودنخا و مشهورترین آن‌ها، موزه کیهان‌شناسی (Cosmonautics Museum) باشد که از اهمیت ویژه‌ای در تور روسیه برخوردار بوده و توجه بسیاری از گردشگران به آن جلب می‌شود. موزه کیهان‌شناسی در دوران شوروی در این پارک تأسیس شده است و هدف اصلی آن بزرگداشت دستاورد مهندسان و دانشمندان شوروی در زمینه کاوش در فضا بوده است. البته هدف دیگر آن نیز معرفی برنامه‌های فضایی گذشته شوروی، آینده روسیه و دیگر کشورهای جهان است که می‌تواند برای تمام گردشگران در تمام سنین جذابیت خاصی داشته باشد. البته کودکان و نوجوانان بیشتر به این موزه علاقه دارند، به‌خصوص کافه مخصوص این موزه که به سبک ایستگاه‌های قضایی غذاهای موردتوجهی را برای گردشگران سرو می‌کند. شما می‌توانید برای آشنایی با موزه کیهان‌شناسی مسکو به وبلاگ ما مراجعه کنید. ما همچنین در وبلاگ خود به معرفی دیگر جذابیت‌های خاص تور روسیه پرداخته‌ایم که می‌تواند برای برنامه‌ریزی در سفر به روسیه به شما یاری برساند.

تورهای مرتبط

برچسب ها جاذبه‌های تور مسکو در VDNKh تور مسکو تور روسیه تور تابستان روسیه جاذبه‌های مسکو VDNKh

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه