وبلاگ گردشگری

برترین سالن‌های باله در سنت پترزبورگ راهنمای سفر تهیه شده توسط دپارتمان فروش تور ParsPalad.com/b/18b13

برترین سالن‌های باله در سنت پترزبورگ

یکی از مزیت‌های تور سنت پترزبورگ برای گردشگران خارجی، وجود تنوع زیاد در جاذبه‌های گردشگری و برنامه‌های تفریحی است. بیشتر گردشگرانی که در خلال برگزاری تور روسیه از سنت پترزبورگ، پایتخت سابق امپراتوری روسیه دیدن می‌کنند، توانایی برنامه‌ریزی برای بازدید از تمام جاذبه‌های گردشگری این شهر و استفاده از تمام برنامه‌های تفریحی ارائه شده در آن را ندارند و دلیل این امر احتیاج به زمانی غیرقابل‌تصور برای سفر، چیزی نزدیک به یک ماه، برای استفاده از تمام امکانات این شهر تاریخی است. بسیاری از گردشگران به همین دلیل با مراجعه به آژانس‌های مسافرتی و دریافت مشاوره از برگزارکنندگان تور در روسیه یک برنامه کامل بر اساس علایق و سلیقه خود برای سفر به سنت پترزبورگ را تنظیم می‌کنند. یکی از مواردی که توجه بسیاری از گردشگران تور روسیه به آن جلب می‌شود، برنامه‌های فرهنگی و هنری است که در این شهر تاریخی و زیبا برگزار مي‌شود. یکی از اهداف اصلی سفر گردشگران به روسیه، آشنایی با تاریخ، فرهنگ و هنر این کشور است که بازدید از برنامه‌های نمایشی هنری یکی از بهترین روش‌های آشنایی با این موارد به شمار می‌رود. برجسته‌ترین هنر نمایشی روسیه و سنت پترزبورگ که در جهان از شهرت بسیار زیادی برخوردار است، نمایش باله روسی (Russian Ballet) است.

باله روسی

 

برترین سالن‌های باله در سنت پترزبورگ

اگرچه باله از هنرهای سنتی روسیه به‌حساب نمی‌آید و تنها پس از تأسیس امپراتوری روسیه و همچنین دعوت پیتر کبیر از هنرمندان بزرگ اروپایی به این کشور، وارد فرهنگ روسیه شده است، پس از ورود و آشنایی شهروندان سنت پترزبورگ و پس‌ازآن روسیه با این هنر، ابتدا به برنامه هنری اختصاصی اشرافیان و خانواده سلطنتی و پس‌ازآن به یکی از محبوب‌ترین فرم‌های نمایشی در روسیه تبدیل شده است. این علاقه به باله در روسیه تا حدی پیشرفت کرده است که امروزه یکی از سبک‌های مشهور و موردتوجه باله در جهان باله روسی است، درحالی‌که ایتالیا و فرانسه به‌عنوان صاحبان اصلی این سبک هنری شناخته می‌شوند. باله روسی همچنین پس از دریافت شهرت جهانی، صحنه‌های تئاتر فراوانی را در جهان به تسخیر درآورد و نمایش‌های فراوانی در روسیه تولید شد که امروزه از اجراهای کلاسیک و محبوب جهان به شمار می‌روند، ازجمله دریاچه قو (Swan Lake)، فندق‌شکن (The Nutcracker) و دختر فرعون (The Pharaoh's Daughter) که توسط شرکت‌ها و گروه‌های مشهور اجرا باله در جهان به نمایش در می‌آیند. یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های فرهنگی و هنری در تور روسیه نیز بازدید از نمایش‌های باله در شهرهای مختلف مقصد گردشگری این کشور ازجمله سنت پترزبورگ است که مهد اصلی باله در روسیه به‌حساب می‌آید. البته در هنگام تماشای اجرای باله در تور سنت پترزبورگ، گردشگران با دغدغه‌های فراوانی مواجه می‌شوند که ازجمله آن‌ها، انتخاب باله موردنظر که به زمان سفر و تقویم اجرایی سنت پترزبورگ ارتباط دارد و دیگری انتخاب محلی که به تماشای این اجرا بپردازند که در ادامه قصد داریم چند مورد از برترین سالن‌های باله در سنت پترزبورگ را بدین منظور معرفی کنیم.

سالن تئاتر میخایلوفسکی

 

برترین سالن‌های باله در سنت پترزبورگ

از زمانی که باله پای خود را به روسیه باز کرده تا زمانی که این هنر نمایشی به یکی از برجسته‌ترین نمایش‌های هنری و اجراهای نمایشی در روسیه تبدیل شده است، سالن‌های باله مخصوص و باشکوهی در سنت پترزبورگ تأسیس شده است که یکی از موارد قدیمی و مجهز آن سالن باله میخایلوفسکی (Mikhailovsky Theatre) است که در منطقه تاریخی و فرهنگی سنت پترزبورگ در میدان هنر (Arts Square) واقع شده است. نام این سالن تئاتر از کاخ بزرگ میخایلوفسکی (MIkhailovsky Palace) و دوک بزرگ میخایل پاولوویچ (Mikhail Pavlovich) فرزند پاول اول، امپراتور روسیه که قصر وی در میدان هنر قرار داشت گرفته شده است. این سالن تئاتر همچنین بخشی از مجموعه معماری کارلو روسی، معمار بزرگ ایتالیایی در میدان هنر بوده است. معمار و سازنده این سالن تئاتر، الکساندر برولف (Alexander Brullov) بین سال‌های ۱۸۳۱ تا ۱۸۳۳ طراحی و ساخته است. وی برای احترام به شاهکار معماری کارلو روسی در میدان هنر و همچنین حفظ توجه‌ها به کاخ بزرگ میخایلوفسکی که امروزه مرکز موزه دولتی روسیه (State Russian Museum) است، نمای بیرونی این سالن را خیلی ساده طراحی کرده و تمام نبوغ خود را در طراحی داخلی این سالن به کار برده است. سالن تئاتر میخایلوفسکی علاوه بر فضای داخلی حیرت‌انگیزی که در اختیار داشته و همچنین سالن مجهز و عالی در سال‌های اخیر با سرمایه‌گذاری‌های فراوان توانسته به‌خوبی با بزرگ‌ترین شرکت‌های نمایشی روسیه و جهان رقابت کند و نام خود را در میان بزرگ‌ترین شرکت‌های تئاتر و باله جهان مطرح نماید.

سالن تئاتر الکسندرینسکی

 

برترین سالن‌های باله در سنت پترزبورگ

یکی دیگر از سالن‌های مطرح سنت پترزبورگ که البته بیشتر به اجرای تئاتر درام و اپرا در تور روسیه مشهور است، سالن تئاتر الکسندرینسکی (Alexandrinsky Theatre) است که در یادبود همسر امپراتور نیکولاس اول، ملکه الکساندرا فیودرونا (Alexandra Feodorovna) نام‌گذاری شده است. جالب است بدانید که این سالن زیبا و نئوکلاسیک در میدان استروفسکی (Ostrovsky Square) نیز توسط کارلو روسی مشهور طراحی و ساخته شده است. درواقع این سالن تئاتر زیبا و باشکوه، مرکز مجموعه معماری میدان به شمار می‌رود که توسط وی طراحی و ساخته شده است. تئاتر الکسندرینسکی در سال ۱۸۳۲ فعالیت خود را آغاز کرده است و در نزدیک به دو قرن از فعالیت خود، بسیاری از اهالی سنت پترزبورگ را به علاقه‌مندان بزرگ تئاتر و اپرا تبدیل کرده است. یکی از دلایل محبوبیت و شهرت تئاتر الکسندرینسکی در تور سنت پترزبورگ، حضور هنرمندان بزرگ و برجسته روسی ازجمله نوازندگان، خوانندگان اپرا، رقاصان باله و تنظیم‌کنندگان بزرگ روسی در این سالن تئاتر و اجرای قطعات به‌یادماندنی بر روی صحنه این تئاتر در گذشته نه‌چندان دور این سالن تئاتر بوده است. امروزه گردشگران انتخاب‌های زیادی برای انتخاب محلی که قصد تماشای باله روسی را دارند در اختیار دارند، اما اگر به اپرا و اجرای تئاتر درام روسی نیز علاقه داشته باشید، تئاتر الکسندرینسکی یکی از اصلی‌ترین انتخاب‌های شما در خلال برگزاری تور روسیه به شمار می‌رود. شما می‌توانید برای آشنایی بیشتر با این سالن تئاتر مشهور در سنت پترزبورگ به وبلاگ ما در وب‌سایت پارسپالاد مراجعه نمایید.

سالن تئاتر باله آرورا

 

برترین سالن‌های باله در سنت پترزبورگ

در میان سالن‌های باله روسی در سنت پترزبورگ که از محبوبیت زیادی برخوردار بوده و توانایی جذب گردشگران تور روسیه به تماشای باله در سنت پترزبورگ را در اختیار دارند، سالن باله آرورا (Aurora Ballet Hall) یکی از جوان‌ترین و مدرن‌ترین سالن‌های باله به شمار می‌رود. این سالن که در اواسط قرن بیستم در منطقه تاریخی سنت پترزبورگ تأسیس شده است، نمای خارق‌العاده‌ای از سالن پذیرایی خود به جاذبه‌های گردشگری مطرح سنت پترزبورگ همچون قلعه پیتر و پاول (Peter and Paul Fortress)، کاخ زمستانی (Winter Palace) و موزه کشتی کروز آرورا (Aurora Cruiser Ship Museum) در اختیار دارد. نامی که به این سالن نمایش نیز اختصاص داده شده است نیز از این کشتی کروز برگرفته شده است که نقش بسیار مهمی در تاریخ روسیه ایفا کرده است. یکی از مهم‌ترین اتفاقات تاریخی که کشتی کروز آرورا در آن نقش داشته است، انقلاب اکتبر ۱۹۱۷ بوده است که توسط شلیک توپ این کشتی، حمله به کاخ زمستانی و آغاز انقلاب اعلام شده است. سالن باله آرورا به دلیل در اختیار داشتن جدیدترین و مدرن‌ترین امکانات ممکن برای اجرای باله یکی از محبوب‌ترین سالن‌های نمایش در سنت پترزبورگ است. ازآنجایی‌که این سالن باله در هتل سنت پترزبورگ (Saint Petersburg Hotel) واقع شده است، بسیاری به‌اشتباه تصور می‌کنند که برای استفاده از امکانات این سالن نمایش باید در هتل اقامت داشته باشند که این امر خلاف واقعیت بوده و شما می‌توانید با رزرو بلیت نمایش از این سالن بزرگ و زیبا استفاده نموده و از منظره خارق‌العاده سالن پذیرایی آن نهایت لذت را ببرید.

سالن تئاتر مارینسکی

 

برترین سالن‌های باله در سنت پترزبورگ

در میان سالن‌های تئاتر محبوب در سنت پترزبورگ که از شهرت جهانی نیز برخوردار هستند، شاید مهم‌ترین و مشهورترین آن‌ها سالن تئاتر مارینسکی (Mariinsky Theater) باشد که در میدان تئاتر (Theatre Square) واقع شده است. سالن تئاتر مارینسکی خانه یکی از بهترین، اگر نگوییم اولین، شرکت‌های تئاتر و باله روسیه است. تقریبا بیشتر گردشگران تور روسیه برای بازدید از نمایش‌های خارق‌العاده تئاتر و باله به تئاتر مارینسکی مراجعه می‌کنند و معمولاً بلیت‌های اجرا در این سالن نمایش پیش از دیگر سالن‌های نمایش در سنت پترزبورگ به فروش می‌رسند. ساختمان باشکوه این سالن تئاتر تنها جاذبه کوچکی از این سالن تئاتر به شمار می‌رود که همچنان توجه بسیاری از گردشگران را به خود جلب می‌کند. تالار نمایش این سالن نیز یکی از مشهورترین صحنه‌های سنت پترزبورگ است که تقریبا تمام شخصیت‌های برجسته تئاتر، اپرا و باله روسیه در آن به اجرای نمایش پرداخته‌اند. تئاتر مارینسکی در سال ۱۸۶۰ افتتاح شده است و در اواخر قرن نوزدهم به برجسته‌ترین مکان برای شنیدن موسیقی کلاسیک روسیه تبدیل شده بود که هنرمندان بزرگی همچون چایکوفسکی (Tchaikovsky)، ریمسکی-کورساکوف (Rimsky-Korsakov) و موسورگسکی (Mussorgsky) اولین اجراهای خود را به روی صحنه می‌بردند. امروزه نیز تئاتر مارینسکی در سطح بین‌المللی به‌عنوان یکی از شناخته‌شده‌ترین شرکت‌های تئاتر و باله شناخته شده و گردشگران زیادی در تور سنت پترزبورگ برای تماشای اجراهای مختلف هنری به این سالن تئاتر مراجعه می‌کنند.

موزه هنرهای تئاتر و موسیقی

 

برترین سالن‌های باله در سنت پترزبورگ

همان‌طور که اشاره کردیم، باله روسی امروزه یکی از برجسته‌ترین نمایش‌های هنری در روسیه و حتی در جهان به‌حساب می‌آید و تاریخچه جالبی که در پس پیدایش آن و پیشرفت آن به چیزی که امروزه از آن می‌شناسیم، می‌تواند برای گردشگران تور روسیه جذابیت خاصی به همراه داشته باشد. این امر ازآنجایی‌که باله به بخش مهمی از فرهنگ و جامعه روسیه نیز تبدیل شده است نیز از اهمیت بیشتری برخوردار می‌شود. به همین دلیل است که بسیاری از گردشگران علاقه دارند تا در هنگام سفر به سنت پترزبورگ، با این سبک هنری آشنا شده و بیشتر در رابطه با آن اطلاعات جمع‌آوری کنند. یکی از بهترین روش‌ها در این زمینه بازدید از موزه هنرهای تئاتر و موسیقی (Museum of Theatrical and Musical Art) است. این موزه کوچک، اما غنی درست در کنار ساختمان تئاتر مارینسکی (Mariinsky Theater) در میدان استروفسکی واقع شده است و شاید تنها یک ساعت از وقت گردشگران را به خود اختصاص دهد، اما با بازدید از این موزه می‌توانید با باله روسی و همچنین با دیگر فرم‌های نمایشی و موسیقی روسیه آشنا شده و حتی از برخی از یادگاری‌های صحنه همچون لباس‌های اجرا، وسایل صحنه، بلیت‌های فروش، رکورد‌های مختلف و اسناد و عکس‌های مرتبط با باله روسی دیدن کنید.

تورهای مرتبط

برچسب ها برترین سالن‌های باله در سنت پترزبورگ باله روسی تور روسیه تور سنت پترزبورگ

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه