وبلاگ گردشگری

موزه‌های هنری مسکو جاذبه ها تهیه شده توسط دپارتمان فروش تور ParsPalad.com/b/8e4ce
1400/10/30 - ساعت 00:50

موزه‌های هنری مسکو

تور روسیه یکی از محبوب‌ترین تورهای گردشگری در جهان است که سالانه توجه میلیون‌ها گردشگر به آن جلب می‌شود و دلیل اصلی در پشت موفقیت جذب گردشگران به روسیه نیز تنوع زیاد و وجود تعداد زیاد جاذبه‌های گردشگری و برنامه‌های تفریحی در این کشور است. به‌خصوص در شهرهای بزرگ مقصد گردشگری این کشور، همچون مسکو و سنت پترزبورگ، این تنوع به نحو بهتری درک شده و گردشگران بیشتری به این دو شهر زیبا و تاریخی جذب می‌شوند. بدون شک شهری همانند مسکو، پایتخت روسیه، با در اختیار داشتن تعداد زیادی جاذبه تاریخی و مکان دیدنی در صدر لیست بازدید گردشگران خارجی قرار دارد. به‌خصوص که بخش بزرگی از تاریخ باستان روسیه که بسیار موردتوجه گردشگران قرار دارد نیز در این شهر قرار گرفته و موزه‌های فراوانی در این رابطه در مسکو قرار دارند. همچنین در سال‌های اخیر، موزه‌های مدرن و مفهومی زیادی در مسکو احداث شده‌اند که آن‌ها نیز می‌توانند به برنامه مناسبی در تور مسکو تبدیل شوند. با تمام این وجود، یکی از برنامه‌های محبوب تور مسکو و تور تابستان روسیه، بازدید از موزه‌های هنری مسکو است که هم ازلحاظ تعداد و هم ازلحاظ کیفیت با برترین موزه‌های هنری جهان قابلیت رقابت دارند. اگرچه گردشگران باید در نظر داشته باشند که دومین موزه بزرگ هنری جهان، یعنی موزه آرمیتاژ (Hermitage Museum) در دیگر شهر مقصد بزرگ گردشگری روسیه یعنی سنت پترزبورگ واقع شده است برای بازدید از آن باید در برنامه‌های تور سنت پترزبورگ شرکت نمایید. شما می‌توانید برای آشنایی بیشتر با این موزه بزرگ و حیرت‌انگیز به وبلاگ ما در وب‌سایت پارسپالاد مراجعه نمایید.

خانه بورگانف

 

موزه‌های هنری مسکو

یکی از موزه‌های هنری مسکو گردشگران علاقه‌مند به هنر مجسمه‌سازی به‌هیچ‌عنوان نباید فرصت بازدید از آن در خلال برگزاری تور روسیه را از دست بدهند، موزه خانه بورگانف (Burganov House Museum) است. این موزه کوچک اما پربار از دل استودیوی کاری الکساندر بورگانف (Alexander Burganov) زاده شده و به مجسمه‌سازی مدرن و کارها و فعالیت‌های این هنرمند بزرگ روسیه که جوایز فراوانی در دوران شوروی و فدراسیون روسیه برده، اختصاص داده شده است. این موزه نه‌تنها شرایط برای بازدید از برترین آثار تولید شده توسط این هنرمند بزرگ فراهم کرده است، بلکه شرایط را برای آشنایی با تلاش این هنرمند برای درگیر کردن مخاطبان در هنر سه‌بعدی خود نیز به نمایش درآورده که ازجمله موفقیت‌های چشم‌گیر این هنرمند در دنیای هنر به‌حساب می‌آید. نکته موردتوجه در رابطه با این موزه این است که علی‌رغم اینکه موزه خانه بورگانف تنها سی دقیقه پیاده‌روی از دو جاذبه مرکزی و مهم مسکو یعنی کرملین (Kremlin) و میدان سرخ (Red Square)، این موزه کمتر موردتوجه گردشگران خارجی قرار داشته و تا حدودی از پیش چشمان آن‌ها پنهان است. اگرچه باوجود تعداد زیاد جاذبه‌های گردشگری در مسکو و اهمیت بازدید از آن‌ها در خلال برگزاری تور مسکو، این اتفاق چندان دور انتظار نبوده و بسیاری از گردشگران حتی از وجود این موزه نیز باخبر نمی‌شوند. بااین‌وجود، بازدید از موزه خانه بورگانف برای علاقه‌مندان به هنر معاصر مجسمه‌سازی در روسیه یک باید است و ساده‌ترین روش دسترسی به آن از طریق مترو مسکو و ایستگاه کروپونتکیاسکا (Kropotkinskaya) است. موزه خانه بورگانف در یکی از خیابان‌های فرعی بولوشی افانانسیسکی (Bolshoy Afanasyevsky) قرار گرفته است.

موزه هنرهای کاربردی و قومی

 

موزه‌های هنری مسکو

هنرهای کاربردی و صنایع‌دستی محلی یک از بهترین روش‌ها برای آشنایی با فرهنگ یک کشور به‌حساب می‌آید. موزه هنرهای کاربردی و صنایع‌دستی محلی (Decorative, Applied and Folk Art Museum) یکی از بهترین موزه‌های هنری مسکو برای این امر به شمار می‌رود. این موزه فوق‌العاده که نزدیک به ۲۰۰ هزار اثر نمایشی و هنری در اختیار دارد، مجموعه خود را حول محور صنایع‌دستی، سرامیکی، اسباب‌بازی، وسایل خانه، ظروف چینی و آثاری که به نمایش فرهنگ و هنر مردم تمام روسیه از سراسر این کشور تعلق دارد، تنظیم کرده است. موزه هنرهای کاربردی و قومی بزرگ‌ترین مجموعه آثار سرامیکی هنرمند بزرگ روسیه، میخایل وروبل (Mikhail Vrubel) را نیز در اختیار دارد که از افتخارات موزه به‌حساب می‌آید. ظروف چینی در دوران حکومت شوروی از محبوبیت زیادی برخوردار بودند و چهار اتاق از این موزه نیز به نمایش این آثار اختصاص داده شده که از اهمیت ویژه‌ای در تور روسیه برخوردار است. عمارتی که امروزه خانه موزه هنرهای کاربردی و قومی مسکو است، یک عمارت ۲۵۰ ساله متعلق به خانواده اشرافی استرشنوس (Streshnevs) بوده است که تنها چند قدم با تئاتر ابرازتسف پاپت (Obraztsov Puppet Theatre) قرار گرفته است. نزدیک‌ترین ایستگاه‌های مترو به این موزه زیبا و تماشایی، ایستگاه‌های بلوار تسوتنوی (Tsvetnoy Bulvar)، مایاکوفسکایا (Mayakovskaya) و سوخاروسکایا (Sukharevskaya) هستند.

موزه هنری و فرهنگی روسیه باستان آندری روبلف

 

موزه‌های هنری مسکو

هنرهای باستانی روسیه اغلب آثار هنری مرتبط به مذهب و فرهنگ روسیه هستند که توجه بسیاری از گردشگران به آن‌ها جلب می‌شود. این آثار هنری به‌صورت گسترده در کلیساهای مشهور روسی در تور روسیه قابل مشاهده هستند. بااین‌وجود، اگر قصد دارید که به‌صورت تخصصی به تماشا و بررسی این آثار هنری بپردازید، موزه مرکزی آندری روبلف فرهنگ و هنر روسیه باستان (The Central Andrey Rublev Museum of Ancient Russian Culture and Art) موزه‌ای است که باید به آن مراجعه کنید. این موزه در محوطه صومعه اسپاسو-آندرونیکوف (Spaso-Andronikov Monastery) یکی از قدیمی‌ترین صومعه‌های مسکو واقع شده است که در قرن پانزدهم میلادی تأسیس‌شده است. بیشتر آثار هنری مجموعه این موزه، نقاشی‌های مذهبی هنرمندان روسیه قرون‌وسطی هستند که از سراسر روسیه جمع‌آوری شده‌اند. یکی از دلایل نام‌گذاری این موزه، حضور آندری روبلف در این صومعه و کار بر روی آثار هنری در اواخر زندگی‌اش است. وی همچنین در این صومعه و در حال کار بر روی آثار هنری خود، دار فانی را وداع گفت و پیکر وی در کنار کلیسا اسپاسکی (Spassky Cathedral) به خاک سپرده شده است. متأسفانه تور انگلیسی‌زبان برای این موزه در تور مسکو اختصاص داده نشده است و درصورتی‌که بخواهید از آن دیدن کنید باید یک راهنمای آشنا به زبان روسی و انگلیسی به همراه خود داشته باشید.

گالری هنری ترتیاکوف

 

موزه‌های هنری مسکو

اگر بازدید از موزه هنرهای روسیه باستان برایتان دشوار باشد و یا یافتن یک راهنمای انگلیسی‌زبان مسلط به زبان روسی کار سختی به نظر می‌آید، گالری‌ها و موزه‌های هنری دیگری در مسکو وجود دارد که از آثار هنرهای باستانی، به‌خصوص آثار هنری مرتبط با مذهب در مجموعه خود در اختیار داشته باشد. یکی از بهترین موزه‌های هنری مسکو در این زمینه، گالری ترتیاکوف (The State Tretyakov Gallery) است. این گالری بی‌نظیر که یکی از بزرگ‌ترین گالری‌های هنری اختصاص یافته به آثار هنری روسیه است، یکی از اصلی‌ترین مقصدهای گردشگران تور روسیه در مسکو است. مجموعه این موزه به‌خوبی و با دقت فراوان به نمایش آثار باستانی روسی از قرن یازدهم تا اوایل قرن بیستم پرداخته است. این گالری بزرگ در دو ساختمان مجزا از یکدیگر تقسیم شده‌اند که ساختمان اصلی آن در خیابان لاورشینسکی (Lavrushinsky Lane) چیزی در حدود ۱۷۰ هزار اثر نمایشی و هنری را برای نمایش در اختیار دارد. بسیاری از آثار هنری کلیسای ارتدکس از قرن یازدهم تا سیزدهم و بسیاری از آثار هنری مذهبی مرتبط به قرن پانزدهم در این مجموعه به نمایش درآمده است. آثار دیگری که توسط هنرمندان خبره روسی همچون مجسمه‌سازی، نقاشی، آثار هنری کاربردی و محلی نیز در مجموعه بی‌نظیر این موزه قرار گرفته است. گالری ترتیاکوف یکی از بهترین مکان‌های ممکن برای تهیه آثار هنری و سوغاتی‌های بی‌نظیر روسی از یک فروشگاه معتبر روسی است. این گالری همچنین به یک کافه و رستوران باکیفیت نیز مجهز شده است که توانایی پذیرایی از گردشگران تور مسکو را در اختیار دارد.

موزه هنرهای زیبا الکساندر پوشکین

 

موزه‌های هنری مسکو

اگر موزه آرمیتاژ (Hermitage Museum) نماد سنت پترزبورگ و یکی از مهم‌ترین موزه‌های هنری در این شهر و روسیه است، موزه هنرهای زیبا الکساندر پوشکین (Alexander Pushkin Museum of Fine Arts) همتای آن در تور مسکو است که هیچ گردشگری نباید فرصت بازدید از آن را از دست بدهد. موزه هنرهای زیبا الکساندر پوشکین یکی از بزرگ‌ترین موزه‌های هنری در مسکو است که از آثار هنرمندان روسی و خارجی میزبانی می‌کند. در مجموعه بی‌نظیر این موزه آثاری از هنرمندان برجسته باستانی همچون پیکاسو، ون گوک، رامبراند نیز یافت می‌شود که کاملاً برای گردشگران تور روسیه قابل‌توجه بوده و بسیاری از گردشگران علاقه دارند تا از آن‌ها دیدن کنند. جالب است بدانید که نام الکساندر پوشکین (Alexander Pushkin) شاعر و هنرمند بزرگ روسی ارتباطی به آثار نمایش داده شده در این موزه نداشته و تنها برای ادای احترام به این هنرمند بزرگ نام وی بر روی این موزه نهاده شده است. یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌های مجموعه موزه هنرهای زیبا الکساندر پوشکین نیز مجموعه مجسمه‌های این مجموعه است که از آثار عتیقه تا دوران رنسانس میزبانی می‌کند. موزه هنرهای زیبا به یک سالن بزرگ نمایشگاهی مجهز است که بسیاری از نمایشگاه‌های معتبر جهانی در آن برگزار می‌شوند. یکی از اصلی‌ترین مزیت‌های این موزه و گالری هنری، مجهز بودن تمام بخش‌های اصلی به نوشته‌های انگلیسی و تور بازدید انگلیسی و برخی دیگر از زبان‌های اصلی و مهم است که این امر بازدید از این موزه را برای گردشگران تور روسیه آسان‌تر کرده است. موزه هنرهای زیبا الکساندر پوشکین در محله‌ای قرار گرفته است که بسیاری از نمونه‌های عالی معماری هنر نو (Art Nouveau) نیز در آن قرار گرفته است که بازدید از آن‌ها نیز می‌تواند توجه گردشگران را به خود جلب کرده و جذابیت خاص خود را داشته باشد. شما می‌توانید برای آشنایی بیشتر با دیگر موزه‌های هنری و جاذبه‌های گردشگری مسکو به وبلاگ ما در پارسپالاد مراجعه نمایید.

تورهای مرتبط

برچسب ها موزه‌های هنری مسکو تور روسیه تور مسکو تور تابستان روسیه تور نوروزی روسیه مکان‌های دیدنی مسکو موزه‌های مسکو

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه