وبلاگ گردشگری

دسرهای محبوب در تور روسیه خوشمزه ها تهیه شده توسط دپارتمان فروش تور ParsPalad.com/b/48d2e

دسرهای محبوب در تور روسیه

یکی از محبوب‌ترین سبک‌های سفر در جهان در تعاریف صنعت گردشگری، سبک سفر غذایی است. در این سبک از سفر، گردشگران برای امتحان کردن مزه‌های جدید و خوردنی‌های سنتی کشورهای مختلف به سفر می‌پردازند. یکی از اصلی‌ترین دلایل محبوبیت گردشگری غذایی، امتحان کردن طمع‌هایی است که معمولاً در زندگی روزانه بیشتر مردم جهان جای ندارند. به همین دلیل است که شاید برترین مقصدهای سفر برای گردشگری غذایی را کشورهایی همچون پرو، میانمار، سریلانکا، ویتنام و مراکش تشکیل می‌دهند. امتحان کردن غذاهای سنتی این کشورها شاید برای بیشتر مردم جهان امکان‌پذیر نباشد و برای امتحان کردن این غذاها به شیوه و طمع اصیلی که آن‌ها را تهیه می‌کنند، گردشگران باید به این کشورها سفر کنند. اگرچه کشورهای اروپایی و آسیایی دیگری نیز در لیست برتر گردشگری غذایی در جهان قرار دارند، اما محبوبیت این چند کشور به‌قدری زیاد است که با اختلاف رتبه‌های برتر این سبک از سفر را به خود اختصاص داده‌اند. البته ناگفته نماد، در هنگام سفر به سبک گردشگری غذایی، هدف اصلی از سفر امتحان کردن غذاها و خوراکی‌ها است و حتی بازدید از برترین جاذبه‌های گردشگری مقصد موردنظر نیز در رتبه دوم اهمیت قرار می‌گیرد. بااین‌وجود، کشورهای اروپایی دیگر همچون روسیه از غذاها و خوراکی‌های مختلفی بهره می‌برند که امتحان کردن آن‌ها در خلال برگزاری تور روسیه شاید خالی از لطف نباشد. روسیه به دلیل آب‌وهوایی که در اختیار داشته و همچنین جنگ‌هایی که در طی سال‌ها درگیر آن‌ها شده است، به دفعات دچار قحطی غذا شده است. اولین موردی که در زمان قحطی خوراک از سبد خانواده‌ها حذف می‌شود نیز شیرینی و دسر است، به همین دلیل است که امروزه طیف گسترده‌ای از شیرینی‌ها و دسرهای جذاب در آشپزی روسی قرار دارد که امتحان کردن آن‌ها برای گردشگرانی که دندان شیرینی (Sweet Tooth) دارند، به‌شدت توصیه می‌شود. در اینجا قصد داریم چند مورد از برترین دسرهای روسی را به شما معرفی نماییم.

مدوویک (Medovik)

 

دسرهای محبوب در تور روسیه

یکی از محبوب‌ترین دسرهای روسی و شیرینی‌های سنتی این کشور، مدوویک (Medovik) یا کیک عسلی است که تاریخچه آن به قرن نوزدهم و دربار الکساندر اول باز می‌گردد. الیزابت الکسیونا (Elizabeth Alexeievna) همسر الکساندر اول تنفر شدیدی نسبت به عسل داشته و هیچ آشپزی توانایی آماده کردن بشقاب موردپسند وی به همراه عسل را نداشته است. اگرچه وی پس از امتحان کردن کیک عسلی مخصوص یکی از آشپزهای تازه‌وارد دربار که اطلاعی از نفرت ملکه روسیه نداشته است، ندانسته علاقه شدیدی نسبت به این کیک نشان داده و پس از آگاهی از وجود عسل در آن دستور داد تا این کیک به‌صورت دائمی به بشقاب‌های دسر و شیرینی دربار اضافه شود. امروزه نیز کیک عسلی یکی از شیرینی‌های محبوب و سنتی روسی است که نباید فرصت امتحان کردن آن در تور روسیه را از دست بدهید.

کیک پارگا (Praga Cake)

 

دسرهای محبوب در تور روسیه

یکی دیگر از کیک‌های محبوب در میان دسرهای سنتی روسی، کیک پارگا (Praga Cake) است که در ظاهر یک کیک ساده اسفنجی شکلاتی است، اما نکته موردتوجه در رابطه با این کیک، احتیاج به زمان فراوان و دقت فراوان برای تهیه آن است که به همین دلیل دستور پخت‌های فراوانی از آن در سراسر روسیه یافت می‌شود. نام این کیک از پایتخت چک، یکی از کشورهای بلوک شرق اروپا گرفته شده است و دلیل این امر نیز اولین آشپز آن یعنی ولادیمیر گورالنیک است که در زمان مطالعه هنر آشپزی در این شهر شیفته آن شده و نام این کیک را به احترام پایتخت چک، پراگ گذاشته است.

سیرنیکی (Syrniki)

 

دسرهای محبوب در تور روسیه

یکی از دسرهای محبوب خانگی روسی که بیشتر گردشگران در خلال برگزاری تور روسیه و در کافه‌های سنت پترزبورگ و مسکو آن را امتحان می‌کنند، سیرنیکی (Syrniki) یا پنکیک سبک روسی است. تفاوت آشکار میان این سیرنیکی و پنکیک‌های دیگر وجود چیز کرد یا دلمه پنیر در آن است که یک طمع موردتوجه و منحصربه‌فرد را به این پنکیک اضافه می‌کند. تاریخچه این پنکیک به زمانی بازمی‌گردد که تهیه یخچال به میزان امروز گسترده نبود و اهالی روسیه شیرهای اضافه خود را برای جلوگیری از فاسد شدن، با اضافه کردن دلمه پنیر و آرد به پنکیک‌های سبک اما خوشمزه تبدیل می‌کردند. این شیرینی می‌تواند به‌صورت تکی، به همراه خامه، مربا و یا میوه‌های تازه سرو شود.

کیک ناپلئونی (Napoleon Cake)

 

دسرهای محبوب در تور روسیه

یکی دیگر از کیک‌های محبوب در آشپزی روسی که در سراسر اروپا از محبوبیت زیادی برخوردار است کیک ناپلئونی است که از چندین ورقه نازک شیرینی پفکی و یک خامه غنی و بسیار خوشمزه تهیه شده است. این کیک که پس از حمله ناموفق ناپلئون به روسیه وارد آشپزی روسی شده است، امروزه در تور روسیه از محبوبیت بالایی برخوردار است. دلیل نام‌گذاری این کیک نیز شباهت آن به کلاه ناپلئون است. شکر و پودر قندی که بر روی این کیک قرار می‌گیرد نیز به برف مسکو و نشستن دانه‌های آن بر روی کلاه ناپلئون شکسته خورده در جنگ تشبیه می‌شود.

شارلوتکا (Sharlotka)

 

دسرهای محبوب در تور روسیه

یکی از کیک‌ها و دسرهای محبوب روسی که بسیاری از گردشگران تور روسیه در هنگام سفر به این کشور به‌عنوان عصرانه از آن لذت می‌برند، شارلوتکا (Sharlotka) و یا کیک سیب است. این کیک برخلاف مدل جهانی آن (پای سیب) که به پوسته ضخیم و کره‌ای تأکید دارد، یک کیک اسفنجی و بسیار سبک است که با لایه‌هایی از سیب ترکیب شده است. به‌طورکلی سیب نقش مهمی در تهیه کیک‌های روسی داشته و از اهمیت زیادی در آشپزی روسیه برخوردار است. طرز تهیه شارلوتکا کار چندان سختی نیست، اما به دلیل شهرت جهانی همتای سفت و ضخیم آن در جهان، مواجه با این کیک سیب خوشمزه بسیاری از گردشگران را سر ذوق می‌آورد.

کیک پاولووا (Pavlova Cake)

 

دسرهای محبوب در تور روسیه

در میان کیک‌ها و دسرهای محبوب روسی، کیک پاولووا (Pavlova Cake) یکی از کیک‌های کورکی و بسیار محبوب برای کودکان روسی است که در مناسبت‌های خاص سرو می‌شود. این کیک برخلاف ظاهر به نسبت سنگینی که دارد، یک کیک سبک و خوش طمع است که به‌راحتی در کنار نوشیدنی‌های گرم سرو می‌شود. کیک پاولووا (Pavlova Cake) یک کیک کورکی است که پوسته ترد داشته، به‌وسیله میوه‌های خاص و خوشمزه پر شده و از یک خامه سبک اما خوشمزه برای سرو آن استفاده می‌شود. این کیک بیشتر در مهمانی‌های روسی سرو شده و کمتر پیش روی گردشگران تور روسیه قرار می‌گیرد، اما برخی از کافه‌های مشهور روسی نیز به‌صورت معمول این کیک ساده اما خوشمزه را در منو دسرهای خود قرار داده‌اند.

چاک چاک (Chak-Chak)

 

دسرهای محبوب در تور روسیه

یکی از شیرینی‌های سنتی روسی که به منطقه تاتارستان تعلق دارد، چاک چاک (Chak-Chak) است که از محبوبیت زیادی در آن منطقه و دیگر منطقه‌های روسیه برخوردار بوده و معمولاً در مراسم‌های خاص نیز از آن استفاده می‌شود. چاک‌چاک نوعی شیرینی تخت گوله شده است که در عسل خوابانده شده و به همراه میوه‌های خشک و یا مغزهای آجیل تزئین می‌شود. اگرچه تهیه این شیرینی کار چندان سختی نبوده و به‌صورت روزمره نیز مصرف می‌شود، از این شیرینی در جشن‌ها و مهمانی‌های بزرگ استفاده شده و معمولاً با مراسم‌های خاص همراه می‌شود. درصورتی‌که در خلال برگزاری تور روسیه با این شیرینی مواجه شدید، فرصت امتحان کردن آن را از دست ندهید.

کیک سیب‌زمینی (Potato cakes)

 

دسرهای محبوب در تور روسیه

یکی از شیرینی‌ها و دسرهای محبوب روسی، کیک سیب‌زمینی (Potato cakes) و یا کارتوشکا (Kartoshka) است که برخلاف نامش، تنها ازلحاظ ظاهری به سیب‌زمینی شباهت دارد. در گذشته به دلیل کمبود مواد اولیه، درصورتی‌که کیک و یا بیسکوئیتی در خانه اضافه می‌آید، اهالی روسیه از آن برای تهیه کیک سیب‌زمینی استفاده می‌کردند، بدین شکل که کیک کهنه را به همراه شیر غلیظ شده و میوه و مغز و لیکور مجدداً می‌پختند و با پودر شکلات می‌پوشاندند که شکل و شمایلی مشابه با سیب‌زمینی به آن می‌بخشید. امروزه در دستور پخت‌های جدید به‌جای استفاده از کیک کهنه از بیسکوئیت خمیر شده و یا خمیر کیک استفاده می‌شود.

زفیر (Zefir)

 

دسرهای محبوب در تور روسیه

یکی از شیرینی‌ها و دسرهای نمادین قنادی روسی که در سراسر روسیه و کشورهای پس از شوروی از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار بوده، زفیر (Zefir) است. این شیرینی نمادین و بسیار خوشمزه از طریق مخلوط کردن پوره میوه، سفیده تخم‌مرغ، شکر و ژلاتین‌های مختلف خوراکی تهیه می‌شود و تقریباً از تمام قنادی‌های روسی (چه سنتی و چه مدرن) قابل تهیه است. زفیر (Zefir) در مزه‌ها و شکل‌های متنوعی نیز تهیه می‌شود که مشهورترین آن‌ها زفیر وانیلی، زفیر شکلاتی و زفیر توت‌فرنگی است. اگرچه بسیاری معتقدند که تاریخچه اصلی این شیرینی خوشمزه به دوران یونان باستان و روم باستان باز می‌گردد، این شیرینی در اصل در قرن پانزدهم و توسط چندین آشپز فرانسوی که قصد امتحان کردن تهیه شیرینی با پاستیل روسی را داشتند، تهیه شده است. شیرینی‌ها و دسرهای روسی در کنار آشپزی سنتی روسیه که از محبوبیت زیادی در تور روسیه برخوردار است می‌تواند نظر شما را در رابطه با بشقاب‌هایی که تابه‌حال امتحان نکرده‌اید، عوض کنند. حتی اگر سلیقه شما اجازه لذت بردن از بشقاب‌های غذاهای سنتی روسی را نمی‌دهد، شیرینی و دسرهای روسی می‌توانند گزینه مناسبی برای امتحان کردن یکی از قدیمی‌ترین سبک‌های آشپزی جهان به‌حساب آیند. شما می‌توانید برای آشنایی بیشتر با غذاهای سنتی روسیه، رستوران‌هایی که می‌توانید در خلال برگزاری تور روسیه از آن‌ها استفاده کنید و برترین دسرها و شیرینی‌های روسیه به وبلاگ ما در وب‌سایت گروه پارس‌پالاد مراجعه نمایید.

تورهای مرتبط

برچسب ها دسرهای محبوب در تور روسیه خوردنی‌های روسی خوردنی تور روسیه تور تابستان روسیه تور مسکو تور سنت پترزبورگ

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه