وبلاگ گردشگری

موزه‌های علمی در تور مسکو جاذبه ها تهیه شده توسط دپارتمان فروش تور ParsPalad.com/b/5d9ad

موزه‌های علمی در تور مسکو

تور روسیه به دلیل تنوع و گستردگی جاذبه‌های گردشگری که در اختیار دارد از محبوبیت زیادی در میان گردشگران از سراسر جهان برخوردار است. بسیاری از گردشگران برای آشنایی با فرهنگ و تاریخچه این کشور به روسیه سفر می‌کنند. در هر یک از مقصدهای گردشگری روسیه نیز موزه‌های فراوانی وجود دارند که می‌توانند شرایط را برای آشنایی گردشگران با گذشته پر فراز و نشیب روسیه فراهم کنند. همان‌طور که می‌دانید، در صنعت گردشگری سبک‌های مختلف سفر وجود دارد که هرکدام ویژگی‌ها و مزیت‌های خاص خود را داشته و هدف متفاوتی را دنبال می‌کنند. برخی به‌قصد آشنایی با تاریخ گذشته روسیه به این کشور سفر می‌کنند. بسیاری هنر و فرهنگ روسیه برایشان جذابیت خاص داشته و برای شناخت این فرهنگ و هنر در این کشور پهناور از مقصدهای مختلف گردشگری آن دیدن می‌کنند. بسیاری نیز جذب طبیعت شگفت‌انگیز روسیه شده و برای استفاده از امکانات گردشگری و برنامه‌های متنوع تفریحی مرتبط با طبیعت از این کشور دیدن می‌کنند. با تمام این وجود، در هنگام سفر به یک کشور لزوماً نیازی نیست که تنها از موزه‌هایی که مستقیماً با کشور مقصد گردشگری ارتباط دارند دیدن کنید. یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌های گردشگری روسیه، به‌خصوص در مسکو پایتخت این کشور، بازدید از موزه‌های علوم و فناوری است که در آن گردشگران علاوه بر شناخت مسیر پیشرفت روسیه درزمینهٔ علم و فناوری، به گذشته تاریخی زمین نگاه کرده و مسیر پیشرفت انسان در جهان را دنبال می‌کنند. ما در وبلاگ گروه پارس‌پالاد قصد داریم تا به معرفی برخی از مهم‌ترین موزه‌های علمی در تور مسکو بپردازیم تا گردشگران علاقه‌مند توانند با استفاده از آن، یک برنامه جذاب برای سفر خود برنامه‌ریزی کنند.

موزه داروین

 

موزه‌های علمی در تور مسکو

یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین موزه‌های علم طبیعت در روسیه، موزه داروین (Darwin Museum) است که در جنوب غرب مسکو واقع شده و دسترسی به آن به‌وسیله مترو مسکو (Moscow Metro) تنها سی دقیقه از زمان شما را خواهد گرفت. موزه داروین یک موزه بزرگ سه‌طبقه است که از نمونه‌های جانوران مختلف پر شده و به بررسی تاریخ طبیعت و روند پیشرفت کره زمین به چیزی که امروز مشاهده می‌کنیم می‌پردازد. این موزه بزرگ و مهم که به‌تازگی به امکانات مدرن نیز مجهز شده است، با استفاده از فنّاوری روز و تعاملی توجه بسیاری از گردشگران، به‌خصوص نوجوانان علاقه‌مند به طبیعت را به خود جلب کرده است. اگر جانوران بزرگ، خزندگان، پرنده‌ها و انواع حیوانات خشک‌شده مختلفی که در این موزه وجود دارند بیشترین جذابیت را برای کودکان دارند، موزه داروین با استفاده از روش‌های مختلف همچون فیلم، پرسش، بازی، نمایش و گفت‌وگوهای متنوع سؤال‌های علمی جالبی را برای بازدیدکنندگان پدید می‌آورد که با گشت‌وگذار در موزه و بررسی هر بخش از آن می‌توانید پاسخ این سؤال‌ها را دریافت نمایید. یکی از جالب‌ترین بخش‌های موزه برای کودکان و نوجوانان در طبقه همکف این موزه قرار گرفته است، جایی که نمایشگاه «خودت را بشناس تا جهان را بشناسی» قرار گرفته است. این بخش تعاملی که بیشتر مختص کودکان است، مدرن‌ترین بخش موزه است که از سال ۲۰۱۴ به این مجموعه اضافه شده و با استفاده از بیش از ۵۰ نمایشگر بزرگ و برنامه‌های تعاملی به آموزش کودکان می‌پردازد. شما می‌توانید برای آشنایی بیشتر با موزه داروین به وبلاگ ما مراجعه نمایید.

مسکواریوم

 

موزه‌های علمی در تور مسکو

یکی از مراکز علمی و تفریحی مهم در مسکو که به‌خصوص برای بازدید خانوادگی در خلال برگزاری تور روسیه بسیار مناسب است، مسکواریوم (Moskvarium) است. این مرکز بزرگ که در نمایشگاه‌های تمام روسیه (All-Russian Exhibition Center) واقع شده است، یکی از مکان‌های دیدنی و جاذبه‌های گردشگری است که به‌شدت به گردشگرانی که به همراه خانواده خود به مسکو سفر کرده‌اند پیشنهاد می‌شود. مرکز نمایشگاه‌های تمام روسیه از موزه‌ها و مراکز فرهنگی، علمی، تفریحی و تاریخی زیادی برخوردار است که بازدید از آن بخشی از برنامه‌های اصلی تور مسکو به شمار می‌رود. شما می‌توانید برای آشنایی بیشتر با این مرکز و جاذبه‌های درون آن به وبلاگ ما مراجعه کنید. در آکواریوم‌های مسکواریوم نزدیک به ۱۱ هزار گونه مختلف جانوری دریایی، برکه و رودخانه‌ای زندگی می‌کنند که تنوع این آبزیان از ماهی‌های بسیار کوچک تا کوسه‌های بزرگ است. یکی از دلایلی که از مسکواریوم به‌عنوان یکی از بهترین مقصدهای گردشگری برای خانواده‌ها یاد می‌شود، وجود تعداد بی‌شماری برنامه‌های تفریحی و گردشگری است که در دل خود به آموزش دنیای زیرآب می‌پردازند. بازدیدکنندگان این مرکز می‌توانند در محوطه‌های خاصی که برای نوازش جانوران آماده شده است، رابطه نزدیکی با برخی از جانوران دریایی پیدا کنند. همچنین برنامه‌های نمایش آبی که در به همراه نمایشگرهای بزرگ و امکانات مدرن در این مرکز به نمایش درآمده می‌تواند برای تمام سنین جذابیت خاصی داشته باشد. برنامه شنا با دولفین‌ها نیز یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های تفریحی مرکز به شمار مي‌رود. همچنین کلاس‌های آموزشی برای کودکان در چندین نوبت در طول روز انجام می‌پذیرد که گردشگران تور روسیه نیز می‌توانند از آن‌ها استفاده نمایند.

موزه دیرینه‌شناسی

 

موزه‌های علمی در تور مسکو

شناخت دنیای ما و کره زمین یکی از مباحث موردتوجه برای بیشتر علاقه‌مندان به علم و دانش است. یکی از بهترین مکان‌هایی که گردشگران تور روسیه می‌توانند در آن با دنیای باستان و دیرینه کره زمین آشنا شده و سیر تکامل جهان را مشاهده کنند، موزه دیرینه‌شناسی (Palaeontology Museum) است. موزه دیرینه‌شناسی مسکو در جنوب غربی شهر واقع شده و تقریباً از مسیر رفت‌وآمد معمول گردشگران به دور است. اگرچه برای بازدید از این موزه می‌توانید به‌راحتی از طریق مترو مسکو به نزدیک‌ترین ایستگاه به موزه سفر کرده و تنها با طی کردن یک مسیر کوتاه ده‌دقیقه‌ای درب ورودی موزه را مشاهده نمایید. موزه دیرینه‌شناسی به‌خصوص برای کودکان و نوجوانانی که از تخیل خوبی برخوردار هستند بسیار مناسب است. این موزه ۵۰۰۰ مترمربعی با در اختیار داشتن بیش از ۵ هزار اثر نمایشی ازجمله استخوان و فسیل دایناسورهای غول‌پیکر و ماموت‌هایی که زمانی بر روی کره زمین رفت‌وآمد می‌کرده‌اند، توجه بسیاری از گردشگران را به خود جلب می‌کند. گذشته کره زمین، به‌خصوص زمانی که انسان‌ها هنوز بر روی زمین رفت‌وآمد نمي‌کردند یکی از مباحث موردتوجه و مهم در علم طبیعت‌شناسی است. بدون شک آشنایی با تاریخ کره زمین و چگونگی پیشرفت آن تا به امروز می‌تواند هم برای بزرگ‌سالان و هم برای کودکان و نوجوانان جذابیت خاصی داشته باشد. موزه دیرینه‌شناسی یکی از جاذبه‌های گردشگری است که کمتر در برنامه‌های تور مسکو جای می‌گیرد، اما علاقه‌مندان می‌توانند به‌راحتی با استفاده از وسایل حمل‌ونقل عمومی در روسیه که در وبلاگ پارس‌پالاد به بررسی آن‌ها پرداخته‌ایم، به‌صورت شخصی از این موزه دیدن کنند.

موزه جانورشناسی مسکو

 

موزه‌های علمی در تور مسکو

در میان موزه‌های علمی و فناوری مسکو که بیشتر موردتوجه برگزارکنندگان تور روسیه و آژانس‌های مسافرتی قرار دارد، موزه جانورشناسی دانشگاه مسکو (Zoological Museum) است که در مرکز گردشگری شهر واقع شده است. این موزه بزرگ که تحت نظارت دانشگاه دولتی مسکو فعالیت می‌کند، ازلحاظ تعداد آثار نمایشی در رتبه دوم بزرگ‌ترین موزه‌های جانورشناسی اروپا قرار گرفته است که همین امر بازدید از آن را برای گردشگران تور مسکو جذاب‌تر نیز می‌کند. موزه جانورشناسی مسکو در سال ۱۷۹۱ تأسیس‌شده است. این موزه که تاریخچه عجیبی نیز به دنبال خود یدک می‌کشد، یک‌بار در زمان جنگ‌های ناپلئونی و فتح موقت مسکو توسط ارتش فرانسه به آتش کشیده شده و تقریباً به‌طور کامل سوخته است. امروزه نیز موزه جانورشناسی به نسبت دیگر موزه‌های علمی و فناوری مسکو حالت سنتی‌تری داشته و حتی روح دوران شوروی نیز همچنان در آن مشاهده می‌شود. اگرچه باید در نظر داشته باشید که کمبود امکانات مدرن امروزی و نمایشگرهای بزرگ چیزی از جذابیت این موزه کم نکرده و همچنان کودکان و نوجوانان در کنار بزرگ‌سالان برای بازدید از آثار نمایشی و نمایشگاه‌های جذاب و آموزنده این موزه صف می‌کشند. نمایشگاه دائمی موزه شامل استخوان‌ها، پیکرهای سوار شده و نمونه‌هایی از تمام جانوران از تک‌سلولی‌ها گرفته تا پرندگان و پستانداران کوچک و بزرگ می‌شود. نحوه چینش آثار نمایشگاهی این موزه به‌گونه‌ای است که شما می‌توانید نحوه تکامل بیشتر جانوران را مشاهده کرده و با نسل‌های گذشته هر جانوری آشنا شوید که همین امر آموزنده باعث جذابیت این موزه نیز شده است.

موزه کیهان‌شناسی

 

موزه‌های علمی در تور مسکو

مهم‌ترین و مشهورترین موزه علمی و فناوری مسکو که بیشتر گردشگران در خلال برگزاری تور روسیه از آن دیدن می‌کنند، موزه کیهان‌شناسی (Museum of Cosmonautics) است که در خیابان میرا (Mira Prospect) واقع شده است. همچون دیگر کشورهای جهان، دست‌یابی به فضا و کندوکاوش در فضا از آرزوهای مسئولان شوروی بوده است و پس از دستیابی به آن نیز گرامی داشت این مهم ازجمله اولین کارهایی بود که دولت شوروی به آن پرداخت. موزه کیهان‌شناسی درواقع در ابتدا به‌منظور گرامیداشت فعالیت‌های دانشمندان و فضانوردان شوروی که برای رسیدن به فضا تلاش‌های فراوانی کردن احداث شده است. البته امروزه این موزه به یک مرکز علمی و تفریحی مهم برای گردشگران تور روسیه تبدیل شده که در آن بازدیدکنندگان می‌توانند با برنامه‌های فضایی گذشته شوروی و روسیه و برنامه‌های امروز این مرکز و دیگر برنامه‌های فضایی در جهان آشنا شوند. همچنین نمونه‌های مختلفی از ماهواره‌های فضایی و لباس‌های فضانوردان و دیگر اقلام مربوط به فضانوردی نیز در نمایشگاه‌های دائمی این موزه به نمایش درآمده است. شما همچنین می‌توانید با قدم زدن در خیابان منتهی به این موزه از سازه یادبود سفر به فضا و همچنین مجسمه تمام دانشمندانی که در این زمینه تلاش کرده‌اند، دیدن کنید. همچون دیگر موزه‌های علمی و فناوری مسکو، موزه کیهان‌شناسی نیز محل مناسبی برای یک بازدید خانوادگی مملو از تفریح و آموزش به شمار مي‌رود. شما می‌توانید برای آشنایی با دیگر جاذبه‌های مسکو و مکان‌های دیدنی که نباید فرصت بازدید از آن‌ها را از دست بدهید، به وبلاگ ما مراجعه نمایید.

تورهای مرتبط

برچسب ها موزه‌های علمی تور مسکو تور مسکو تور روسیه تور تابستان روسیه تور نوروزی روسیه جاذبه‌های مسکو موزه‌های مسکو

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه