وبلاگ گردشگری

دریاچه بایکال در تور روسیه ماجراجویی تهیه شده توسط دپارتمان فروش تور ParsPalad.com/b/3b47e

دریاچه بایکال در تور روسیه

روسیه یکی از پهناورترین کشورهای جهان است که در هر گوشه از آن می‌توان یک جاذبه گردشگری منحصربه‌فرد پیدا کرده و از سفر به روسیه لذت برد. شاید وسعت این کشور و همچنین تنوع برنامه‌های گردشگری در آن یکی از دلایل محبوبیت تور روسیه در جهان باشد. سالانه میلیون‌ها گردشگر برای استفاده از امکانات گردشگری و برنامه‌های تفریحی این کشور به روسیه سفر می‌کنند. شهرهای مقصد گردشگری مختلفی نیز در روسیه وجود دارد که هرکدام مزیت‌ها و ویژگی‌های خاص خود را دارد. اگرچه مسکو به‌عنوان پایتخت روسیه بیشترین محبوبیت را در میان شهرهای مقصد گردشگری روسیه در اختیار دارد و پس‌ازآن، سنت پترزبورگ توانسته است درصد زیادی از گردشگران خارجی روسیه را به خود اختصاص دهد، همچنان شهرهای مقصد گردشگری دیگری در روسیه وجود دارند که مقصد نهایی گردشگران در این کشور زیبا و پهناور می‌شوند. شهرهایی همچون سوچی، بزرگ‌ترین شهر تفرجگاهی ساحلی روسیه، کازان، پایتخت تاتارستان و بسیاری شهر مقصد گردشگری کوچک و بزرگ دیگر که هرکدام طرفداران خاص خود را دارند. اگرچه برخلاف مسکو، سنت پترزبورگ، کازان و سوچی که جاذبه‌های گردشگری متنوعی در اختیار داشته و برنامه‌های تفریحی گسترده‌ای برای جذب گردشگران در اختیار دارند، دیگر شهرهای مقصد گردشگری در روسیه معمولاً به دلیل در اختیار داشتن یک جاذبه گردشگری منحصربه‌فرد شهرت پیدا کرده و توجه گردشگران را به خود جلب می‌کنند. یکی از این جاذبه‌های گردشگری، دریاچه بایکال (Lake Baikal) است.

 

دریاچه بایکال در تور روسیه

یکی از زیرمجموعه‌های صنعت گردشگری در تور روسیه، گردشگری طبیعی است که در آن گردشگران برای بازدید از جاذبه‌های طبیعی و زیبایی‌های طبیعت روسیه به این کشور سفر می‌کنند. همان‌طور که در جریان هستید، طبیعت روسیه همواره کنجکاوی گردشگران را به خود جلب کرده است، به‌خصوص بخش شمالی روسیه که به قطب شمال نزدیک است همواره باعث جذب گردشگران به این کشور شده است. یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌های طبیعی روسیه نیز دریاچه بایکال (Lake Baikal) است. دریاچه بایکال یکی از قدیمی‌ترین و باستانی‌ترین دریاچه‌های جهان است که قدمت آن به ۲۵ میلیون سال قبل بازمی‌گردد. این دریاچه همچنین عمیق‌ترین دریاچه جهان است که در عمیق‌ترین سطح، نزدیک به ۱۷۰۰ متر ارتفاع دارد که در نوع خود کاملاً عجیب و موردتوجه است. همین ویژگی‌های باعث می‌شود تا سازمان جهانی یونسکو این دریاچه را به‌عنوان بخشی از میراث جهانی خود در سال ۱۹۹۶ معرفی کند، اما در کنار این ویژگی‌ها، دریاچه بایکال یک ویژگی مهم دیگر نیز در اختیار دارد که آن نیز در اختیار داشتن بزرگ‌ترین حجم آب شیرین یخ نزده جهان است. نزدیک به ۲۵ درصد از آب شیرین سطح جهان در دریاچه بایکال ذخیره شده است. همین امر در کنار برخی ویژگی‌های خاص دیگر باعث شده است تا یکی از عجیب‌ترین اکوسیستم‌های آب شیرین جهان در این منطقه تشکیل شود که در هیچ منطقه دیگری از جهان قابل مشاهده نیست.

 

دریاچه بایکال در تور روسیه

دریاچه بایکال در جنوب سیبری واقع شده است. به دلیل فاصله به نسبت زیادی که با مراکز گردشگری مشهور در تور روسیه همچون مسکو و سنت پترزبورگ دارد، بیشتر به‌عنوان یک تور جداگانه به گردشگران ارائه می‌شود. دریاچه بایکال بین استان ایرکوتسک (Irkutsk Oblast) و بوریاتیا (Buryatia) قرار گرفته است. اگرچه دریاچه بایکال جاذبه گردشگری اصلی منطقه محسوب می‌شود و بیشتر گردشگران برای بازدید از این دریاچه و جاذبه‌های گردشگری آن به این منطقه سفر می‌کنند، شهرها و روستاهای اطراف این دریاچه به‌تنهایی جاذبه‌های گردشگری مختلفی در اختیار دارند که می‌توانید در طول اقامت خود در منطقه از این جاذبه‌های گردشگری در اطراف دریاچه نیز استفاده نمایید. در ادامه به بررسی شهرها و روستاهای اطراف دریاچه و جاذبه‌های گردشگری که در اختیار دارند خواهیم پرداخت.

 

دریاچه بایکال در تور روسیه

اگرچه به‌تنهایی در جایگاه بالایی از لیست بازدید گردشگران در روسیه قرار ندارند، به‌واسطه وجود دریاچه بایکال در منطقه، شهرهای اطراف دریاچه همچون ایرکوتسک (Irkutsk)، لیستویانکا (Listvyanka) و اوتولیک (Utulik) موردتوجه گردشگرانی که به‌قصد بازدید از دریاچه بایکال به منطقه سفر کرده‌اند، قرار می‌گیرد. اگرچه در مقایسه با اهمیت ویژه‌ای که دریاچه در برنامه‌های گردشگری منطقه دارد، شاید دیگر جاذبه‌های گردشگری خیلی توجه گردشگران را به خود جلب نکنند، اما موزه‌های مذهبی، تاریخی، هنری و همچنین مکان‌های دیدنی، رستوران‌های جذاب، برنامه‌های تفریحی مرتبط با دریاچه و تورهای گردشگری فراوانی در این شهرهای مقصد گردشگری ارائه می‌شود که در خلال بازدید از دریاچه بایکال و استفاده از امکانات تفریحی و گردشگری آن می‌توانید از این برنامه‌های تفریحی در اطراف دریاچه نیز استفاده کرده و از سفر خود به روسیه نهایت لذت را ببرید.

 

دریاچه بایکال در تور روسیه

یکی از اصلی‌ترین سؤال‌های که گردشگران تور روسیه در هنگام بازدید از دریاچه بایکال باید به آن پاسخ بدهند، زمان مناسب برای بازدید از این دریاچه است که با توجه به هدف شما از سفر می‌تواند کاملاً متفاوت باشد. همان‌طور که در جریان هستید، تور روسیه در تابستان از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است و بزرگ‌ترین دلیل آن نیز آب‌وهوای مطلب این کشور در طول تابستان است. بااین‌وجود، برخی از گردشگران ترجیح می‌دهند تا در خلال برگزاری تور زمستان روسیه از این کشور و جاذبه‌های گردشگری آن دیدن کنند که با توجه به مزیت‌های این فصل برای سفر و هدف گردشگران از سفر به روسیه، انتخاب منطقی به نظر می‌رسد. ما پیش‌ازاین در وبلاگ خود در پارس‌پالاد به بررسی تور تابستان و تور زمستان روسیه و ویژگی‌ها و مزیت‌های هرکدام پرداخته‌ایم که می‌توانید از آن دیدن کنید.

دریاچه بایکال در تور روسیه

در طول تابستان، گردشگران می‌توانند از طبیعت سرسبز دریاچه، آشنایی با محیط‌زیست منطقه و عجیب‌ترین گونه‌های جانوری آب شیرین که به دلیل انزوا منطقه تشکیل شده است دیدن کرده و از پیاده‌روی در اطراف دریاچه و مسیرهای مناسب و جذابی که برای این کار تعبیه شده‌اند لذت ببرید. در طول زمستان نیز سطح دریاچه بایکال به‌طور کامل یخ می‌بندد که این امر شرایط را برای انواع مختلف برنامه‌های تفریحی و گردشگری همچون استفاده از هاورکرفت بر روی یخ، ماهیگیری یخی، موتورسواری بر روی یخ و سورتمه‌سواری با سگ که مرکز آن در لیستویانکا (Listvyanka) قرار دارد، فراهم کرده است. با توجه به هدف شما از سفر و سلیقه‌تان می‌توانید زمان مناسب برای بازدید از دریاچه بایکال که در هر فصل زیبایی منحصربه‌فرد خود را در اختیار دارد انتخاب کنید.

تورهای مرتبط

برچسب ها دریاچه بایکال در تور روسیه تور تابستان روسیه تور زمستان روسیه تور نوروزی روسیه دریاچه بایکال جاذبه‌های طبیعی روسیه

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه