وبلاگ گردشگری

خانه سینگر Singer House - سنت پترزبورگ جاذبه ها تهیه شده توسط دپارتمان فروش تور ParsPalad.com/b/3c731

خانه سینگر یکی از جاذبه های دیدنی در روسیه است که داستان و تاریخچه ی جالب خود را دارد. زمانی این ساختمان از مهمترین ساختمان های سنت پترزبورگ و دومین ساختمان بلند در شهر بوده است. امروزه نیز این ساختمان بسیار مورد توجه است و مسافران تور روسیه از آن بازدید می کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خانه سینگر با ما همراه باشید. 

خانه سینگر (Singer House) – در سنت پترزبورگ

در مورد خانه سینگر چه می دانید؟ چرا یکی از جاذبه های گردشگری سنت پترزبورگ در سفر به روسیه این ساختمان است. خانه سینگر در سنت پترزبورگ را تحت عنوان خانه چرخ خیاطی سینگر نیز می شناسند. این ساختمان از جاذبه های دیدنی در شهر سنت پترزبورگ است که می توانید در تور خارجی روسیه و البته تور نوروز روسیه از آن بازدید کنید. محل قرارگیری این ساختمان در خیابان نفسکی است. همانطور که می دانید این خیابان از مشهورترین خیابان های شهر سنت پترزبورگ است. شما در سفر به روسیه حتما از این خیابان دیدن خواهید کرد.

خانه سینگر Singer House - سنت پترزبورگ

 

درباره ی خانه سینگر 

ساختمان خانه سینگر در سنت پترزبورگ یکی از بارزترین و بی نظیرترین ساختمان هایی است که تمام مسافران تور روسیه از آن بازدید می کنند. ساخت این بنا به دستان پاول سترز فور صورت گرفته است. از آنجایی به این ساختمان، عنوان چرخ خیاطی سینگر را داده اند چرا که قرار بود ساختمان برای یکی از شعبه های چرخ خیاطی سینگر به کار برده شود. در آن زمان مدیر شرکت چرخ خیاطی سینگر به دنبال این بود که ساختمانی که برای این منظور می سازد، بلندترین ساختمان در سنت پترزبورگ باشد و از دوردست ها دیده شود. پاول در آمریکا و در شهر آمریکا یک دفتر مرکزی داشت که بسیار بلند و در صدد بود که یک ساختمان مشابه آن در سنت پترزبورگ بسازد. این داستان ساخت ساختمان خانه سینگر است که مسافران تور نوروز روسیه کمتر در مورد آن می دانند. داشتیم می گفتیم او در صدد ساخت بلندترین ساختمان در شهر بود اما موفق نشد، چرا که در آن زمان کاخ زمستانی که در واقع محل زندگی امپراطور بود، بلندترین ساختمان در شهر بودن و مطابق با قانون هیچ ساختمانی اجازه نداشت از آن ساختمان بلندتر باشد. برای همین ساختمان خانه سینگر در شش طبقه ساخته شد. سبک معماری آن نو است. ارتفاع کلی ساختمان به 23.5 متر می رسد که در آن زمان جزو ساختمان های بلند است. او برای اینکه ساختمانش بلند شود تدبیری به کار برد. مجسمه ای کره ای شکل را بر روی آن قرار داد. مجسمه را مجسمه سازی به نام آماندوس آدامسون طراحی کرد. این هنرمند اهل استونی بود. 

خانه سینگر Singer House - سنت پترزبورگ

 

بازدید از خانه سینگر 

همانطور که دیدید این ساختمان از زمان ساختش مورد توجه زیادی واقع بوده است. زمانی دومین ساختمان بلند در سنت پترزبورگ بوده است. پس بازدید از آن به عنوان یکی از جاذبه های دیدنی در سفر به روسیه باید در برنامه های شما باشد. هرچند اگر در قالب تور روسیه و یا تور نوروز روسیه به اینجا سفر کنید حتما از خانه سینگر بازدید به عمل خواهید آورد. تورهای روسیه زمانی کامل است که بازدید از این بنا را در خود داشته باشد. شما باید نه تنها با جاذبه های بسیار مشهور که بلکه باید از دیگر جاذبه های ملی و معروف روسیه نیز دیدن کنید. در طول جنگ جهانی لوب این ساختمان محلی برای سفارت آمریکا بوده است. پس از جنگ اما این ساختمان توسط دولت مصادره شد و به کتابفروشی و کتابخانه تبدیل گردید. 

خیابان نواسکی یا نفسکی

باید بارها نام این خیابان را که مشهورترین خیابان در سنت پترزبورگ است را شنیده باشید. خیابانی که از نیروی دریایی شروع می شود و به سمت راه آهن ادامه دارد و در نهایت به کلیسای الکساندر می رسد. این خیابان امروزه به خیابانی بسیار مهم و شلوغ تبدیل شده است. ساختمان های بلند و بسیار زیبایی داخل این خیابان قرار دارند. ساختمان خانه سینگر یکی از این ساختمان هاست. روز به روز بر تعداد ساختمان های زیبا در این خیابان افزوده می شود. برای همین، شما هربار که به اینجا بیایید، قسمت های جدیدی را مشاهده خواهید کرد. شما کافه ها، مراکز خرید و اقامتگاههای بسیار خوبی را در اطراف این خیابان پیدا خواهید کرد. مخصوصا اگر به دنبال هتل در روسیه هستید، می توانید هتل ها و مسافرخانه های بسیار خوبی را در مجاورت خانه سینگر پیدا کنید.

خانه سینگر Singer House - سنت پترزبورگ

 

کاربری امروزه ساختمان خانه سینگر

امروزه خانه سینگر تحت عنوان کاربری کتابخانه و کتابفروشی فعالیت دارد. این ساختمان هفتاد سال است که این کاربری را دارد. اگرچه پیش از این کاربری های متنوع دیگری داشته است. از جمله اینکه در زمان جنگ مورد استفاده نظامی های مختلف قرار می گرفته است. اگر به روسیه رفتید، باید به شهر جزیره ها یعنی سنت پترزبورگ نیز بروید. یکی از زیباترین شهرهای روسیه که سالانه میلیون ها نفر از آن بازدید می کنند. ساختمان خانه سینگر نیز جایی است که بسیار توصیه می شود از خانه سینگر مخصوصا فضاهای داخلی آن دیدن کنید. در داخل خانه سینگر مجسمه های بسیار زیبایی وجود دارد که با ظرافت و طرح خاصی ساخته شده اند. 

ماندن و اقامت در روسیه

قطعا مسئله ی مهم در سفر به این کشور، رستوران و هتل در روسیه است. برای همین تورها به این مسئله به درستی می پردازند و بهترین رستوران ها و هتل ها را با قیمت های مناسب به مسافران خود معرفی می کنند. هر مسافری قطعا از دو شهر بسیار دیدنی مسکو و سنت پترزبورگ دیدن خواهد کرد. سنت پترزبورگ را شهر جزیره ها می نامند. چرا که موقعیت آن به گونه ای است که در  امتداد رودخانه نوا شکل گرفته است. و جزیره های زیادی در دلتای رودخانه تشکیل شده اند. برای همین این شهر را شهر جزیره ها می نامند چرا که تعداد جزیره های آن زیاد است و انگار این جزیره ها را با پل به هم وصل کرده اند. 

اگر قصد سفر کردن به روسیه را دارید، باید بدانید که دارید به یک مقصد گردشگری فوق العاده سفر می کنید. جایی که تاریخ، فرهنگ و هنر غنی دارد. در اینجا در تمام شهرها جاذبه های دیدنی برای شما وجود دارد که می توانید با بازدید از آنها نهایت لذت را از سفر خود ببرید. این روزها سفر کردن به روسیه برای ایرانی ها یک گزینه ی بسیار عالی است. شما می توانید در تورهای مسافرتی شرکت کنید و یا خود به این کشور سفر کنید. یکی از جاذبه هایی که می توانید از آن دیدن کنید، خانه سینگر است. در مورد سفر به این کشور این را همیشه به یاد داشته باشید، که روسیه کشور سردی است. بهتر است همیشه کلاه، ژاکت و .... به همراه داشته باشید. 

خانه سینگر Singer House - سنت پترزبورگ

تورهای مرتبط

برچسب ها خانه سینگر تور روسیه هتل در روسیه تور نوروز روسیه سفر به روسیه

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه