وبلاگ گردشگری

نگاهی به کوه قازبک Mount kazbek راهنمای سفر تهیه شده توسط دپارتمان فروش تور ParsPalad.com/b/fbc61

گرجستان کشوری در قفقاز است و در منطقه ی اوراسیا که مرز بین آسیا و اروپاست قرار دارد. این کشور در منطقه ای کوهستانی واقع شده و از مناطق پر باران به شمار می آید. بنابراین علاوه بر گردشگرانی که با تور گرجستان به این کشور سفر می کنند، گرجستان مقصد کوهنوردان بسیاری نیز هست. از جمله کوهنوردان ایرانی که با سفر با تور خارجی اقدام به فتح قله های زیادی می کنند.

به طور کلی از نظر جغرافیایی دو سوم این کشور را مناطق کوهستانی تشکیل داده است. بلندترین قله ی گرجستان با ارتفاعی حدود ۵ هزار و دویست متر مربوط به کوه شخارا می باشد. از نظر آب و هوایی و اقلیمی گرجستان از دسته کشورهایی است که چهار فصل را دارد. حتی با وجود اینکه نسبتا کشور کوچکی محسوب شده و مساحت کمی دارد، اما می توان در یک زمان در ارتفاعات کوهستانی مه غلیظ و بارش برف را دید، در حالی که در ساحل دریای سیاه که در غرب گرجستان است آب و هوایی گرم و تابستانی را شاهد بود. این خود می تواند از جاذبه هایی باشد که گردشگران را به دیدار از این کشور ترغیب کند؛ به خصوص توریست هایی که با تورهای خارجی و به طور خاص تور گرجستان  به این کشور سفر می کنند و در مناطقی ساکنند که در اغلب روزهای سال هوا به یک شکل است و تنوع اقلیمی ندارند.

نگاهی به کوه قازبک Mount kazbek

 

معمولا قله های بلند گرجستان پوشیده از برف هستند. یکی از این قله ها، کوه قازبکی است. کوه قازبکی یا قله ی کازبک ( Mount Kazbek ) یک کوه آتشفشانی است با ارتفاع ۵۰۴۷ متر که سومین قله ی بلند گرجستان به شمار می آید. این کوه در قسمت شرقی رشته کوه های قفقاز مرکزی قرار گرفته است. فاصله ی این کوه تا شهر تفلیس ۱۴۰ کیلومتر است و در روستایی به نام کازبکی واقع شده است. به خاطر این فاصله ی نسبتا کم توریست هایی که با تور تفلیس به گرجستان آمده اند هم می توانند به دیدن این قله ی زیبا بیایند چرا که در حال حاضر فقط از طریق شهر تفلیس می توان به این کوه دسترسی پیدا کرد. کوه قازبکی هفتمین کوه بلند کل قله های قفقاز بوده و نام گرجی آن یعنی مکینواری به معنی کوه یخ است. اطراف این کوه یخچال های طبیعی زیادی وجود دارد که یکی از معروفترین آنها یخچال گرگتی است. اولین کوه نوردانی که توانستند به این قله صعود کنند، داگلاس فرش فیلد، مو و تاکر بودند که در سال ۱۸۶۸ این موفقیت را کسب کردند.

نگاهی به کوه قازبک Mount kazbek

تورهای مرتبط

برچسب ها تور گرجستان کوه قازبک تفلیس جاذبه های گردشگری گرجستان Mount kazbek

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه