وبلاگ گردشگری

کلیسای قلب مقدس در پاریس جاذبه ها تهیه شده توسط دپارتمان فروش تور ParsPalad.com/b/6200a

فرانسه به عنوان یکی از پر جاذبه ترین کشورهای دنیا گردشگران زیادی را که با تور اروپا سفر می کنند به خود جذب می کند. کلیسای سکره کر دو مون مارتر ( Sacre Coeur de Montmartre ) یا کلیسای قلب مقدس یکی از مهم ترین کلیساهای دیدنی پاریس است که گردشگران تور خارجی فرانسه حتما از آن دیدن می کنند. بنا بر گزارشی که از سازمان ملی جهانگردی منتشر شده، این کلیسا پس از کلیسای نوتردام، مقام دوم مکان های دیدنی پاریس را دارد.

کلیسای قلب مقدس در سال ۱۹۱۹ تقدیس شده است. این کلیسا در یکی از قدیمی ترین و تاریخی ترین محلات پاریس به نام مور مارتر بر فراز تپه ای با ارتفاع ۱۳۰ متر واقع است. به خاطر مشرف بودن به شهر زیبای پاریس و منظره ای که می توان از بالای این تپه نظاره کرد هم می توان گفت که نظر توریست های تور گردشگری اروپا جلب می شود، چرا که می توانند تصاویر بی نظیری از پاریس ثبت کنند. پس از جنگ فرانسه و پروس، به منظور یادبود کشته شدگان فرانسوی و تاوان جنایات کموناردها، ساخت کلیسای قلب مقدس در سال ۱۸۷۳ توسط مجلس شورای ملی فرانسه به تصویب رسید؛ بنابراین هزینه ی ساخت از بودجه ی مصوب دولتی تامین گردید. برای طراحی بنای کلیسا، مسابقه ای ترتیب داده شد که در نهایت طرح پل آبید مورد قبول قرار گرفت.

کلیسای قلب مقدس در پاریس

 

از ویژگی های خاص این کلیسا که آن را از دیگر کلیساهای پاریس متمایز کرده و گردشگران تور گردشگری اروپا را هم ترغیب می کند تا آن را از نزدیک ببینند این است که بر خلاف سایر کلیساهای فرانسه که تیره رنگ و خاکستری هستند، این کلیسا به رنگ سفید می باشد. همچنین سبک معماری این کلیسا متفاوت بوده و گنبدهای آن به شیوه ی شرقی طراحی شده اند. این کلیسای محبوب سالانه ۱۱ و نیم میلیون گردشگر تور اروپا را به دیدن خود می کشاند.

کلیسای قلب مقدس بعد از برج ایفل بلندترین بنای پاریس محسوب می شود. نام این کلیسا به قلب حضرت مسیح اشاره دارد که دوستدار بشریت است. از نظر ساختار معماری، کلیسا به شکل صلیب یونانی یعنی به شکل یک به علاوه ساخته شده است. گنبد بلند و مرکز آن ۸۰ متر ارتفاع دارد که با ۴ گنبد دیگر محصور شده که به روایتی شکل کیک عروسی به خود گرفته است. در عقب ساختمان یکی از بزرگترین ناقوس های جهان با وزنی حدود ۱۹ تن نصب شده است که در گردهمایی های روزهای یکشنبه و همین طور کنسرت شب قبل از کریسمس نواخته می شود. این سبک معماری منطبق با سبک معماری رم و بیزانس بوده و بسیار شبیه کلیسای سن فران در شهر پریگوی فرانسه است. سقف داخل کلیسا با موزاییک پوشیده شده که از بزرگترین سقف های موزاییک کاری شده در دنیا محسوب می شود.

کلیسای قلب مقدس در پاریس

 

ورود به این کلیسا برای عموم آزاد و رایگان است. در نتیجه گردشگران تور فرانسه به طور قطع به دیدن این مکان دیدنی می آیند و شاید همین دلیل رکورد بیشترین بازدید در سال این کلیسا باشد. البته برای بازدید از گنبد کلیسا که ورودی آن در سمت چپ کلیسا قرار دارد باید هزینه ای را بپردازید و ۳۰۰ پله را هم طی کنید. همچنین ورود به گورستان زیر زمینی کلیسا نیز رایگان نیست.

تورهای مرتبط

برچسب ها تور اروپا تور فرانسه پاریس کلیسای قلب مقدس جاذبه های گردشگری فرانسه

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه