وبلاگ گردشگری

کلیسای سوتيتسخولی Svetitskhoveli Cathedral جاذبه ها تهیه شده توسط دپارتمان فروش تور ParsPalad.com/b/e5809

گرجستان کشوری است که به خاطر جاذبه های توریستی فراوانی که دارد یکی از مقاصد همیشگی گردشگران به شمار می آید. گردشگران زیادی از سر تا سر دنیا هستند که همیشه با تور خارجی سفر کرده و تجربه های جدید کسب می کنند. تور گرجستان یکی از هیجان انگیز ترین تورها است. چرا که به خاطر مساحت نسبتا کم کشور گرجستان و فاصله های نزدیک شهرها به راحتی می توان از آثار دیدنی و طبیعت زیبای گرجستان دیدن کرد و لذت برد.

یکی از آثار دیدنی تاریخی گرجستان کلیسای جامع سوتيتسخولی است که در شهر بسیار قدیمی و باستانی متسختا قرار دارد. فاصله ی این شهر تا تفلیس ۲۰ کیلومتر است و بنابراین از مهم ترین مقاصد هدف توریست هایی است که با تور تفلیس به گرجستان آمده اند. متسختا به مدت دو قرن یعنی از قرن سوم تا پنجم پایتخت پادشاهی ایبریا بوده است. این شهر به صورت نواری باریک در ساحل دو رودخانه ی متکواری و آراگوی کشیده شده و با کوهستان احاطه شده است و همان طور که گفته شد برای تاریخ و طبیعت منحصر به فرد مقصد تور خارجی است.

کلیسای سوتيتسخولی Svetitskhoveli Cathedral

 

پس از قرن ششم که پایتخت گرجستان به تفلیس انتقال یافت، شهر متسختا به خاطر داشتن کلیساهای زیاد و به خصوص کلیساهای جامع به نوعی به عنوان مرکز دینی گرجستان قلمداد شد. این شهر به خاطر داشتن آثار معماری باستانی بسیار زیاد به عنوان یک موزه ی بزرگ توجه گردشگرانی که با تور تفلیس به گرجستان سفر کرده اند را جلب می کند. متسختا یک شهر بین راهی در جاده ی ابریشم بین دریای سیاه و دریای خزر بوده است.

کلیسای سوتيتسخولی Svetitskhoveli Cathedral

 

کلیسای جامع سوتيتسخولی در بخش مرکزی شهر متسختا قرار گرفته است. این کلیسا در آغاز قرن یازدهم میلادی به دست آرساکیدزه معمار گرجی ساخته شده است. این مکان از دو جهت حائز اهمیت است؛ نخست به خاطر معماری فوق العاده زیبا و حجاری های هنرمندانه بر روی سنگ ها، و از سوی دیگر به دلیل اینکه محل دفن پاشاهان بسیاری است. در واقع شهر متسختا موزه ای از آثار وهنرهای پیشرفته ی گرجی ها در زمینه ی سنگ تراشی و سفال و فلزکاری به حساب می آید. کلیسای جامع سوتيتسخولی در فهرست تاریخی یونسکو ثبت شده است. علاوه بر این کلیسا دو بنای دیگر یعنی صومعه ی جواری و صومعه ی سامتاورو که آنها هم در یونسکو ثبت شده اند در این شهر قرار دارند.

کلیسای سوتيتسخولی Svetitskhoveli Cathedral

 

از میان تورهایی که گردشگران را به گرجستان می آورند تور مسافرتی باتومی نیز بسیار مورد توجه است. باتومی شهری بندری است در کناره ی دریای سیاه است. فاصله ی این شهر تا تفلیس ۳۷۸ کیلومتر یعنی حدود ۵ ساعت و ۵۳ دقیقه است. اما به خاطر نزدیکی تا ایران هموطنان ما هر ساله سفرهای بسیاری به این شهر دارند. معمولا گردشگران ایرانی با خودرو شخصی و به طیق زمینی به اینجا سفر می کنند که می توانند در ادامه ی سفر سری به تفلیس و شهر متسختا بزنند. اما اگر قصد دارید با تور مسافرتی باتومی به این شهر بیایید و می خواهید از تفلیس و متسختا و کلیسای سوتيتسخولی هم دیدن کنید بهتر است بعد مسافت را در نظر داشته باشید تا بتوانید با توجه به زمانتان برنامه ریزی کنید.

کلیسای سوتيتسخولی Svetitskhoveli Cathedral

 

همچنین از شما کاربران سایت پارس پالاد دعوت میشود تا اطلاعاتی از کشور بلغارستان و نیز داشته باشید و با دیدنی های این کشور پر طرفدار در حوزه گردشگری نیز آشنا شوید . بر همین اساس به شما پیشنهاد میکنیم تا مطلب مربوط به  کاخ اکسینوگراد بلغارستان  را مطالعه فرمایید و در صورت تمایل به ثبت نام در تور بلغارستان با همکاران ما تماس حاصل فرمایید.

تورهای مرتبط

برچسب ها تور گرجستان کلیسای سوتيتسخولی متسختا جاذبه های گردشگری گرجستان Svetitskhoveli Cathedral

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه