وبلاگ گردشگری

آشنایی با شکوه سلطنتی قصر پاولوفسک در تور روسیه جاذبه ها تهیه شده توسط دپارتمان فروش تور ParsPalad.com/b/c1e44

این مقاله به قصر پاولوفسک و آشنایی با مجموعه باشکوه آن می‌پردازد. این قصر که یکی از برجسته ترین جاذبه های روسیه به شمار می‌رود در حومه شهر تاریخی سنت پترزبورگ واقع شده است. در ادامه به ویژگی های منحصر به فرد معماری این بنای عظیم و زیبا پرداخته شده است.این مقاله به قصر پاولوفسک و آشنایی با مجموعه باشکوه آن می‌پردازد. این قصر که یکی از برجسته ترین جاذبه های روسیه به شمار می‌رود در حومه شهر تاریخی سنت پترزبورگ واقع شده است. در ادامه به ویژگی های منحصر به فرد معماری این بنای عظیم و زیبا پرداخته شده است.

آشنایی با شکوه سلطنتی قصر پاولوفسک در تور روسیه

قصر پاولوفسک با مساحتی بیش از 600 هکتار، در منطقه ای خوش آب و هوا در حومه شهر سنت پترزبورگ واقع است. در تور تابستان روسیه با این قصر که محل شکار و تفریح خانواده سلطنتی تزارهای روسیه بوده است آشنا خواهیم شد. با ما در تور مسکو سنت پترزبورگ همراه باشید تا از معماری بی نظیر این کاخ با عظمت که تلفیقی از هنر معماری فرانسوی، ایتالیایی و انگلیسی است آشنا شوید. قصر سلطنتی پاولوفسک یکی از بی نظیرترین جاذبه های روسیه به شمار می‌رود. همه ساله گردشگران زیادی از سراسر جهان به تماشای شکوه سلطنتی این مجموعه کاخ عظیم می‌روند. در ادامه این مطلب به ویژگی های منحصر به فرد این قصر پرداخته و از معماری آن خواهیم گفت. در تور روسیه با ما همراه باشید تا با این قصر زیبا که هدیه کاترین کبیر به پسر خود پاول اول بوده را بیشتر بشناسیم.

توسعه و بازسازی قصر پاولوفسک به سالهای 1782 تا 1786 برمی‌گردد. ریزه کاری‌ها و تزیینات این بنای عظیم مطابق با هنر معماری کلاسیک روس بوده و در آن تعداد زیادی آثار هنری که ساخته دست هنرمندان زبردست می‌باشد به نمایش گذاشته شده است. پارک وسیعی مجموعه ساختمانهای قصر پاولوفسک را در برگرفته و بنای زیبای این قصر نیز به سان نگین انگشتری در میان این منطقه پر درخت می‌درخشد. منطقه ای که قصر پاولوفسک در آن قرار دارد در سال 1777 توسط کاترین کبیر به فرزندش پاول اول بخشیده شد و پس از آن با ساکن شدن خانواده پاول و همچنین توسعه آن، این کاخ به قصر پاولوفسک مشهور شد. راهنمای گردشگری ما در تور روسیه اطلاعات با ارزشی زیادی را در مورد تاریخچه و معماری قصر پاولوفسک در اختیار شما قرار خواهد داد.

قصر پاولوفسک ـ سنت پترزبورگ (نمای کلی از قصر)

 

آشنایی با تاریخچه قصر پاولوفسک در تور تابستان روسیه

بی شک یکی از با شکوه ترین بناهای شهر تاریخی سنت پترزبورگ قصر پاولوفسک است. این قصر و مجموعه‌های داخل و اطراف آن نمادی است از تاریخ پر فراز و نشیب روسیه. اگر چه پاول در تاریخ 1777 در این منطقه ساکن و نام خود را بر آن حک کرده و در سالهای 1782 تا 1786 به توسعه این مجموعه پرداخت، با این حال سالهای بازسازی واقعی آن بعد از آتش سوزی مهیب 1803 بوده است. بازسازی آن را معماری روسی به عهده گرفت. بعدها در سال 1838 راه آهن سراسری روسیه شهر پاولوفسک را به شبکه راه آهن کشور متصل کرد. در جنگ جهانی دوم این شهر به اشغال آلمان نازی در آمده و تا مرز ویرانی رفت. این شهر بعد از نجات دوباره از ویرانی جنگ طراوت اولیه خود را باز یافته و امروزه کنسرت های بسیار باشکوهی در باغ های مجلل آن به اجرا گذاشته می‌شود. این امر تا حدی پیش رفته است که امروزه این مکان در میان مردمان روس به پایتخت موسیقی کلاسیک شهره شده است. زیبایی چشم گیر قصر پاولوفسک همراه با نوای کلاسیک موسیقی روسی روح هر گردشگری را اعتلا خواهد بخشید. با ما در تور مسکو سنت پترزبورگ همراه باشید تا هرچه بیشتر با این مکان پرعظمت آشنا شویم.

آشنایی با قصر پاولوفسک در تور روسیه (قصر از نزدیک)

 

آشنایی با معماری قصر پاولوفسک در تور مسکو سنت پترزبورگ

همانطور که اشاره کردیم قصر پاولوفسک در واقع کاخی کوچک در منطقه ای خوش آب و هوا در حومه شهر سنت پترزبورگ بود که کاترین کبیر آن را به فرزند خود اهدا کرد. این منطقه به دلیل طراوت و باغ های اطراف آن محل تفریح و شکار خاندان سلطنتی بوده است. خانواده پاول اول پس از ساکن دشن در این قصر در طول زمان چنان عظمتی به آن بخشید که امروزه به یکی از معروف ترین جاذبه های روسیه تبدیل شده است.

مجموعه قصر پاولوفسک از چندین ساختمان که به صورت دایره وار در اطراف یک حیاط وسیع قرار گرفته اند تشکیل شده است. بنای اصلی قصر پاولوفسک در میان این ساختمان ها و بزرگتر از آنها قرار دارد. معماری بیرونی و ساختار این قصر توسط معماران برجسته فرانسوی، ایتالیایی و انگلیسی طراحی و اجرا شده است. تزیینات داخلی و چیدمان آن نیز بر عهده معمار هنرمند روسی با نام وارانیخین بوده. از این رو معماری داخلی این مجموعه یکسره متفاوت با ظاهر بیرونی آن است. تزیینات داخلی و چیدمان آنها به سبک باروک بوده و مملو از مجسمه های مرمرین است. اتاق هایی زیبا همراه با نقش برجسته های هنرمندانه و حیرت انگیز، لوسترهای سلطنتی، طلاکاری های بی نظیر از جمله موارد قابل شمارش در این مکان می‌باشد که چشم هر بیننده ای را مسحور خواهد کرد. اتاق های بزرگ همراه با نقاشی هایی در دیوار و سقف ها، گنبدهایی با گچبری های هنرمندانه نام این مکان را در برترین های جاذبه های روسیه ثیت کرده است.

دفتر کار پاول اول، گالری های نقاشی و همچنین کلیسای خانوادگی برای خاندان سلطنتی از جمله مکان هاییست که در تور خارجی روسیه از محوطه داخلی قصر پاولوفسک دیدن خواهیم کرد. این اتاق ها و گالرها مملو از مجسمه های دست ساز اصیل و همچنین تزیینات لوکس و مجلل که مربوط به خانواده سلطنتی است می‌باشد.

https://parspalad.com/Package

 

قصر پاولوفسک از جمله قصرهای موجود در روسیه است که می‌توانید در آن از نزدیک با ریزه کاری های زندگی خصوصی و متعلقات مربوطه به خانواده سلطنتی تزارهای روسی آشنا شوید. موزهایی در این مجموعه قرار دارد که اشیاء مربوط به خانواده سلطنتی در آن نگهداری می‌شوند. در یک کلام جلال و شکوه سلطنتی در این کاخ به تمامی هر چه زیبا در برابر چشم گردشگران قرار دارد. با قدم زدن در سالنها و باغ های این مجموعه پر عظمت گویی در تاریخ قدم گذاشته و سبک زندگی یک خانواده سلطنتی را مشاهده می‌کنید.

پارک های اطراف قصر پاولوفسک از وسعت بسیار زیادی برخوردار است. این پارک ها دارای مجسمه هایی از الهه های باستان بوده و گلکاری های هنرمندان و زیبای آن هر گردشگری را به قدم زدن در میان خود فرا می خواند. امیدواریم در تور تابستان روسیه لحظات مفرح و شادی را در مجموعه قصر پاولوفسک با شما گردشگران عزیز داشته باشیم.

باغ مجموعه قصر پاولوفسک

تورهای مرتبط

برچسب ها تور تابستان روسیه جاذبه های روسیه تور مسکو سنت پترزبورگ

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه