وبلاگ گردشگری

نگاهی به لادفانس پاریس  La Défense راهنمای سفر تهیه شده توسط دپارتمان فروش تور ParsPalad.com/b/94843

گردشگرانی که با تور اروپا به فرانسه سفر می کنند معتقدند که محله ی لادیفانس پاریس یا به عبارتی لادفانس ( La Défense ) ، محله ای بر فراز ابرهاست. این محله مهم ترین محله ی اداری پاریس بوده که مملو است از ساختمان های بسیار بلند. از ویژگی های خاص این محله که به خصوص برای گردشگران تور خارجی بسیار جالب است این است که در این محله با ماشین نمی توان تردد کرد. در حقیقت راه ارتباطی بین آسمان خراش ها فقط پیاده رو می باشد.

لادفانس پاریس

لادفانس با مساحتی حدود ۵۶۰ هکتار و در مجموع ۳٫۵ میلیون متر مربع فضای اداری، بزرگترین مرکز تجاری و اقتصادی اروپا به شمار می آید. از این رو حتی اگر با تور ارزان اروپا به پاریس آمده اید باز هم دیدن این محله ی جالب و جذاب را از دست ندهید. ۷۲ آسمان خراش در لادیفانس وجود دارد که از دفاتر کار بسیار زیادی تشکیل شده و دفتر ۱۵ شرکت از ۵۰ شرکت بسیار معروف فرانسه هم در این نقطه واقع است. هر روز بالغ بر ۱۸۰ هزار کارمند به دفاتر کار خود در لادیفانس می روند. هر ساله بیش از ۸ میلیون بازدید کننده از مراکز خرید لادیفانس و موزه های فضای باز آن دیدن می کنند.

نگاهی به لادفانس پاریس  La Défense

 

پس از جنگ جهانی اول تصمیم بر این شد که محور تاریخی را از طاق پیروزی در ایتوئل به لادفانس تغییر دهند. لایفانس منطقه ای در مرز نواحی مرکزی پاریس بود. معماران معروفی طرح های خود را برای معماری مدرن ساختمان ها ارائه دادند اما به خاطر رکودی که درسال ۱۹۳۰ وجود داشت هیچ کدام عملی نشد. در سال ۱۹۳۱ نخستین قدم ها برای شکل گیری لادفانس برداشته شد. در این زمان تنها در انتهای یک خیابان طولانی به نام لادفانس مجوز ساخت آسمان خراش داده می شد. دلیل این طرح این بود که می خواستند ساختمان هایی که در مرکز شهر ساخته می شوند به چشم انداز ایتوئل خدشه وارد نکنند. نام دیفانس از بنای معروف لادفانس پریس ( La Défense de Paris )  گرفته شده است. این بنا در سال ۱۸۸۳ و به منظور یادبود جنگ سال ۱۸۷۰ ساخته شده بود و هنوز هم پا بر جاست.

نگاهی به لادفانس پاریس  La Défense

 

در سال ۱۹۵۱ با پیشرفت اقتصاد فرانسه و نیاز به فضای اداری جدید، سرمایه لازم برای ساخت لادفانس هم تامین شد. ۷ سال بعد، سازمان ویژه ای به نام موسسه عمومی توسعه لادفانس ( Etablissement Public d’Aménagement de la Défense )  توسعه ی منطقه لادیفانس را آغاز کرد. بلندترین برج در جنگل برج های لادفانس برج گان  ( GAN tower ) با ۱۷۹ متر ارتفاع بود. ارتفاع بلند آسمان خراش های لادفانس اعتراضات مردمی را در پی داشت چرا که معتقد بودند این ساختمان های بلند چشم انداز طاق پیروزی از ایتوئل را بر هم زده است. در پاسخ به این اعتراضات در ورودی لادفانس بنایی به نام تت دیفانس ( Tête Défense )  یا طاق بزرگ لادیفانس با حمایت میتراند رئیس جمهور فرانسه ساخته شد تا به نوعی ورژن مدرن طاق پیروزی باشد. بر بام این طاق پاویونی وجود دارد که تا سال ۲۰۱۰ به روی بازدیدکنندگان به خصوص توریست های تور اروپا گشوده بود.

نگاهی به لادفانس پاریس  La Défense

 

فرانسه با داشتن جاذبه های فراوان همواره مقصد بسیاری از تورهای خارجی بوده است. اگر قصد سفر به این کشور را دارید ما ب شما تور ارزان اروپا را پیشنهاد می کنیم تا با حداقل هزینه بتوانید بیشترین بهره را از سفر خود ببرید.

تورهای مرتبط

برچسب ها تور اروپا تور فرانسه پاریس لادفانس جاذبه های گردشگری فرانسه La Défense

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه