وبلاگ گردشگری

میدان کنکورد  Place de la Concorde جاذبه ها تهیه شده توسط دپارتمان فروش تور ParsPalad.com/b/dd84b

میدان کنکورد ( Place de la Concorde ) یکی از معروف ترین میدان های پاریس برای توریست های تور اروپا از سراسر جهان است که پس از میدان Quinconces  در شهر بوردو، با ۸۶۴۰۰ مترمربع وسعت بزرگترین میدان فرانسه محسوب می شود. گردشگرانی که با تور گروهی اروپا قصد سفر دارند حتما از میدان کنکورد دیدن خواهند کرد.

 میدان کنکورد در منطقه ۸ پاریس و در ابتدای خیابان شانزه لیزه که از مشهورترین مکان های گردشگری فرانسه می باشد، واقع است. لویی پانزدهم در سال ۱۷۶۳ از یک بیماری مهلک نجات یافت. به همین دلیل مجسمه ی بزرگی از او را در میدانی قرار دادند. این میدان در سال ۱۷۷۲ توسط معماری به نام Jucques-Ange Gabriel طراحی و ساخته شد و در ابتدا به نام میدان لویی پانزدهم معروف شد. اما زمان زیادی با این نام باقی نماند.

میدان کنکورد  Place de la Concorde

 

والی مصر محمدعلی پاشا ستونی به نام ابلیسک L’obélisque را به فرانسه هدیه داد که در مرکز میدان کنکورد گذاشته شد. این ستون قدیمی ترین اثر در پاریس است چرا که قدمتش به دوره رامسس دوم یعنی حدود ۱۳ قرن قبل از میلاد مسیح می رسد و از کاوش های باستان شناسی در خرابه های معبد رامسس دوم به دست آمده اند و از این نظر برای گردشگران تور خارجی اروپا که به تاریخ و باستان شناسی علاقه مند هستند بسیار جالب است. لازم به ذکر است که مشابه این ستون را می توان در بسیاری از کشور های دنیا یافت علی الخصوص افرادی که توسط تور روسیه و یا تور ایتالیا به این کشور ها سفر کرده اند. اما تفاوت اصلی و دلیل متمایز بودن این ستون در میدان کنکورد قدمت آن می باشد. در دوره ی انقلاب اول فرانسه که به دوره ی ترور مشهور بود، یک دستگاه گیوتین در این میدان نصب شد و بسیاری از مردان بزرگ آن روزگار مثل لاوازیه، ماری آنتوانت و لویی شانزدهم در همین محل گردن زده شدند. در تابستان سال ۱۷۹۴ که به دوران ترس و وحشت معروف است در مدت یک ماه بیش از ۱۴۰۰ تن در این میدان سلاخی شدند. یک سال بعد از این دوران و انقلاب فرانسه گیوتین از وسط میدان برداشته و نام میدان نیز به نام کنونی آن کنکورد که به معنی توافق است تغییر یافت.

میدان کنکورد  Place de la Concorde

 

پل کنکورد که از زیباترین پل هایی است که بر روی رود سن ساخته شده اند، میدان کنکورد را به مجلس شورا متصل می کند. در شمال میدان دو ساختمان سنگی قرار دارد که نمونه ی بسیار زیبایی از سبک معماری فرانسه در قرن هجدهم است. در جای جای اطراف میدان ۸ مجسمه وجود دارد که هر کدام به افتخار یکی از شهرهای فرانسه هستند و در وسط میدان با الهام از میدان سن پیترو در شهر رم ایتالیا یک چشمه و فواره وجود دارد.همچنین در این میدان بزرگ هتل های مجلل وندوم و ریتز و چندین جواهر فروشی بسیار لوکس و بنام واقع شده اند. سالن های مد بسیاری از معروف ترین طراحان لباس نیز در این میدان هستند. از دیگر ساختمان های مهم این میدان می توان به وزارت دریاداری فرانسه، هتل کریلیون و سفارت ایالات متحده امریکا اشاره کرد که در حاشیه خیابان رویال قرار دارند. در سویی دیگر از میدان باغ تویلری واقع شده که به موزه ی لوور منتهی می شود. بنابراین گردشگران تور گروهی اروپا می توانند با بازدید از این میدان با یک تیر چند هدف را بزنند و به خاطر این ویژگی هاست که میدان کنکورد علی رغم دوران دهشتناکی که در گذشته پشت سر گذاشته، اکنون یکی از دیدنی ترین مکان های گردشگری فرانسه است.

تورهای مرتبط

برچسب ها تور اروپا تور فرانسه پاریس میدان کنکورد جاذبه های گردشگری فرانسه Place de la Concorde

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه