وبلاگ گردشگری

دیدار از شهر پوشکین در تور روسیه راهنمای سفر تهیه شده توسط دپارتمان فروش تور ParsPalad.com/b/7dc98

این مقاله به توصیف شهر پوشکین و تاریخ تاسیس و توسعه آن پرداخته است. در تور روسیه از این شهر، که در 24 کیلومتری جنوب سنت پترزبورگ قرار دارد دیدن خواهیم کرد. همچنین در مورد مجموعه دهکده تزارها یا دهکده سلطنتی نیز اطلاعاتی را ارائه داده­ایم. این دهکده محل تفریح و شکار خانواده سلطنتی بوده است و بعد از انقلاب اکتبر روسیه به موزه تبدیل شد.

دیدار از شهر پوشکین در تور روسیه

پوشکین، شهری تاریخی در ناحیه پوشکینسکی است که در 24 کیلومتری جنوب سنت پترزبورگ قرار دارد. مطابق با سرشماری سال 2010 جمعیت این شهر بالغ بر 89 هزار نفر بوده است. تاسیس شهر پوشکین به تاریخ 1710، زمانی که تزار روسیه تصمیم گرفت برای خود اقامتگاهی مجلل بنا کند، باز می گردد. در تور تابستان روسیه ما از این اقامتگاه دیدن خواهیم کرد. اقامتگاه امپراطوری روسیه که در زبان روسی "تزارسکی سلو" گفته می­شود، به معنای «دهکده تزارها» یا «دهکده سلطنتی» است. این اقامتگاه یکی از حیرت انگیزترین جاذبه های روسیه به شمار می‌رود. در تور مسکو سنت پترزبورگ با ما همراه باشید تا اطلاعات مفید و جذابی از این اقامتگاه مجلل و تاریخی به شما گردشگران عزیز ارائه بدهیم.

شهر پوشکین اگرچه در ابتدا به عنوان اقامتگاه امپراطوری بنا شد، بعدها در سال 1808 توسعه یافت و تبدیل به یک شهر شد. پس از انقلاب اکتبر نام این شهر به "دیتسوی سلو" به معنی «دهکده کودکان» تغییر پیدا کرد. بعدها نیز در سال 1937 به افتخار صدمین سال درگذشت شاعر نام آور روسی، الکساندر سِرگِیویچ پوشکین، به پوشکین تغییر یافت. امروزه مجموعه تزارسکی سلو یا همان دهکده سلطنتی، دارای چندین ساختمان و پارک است که همه ساله گردشگران زیادی را به دیدن از این مجموعه مجلل فرا می‌‎خواند. تور روسیه شما را با این مجموعه تاریخی آشنا خواهد کرد.

مجموعه دهکده تزاری (دهکده سلطنتی) در شهر پوشکین

 

مجموعه دهکده سلطنتی که در شهر پوشکین واقع شده است از چندین موزه تشکیل شده است. این مجموعه موزه ها شامل کاخ کاترین کبیر، کاخ الکساندر، پارک های وسیع و حیرت انگیز و همچنین برخی ساختمان های دیگر است. این مجموعه یکی از جاذبه های روسیه به شمار می رود و در فهرست آثار تاریخی یونسکو نیز ثبت شده است.

شهر پوشکین چشم اندازی زیبا و بسیار متنوع شامل تپه ها، دشت ها، جنگل ها و دره های بزرگ را دارا می باشد. این شهر در ساحل رودخانه نوا واقع شده است و زمین های کشاورزی وسیعی را شامل می شود. چشمه سارهای بی شمار، این شهر را به شهر جویبارهای زیبا تبدیل کرده است. در تور تابستان روسیه از چشمه ساران زیبا و فرح انگیز، همراه با مجموعه موزه ها و آثار تاریخی آن که از جاذبه های روسیه به شمار می‌رود، دیدن خواهیم کرد.

آب و هوای پوشکین

اقلیم شهر پوشکین معتدل و مرطوب است. طول روز در این شهر از 6 ساعت در زمستان تا حدود 19 ساعت در تابستان متغیر است. تابستان در این منطقه نسبتا کوتاه و گرم، و زمستان شهر پوشکین بسیار طولانی و طاقت فرسا است. علت ساخت و گسترش اقامتگاه سلطنتی تزار روسیه در این منطقه، آب و هوای معتدل و باطراوت آن بود. در تور تابستان روسیه در بازدید از این منطقه حیرت انگیز، همراه شما خواهیم بود.

اطلاع از تاریخ شهر پوشکین در تور مسکو سنت پترزبورگ

باید گفت که تا قرن هجدهم میلادی، منطقه دهکده سلطنتی واقع در شهر پوشکین، تحت اشغال کشور سوئد بود. پتر کبیر پس از پیروزی بر ارتش سوئد در سال 1708، این منطقه را به همسر خود بخشید. کاترین اول بر آن شد که قصری عظیم و تمام سنگی در این منطقه خوش آب و هوا احداث کند. کاترین با به کارگیری معمار برجسته روسی، قصر مورد نظر خود را طی سال های 1717 تا 1723 بنا نمود. بعدها، این قصر توسعه یافت و به قصری عظیم و خیره کننده تبدیل شد. اتاق های بی شمار و شگفت انگیز، همچنین تزیینات طلاکاری و آینه کاری داخل آن ها جلایی خاص دارد و هر بیننده ای را به تحسین بر می انگیزد.

دهکده سلطنتی یا همان دهکده تزارها، تا قبل از انقلاب اکتبر، همچنان اقامتگاه تابستانی خانواده سلطنتی تزارها بود. بعد از انقلاب و پس از فرمان لنین، این دهکده، ملی اعلام شد. پس از ملی اعلام شدن این دهکده، دهکده و قصرهای مجلل آن به موزه تبدیل شد. در سال 1937، به افتخار شاعر و نویسنده پر آوازه روسیه، نام آن به پوشکین تغییر یافت.

آشنایی با کاخهای شهر پوشکین در تور روسیه

 

آشنایی با قصر کاترین در تور مسکو سنت پترزبورگ

در تور خارجی روسیه به هنگام بازدید از مجموعه عظیم دهکده سلطنتی شهر پوشکین، با یکی از عظیم ترین کاخ های دوران تزاری روسیه آشنا خواهیم شد. این کاخ، در دهکده تزارها قرار دارد و بی شک یکی از شاهکارهای معماری جهان است. قصر تابستانی کاترین اول، عظمتی مثال زدنی دارد. این قصر منحصر به فرد، نمادی کامل از تجمل گرایی و جاه طلبی تزارهای روسیه به شمار می‌رود. امروزه، موزه این کاخ، مجموعه ای از با ارزش ترین آثار هنری را در خود جمع کرده است. گالری کامرون در کنار پارک به یاد ماندنی کاترین و دریاچه مصنوعی، مجموعه ای عظیم از شگفتی هایی است که در این سفر مشاهده خواهید کرد.

سالن بزرگ و باشکوه این قصر، به طول 300 متر، همراه با پله های سنگی و بزرگ در کنار اتاق هایی با نقش برجسته های طلاکاری و تزیینات حیرت انگیز، این قصر را به نمونه ای بی بدیل در جهان تبدیل کرده است. وسایل شخصی خانواده تزار نیز در این موزه وجود دارد.

قصر الکساندر، کلیسای اختصاصی خانواده سلطنتی تزار، همراه با گالری بزرگ کامرون نیز جزئی از این مجموعه می باشند. سبک های متفاوت معماری این مجموعه، علاقمندان زیادی را به خود جذب کرده است. سبک باروک ساختمان قصر و همچنین سبک کلاسیک در گالری کامرون، دوگانگی دلپذیری به کل مجموعه بخشیده است. ساختمان های دیگری نیز داخل پارک وجود دارد که هر کدام به تنهایی دارای زیبایی های چشم نواز و خیره کننده می باشند. مجسمه های فراوان، در همه جای ساختمان ها و پارک ها قابل مشاهده است. بازدید از این مجموعه، حس هنر دوستی هر انسانی با روح لطیف را ارضاء خواهد کرد.

دریاچه ای مصنوعی نیز در سال 1770 به منظور یادبود پیروزی روسیه­ی تزاری بر ارتش عثمانی، در مجموعه پارک ساخته شد. قصر الکساندر در سال 1800 به این مجموعه افزوده شد.

قصر کاترین در مجموعه توریستی موزه های شهر پوشکین

 

باید اعتراف کرد از میان تمام دیدنی های موجود در این مجموعه، اتاق کهربای قصر کاترین، چشم بیننده را به خود خیره خواهد کرد. تمامی تجهیزات و وسایل این اتاق و همچنین تزیینات آن از سنگ کهربا ساخته شده است. اگرچه این کهرباها، زمانی توسط آلمان ها به سرقت رفت و تخریب شد، با این حال بعدها در طی 24 سال، بار دیگر با سه تن سنگ کهربا، تماما بازسازی و مرمت شد.

مجموعه کاخهای شهر پوشکین

تورهای مرتبط

برچسب ها تور روسیه تور تابستان روسیه جاذبه های روسیه تور مسکو سنت پترزبورگ

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه