وبلاگ گردشگری

کلیسای نوتردام Notre-Dame de Paris جاذبه ها تهیه شده توسط دپارتمان فروش تور ParsPalad.com/b/21b16

سفر به اروپا برای همه گردشگران سراسر جهان همواره جذاب و هیجان انگیز بوده و هست. فرانسه به خاطر داشتن جاذبه های فراوان و مشهوری که دارد، آرزوی بسیاری از توریست ها است که توسط تور خارجی به آن سفر می کنند. یکی از پر طرفدارترین شهرهای اروپا پاریس است که از مقاصد اصلی تور اروپا و فرانسه است. کلیسای نوتردام ( Notre-Dame de Paris ) در فرانسه از مهم ترین مراکز مذهبی و توریستی پاریس است که توجه گردشگران را به خود جلب می کند.

کلیسای نوتردام Notre-Dame de Paris

 

 کلیسای نوتردام فرانسه که در شهر پاریس قرار دارد ، از قدیمی ترین و زیباترین کلیساهای جهان است که حدود هفتصد سال قدمت دارد. در هر سال بیش از سیزده میلیون گردشگری که با تور اروپا و فرانسه سفر می کنند از این کلیسا دیدن می کنند. این کلیسا به «بانوی پاریس» معروف است و در جزیره ی سیته که در رود سن در مرکز پاریس است، واقع شده است. این کلیسا اط بهترین نمونه های سبک گوتیک به شمار میرود؛ چرا که تصاویر و مجسمه های بسیاری را در بر دارد که به منظور آشنا کردن مردم با فرهنگ و داستان های عهد قدیم و عهد جدید ساخته شده اند.

کلیسای نوتردام Notre-Dame de Paris

 

 مجسمه هایی که در کلیسای نوتردام وجود دارند بسیار برای گردشگران تور اروپا جالب و هیجان انگیز هستند. این مجسمه ها به چند گروه تقیسم می شوند که دو گروه از آنها را معرفی می کنیم. گروه اول مجسمه هایی هستند که در زبان فرانسه به آنها Gargouille می گویند. اینها در انتهای هر ناودان ساخته شده اند برای اینکه در زمان بارش باران آب باران را به جایی دورتر از دیوارهای کلیسا هدایت کنند تا دیوارها آسیبی نبینند. مجسمه های این گروه اکثرا به شکل انسان یا موجودات تخیلی ترسناک نماد مبارزه با شرارت و وسوسه های شیطانی هستند. دسته دوم مجسمه هایی که در اصطلاح فرانسوی chimères نامیده می شوند و منظور موجوداتی هستند که از تلفیق چند حیوان ساخته شده باشند. تعداد زیادی از این مجسمه ها در ایوان کلیسا قرار داشته و فقط جنبه تزیینی دارند. معروف ترین مجسمه ی این گروه مجسمه ی پرنده شب یا la stryge است که به شکل پرنده ایست که بدنی شبیه انسان دارد با دوشاخ بر روی سر. این مجسمه ی عجیب و غریب در حالتی قرار دارد که انگار دستانش را در زیر چانه قرار داده و با زبانی که بیرون از دهانش هست بازدیدکنندگان را از آن بالا زیر نظر دارد.

کلیسای نوتردام Notre-Dame de Paris

 

 ساخت این کلیسا حدود دویست سال طول کشیده است. در سال ۱۲۰۰ ساخت دو برج این کلیسا که با گچ بری های بسیار زیبایی تزیین شده است به اتمام رسید. در سال ۱۲۲۰ تا ۱۲۳۰ ایوان کلیسا ساخته شد. برج های کلیسا با بلندی ۶۹ متر با ۳۸۰ پله و البته آساسنسور به روی گردشگران باز هستند. در طول سال ها ناقوس های مختلفی بر روی برج های کلیسا نصب شده اند. بزرگترین این ناقوس ها امانوئل نام داشته و در سال ۱۶۸۵ ساخته شده است که فقط چند بار در سال نواخته می شود. کلیسای نوتردام از اصلی ترین جاهای دیدنی پاریس محسوب می شود و به همین دلیل تقریبا همه کسانی که برای سفر به اروپا برنامه ریزی می کنند، برای دیدن این موزه وقت خاصی را معین می کنند.

 

کلیسای نوتردام Notre-Dame de Paris

تورهای مرتبط

برچسب ها تور اروپا تور فرانسه پاریس کلیسای نوتردام جاذبه های گردشگری فرانسه Notre Dame de Paris

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه