وبلاگ گردشگری

بازدید از آرامگاه نووودویچی مسکو جاذبه ها تهیه شده توسط دپارتمان فروش تور ParsPalad.com/b/13414

یکی از جاذبه های گردشگری روسیه آرامگاه نووودویچی مسکو است. تور روسیه شما را به بازدید از این مکان دیدنی در مرکز شهر مسکو می برد. آرامگاه محل دفن افراد و شخصیت های معروف روس بوده که در طول سالهای گذشته در آن جای گرفته اند. آرامگاه با بیش از ۷.۵ هکتار وسعت همانند یک باغ موزه زیبا به نظر می رسد.

آرامگاه نووودویچی مسکو در تور نوروز روسیه

کشور پهناور روسیه دارای مکان های دیدنی زیادی است. یکی از جاذبه های گردشگری روسیه آرامگاه نووودویچی است که در مسکو قرار دارد. گورستان در مرکز شهر مسکو و در نزدیکی صومعه ای به نام نووودویچی قرار داشته و محل دفن افراد مشهوری است. همه روزه افراد زیادی اعم از مردم روسیه و یا گردشگران خارجی برای بازدید از آرامگاه به آن مراجعه می کنند. بازدید از آرامگاه نووودویچی مسکو یکی از برنامه های تور روسیه بشمار می رود. در بالای قبر هر یک از افراد می توان مجسمه و یا نمادی را مشاهده نمود که توسط هنرمندان مشهور روسی ساخته شده است. سفر به روسیه و بازدید از گورستان نووودویچی شما را به محل دفن افراد نامداری همانند آنتون چخوف داستان نویس مشهور روس، نیکیتا خروشچوف دبیر حزب کمونیست و یکی از رهبران اتحاد جماهیر شوروی، سرگئی آیزنشتاین کارگردان برجسته روس و ولادیمیر مایاکوفسکی شاعر روس می برد. از دیگر افراد مشهوری که در آرامگاه نووودویچی جای گرفته اند می توان به آندره توپولف طراح و بنیانگذار شرکت توپولف، بوریس یلتسین آخرین رهبر اتحاد جماهیر شوروی و نیکولای گوگول نویسنده شهیر روسی اشاره نمود. آرامگاه در ضلع جنوبی صومعه نووودویچی قرار داشته و حدود ۷.۵ هکتار مساحت دارد. انواع مجسمه ها، نمادهای سنگی، سردیس ها و تصاویر شخصیت های مشهور روسی در آرامگاه آنرا تبدیل به موزه ای زیبا کرده است. در بازدید از آرامگاه با تاریخ هنر، سیاست و فرهنگ روسیه آشنا شده و لحظات خاطره انگیزی را تجربه خواهید کرد. آرامگاه در مرکز شهر مسکو قرار داشته، لذا در صورت رزرو هتل در روسیه در مرکز شهر مسکو می توان بطور پیاده نیز از این آرامگاه دیدن کرد.        

آرامگاه نووودویچی شهر مسکو

 

سفر به روسیه و بازدید یکی از مشاهیر ایرانی در آرامگاه نووودویچی

آرامگاه نووودویچی مسکو محل دفن افراد مشهور روس اعم از هنرمندان، سیاستمداران، دانشمندان و نویسندان است. نکته قابل توجه این است که در آرامگاه نووودویچی شما یک فرد ایرانی نیز دفن شده است. ابوالقاسم الهامی مشهور به ابوالقاسم لاهوتی کرمانشاهی نیز در این آرامگاه جای گرفته است. وی شاعر و فعال سیاسی ایران در دوران مشروطه بوده است. لاهوتی متولد ۱۲۶۴ خورشیدی در کرمانشاه بوده و در سال ۱۳۳۵ خورشیدی در مسکو فوت کرد. وی از فعالان حزب کمونیست در ایران بود که در زمان رضا شاه پس از اینکه به اعدام محکوم شد به شوروی گریخت. ابوالقاسم لاهوتی شاعر بود و نخستین شاعر پرولتاریای ایران است. وی در کارنامه خود بنیانگذاری تئاتر و اپرا در تاجیکستان را نیز دارد. تور نوروز روسیه شما را به دیدن این شاعر و فعال سیاسی ایران مشروطه می برد. از جمله آثار لاهوتی می توان به دیوان لاهوتی، کاوه آهنگر و مجموعه اشعار به زبان تاجیکی اشاره نمود. همچنین لاهوتی روزنامه بیستون به عنوان اولین روزنامه کرمانشاه را در سال ۱۲۸۶ خورشیدی در کرمانشاه راه اندازی کرد. لاهوتی مدتی را نیز در دوشنبه پایتخت تاجیکستان زندگی کرد و آثار ارزشمندی به زبان تاجیکی دارد. مجسمه لاهوتی بر روی ساختمان اتحادیه نویسندگان تاجیکستان نشان از اهمیت وی برای مردم تاجیک دارد. گورستان نووودویچی با مجسمه ها و سردیس های مختلف و تاریخچه مختصری از زندگانی افرادی که در آن مدفون هستند، همانند یک تاریخ گویا و مصور، کشور روسیه را به شما معرفی می نماید.  

گورستان نووودویچی در مرکز مسکو

 

در تور روسیه مسکو از آرامگاه نووودویچی دیدن کنید

شهر مسکو در کنار موزه ها، کاخ ها، کلیساها، سالن های تئاتر و اپرا، مراکز خرید مدرن  بزرگ، رستورانها و مراکز تفریحی دارای یک جاذبه گردشگری معروف و معتبری بنام آرامگاه نووودویچی است. آرامگاه همواره گردشگران زیادی را به خود دیده و یکی از برنامه های سفر به روسیه است. گورستان نووودویچی با انبوهی از مجسمه های زیبا تزئین شده و همانند یک باغ موزه بشمار می رود. شاعران و نویسندان بزرگی که داستانها، شعرها و نمایشنامه های آنها را خوانده و دیده ایم، سیاستمدران بزرگی مانند یلتسین و خروشچوف که درباره آنها زیاد خوانده و شنیده ایم و بسیاری از افراد دیگر در این مکان مدفون هستند. با توجه به قرار گیری آرامگاه در مرکز شهر مسکو، امکان دسترسی به این مکان به آسانی از طریق مترو میسر است. در اطراف آرامگاه تعداد زیادی هتل و رستوران وجود دارند. برای رزرو هتل در روسیه در اطراف آرامگاه و رودخانه مسکوا گزینه های متعددی وجود دارند. هتل کاسموس کلاب، هتل رادیسون ساس و هتل رادیسون رویال برخی از آنها محسوب می شوند. آرامگاه نووودویچی مسکو یکی از مکانهایی است که دیدن آن به شما توصیه می شود. دیدن مزار افرادی که زمانی جزو نام آوران تاریخ روسیه و جهان بوده اند تجربه جالبی در تور خارجی روسیه خواهد بود. سراسر محوطه آرامگاه را گلها، درختان و فضای سبزی پوشانده است که از آرامگاه یک باغ موزه زیبا و هنری ساخته است.   

مجسمه و سردیس های زیبای آرامگاه نووودویچی

 

در مورد تاریخچه آرامگاه نووودویچی مسکو بیشتر بدانیم

تاریخچه آرامگاه نووودویچی مسکو به قرن شانزده میلادی بر می گردد. در آن زمان شاهزاده ای بنام وسیلی باسیل سوم اقدام به صومعه نووودویچی نمود. در آن زمان تنها افراد خاندان سلطنتی و شاهزادگان را در آن دفن می کردند. به مرور هنرمندان و افراد مشهور روسیه نیز در آن جای گرفتند. آرامگاه مدفن بیش از ۲۰۰۰ نفر از اشخاص مهم و معروف بوده و در قرن نوزدهم میلادی توسعه یافت. در دوران حکومت کمونیستی شوروی با تخریب سایر گوستان های شهر، جسد برخی افراد نظیر آیزاک لویتان و سرگئی گوگول نیز به این مقبره انتقال یافت. بدین ترتیب بر اهمیت این گورستان افزوده شد. در دوران حکومت شوروی سابق تنها افراد خاص و مشهور می توانستند مجوز دفن در این مکان را داشته باشند. این ویژگی آرامگاه تا به امروز حفظ شده است. تور نوروز روسیه فرصت مناسبی است تا از این مکان دیدنی بازدید نموده و انواع مجسمه ها و تندیس های مختلف آن را نظاره گر شوید. آرامگاه در مجاروت رودخانه مسکوا و منطقه لوژنسکی واقع شده لذا امکان گذراندن ساعات متفاوت و خاص را برای شما میسر می سازد. با توجه به قرار گیری آرامگاه در مرکز شهر، تعداد زیادی هتل و مراکز تفریحی در اطراف آن وجود دارند. شما می توانید با رزرو هتل در روسیه در مرکز شهر با پای پیاده به بازدید از آرامگاه نووودویچی و دیدار مشاهیر معروف روسیه و جهان بروید. 

نمایی از صومعه نووودویچی

تورهای مرتبط

برچسب ها تور روسیه هتل در روسیه تور نوروز روسیه سفر به روسیه

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه