وبلاگ گردشگری

باقلوای ترکیه خوشمزه ها تهیه شده توسط دپارتمان فروش تور ParsPalad.com/b/20b79
1398/09/17 - ساعت 08:29

شاید بعضی از شما تعریف هایی از باقلوای استانبول شنیدید و به گوشتون خورده حتی ممکنه که خیلیا حتی تجربه ش کرده باشید که این شیرینی محبوب استانبولی تا چه حد طرفدار داره و کلی گردشگرایی که عشق و آماده تجربه ی فرهنگ و رسوم غذاهای مختلف جهان هستند رو برای خرید و تست کردنِ باقلوای ِ اصیل ترکی به استانبول میکشونه. در این قسمت از مجله گردشگری پارس پالاد، همراه باشید تا توضیحاتی در مورد باقلوای استانبولی، این شیرینی محبوب خوشمزه برای شما داشته باشیم. خب شما زمانی که به استانبول سفر میکنید، در طول مدت اقامت خود، حتما باید باقلوا نوش جان کنید.

باقلوای ترکیه

 

پسته و عسلاین دوعنصر اصلی باقلوا بودند و هستند، که در زمان قدیم اعتقاد داشتن پسته و عسل داروهای ضد افسردگی هستند. برای مزه ی این واقعیت ساده مشهور گفته شده که پسته هایی که واقعا رشد کردند، خوشمزه هستند و تاثیر دارند، حالا این که درست است یا خیر را باید امتحان کنید. آجیل های مورد استفاده در ترکیه در باقلوا تغییرات را با توجه به مکانهای جغرافیایی نشان میدهد، مثلا در جنوب شرقی آناتولی باقلوا با آجیل پسته ساخته شده، یا در منطقه دریای سیاه با آجیل فندق. خب همه میدونیم و همیشه شنیدیم که میگن یه دستورالعمل ساده و راحت ممکنه در نهایت یه نتیجه خیلی عالی و بینظیر داشته باشه، مهم اینه که چه کسی دست به کار واسه اون دستورالعمل ساده زده باشه؟

باقلوای ترکیه

قطعا باقلوایی مزه اصیل رو میده که با دست های یه ترک، اونم تو همون شهر استانبول، که تمام مواد اولیه هم مربوط به همانجا باشه درست بشه، در نهایت تو همان خیابانهای شهر با همان حال و هوای شهر استانبول، همراه با چای ترکی در فنجان های کمر باریک که باعث میشه مزه ی اصیل باقلوای استانبولی حقیقت پیدا کنه. دستورالعمل ساده باقلوای استانبولی تشکیل شده از آجیل های خرد شده ای که بین لایه های خمیر یوفکا قرار گرفته و کره آب شده ای که با شربت یا عسل، شیرین میشه و پخش میشه. کیفیت آردی که باهاش خمیر یوفکا درست میشه خیلی مهمه، همچنین لایه های خمیر، طرز چیدمان آنها و میزان کم و زیادیِ شربت استفاده شده، تعیین کننده کیفیت و تنوع در طعم باقلوا میباشد.

باقلوای ترکیه

 

باقلوای ترکیه

تورهای مرتبط

برچسب ها تور استانبول سفر به استانبول تور ترکیه باقلوای ترکیه جاذبه های استانبول جاذبه های ترکیه

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه