وبلاگ گردشگری

بررسی سرگذشت آکادمی هنر روسیه جاذبه ها تهیه شده توسط دپارتمان فروش تور ParsPalad.com/b/4c3b5

دوستداران هنر نباید از سر بازدید از این آکادمی در تور روسیه به راحتی عبور کنند، که شامل آثار دانشجویان آن و اساتید برجسته است. قدمت  آکادمی هنر روسیه به سال 1857 بر می گردد. دو مجسمه بزرگ ابوالهول 3500 ساله از ورودی مکان اصلی این آکادمی محافظت می کنند؛ در گذشته، در واقع این آکادمی جایی بود که پسران از پنج سالگی تا زمانی که 15 ساله شوند زندگی کرده و سپس فارغ التحصیل می شدند. این یک آزمایش کلی برای خلق یک نوع جدید از انسان در دوره های گذشته بود: یک هنرمند.
بسیاری از هنرمندان بزرگ روسی در این شهر از جمله ایلیا رپین، کارل بریولوف و آنتون لوزنکو آموزش دیدند. اما برنامه های درسی در این آموزشگاه با این ایده طراحی شد که هنرمند باید به دولت خدمت کند، و این محافظه‌کاری در نهایت، منجر به واکنشی علیه آن شد. در سال ۱۸۶۳، ۱۴ دانشجو یک جنبش جدید به نام Wanderers (Peredvizhniki) – واقع گرایی راه اندازی کردند که انقلابی در هنر روسیه ایجاد کرد.
با این وجود، آکادمی هنر روسیه دستاوردهای زیادی دارد که شامل مطالعات متعدد، طراحی و نقاشی‌های بسیاری توسط اعضای آکادمی می‌شود. در طبقه سوم می‌توانید مدل‌های نسخه‌های اصلی کلیسای جامع اسمولنی، کلیسای جامع سنت اسحاق و صومعه الکساندر نوسکی را بررسی کنید. زمانی که از در اصلی وارد می‌شوید، از پله‌ها بالا و به طبقه دوم بروید، در آنجا می‌توانید بلیط بخرید. برای شناخت بیشتر این آکادمی در سفر به روسیه با تور خارجی روسیه، با این مطلب همراه باشید.

بررسی سرگذشت آکادمی هنر روسیه

 

آکادمی هنر روسیه در چه زمان و به دستور چه کسی ساخته شد؟
بنا به پیشنهاد کنت ایوان شووالوف، ملکه الیزابت دستور تاسیس "فرهنگستان سه هنر عالی" (نقاشی، مجسمه‌سازی، و معماری) در سال ۱۷۵۷ داد. این آکادمی در ابتدا در عمارت شوالوف در سادویا  اولیتسا قرار داشت ، اما کاترین بزرگ تصمیم گرفت که این موسسه یک ساختمان جداگانه داشته باشد و محل مورد نظر برای آن در کنار رودخانه نوا در جزیره واسیلوسکی انتخاب شد.
معمار اصلی این پروژه که امروزه به عنوان یکی از جاذبه های روسیه شناخته می شود، ژان باپتیست والین د لا موته بود که شووالف از فرانسه دعوت کرد تا اولین استاد معماری در آکادمی شود. د لا موته با یوری فلتن و الكساندر كورورینف كه اولین استاد روسی بود كه در اکادمی تدریس می کرد، این پروژه را به اتمام رساندند.
کاترین خودش سنگ بنای ساختمان را در سال ۱۷۶۵ بنا نهاد و همچنین اصرار داشت که در مرکز ساختمان باید یک حیاط مدور با ابعاد گنبد کلیسای جامع سنت پل در رم وجود داشته باشد. این آکادمی یکی از اولین ساختمان‌های نئو کلاسیک در سن‌پترزبورگ بود که در سال ۱۷۸۸ به پایان رسید. این ساختمان و همچنین نمای زیبای آن ، دارای برخی از فضاهای داخلی تزئین شده، به ویژه سالن ورودی، راه پله اصلی، تالار رافائل و تالار تایتان است. دیدن فضای داخلی این مکان به همراه لمس ساختمان آن در سفر به روسیه با تور تابستان روسیه خالی از لطف، نیست.


تاثیر تحولات تاریخی بر روی آکادمی هنر روسیه
این آکادمی به طور رسمی در سال 1918 پس از انقلاب روسیه لغو، و چندین بار تغییر نام داد شد. این آکادمی همچنین عدم نیاز به پرداخت شهریه برای دانشجویان را به امری قابل انجام و اجرا تبدیل کرد. دانشجویان مختلفی از سراسر کشور به طور سالانه برای به دست آوردن امتیاز عدم پرداخت شهریه در این آکادمی، با یکدیگر رقابت می کردند. در سال 1947 موسسه ملی به مسکو منتقل شد و بخش اعظم مجموعه هنری آن به ارمیتاژ منتقل شد. ساختمان این آکادمی در لنینگراد به موسسه مجسمه سازی، نقاشی و معماری ایلیا رپین لنینگراد اختصاص داده شد، که بعدها به افتخار یکی از هنرمندان برجسته روسی تغییر نام داد. با این حال از سال 1991 آن را موسسه نقاشی، مجسمه سازی و معماری سن پترزبورگ نامیدند.

بررسی سرگذشت آکادمی هنر روسیه

 

ورود و تزئین ساختمان آکادمی هنر های روسیه با دو ابوالهول مصری
در سال 1832، دو ابوالهول مصری که از زمان سلطنت آمنهوتپ سوم (حدود 3500 سال پیش) قدمت گذارده شده بودند، از فرانسه به این آکادمی آورده شدند. در مقابل، یک اسکله گرانیتی توسط کنستانتین تن ساخته شد تا به خانه دائمی آنها در این آکادمی تبدیل شود. این دو ابوالهول مصری در بین معروف ترین مجسمه های سن پترزبورگ جزء قدیمی ترین و شناخته شده ترین مجسمه ها قرار دارند. آکادمی هنر در تاریخ 250 ساله خود، هنرمندان مشهوری چون کارل بریولف، والنتین سروف و ایلیا رپین و همچنین معمار لئونتی بنو ئوس و تاراس شوچنکو شاعر و نقاش ملی گرای اوکراین را آموزش داده است.
امروزه، نام رسمی موسسه ای که ساختمان را اشغال می کند، مؤسسه علمی نقاشی، معماری و مجسمه سازی ایالتی ایپین رپین سن پترزبورگ است که هنوز هم جزء بهترین کالج های هنری و جاذبه های روسیه به حساب می آید. این ساختمان مدت زمان طولانی است که به موزه هنرهای معاصر راه‌یافته است که آثار بسیاری از مشهورترین فارغ التحصیلان آکادمی را به نمایش می‌گذارد.

بررسی سرگذشت آکادمی هنر روسیه

 

چگونه به مکان اصلی آکادمی هنر با تور روسیه دست پیدا کنیم؟
اگر با تور تابستان روسیه به این کشور سفر کنید و قصد داشته باشید که از این آکادمی دیدن کنید می توانید از طریق مترو به این مورد از جاذبه های روسیه دست پیدا کنید. مسیر مترو برای رسیدن به آکادمی هنر روسیه مسیر Vasile Ostrovsky, Admiralteyskaya  می باشد. از این رو، شما می بایست از خروجی Vasile Ostrovsky، به سمت راست بپیچید و دوباره به سمت خیابان 7- ya Liniya بروید و این مسیر مستقیم را طی کنید تا به رودخانه نوا برسید. به سمت چپ بپیچید. آکادمی کمی بیش از 100 متر جلوتر از شما قرار دارد. مسیر اصلی آن بدون استفاده از مترو نیز: 17, Universitetskaya Naberezhnaya می باشد. مزیت بازدید از مکان در سفر به روسیه در تور تابستان روسیه امکان بازدید از آثار و جاذبه های تاریخی و طبیعی سن پترزبورگ است؛ مکان های نزدیک به آکادمی هنر روسیه شامل رودخانه نوا ، کاخ منشیکوف ، پل بلاگو وشانسکی هستند.
البته فراموش نکنید که آکادمی هنر های روسیه در زمان های خاص و روزهای هفته مشخصی باز است و زمان کار آنها بسته به روزها متفاوت است. مثلا دوشنبه ها و سه شنبه ها بازدید از این مکان رایگان و آزاد است. اما در روز های چهارشنبه ساعت 12 الی 8 شب، پنج شنبه ساعت 11 الی 7 شب، جمعه ساعت 1 بعدازظهر الی 9 شب، شنبه و یکشنبه ساعت 11 صبح الی 7 شب، به تفکیک ساعات اعلام شده پذیرای گردشگران و بازدیدکنندگان خواهند بود.

تورهای مرتبط

برچسب ها تور تابستان روسیه جاذبه های روسیه تور مسکو سنت پترزبورگ تور نوروز روسیه هتل در روسیه آکادمی هنر روسیه

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه