وبلاگ گردشگری

بازدید از منطقه و قصر گاتچینا در تور روسیه جاذبه ها تهیه شده توسط دپارتمان فروش بلیط هواپیما ParsPalad.com/b/82fe1

بازدید از شهر گاتچینا در سن پترزبورگ روسیه در تور روسیه یک تجربه جدید به حساب می آید. اما به چه دلیل؟ شهر گاتچینا سابقاً (تا سال 1929) خوتچینو یا (44- 1929) کراسنو گارد ایکس، در منطقه لنینگراد، در شمال غربی روسیه، حدود 28 مایل (45 کیلومتری) جنوب غربی سن پترزبورگ قرار دارد. در گذشته به این شهر، خوتچینو می گفتند که به سال 1499 مربوط است است و مالکیت آن تحت نیژنی نووگورود روسیه بود.
گاتچینا در حومه‌ شهر سنت پترزبورگ قرار دارد که در گذشته داخل آن خاندان رومانوف مقر سلطنتی خود را تاسیس کردند. تاریخچه گاتچینا از ابتدای قرن 18 آغاز شد؛ درست هنگامی که سزار پیتر اول دستور داد كه عمارت در آنجا ساخته شود و سپس آن را به خواهر محبوبش ناتالیا داد.

بازدید از منطقه و قصر گاتچینا در تور روسیه

 

سرگذشت منطقه ی گاتچینا در سن پترزبورگ روسیه
عموماً گردشگران قبل از سفر به روسیه در تور خارجی روسیه اطلاعاتی در مورد مکان مورد نظر جهت بازدید به دست می آورند. از این رو اگر قصد بازدید از این مورد میان دیگر جاذبه های روسیه را دارید باید اطلاعات تاریخی خود را کامل کنید. 
پس از مرگ شاهزاده خانم، این کاخ به طور مکرر از مالکیت یک فرد به دیگری منتقل شد تا اینکه در سال 1765 توسط امپراتور کاترین دوم با ارائه آن به فرد مورد علاقه اش یعنی گریگوری اورلو دارای مالکیت مشخص شد. وی از معمار برجسته ایتالیایی، آنتونیو رینالدی، دعوت نمود. 
پس از مرگ کنت اورلوف گچ چینا، این قصر مقر پاول اول شد. پاول مدت ۱۸ سال در قصر گاتچینا اقامت گزید. در سال 1796 پاول امپراتور روسیه شد و به گاتچینا مقام شهر و نشان خود را اعطا کرد. از ۱۸۰۱ تا ۱۸۲۸ کاخ متعلق به بیوه پاول اول، ماریا فیودوروونا بود. سپس تا سال ۱۸۵۵، کاخ متعلق به نیکلاس اول بود؛ صاحبان بعدی کاخ الکساندر ثانی، الکساندر سوم و نیکولاس دوم بودند. در سال ۱۹۱۸ یک موزه در این قصر افتتاح شد. در طول جنگ بزرگ میهنی، مجتمع کاخ و پارک گچتینا آسیب جدی دید، بسیاری از ساختمان‌ها و بناهای مربوط به این پارک به طور کامل ویران شدند. بلافاصله پس از پایان جنگ، فعالیت‌های بازسازی شروع شد. پس از اتمام این بازسازی ها این قصر توانست شکوه اولیه خود را بدست آورد.

بازدید از منطقه و قصر گاتچینا در تور روسیه

 

تاریخ ساخت، بازسازی و تغییرات بنای قصر گاتچینا
تاریخ قصر گاتچینا در قرن هفدهم با یک خانه شکاری کوچک آغاز شد که برای اشراف آن زمان در سفر های شکاری شان، در نظر گرفته شده ‌بود. چرا که این منطقه مکان بسیار خوبی برای شکار محسوب می شد: جنگل‌های انبوه درختان کاج و دریاچه‌های شفاف. و در میان این همه زیبایی که در بالای دریاچه نقره‌ای قرار داشت، آنتونیو گوترس از طرف کنت آرلوف در سال ۱۷۶۶ به کاخ سفید دعوت شد، که به قلب گروه معماری و مجموعه پارک های گاتچینا  تبدیل شد. ساخت و ساز و بهبود ظاهر این منطقه تنها پانزده سال بعد و در سال 1781 به پایان رسید. کاخ رینالدی به عنوان قلعه شکاری با برج‌ها و راهروی زیرزمینی ساخته شده ‌بود. ساختمان‌های بسیار ویژه کاخ گاتچینا با سنگ طبیعی تمام شده‌اند. مالک بعدی این قصر، یعنی پل سوم، عمارت را به نوعی اردوگاه نظامی تبدیل کرد.
این کاخ که توسط معمار برنا بازسازی شد، هم از داخل و هم از بیرون تغییر کرد و به یک قلعه شباهت پیدا نمود. اتاق‌های جدید و تالار جای بناهای قبلی را گرفتند؛ از این رو، آن‌ها برای اهداف مختلف طراحی مجدد شدند. فضای داخلی فراتر از بازشناسی تغییر کرد. چمنزار جلوی کاخ به یک زمین رژه محکم برای توپ و خندق پر از آب تبدیل شد. با این حال، ظاهر نهایی مجموعه کاخ گچ چینا در سال 1845 به دست آمد. در سال 1851 در مقابل کاخ مجسمه ی رژه ی برنزی امپراطور نصب شد. ویژگی شگفت‌انگیز کاخ گاتچینا این است که رنگ نمای خارجی آن دائما تغییر می کند! به نظر می‌رسد که نمای بیرونی آن، در تلالو نور خورشید و روز های ابری به رنگ خاکستری سرد تبدیل می‌شوند و البته که پارک های زیبا در اطراف کاخ ، سیلویا ، پیورس و منا ژه در نوع خود چشمگیر هستند. مجموعه های کاخ و پارک گچتینا از پیچیده ترین خلاقیت های جهان در طراحی به حساب می آیند.


تبدیل شدن قصر به موزه گاتچینا
در سال 1917 این قصر از خانواده تزار سلب مالکیت شد و سال بعد به موزه تبدیل شد. این کاخ در اولین سالهای شکل گیری خود به عنوان موزه، محبوبیت باورنکردنی را تجربه کرد و در سال 1921 با ثبت 21000 گردشگر رکورد بیشترین بازدید را در بین دیگر موزه ها و جاذبه های روسیه دریافت نمود. در سال ۱۹۲۶، بیشتر مبلمان و دیگر عناصر تزیینی از کاخ خارج شدند تا به فروش برسند. البته همانطور که اشاره شد جنگ جهانی دوم خسارات زیادی به کاخ گاتچینا وارد کرد؛ از این رو تا سال ۱۹۴۴ توسط ارتش آلمان اشغال شد.
برای چندین دهه پس از جنگ، کاخ گاتچینا به عنوان یک ساختمان برای کاربرد های متعدد مورد استفاده قرار گرفت. در اواخر دهه ۱۹۷۰، کاخ دوباره حالت موزه به خود گرفت، و سپس بازسازی آن آغاز شد. در سال ۱۹۸۵، اولین سالن بازسازی شده ی آن رو به عموم بازگشایی شد. جالب است بدانید که امروزه، هنوز اتاق‌های بسیاری برای عموم مردم بسته هستند. بسیاری از طرح‌ها و نقشه‌های داخلی از دست رفته‌است، اما قسمتی که باز است یک نمونه بسیار جالب و معتبر از معماری کلاسیک روسیه به شمار می آید.

بازدید از منطقه و قصر گاتچینا در تور روسیه

 

بازدید از قصر گاتچینا در تور روسیه 
زمانی که در تور تابستان روسیه شرکت می کنید تا به گاتچینا برسید، می‌توانید به یک سفر تفریحی ویژه بروید و یا به تنهایی همین قصر را مورد بررسی قرار دهید. در هر حال، با توجه به توضیحات مفصل هر اتاق، شما باید زمان کافی را برای یادگیری در مورد این ساختمان، قبل از سفر به روسیه و بازدید از این شهر صرف کنید. مسیر این قصر به گونه‌ای ساخته شده که هیچ چیزی را از دست ندهید. البته مراقب در های مخفی باشید؛ این قصر پر از راهروها و گذرگاه‌های مخفی است، که اگر به اندازه کافی به آنها توجه داشته باشید، در میانشان گم نخواهید شد و مسیر را به درستی خواهید پیمود.


چگونه به این مکان دسترسی پیدا کنیم؟
گاتچینا به سنت پترزبورگ نزدیک است. از این رو فقط چند ساعت طول می‌کشد تا در سفر به روسیه جهت بازدید از جاذبه های روسیه با ماشین به آنجا برسید. همچنین می‌توانید با قطار حومه شهر که هر روز از ایستگاه راه‌آهن بالتیک عبور می‌کند به آنجا بروید (برنامه تور تابستان روسیه در این رابطه بهترین انتخاب است). همچنین می‌توانید یک اتوبوس کوچک را که از ایستگاه مترو خارج می‌شود کرایه کنید و با تور تابستان روسیه به بازدید این مکان زیبا بروید.

تورهای مرتبط

برچسب ها تور تابستان روسیه جاذبه های روسیه تور مسکو سنت پترزبورگ تور نوروز روسیه هتل در روسیه قصر گاتچینا روسیه

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه