وبلاگ گردشگری

بازدید از موزه داستایفسکی در تور روسیه جاذبه ها تهیه شده توسط دپارتمان فروش تور ParsPalad.com/b/5db14

کم لطفی است اگر به سن پترزبورگ با تور روسیه سفر کنیم و به موزه داستایفسکی سری نزنیم. موزه ای که مانند بسیاری از موزه های موجود در کشور های مختلف، از خانه ی اصلی نویسندگان وام گرفته است. فیودور داستایفسکی در کل شهر (اغلب در Sennaya) سن پترزبورگ اقامت داشته است و در واقع اجاره نشین بوده، اما اقامتگاه نهایی او "memorial flat" و در واقع موزه کنونی داستایفسکی است که در آن از سال ۱۸۷۸ تا زمان مرگش در ۱۸۸۱ زندگی کرده است. زمانی که خانواده داستایفسکی در اینجا زندگی می‌کردند، بسیاری از آثار وی من جمله برادران کارامازوف در این خانه نگارش شد و آنا گریگوریوا، همسرش، کتابهایش را نسخه برداری کرد و سپس به فروش رساند.
اشیاء موجود در اینجا تصویری از رافائل سیستین ویرجین را شامل می شود، که داستایوفسکی بسیار آن را دوست داشت؛ ساعتی که متعلق به برادر کوچکتر داستایوفسکی بوده که زمان مرگ وی را نشان می دهد؛ و عکسهای خانوادگی متنوع (از جمله دختر داستایوسکی ، لیوبوف فیودوروونا ، که نویسنده نیز شد). به غیر از شش اتاق ، دو اتاق دیگر نیز به رمان های او ، سفرها و میراث به جا مانده از وی اختصاص یافته است. این آپارتمان از لحاظ موقعیت دقیقاً در نزدیکی ایستگاه مترو ولادیمیر سایا واقع شده است.

بازدید از موزه داستایفسکی در تور روسیه

 

نگاهی دقیق تر به موزه داستایفسکی
موزه ای که به نویسنده یادداشت های زیرزمینی اختصاص داده شده است، شما را به سمت و سوی مختلفی سوق می دهد. یک نمایشگاه جانبی در یک اتاق تاریک در این موزه وجود دارد؛ همچنین عکس های بیوگرافی این نویسنده اطلاعات بیشتری را به بازدید کنندگان می دهد؛ اما هیچ یادداشتی در اینجا یافت نمی شود، بنابراین خوب است که قبل از بازدید از این موزه در سفر به روسیه و بازدید از جاذبه های روسیه، اطلاعاتی در مورد داستایفسکی به دست آورید.
داستایوفسکی در 30 اکتبر 1821 در مسکو و از والدینی به نام میخائیل و ماریا داستایوفسکی، کارمندان یک بیمارستان متولد شد. خانواده وی در نزدیکی همان بیمارستان زندگی می کردند. گفته می شود كه تعامل داستایوفسکی با بیماران بیمارستانی که والدینش در آن کار می کردند دلیل اصلی علاقه مادام العمر وی به کسانی بود كه در زندگی مشکل داشتند. این همدلی اغلب در آثار این نویسنده دیده می شود.


سال ساخت و استفاده از موزه داستایوفسکی
موزه یادبود داستایوفسکی در سال ۱۹۷۱ افتتاح شد. این آپارتمان آخرین خانه او بود. فضای داخلی این اتاق‌ها در تالار یادبود، براساس خاطرات معاصران زندگی داستایفسکی و مطالب آرشیو ایجاد شده ‌است که در تور تابستان روسیه می توان آنها را از نزدیک دید. در این مکان، مطالب موثقی ارایه شده‌است که متعلق به خانواده نویسنده است؛ و کتاب‌هایی که توسط نوادگان نویسنده، به این موزه اهدا شده‌اند. این نمایشگاه بزرگ ادبی از زندگی و کار داستایفسکی به ما می گوید. مانند اینکه به جای او قدم بزنید، به اشیاء نگاه کنید و از خاطرات سالهای دور لذت ببرید. پس از سال‌ها این موزه به یک مرکز تحقیقاتی و فرهنگی تبدیل شده‌ است. 
در این مکان، نمایشگاه‌های بین‌المللی، «داستایفسکی و فرهنگ جهان» برگزار می‌شوند. همچنین نمایشگاهی از آثار هنرمندان معاصر به طور منظم افتتاح می‌شود؛ از سویی دیگر، بر اساس آثار داستایوفسکی نمایش های تئاتر نیز برگزار می شوند. عصرهای ادبی و موسیقی نیز برگزار می شود: یک روز با «داستایفسکی فقید» که شامل گشت و گذار در پترزبورگ داستایوفسکی (تور تابستان روسیه مربوط به پیاده روی و یا اتوبوس)؛ یا نمایش فیلم یا ویدئو بر اساس آثار داستایوفسکی و غیره است که با سفر به روسیه برای دیدن جاذبه های روسیه می توانید آنها را امتحان کنید.

بازدید از موزه داستایفسکی در تور روسیه

 

موزه داستایوفسکی در کجا واقع شده است؟
برای سفر به روسیه جهت بازدید از جاذبه های روسیه اطلاع از مکان دقیق موزه ها بسیار اهمیت دارد. البته اگر با تور خارجی روسیه به این شهر سفر کنید، نیازی به آشنایی با آدرس و مناطق مختلف ندارید؛ با این حال، شناخت خیابان ها و محیط موزه خالی از لطف نیست و به شما اجازه می دهد تا از فضای موجود حداکثر استفاده را ببرید. 
موزه در منطقه 5، Kuznechny Pereulok، در کنار یک بازار غذایی تاریخی و با چند دقیقه پیاده‌روی از کلیسای تاریخی Vladimir Icon، جایی که داستایفسکی و خانواده‌ اش در آنجا عبادت می کردند، واقع شده ‌است. قلب این موزه با بازسازی خانه خانوادگی داستایوفسکی به شکل یک قالب کلی در آمده است که در اواخر دهه 1960 و براساس برنامه های معمار اصلی و یادآوری های ثبت شده از همسالان نویسنده انجام شده است.
اما مابقی موزه چه هستند؟ همانطور که اشاره شد بقیه موزه دارای یک نمایشگاه جوی (که در سال 2009 تجدید شده است) به زندگی ادبی داستایوفسکی و همچنین نمایشگاه های موقت هنری اختصاص یافته است. شرکت در این رویداد ها بسته به زمان برگزاری برای عموم امکان پذیر است؛ از این رو اگر در زمان مربوط به هرکدام به روسیه سفر کنید می توانید در این رویداد ها شرکت داشته باشید.


ساعات و روزهای کار موزه داستایفسکی برای بازدید از آن با تور روسیه
آیا فکر می کنید که اول از همه باید دلیل منطقی برای بازدید مشتاقانه از این مکان را داشته باشید؟ برخی دلایل گردشگران برای دیدن این موزه کارمندان مودب، قیمت منصفانه، بازسازی اتاق ها با علاقه و توجه به ساکن اصلی آن، سرگرمی و کشفیات جدید همراه است و اطلاعاتی که توسط لیدر ارائه می شود بسیار جامع و جذاب خواهد بود. از این رو حتی اگر اطلاعات دقیقی هم از این مکان نداشته باشید می توانید به سادگی با توضیحات وی درک بهتری از موزه و شخصیت داستایوفسکی پیدا کنید. 
موزه روزانه از 11 صبح تا 6 عصر موزه باز می شود تا پذیرای ورود بازدیدکنندگان و گردشگران باشد. همچنین آخرین پذیرش در این روز ساعت 5:30 بعد از ظهر است. منتها چهارشنبه از ساعت 1 تا 8 عصر موزه باز است و آخرین پذیرش در این روز، ساعت 7:30 شب است. عموما پیشنهاد می شود که در حین شرکت در تور تابستان روسیه به جز بازدید از این موزه بازدید از دیگر مکان های خاص سن پترزبورگ را هم مد نظر قرار دهید. مثلا اگر از این موزه بازدید کردید، بعد از آن میتوانید از بازار کشاورزان که در همان طرف خیابان بین موزه و ایستگاه مترو قرار دارد، دیدن کنید. انجام خرید در آن مانند افراد محلی سرگرم کننده است!

بازدید از موزه داستایفسکی در تور روسیه

تورهای مرتبط

برچسب ها تور تابستان روسیه جاذبه های روسیه تور مسکو سنت پترزبورگ تور نوروز روسیه هتل در روسیه موزه داستایفسکی

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه