وبلاگ گردشگری

کاخ آنیچکوف جاذبه ها تهیه شده توسط دپارتمان فروش تور ParsPalad.com/b/2862a
1399/01/06 - ساعت 00:34

بازدید از کاخ های موجود در روسیه همیشه جزء اولویت های مهم در هنگام انتخاب تور روسیه است. کاخ آنیچکوف یکی از جمله جاذبه های روسیه به شمار می آید که فراز و نشیب نه چندان زیادی را طی کرده و معماران مختلف در شکل گیری و ترمیم آن نقش داشته اند. اگر قصد سفر به روسیه در تور تابستان روسیه را دارید، بهتر است بازدید از این کاخ را از دست ندهید.

کاخ آنیچکوف، مکانی که نباید دیدن‌اش را در تور روسیه از دست داد

 

اطلاعات تاریخی کاخ آنیچکوف از زمان شکل گیری
یکی از قدیمی ‌ترین ساختمان ‌های خیابان نوسکی که می توان در تور تابستان روسیه از آن بازدید کرد، یعنی خیابان مرکزی سنت پترزبورگ، کاخ آنیچکوف در کنار پل برجسته آنیچکوف و در امتداد رودخانه فونتانکا قرار دارد. هنگامی که ساختمان توسط ملکه الیزابت در ۱۷۴۱ افتتاح شد، محل کاخ در حومه سنت پترزبورگ و خیابان نوسکی به موازات درختان بود. 

معمار اصلی، میخائیل زم تسوا، به ساختمان شکل و ابعاد مشخصی داد، در حالی که فرانچسکو بارتولومئو راسترلی، نقطه عطف اساسی آن را به سبک باروک به پایان رساند. الیزابت کاخ را به آلکسی رازوموسکی، همسر مورد علاقه‌اش به شکل غیر رسمی، واگذار کرد. بله، کاخ آنیچکوف کاخ سلطنتی ملکه الیزابت روسیه است. این قصر به دلیل نزدیک بودن به پل آنیچکوف به این نام، نامگذاری شده است، و یک بلوک کامل شهر را اشغال کرده‌ است. این کاخ از ۱۷۴۱ تا ۱۷۵۴ ساخته شده ‌است. آنیچکوف توسط ایوان استاروف در سال ۱۷۷۸ بازسازی شده ‌است.

پس از مرگ رازوموسکی، کاترین بزرگ کاخ را از برادرش خریداری کرد و به نوبه خود آن را به شخص دل‌خواه خود یعنی، پا تیومکین هدیه کرد. در بین سال‌های ۱۷۷۶ تا ۱۷۷۸، پا تیومکین، استاروف معمار را استخدام کرد تا ساختمان را بازسازی کند.در اصل، استاروف طبقه های مختلف کاخ ها را تراز کرد و دکوراسیون های باروک را با نماهای دقیق نئوکلاسیک جایگزین کرد و جنبه چشمگیر اما تا حدودی یکنواختی را ایجاد کرد.

 

موقعیت و جایگاه کاخ آنیچکوف در طول تاریخ تا به امروز
این کاخ که جزء مهم ترین جاذبه های روسیه به شمار می آید، در اواخر قرن 18 میلادی به مالکیت امپریال بازگشت و برای مدت کوتاهی جزء دفاتر کابینه عالیه امپراطور که امور املاک شاهنشاهی و دغدغه های صنعتی در آن حل و فصل می شد، محسوب می شد. بعدها این قصر محل اقامت اعضای مختلف خانواده امپریالیستی سن پترزبورگ، از جمله نیکلاس اول، اسکندر دوم و الکساندر سوم قبل از رسیدن به تخت سلطنت بود. 
پس از انقلاب اکتبر ، کاخ آنیچکوف در حد محدود، به عنوان موزه سن پترزبورگ مورد استفاده قرار گرفت و در اواخر دهه سی به کاخ پیشگامان لنینگراد تبدیل شد (دفتر مرکزی محلی معادل اتحاد جماهیر شوروی با پسران). این کاخ که اکنون به نام کاخ خلاقیت جوانان نیز نامگذاری شده است، در بسیاری از سازمان هایی که تحصیلات بعد از مدرسه در هنر و صنایع دستی، ورزش، علوم و مهندسی را ارائه می دهند، مورد استفاده واقع می شود. بخشی از ساختمان نیز توسط آنیچکوف لیز، یکی از معتبرترین مدارس متوسطه سن پترزبورگ استفاده می شود.

کاخ آنیچکوف، مکانی که نباید دیدن‌اش را در تور روسیه از دست داد

 

سالن ها، رویداد ها و همایش های خاص کاخ آنیچکوف
در این کاخ، سالن های خانه رادیو وجود دارد؛ سالن های خانه رادیو جایی بوده که گروه های کر، اجراهای ارکستر و نمایشنامه های رادیویی در گذشته را ضبط می کردند. پس از 300 امین سالگرد سن پترزبورگ، سالنها مطابق با استانداردهای مدرن بازسازی شدند. امروزه نیز از این سالن های برای ضبط و امور مشابه استفاده می شود.
این کاخ حتی در طی سال‌های سخت هم، پابرجا بوده است و می توان اذعان کرد که بسیاری از فراز و نشیب ها را تجربه کرده است. در کاخ آنیچکوف یک زمین‌بازی و یک کتابخانه باز شد، و رقابت هنری کودکان شهر برگزار شد. از این رو درهای کاخ همیشه به روی دنیای سرگرمی‌های مربوط به جوانان باز می باشد: هنر، علوم، فن‌آوری، ورزش، فعالیت‌های اجتماعی و چیزهای دیگر. جشنواره‌ها و رقابت‌ها، برنامه‌ها، بازی‌ها و نمایش‌ها، المپیک و کنفرانس‌های علمی در سراسر سال در اینجا برگزار می‌شوند. به طوریکه می توان اظهار کرد هر روز رویداد جدیدی در آن برگزار می شود! این کاخ یک مکان ملاقات دائمی برای شرکت کنندگان در کنفرانس‌های آموزشی و سمینارها، جشنواره‌ها و رقابت‌ها است.


بازدید از بخش های مختلف کاخ آنیچکوف و باغ در سفر به روسیه
این کاخ امروزه به سنت هایی که سه چهارم قرن قبل برپا می شده است، ادامه می دهد. بسیاری از دانش‌آموز تحصیلات متوسطه را در مدرسه Anichkov Litsey به پایان رسانده اند. اصولا کنسرت‌ها، و دیگر برنامه های قابل اجرا در تعطیلات در سالن‌های مجلل و باشکوه کاخ آنیچکوف برگزار می‌شوند. سوئیت اتاق‌های نشیمن، سالن‌ها، اطاق‌های تزیین شده به سبک کلاسیک روسی جایگاه بزرگی برای برگزاری جشن‌های رسمی، مجالس، نمایشگاه‌ها، مجالس رقص، و کنسرت‌های مجلسی هستند، که در نوع خود بی نظیر می باشند.

در این کاخ باغ زیبایی وجود دارد و تئاتر و کارناوال های بزرگ به لطف وجود این آن، در این مکان برگزار می شوند. کاخ خلاقیت جوانان، علی‌رغم قدیمی بودن، یک موسسه پویا و در حال توسعه است. برای مدت ۸۲ سال، این مکان از دیوار ملک آنیچکوف هم فراتر رفته است. در منطقه تفریحی در بخش کارلیا، مرکز ملی کودکان و جوانان برای کودکان و معلمان یک مکان تفریحی محبوب به حساب می آید. یکی از افتخارات این کاخ، دو مجتمع مدرن است که در قرن بیست و یکم باز شده‌اند: مرکز اکولوژیکی و بیولوژیکی استروت با آزمایشگاه‌های مدرن، گلخانه، و یک مجتمع آموزشی و بهداشتی که شامل یک استخر شنا با چهار مسیر، باشگاه‌های ورزشی و غیره است. تمامی موارد گفته شده همگی به کامل کردن و زیباتر شدن این کاخ افزوده اند.

کاخ آنیچکوف، مکانی که نباید دیدن‌اش را در تور روسیه از دست داد

 

چگونه در تور روسیه به کاخ آنیچکوف دست پیدا کنیم؟
آنی چکووا مرکز این مکان است. بناهای معماری در اینجا شامل کاخ آنیچکوف، ساختمان خدمات، ساختمان کابینه و سایر سازه ها را شامل می شوند. اگر قصد بازدید از کاخ آنیچکوف در سفر به روسیه با تور تابستان روسیه و سن پترزبورگ را داشتید باید از مسیر 39, Nevsky Prospekt به آن برسید. در اطراف این کاخ مکان های دیگری که جزء جاذبه های روسیه محسوب می شوند نیز وجود دارند که دیدنشان خالی از لطف نیست. یکی از جمله راه های آسان برای دستیابی به آن استفاده از مترو است که با رفتن به ایستگاه Gostiny Dvor می توان به آن دست پیدا کرد. در تور روسیه می توان به سادگی بدون نیاز نیاز به آشنایی با مسیر های رفت و آمد به این کاخ دست پیدا کرد. کاخ آنیچکوف دوشنبه تا شنبه از 10 صبح تا 6 عصر باز است و ورود همگان به آن فراهم است.

 

پارس پالاد اراِیِه دهنده ی برترین تور های روسیه و سایر تور های خارجی.

تورهای مرتبط

برچسب ها تور تابستان روسیه جاذبه های روسیه تور مسکو سنت پترزبورگ کاخ آنیچکوف هتل در روسیه تور تابستان روسیه

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه