وبلاگ گردشگری

کلیسای مسیح ناجی - مسکو جاذبه ها تهیه شده توسط دپارتمان فروش تور ParsPalad.com/b/d7d39
1398/11/29 - ساعت 02:32

کلیسای مسیح ناجی
کلیسا ها ارتدکس با زیبایی مسحور کننده خود یکی از مهم ترین نماد های کشور روسیه هستند که هر کسی را در سفر به این کشور تحت تاثیر قرار می دهد.  از جمله مهم ترین این کلیسا ها، کلیسای مسیح ناجی است که در قلب مسکو واقع شده است. کلیسای جامع مسیح ناجی یک کلیسای جامع ارتدکس روسی در مسکو است. این کلیسا که در سفر به روسیه به خصوص تور نوروز روسیه بازدید از آن توصیه می شود تنها چند صد متر با کاخ کرملین که آنهم یکی از برترین جاذبه های گردشگری روسیه است قرار دارد. کلیسای مسیح ناجی در ساحل شمالی رودخانه موسکووا قرار گرفته و با ارتفاع 103 متری خود، پس از کلیسای جامعه نجات مردم در بخارست، دومین کلیسای بلند بین کلیسا های ارتدکس در جهان است. بنابراین بازدید از کلیسای مسیح ناجی باید یکی از برنامه های اصلی شما در تور روسیه باشد. 

کلیسای مسیح ناجی - مسکو

 

کلیسایی که هم اکنون وجود دارد، دومین کلیسایی است که در این مکان ساخته می شود. در واقع باز سازی کلیسای اصلی است. کلیسای اصلی در طول قرن نوزدهم ساخته شد و برای ساخت آن بیش از 40 سال زمان صرف شد. اما این کلیسای با شکوه در دوران سیاه شوروی و به دستور استالین، ویران شد تا به جای آن یک ساختمان دولتی برای مجلس شوروی ساخته شود که قوه مقننه شوروی را در خود جای دهد. ساخت چنین ساختمانی در 1937 آغاز شد اما زمانی که آلمان به شوروی حمله کرد، یعنی در سال 1941 این پروژه متوقف شد. به این صورت تنها اسکلت فلزی این کاخ ساخته شد و پس از آن نیز هرگز پایان نیافت. پس از نابودی و فروپاشی شوروی، در بین سالها 1995 تا 2000 این کلیسا در مکان اصلی خود و به همان شکل گذشته اش باز سازی شد. آخرین بازسازی ها و تعمیرات این بنا در سال 2018 انجام شد که تلاشی بود برای نجات پایه های این کلیسا که در حال تخریب بود. 

تور روسیه، کلیسای اصلی مسیح ناجی:
در سال 1812 که ناپلئون بناپارت از مسکو عقب نشینی کرد، تزار الکساندر اول در 25 فوریه عهد کرد کلیسایی افتخار مسیح که روسیه را از ناپلئون نجات داده بود، و همینطور قدردانی از فداکاری ها و قهرمانی های مردم روسیه بسازد. از بین طرح هایی که برای ساخت این کلیسا ارائه شد، طرح Aleksandr Lavrentyevich Vitberg در سال 1817 مورد قبول واقع شد. این طرح یک کلیسای بسیار پر زرق و برق با سبک طراحی نئوکلاسیک بود. اما زمانی که نیکلای اول به حکومت روسیه رسید، همه چیز تغییر کرد. او این طرح را به کلی تغییر داد و خواستار کلیسایی شد که بر مبنای کلیسای ایاصوفیه در استانبول ساخته شده باشد. نیکولای میخواست کلیسا در نزدیکی کاخ کرملین ساخته شود اما در محل مورد نظر کلیسایی بود که باید جابجا می شد بنابراین تا 1839 طول کشید تا کار ساخت این کلیسا آغاز شود. 

کلیسای مسیح ناجی پیش از تخریب - مسکو

 

ساخت کلیسای مسیح ناجی تا چند دهه به طول انجامید به گونه ای که تا سال 1860 هنوز داربست های اطراف ساختمان می شد دید. نقاشی های این کلیسا توسط Evgraf Sorokin انجام شد. یکی از مهم ترین نقاط این کلیسا گنبد بزرگ آن بود که با طلا آبکاری شده بود. تزئینات داخلی کلیسا تا 20 سال به طول انجامید. در سال 1917 که اتحاد شوروی ایجاد شد، ترویج بی خدایی رسمی باعث ضدیت تام و تمام با مذهب شد. در بین سالهای 1921 تا 1928 بسیاری از کلیسا ها در سراسر روسیه بسته شد. در سال 1924 لنین مرد و استالین به رهبری شوروی رسید. استالین در نظر داشت در محل این کلیسا یک کاخ بزرگ برای پارلمان روسیه بسازد بنابراین دستور تخریب این کلیسا را صادر کرد و این کار مخوف در سال 1937 انجام شد تا برگ دیگری در کتاب قطور جنایات این دیکتاتور مخوف باشد.

 

تور روسیه، بازسازی کلیسای مسیح ناجی: 
در سال 1990 در زمان حکومت گورباچف، کلیسای روسیه توانست مجوز ساخت دوباره این کلیسا را بگیرد. اما در آن زمان پول کافی وجود نداشت بنابراین صرفا یک سنگ بنا به جای آن گذاشته شد تا بعدا کار ساخت انجام شود. برای ساخت کلیسا، از سال 1992 شروع به جمع آوری کمک های مردمی شد که تا سال 1994 ادامه داشت. در این سال ساخت کلیسای جدید رسما آغاز شد و تا سال 2000 به اتمام رسید. در واقع کلیسای کنونی که در سفر به روسیه می توانید ببینید کلیسایی است که در 19 آگوست 2000 تکمیل شده است. این کلیسا که در تور نوروز روسیه یکی از اصلی ترین محل های بازدید است شامل چندین گنبد بسیار زیبا و طلایی رنگ است که از دور نمایان است. 

کلیسای مسیح ناجی - مسکو

 

محل قرارگیری و راه های دسترسی به این کلیسا: 
همانطور که گفتیم کلیسای مسیح ناجی در نزدیکی کاخ کرملین قرار گرفته است. از طرفی این کلیسا در محلی قرار گرفته است که به اغلب نقاط گردشگری مسکو که در تور خارجی روسیه می توانید ببینید نزدیک است. از جمله برترین نقاط گردشگری نزدیک این کلیسا، میدان سرخ مسکو است که از اصلی ترین مقاصد گردشگران برای سفر به روسیه است. 

کلیسای مسیح ناجی - مسکو

 

هتل ها و رستوران های نزدیک به کلیسای مسیح ناجی
کلیسای مسیح ناجی هتل های بسیاری را در نزدیکی خود جای داده است بنابراین چنانچه قصد رزروهتل در روسیه و به خصوص در مسکو را دارید می توانید یکی از هتل های نزدیک این کلیسا را انتخاب کنید تا از چشم انداز زیبای این بنا لذت ببرید. البته پیشنهاد ما برای رزرو هتل در روسیه و به خصوص این منطقه این است که برای صرفه جویی در هزینه ها می توانید به روز آپارتمان در این منطقه بپردازید. البته اگر به کمتر از رزروهتل قانع نمی شوید، می توانید هتل Veliy Hotel Mokhovaya Moscow را رزرو کنید که به واسطه قرار گرفتنش درست پشت کاخ کرملین یکی از بهترین های هتل در روسیه محسوب می شود و از طرفی دسترسی سریع و راحتی به کلیسای مسیح ناجی دارد. به گونه ای که برای رسیدن به این کلیسا با خودرو تنها 10 دقیقه راه است و اگر بخواهید می توانید تا کلیسای مسیح ناجی پیاده روی کرده و از زیبایی های طول مسیر نیز لذت ببرید.

کلیسای مسیح ناجی - مسکو

تورهای مرتبط

برچسب ها سفر به روسیه تور نوروز روسیه هتل در روسیه تور تابستان روسیه مسکو کلیسای مسیح ناجی

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه