وبلاگ گردشگری

پنج فعالیت جذاب در تور نوروزی روسیه راهنمای سفر تهیه شده توسط دپارتمان فروش تور ParsPalad.com/b/e4a55

پنج فعالیت جذاب در تور نوروزی روسیه

اگرچه در وسعت جهانی، بهترین زمان برای سفر به روسیه زمانی است که آب‌وهوای این کشور در شهرهای بزرگ مقصد گردشگری معتدل و مطلوب شده و فصل تابستان از راه رسیده است، برای گردشگران ایرانی آغاز فصل بهار و برگزاری برنامه‌های تور نوروزی روسیه نیز یک فرصت ایده‌آل برای بازدید از شهرهای بزرگ مقصد گردشگری روسیه همچون مسکو و سنت پترزبورگ است. روسیه به‌عنوان یکی از پهناورترین کشورهای جهان که وسعت آن به دو قاره می‌انجامد، شهرهای مقصد گردشگری فراوانی در اختیار داشته که در هرکدام جاذبه‌های گردشگری منحصربه‌فردی را می‌توان پیدا کرد. تعداد جاذبه‌های گردشگری در تور روسیه به‌قدری زیاد است که شاید ماه‌ها فرصت برای بازدید از تمام آن‌ها وقت لازم باشد. بااین‌وجود، با بررسی دقیق شرایط و مشخص کردن هدف گردشگران از سفر به روسیه، می‌توان روش‌های مختلفی برای بهره‌مندی حداکثری از جاذبه‌های گردشگری روسیه را در برنامه‌های گردشگران امتحان کرد. یکی از مواردی که می‌تواند در برنامه‌های سفر گردشگران تأثیر بسزایی بگذارد، انتخاب زمان مناسب برای سفر به روسیه است. اگرچه فصل‌های پاییز و زمستان نیز در نوع خود طرفداران خاصی داشته و گردشگران زیادی برای استفاده از امکانات زمستانی روسیه در این فصل به شهرهای مقصد گردشگری این کشور سفر می‌کنند، به دلیل سرمای بیش‌ازاندازه هوا در این دو فصل سرد سال در روسیه و همچنین تاریکی زودهنگام هوا در این زمان خاص در سال در شهرهای بزرگ مقصد گردشگری، بسیاری از گردشگران ترجیح می‌دهند تا از بازدید از روسیه در این دو فصل سال اجتناب کنند. برخلاف گردشگران خارجی، شروع فصل بهار برای گردشگران ایرانی همراه با تعطیلی چندروزه در کشور است که این فرصت مناسبی برای سفر به شمار می‌رود. اگرچه در فصل بهار نیز همچنان در طول شب دما هوا تا نزدیک به صفر درجه نیز کاهش پیدا می‌کند، همچنان پس از تابستان، بهترین زمان ممکن برای سفر به روسیه برای گردشگران ایرانی است. در اینجا نیز قصد داریم پنج مورد از جذاب‌ترین فعالیت‌هایی که گردشگران ایرانی می‌توانند در خلال برگزاری تور نوروزی روسیه در شهرهای مختلف مقصد گردشگری این کشور انجام دهند، بپردازیم.

شرکت در جشن نوروزی

 

پنج فعالیت جذاب در تور نوروزی روسیه

جشن نوروزی یکی از مهم‌ترین جشن‌های ایرانیان و دیگر کشورهای منطقه است که از اهمیت بسیاری زیادی برخوردار است. یکی از جذابیت‌های نوروز برای گردشگران ایرانی، تماشای نحوه جشن گرفتن نوروز دیگر کشورهای منطقه است. هر کشور با توجه به فرهنگ خاص و منحصربه‌فرد خود به نحوه متفاوتی نوروز این جشن باستانی را جشن می‌گیرد و تماشای آن و آشنایی با تشابهات و اختلافات فرهنگی می‌تواند برای همگان جذابیت خاصی داشته باشد. روسیه یکی از کشورهایی است که در آن جشن نوروزی از اهمیت زیادی برخوردار است. تور نوروزی روسیه نیز فرصت بسیار عالی برای گردشگران ایرانی به وجود آمده تا با نحوه برگزاری جشن نوروزی در خلال برگزاری تور روسیه آشنا شوند. شهرهای بزرگ مقصد گردشگری در تور روسیه همچون کازان که از جمعیت مسلمان زیادی برخوردار بوده، مسکو پایتخت روسیه که از اهمیت بسیار زیادی در تور روسیه برخوردار است، سوچی که به جشن‌ها و برنامه‌های تفریحی فراوانش مشهور است و سنت پترزبورگ، یکی از بزرگ‌ترین شهرهای تاریخی و گردشگری در روسیه ازجمله شهرهایی هستند که گردشگران می‌توانند در هنگام برگزاری تور نوروزی روسیه از جشن‌های متعددی که در این ایام برگزار می‌شود لذت ببرند. کازان به دلیل حضور جمعیت زیاد مسلمان و همچنین ارتباط نزدیک‌تری که با خاورمیانه و آسیایی مرکزی دارد، جشن نوروزی به‌صورت مفصل‌تری برگزار می‌شود، اما پس‌ازآن مسکو و سنت پترزبورگ نیز در حد و اندازه مناسبی به برگزاری این جشن باستانی می‌پردازند. گردشگرانی که در خلال برگزاری تور مسکو در هنگام نوروز از این شهر دیدن می‌کنند، می‌توانند با مراجعه به مراکز مهم روسیه همچون پارک ودنخا (VDNKh) از نزدیک شاهد برگزاری یکی از بزرگ‌ترین جشن‌های غیر مسیحی در مسکو باشند.

بازدید از بهترین موزه‌های روسیه

 

پنج فعالیت جذاب در تور نوروزی روسیه

یکی از مواردی که باعث می‌شود تا گردشگران فرصت چندانی برای بازدید از جاذبه‌های گردشگری بیشتری در تور روسیه نداشته باشند، صف‌های طولانی جاذبه‌های گردشگری مهم در شهرهای مختلف مقصد گردشگری روسیه است. فصل تابستان اصلی‌ترین زمان حضور گردشگران خارجی در روسیه بوده و در خلال برگزاری تور تابستان روسیه، بیشتر شهرهای مقصد گردشگری مملو از گردشگران خارجی می‌شود که برای استفاده از امکانات گردشگری این کشور به روسیه سفر کرده‌اند. یکی از مزیت‌های تور نوروزی روسیه، صف‌های کوتاه‌تر و خلوتی جاذبه‌های گردشگری مهم در شهرهای مقصد گردشگری بزرگ همچون مسکو و سنت پترزبورگ است. شما می‌توانید به‌راحتی در زمان به نسبت کمتر در تابستان از جاذبه‌های گردشگری مهم روسیه دیدن کرده و فرصت بیشتری برای گردش در سطح شهر در اختیار داشته باشید. کرملین (Kremlin Moscoe) یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌های گردشگری مسکو در قلب این شهر است که همواره مملو از گردشگران خارجی است و برای بازدید از موزه‌های جذاب آن شاید بیش از یک ساعت معطلی برای گردشگران وجود داشته باشد، اما در خلال برگزاری تور نوروزی روسیه این صف‌ها به‌شدت کاهش یافته و زمان کمتری از گردشگران گرفته می‌شود که این امر موجب آزاد شدن وقت بیشتر برای گردش در کرملین و یا بازدید از دیگر جاذبه‌های گردشگری اطراف همچون میدان سرخ (Red Square)، پارک تپه گنجشک‌ها (The Sparrow Hills)، پارک ودنخا (VDNKh)، پارک گورکی (Gorky Park) و دیگر جاذبه‌های گردشگری زیبا مسکو فراهم می‌شود. این اتفاق در سنت پترزبورگ نیز به همین شکل بوده و صف‌های کوتاه‌تری برای بازدید از جاذبه‌های گردشگری اصلی که در طول تابستان مملو از گردشگر هستند همچون موزه آرمیتاژ (Hermitage Museum) وجود خواهد داشت.

خرید در بهترین مراکز خرید روسیه

 

پنج فعالیت جذاب در تور نوروزی روسیه

یکی از جذابیت‌های سفر به روسیه و شرکت در برنامه‌های تور سنت پترزبورگ - مسکو بازدید از مراکز خرید معتبر این شهرهای بزرگ مقصد گردشگری و خرید کردن است. در طول تابستان شاید فرصت مناسبی برای خرید کردن برای تمام گردشگران وجود داشته باشد، اما به دلیل حضور بیش‌ازاندازه گردشگران معمولاً قیمت کالاها به‌خصوص کالاهای سنتی روسیه که از جذابیت بسیار زیادی برای گردشگران خارجی برخوردار هستند ثابت بوده و خبری از تخفیف‌های جذاب نیست. این اتفاق اما در طول برگزاری تور نوروزی روسیه متفاوت است. ازآنجایی‌که گردشگران خارجی کمتری در ابتدای بهار از روسیه دیدن می‌کنند، گردشگران ایرانی فرصت بهتری برای استفاده از امکانات گردشگری روسیه در اختیار داشته و همچنین می‌توانند از قیمت‌های مناسب‌تری در هنگام خرید سوغاتی‌های زیبا و تماشایی روسی بهره‌مند شوند. همچنین برخی از مراکز خرید معتبر در مسکو و سنت پترزبورگ در خلال جشن نوروزی تخفیف‌های ویژه‌ای برای گردشگران در نظر می‌گیرند که این امر نیز می‌تواند کمک شایانی به خرید بهترین سوغاتی‌های روسی برای گردشگران ایرانی باشد. فراموش نکنید که با توجه به صرفه‌جویی خوبی که در زمان بازدید از جاذبه‌های گردشگری روسیه صورت گرفته است، فرصت بیشتری برای گشت‌وگذار در مراکز خرید معتبر روسیه، پاساژهای جذاب، فروشگاه‌های سنتی و بازارهای فوق‌العاده روسی برای گردشگران فراهم شده است.

تماشای برنامه‌های فرهنگی و هنری

 

پنج فعالیت جذاب در تور نوروزی روسیه

تماشای برنامه‌های فرهنگی و هنری یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌های گردشگری تور روسیه است که هیچ گردشگری نباید فرصت تماشای آن را از دست بدهد. باله روسی (Russian Ballet) یکی از اصلی‌ترین و بهترین نمونه‌های اجراهای فرهنگی و هنری روسیه است که در دهه‌های اخیر به یکی از قطب‌های مهم هنری جهان تبدیل شده و بسیاری از گردشگران خارجی نیز برای تماشای بهترین اجراهای باله به روسیه سفر می‌کنند. رقص فولکلور روسیه نیز یکی دیگر از جذابیت‌های فرهنگی و هنری روسیه است که در بیشتر شهرهای مقصد گردشگری روسیه انجام می‌پذیرد و گردشگران زیادی برای تماشای آن صف می‌کشند. ایام نوروز و در خلال برگزاری تور نوروزی روسیه یکی از بهترین فرصت‌های ممکن برای گردشگران ایرانی است تا به‌صورت رایگان از تماشای این رقص‌های سنتی لذت برده و با این چهره از فرهنگ و هنر روسیه آشنا شوند. بسیاری از برنامه‌های جشن نوروزی روسیه شامل اجراهای سنتی ازجمله رقص فولکلور روسیه می‌شود که ارتباط مستقیمی با نوروز و آمدن بهار در روسیه دارد. برای مثال، گردشگرانی که در خلال برگزاری تور نوروزی روسیه از پارک ودنخا دیدن کرده و در جشن نوروزی آن شرکت می‌کنند، می‌توانند نمونه‌های مختلفی از رقص و آواز سنتی روسیه را از نزدیک مشاهده کرده و دید متفاوتی از جشن‌های نوروزی کسب نمایند.

امتحان کردن بهترین غذاهای سنتی روسیه

 

پنج فعالیت جذاب در تور نوروزی روسیه

یکی از جاذبه‌های تور روسیه برای گردشگران خارجی، امتحان کردن غذاهای سنتی و بشقاب‌های ملی روسیه است. اگرچه روسیه درزمینهٔ گردشگری غذایی هیچ‌گاه به‌عنوان یکی از بهترین و پیشروترین کشورهای جهان شناخته نشده است، همچنان برخی از غذاهای سنتی و مدرن روسی توجه بسیاری از گردشگران را به خود جلب می‌کنند و امتحان کردن آن‌ها به بخش مهمی از برنامه‌های تور روسیه تبدیل شده است. یکی از فرصت‌های جذابی که گردشگران ایرانی در خلال برگزاری تور نوروزی روسیه در اختیار خواهند داشت، امتحان کردن غذاهای سنتی مرتبط با نوروز است که در بخش‌های مختلف روسیه صورت می‌پذیرد. در سوچی، بسیاری از رستوران‌ها و کافه‌ها و همچنین در محل برگزاری تور نوروزی روسیه، غذاهای سنتی مخصوص با گوشت قرمز، غذاهای دریایی و غذاهای گیاهی سرو می‌شوند که هیچ گردشگری فرصت امتحان کردن غذاهای سنتی روسیه را از دست ندهد. در مسکو نیز در پارک ودنخا و در هنگام برگزاری جشن نوروز، تعداد زیادی آشپز خبره و با مهارت به تهیه غذاهای سنتی روسی مرتبط با نوروز همچون پیلاف (پلو) می‌پردازند که امتحان کردن آن نیز می‌تواند جذابیت خاصی داشته باشد. هر آشپزی که در مراسم شرکت می‌کند طرز تهیه منحصربه‌فرد خود را داشته و با استفاده از مواد اولیه تازه و سبک‌های مختلف آشپزی، غذاهای جذابی برای شرکت‌کنندگان در جشن سرو می‌شود. تور نوروزی روسیه یکی از جذاب‌ترین تورهای گردشگری روسیه برای گردشگران ایرانی است که شما می‌توانید برای آشنایی با نحوه برگزاری آن، برنامه‌های خاص و دیدنی این تور و همچنین نحوه ثبت‌نام و مدارک لازم برای سفر به روسیه در این بازه زمانی به بخش پکیج‌های ما در وب‌سایت پارسپالاد مراجعه نمایید.

تورهای مرتبط

برچسب ها پنج فعالیت جذاب در تور نوروزی روسیه تور نوروزی روسیه تور روسیه تور مسکو تور سنت پترزبورگ

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه