وبلاگ گردشگری

موزه ارمیتاژ یا هرمیتاژ The Hermitage Museum جاذبه ها تهیه شده توسط دپارتمان فروش تور ParsPalad.com/b/8cee1

موزه ارمیتاژ یا هرمیتاژ را دومین موزه بزرگ دنیا می دانند. این موزه قریب به 3 میلیون اثر هنری را در خود جای داده است. موزه ارمیتاژ سابقه ی تاریخی و هنری روسیه را به بهترین نحو به شما نشان می دهد. از لحظه ی دیدن ساختمان شما محو زیبایی آن خواهید شد تا زمانی که خارج می شود. با ما همراه باشید تا سفری به این موزه داشته باشیم.

موزه ارمیتاژ یا هرمیتاژ 
موزه ارمیتاژ یا هرمیتاژ در روسیه را دومین موزه بزرگ دنیا می دانند. دلیل این رکورد بالا و عجیب چیست. همانطور که می دانید در تور روسیه از جاذبه های روسیه مانند کلیساها و موزه های آن بازدید خواهید کرد. یکی از این موزه ها، موزه ارمیتاژ است. در کنار موزه ارمیتاژ می توانید از موزه جنگ بزرگ که جزو جاذبه های روسیه است و بسیار دیدنی نیز می باشد، بازدید کنید. اما به موزه ارمیتاژ یا هرمیتاژ برمی گردیم. ویژگی های این موزه را با هم بررسی می کنیم. چه چیزی سبب شده است، موزه انقدر خاص و پرطرفدار باشد. برای دیدن این موزه که از جمله جالب ترین و مرموزترین موزه های دینا است، به شما تور تابستان روسیه و تور مسکو سنت پترزبورگ را معرفی می کنیم. چرا که این موزه در شهر زیبای سن پترزبورگ واقع شده است. موزه ارمیتاژ را تقریبا همه می شناسند. اگر کسی قصد سفر با تور روسیه را داشته باشد، اما نداند یکی از جاذبه های روسیه که باید برود، موزه ارمیتاژ است باید به سطح اطلاعات او از مقصد خود شک کرد. برای همین ما در اینجا برای تمام مسافران تور تابستان روسیه، اطلاعات پایه ای و مفید ار موزه را جمع آوری کرده ایم. موزه ای که جزو 5 موزه ی برتر دنیا است و شما با رفتن به آنجا حداقل از یکی از موزه های برتر دنیا دیدن کرده اید. این یعنی سفری کامل و پربار را در رزومه ی تفریحی خود خواهید داشت.

موزه ارمیتاژ یا هرمیتاژ The Hermitage Museum سنت پترزبورگ

 

موزه ارمیتاژ کجاست
نام این موزه به لاتین (Hermitage museum) است و در زبان فارسی با نام های ارمیتاژ و هرمیتاژ شناخته می شود. در موزه ارمیتاژ، دوره های تاریخی و سیر آن ها را روسیه را به تمامی میتوانید مشاهده کنید. داخل موزه دلالت بر دوره های مختلف تاریخی وامپراطوری سزارها بر روس دارد.  گاها از موزه ارمیتاژ به عنوان بزرگترین گالری هنری جهان نیز نام برده می شود. شما فضایی را در نظر بگیرید که بالغ بر 3 میلیون اثر هنری در آن نگهداری می شود. تور مسکو سن پترزبورگ فرصتی عالی برای رفتن به موزه ارمیتاژ است، البته که موزه شعبه هایی در دیگر شهرهای کازان روسیه، آمستردام هلند، ونیز ایتالیا و ویبورگ روسیه دارد. اینکه موزه در چه دوره ای ساخته شده است، خود داستانی دارد. سنگ بنای ساخت موزه به دوران الیزابت اول برمی گردد. قسمت اعظم آثار هنری که در این موزه وجود دارد، به همت و تدبیر کاترین کبیر برمی گردد. وی در سال 1764 بیش از 200 نقاشی مشهور را از اروپا خریداری کرد. یکسال بعد از این گردآوری آثار ارزشمند، کاخ های داخلی موزه به فضایی برای نمایش آثار میکل آنجلو، لئوناردو داوینچی، پیتر پل روبنس، آنتونی هان دیک، رامبرانت، آگوست رودن، کلود مونه، پل سزان، ونسان ون گوگ؛ گوگن و پیکاسو تبدیل شد. کاترین آثاری هنری که مخصوص خود بود را در گالری خود تحت عنوان گوشه عزلت یا تنهایی جمع آوری کرد. این گالری را تنها افراد خاصی می توانستند بازدید کنند. حتی جالب است بدانید که کاترین در نامه ای نوشته بوده که من متاسف هستم، چرا که تنها من موش های کاخ می توانیم وارد این اتاق شویم و هیچ کس دیگر! این موزه تا سال هاب 1917 نیز محل زندگی و اقامت ملکه و سزارها بوده است. بعد از انقلاب روسیه، لنین دستور داد که کاربری آن را به موزه ارمیتاژ تغییر دهند. شما از بیرون که به موزه نگاه کنید، متحیر خواهید شد. زیبایی های آن تمام فکر و چشم شما را به خود جذب می کند، حال فکرش را بکنید وارد فضاهای داخلی آن بشوید، چه چیزی قرار است داخل این مجموعه ی جذاب اتفاق بیفتد. 

موزه ارمیتاژ یا هرمیتاژ The Hermitage Museum سنت پترزبورگ

 

ملکه الیزابت کسی بود که در رونق گرفتن هنر و معماری موزه ارمیتاژ و اطراف آن نقش مهمی را داشت. او به شدت به معماری و هنر علاقه داشت. برای همین دستور داد تا اطراف موزه بناهای مشهور دیگری مانند کاخ زمستانی، صومعه اسمولنی، کاخ پتروف و دانشگاه دولتی مسکو را احداث کنند. او همچنین چند گربه ی آموزش دیده را داخل کاخ رها کرد تا موش ها به آثار هنری داخل موزه هیچ گونه آسیبی نزنند. نگران نباید شما در تور تابستان و  تور مسکو سنت پترزبورگ تمام این زیبایی ها را از نزدیک خواهید دید. 

موزه ارمیتاژ یعنی چه
ملکه ی ارمیتاژ، خود ریشه ای فرانسوی دارد، معنای آن نیز جای خلوت است. این موزه که در زمره بزرگترین موزه های جهان قرار دارد، افتخاری برای دولت روسیه است، که امروزه به شکل نمادی از تاریخ و هنر آن درآمده است. از جمله آثار هنری که می توانید داخل موزه ببینید، آثار نقاشان مشهور دنیا، آثار تاریخی از دوران تزار ها، اتاق های مجلل با وسایل قدیمی و تاریخی است. بخش های مختلف این موزه در دوران های مختلف توسط معماران مشهور دنیا طراحی و ساخته شده اند. 

ساختمان موزه ارمیتاژ
شما در تور روسیه باید تا حدی با معماری و بخش های مختلف موزه آشنایی داشته باشید. موزه ساختمانی 6 طبقه است. بنای اصلی موزه را کاخ زمستانی نام دارد. حتما باید از این بخش دیدن کنید. در گذشته این کاخ، محل زندگی سزارها بوده است. شما با تور تابستان روسیه که وارد بخش های داخلی کاخ می شوید، به حدی زیبایی و عظمت برای بازدید وجود دارد که دلتان نمی آید از آن بیرون بیایید. نشان ها، لباس ها، جواهرات سلطنتی و قدیمی و بزرگترین کلکسیون موجود در جهان که طلای باستان در آن وجود دارد، در همین موزه است. 

موزه ارمیتاژ یا هرمیتاژ The Hermitage Museum سنت پترزبورگ

 

برای همین است که می گوییم بخش های مختلف را حتما نگاه کنید. آثار هنری داخل موزه مانند تابلوهای نقاشی، مجسمه ها، صنایع دستی، جواهرات، کوبلن و دیگر انواع آثار هنری را می توانید داخل این موزه پیدا کنید. تزئینات دوره های مختلف خانواده های سزار را می توانید در بخش های داخلی ببینید. دیگر نکات جالبی که باید در موزه بدانید این است که موزه ارمیتاژ 1786 در دارد، 1956 پنجره و تعداد 1057 سالن یا اتاق در خود دارد. می خواهید بدانید بازدید از موزه چقدر طول می کشد؟ به اندازه ای که اگر به هر اثر به مدت 1 دقیقه نگاه کنید، 11 سال طول می کشد تا کل موزه را بازدید کرده باشید. فرصت را از دست ندهید و در تور خارجی مسکو سنت پترزبورگ شرکت کنید. 

موزه ارمیتاژ یا هرمیتاژ The Hermitage Museum سنت پترزبورگ

 

موزه هرمیتاژ، موزه ای از هنر و فرهنگ در سنت پترزبورگ روسیه است ، این موزه دومین موزه بزرگ هنری جهان می باشد که در سال 1764، زمانی که کاترین بزرگ، مجموعه ای چشمگیر از نقاشی های بازرگان آلمانی، یوهان ارنست گوتسکوفس را پیدا کرد و به دست آورد، تاسیس شد. این موزه یکی از بهترین جاذبه های روسیه است که با شرکت در تور روسیه می توانید در روز سنت کاترین یعنی 7 دسامبر، در جشن سالانه ای که به مناسبت ایجاد   موزه هرمیتاژ  برگزار می شود، شرکت کنید.

موزه ارمیتاژ یا هرمیتاژ The Hermitage Museum

 

مجموعه های این موزه جذاب و دیدنی که البته تنها بخش کوچکی از آن در معرض نمایش دائمی می باشد، به بیش از سه میلیون مورد می رسد که بهترین آن ها همان مجموعه نقاشی هایی است که در بالا به آن ها اشاره کردیم. این مجموعه ها در مجتمع بزرگی که متشکل از شش ساختمان تاریخی است، قرار دارند و در امتداد کاخ زمستانی که محل سابق اقامت امپراطوران روس بوده، گسترده شده اند، همچنین کاخ منشیکوف، موزه پرسلن، تسهیلات ذخیره سازی در استریا دراونیا و قسمت شرقی ساختمان که ستاد عمومی در آن قرار دارد نیز بخشی از موزه هرمیتاژ می باشد. خوب است بدانید که این موزه چندین مرکز نمایشگاه در خارج از کشور نیز دارد و موزه هرمیتاژ در حقیقت یکی از دارایی های ایالتی فدرال به شمار می رود.

موزه ارمیتاژ یا هرمیتاژ The Hermitage Museum

 

ساختمان های موزه هرمیتاژ
افراد علاقه مند به آثار تاریخی و موزه ها، با شرکت در تور مسکو سنت پترزبورگ می توانند از ساختمان های اصلی موزه هرمیتاژ یعنی کاخ زمستانی، هرمیتاژ کوچک، هرمیتاژ قدیمی، هرمیتاژ جدید و همچنین تئاتر هرمیتاژ که بازدید از آن برای عموم آزاد است، دیدن کنند. هزینه بلیط ورودی موزه هرمیتاژ برای گردشگران خارجی بیش از هزینه پرداخت شده توسط شهروندان روسیه و بلاروس می باشد ولی اگر در پنج شنبه سوم ماه به این موزه بروید، بازدید از آن رایگان خواهد بود، لازم به ذکر است این موزه در روزهای دوشنبه تعطیل می باشد. با خرید تور تابستان روسیه می توانید یک روز کامل از سفر خود را به بازدید از این موزه زیبا و نواحی اطراف آن اختصاص دهید و در هوای آزاد و مطبوع به گشت و گذار بپردازید. در موزه هرمیتاژ می توانید از مجموعه آثار هنری اروپای غربی شامل نقاشی، مجسمه سازی و هنرهای کاربردی اروپایی از قرن سیزدهم تا بیستم، بازدید نمایید، این آثار در 120 اتاق در طبقه اول و دوم ساختمان های اصلی نمایش داده می شود و نقاشی ها و عکس ها نیز در نمایشگاه های موقت به نمایش در می آیند.

موزه ارمیتاژ یا هرمیتاژ The Hermitage Museum

 

گالری گنج موزه هرمیتاژ
گالری گنج مهمترین مجموعه در موزه هرمیتاژ است که در تور مسکو سنت پترزبورگ باید حتما از آن دیدن کنید. چهار اتاق کوچک در طبقه همکف که در وسط هرمیتاژ جدید بین اتاقی که آثار باستانی کلاسیک در آن قرار دارند، محصور شده اند و شامل اولین گالری گنج می باشند که جواهرات غربی را از هزاره چهارم قبل از میلاد تا اوایل قرن بیستم میلادی به نمایش می گذارد. گالری گنج دوم که در طبقه همکف در گوشه جنوب غربی کاخ زمستانی واقع شده است، دارای جواهرات از استپ های پونتیک، قفقاز و آسیا و به ویژه طلای سکاها و سرماتی می باشد. توجه داشته باشید بازدید از این گالری که از مشهورترین و محبوب ترین جاذبه های روسیه است تنها به شکل گروهی و در قالب تور به همراه یک راهنما امکان پذیر خواهد بود.

موزه ارمیتاژ یا هرمیتاژ The Hermitage Museum

 

تالار پاویون بخش دیگری از گالری گنج موزه هرمیتاژ است که توسط آندری استاکنس نایدر در سال 1858 طراحی شده و در طبقه اول غرفه شمالی در هرمیتاژ کوچک قرار دارد. در این مجموعه می توانید از ساعت طاووس طلایی که متعلق به قرن 18 است و توسط جیمز کاکس ساخته شده و همچنین مجموعه ای از موزاییک ها بازدید کنید، جالب است بدانید کف سالن با تقلید از موزاییک روم باستان آراسته شده است. در نهایت دو گالری که در ضلع غربی هرمیتاژ کوچک قرار دارند، نمایشگاهی از هنرهای تزئینی و کاربردی اروپای غربی از قرن دوازدهم تا پانزدهم و همچنین هنرهای زیبایی از کشورهایی مانند هلند و بلژیک متعلق به قرن 15 و 16 می باشد و با شرکت در تور مسکو سنت پترزبورگ می توانید از آن ها بازدید نمایید. هزینه بلیط ورود به گالری گنج موزه هرمیتاژ برای هر نفر 350 روبل روسیه است و در روزهای سه شنبه تا شنبه بین ساعات 11 تا 16 و روزهای یکشنبه بین 11 تا 15 می توانید از این گالری بازدید نمایید. اگر می خواهید به راحتی از تمامی مجموعه های موزه هرمیتاژ دیدن کنید و در اطراف ساختمان ها و محوطه موزه به گشت و گذار بپردازید، توصیه می کنیم در تور تابستان روسیه شرکت کنید، چرا که در این زمان آب و هوای روسیه بسیار معتدل و مطلوب می باشد.

موزه ارمیتاژ یا هرمیتاژ The Hermitage Museum

 

مجموعه های دیگر موزه هرمیتاژ


مجموعه آثار باستانی مصر
این مجموعه از سال 1940 میلادی ایجاد شده و برخی از آثار آن در سال 1852 به موزه آورده شده اند. با شرکت در تور روسیه می توانید از این قسمت موزه هرمیتاژ که در طبقه همکف در بخش شرقي کاخ زمستانی قرار دارد، بازدید نمایید، در این قسمت مجموعه ای آثار باستانی بر جای مانده ​​از فرهنگ بین النهرین باستان وجود دارد که تاریخ و تمدن آن دوران را به نمایش می گذارد.

مجموعه آثار باستانی کلاسیک

مجموعه آثار باستانی کلاسیک یکی از جاذبه های روسیه است که توریست های خارجی بسیاری برای بازدید از این مجموعه به موزه هرمیتاژ می روند، این مجموعه بیشتر در قسمت های زیرزمینی ساختمان های قدیمی و جدید موزه گسترده شده است و معماری و طراحی بی نظیری دارد و برای بازدید از این مجموعه باید حداقل 2 ساعت زمان بگذارید. در این مجموعه یک اتاق وجود دارد که معروف به اتاق گلدان بزرگ است و در قسمت غربی ساختمان واقع شده، این گلدان دارای 2 متر و 57 سانتی متر طول و 19 تن وزن است و از یشم ساخته شده است، اگر در تور روسیه شرکت می کنید و قصد بازدید از موزه هرمیتاژ را دارید، حتما سری به این اتاق بزنید.

موزه ارمیتاژ یا هرمیتاژ The Hermitage Museum

 

در مجموعه آثار باستانی کلاسیک می توانید آثار باستانی یونانی از هزاره سوم - قرن پنجم قبل از میلاد، سفال یونان باستان، اقلامی از شهرهای یونانی، مجسمه سازی و جواهرات هلنی از جمله سنگ های حکاکی شده و هنرهای ایتالیایی از قرن نهم تا دوم قبل از میلاد، مجسمه های مرمر و برنز رومی و هنرهای کاربردی از قرن اول قبل از میلاد تا قرن چهارم میلادی را مشاهده نمایید. از دیگر مجموعه های موزه هرمیتاژ می توان به مجموعه هنر ماقبل تاریخ، رنسانس ایتالیا، اتاق نورپردازی کوچک ایتالیایی، هنرهای زیبا ایتالیایی و اسپانیایی، تالار شوالیه، اتاق روبنس، هنرهای زیبا آلمانی ، سوئیس ، انگلیس و فرانسه، هنر روسی، نئوکلاسیک، امپرسیونیسم و ​​هنر پسا امپرسیونیستی فرانسه، هنرهای مدرن، رمانتیک آلمانی و سایر هنرهای قرن 19 و 20 میلادی اشاره کرد که در تور تابستان روسیه می توانید به بهترین شکل از تمامی آنها بازدید نمایید. 

تورهای مرتبط

برچسب ها موزه ارمیتاژ تور روسیه تور تابستان روسیه جاذبه های روسیه تور مسکو سنت پترزبورگ

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه