وبلاگ گردشگری

شهر سنگی واردزیا  Vardzia جاذبه ها تهیه شده توسط دپارتمان فروش تور ParsPalad.com/b/a20bd
1398/09/27 - ساعت 13:51

شهر سنگی واردزیا ( Vardzia ) شهری جالب و منحصر به فرد در جنوب گرجستان است. تعداد زیادی خانه غار مانند و یک صومعه در این شهر سنگی وجود دارد که بسیاری از گردشگران تور گرجستان را به سوی خود می کشاند. این شهر در دامنه های کوه اروشتی و ساحل رودخانه ی متکواری واقع شده و با آسپیندزا در حدود ۳۰ کیلومتر فاصله دارد. گویی قدرت انسان بر سختی سنگ چیره شده و شهر سنگی واردزیا را از دل کوه بنا کرده است. از این رو علاقه مندان زیادی از سراسر جهان با تور خارجی برای دیدن این شهر عجیب به گرجستان سفر می کنند.

شهر سنگی واردزیا  Vardzia

 

تور گرجستان و بازدید از شهر سنگی واردزیا
در واقع می توان گفت شهر سنگی واردزیا یکی از شهرهای افسانه ای است که در اواخر دهه ۱۱۰۰ میلادی در دل کوه بنا شده است. ملکه تامار برای اینکه پناهگاهی برای مردم در زمان حمله ی مغولان به گرجستان تهیه کند، دستور داد تا یک شهر زیرزمینی را بسازند. بنا بر نظر باستان شناسان، زمان دقیق ساخت شهر سنگی واردزیا سال ۱۱۸۵ می باشد و بسیاری از قسمت های این سازه عظیم باستانی علی رغم تلاش زیاد مقامات دولتی گرجستان برای حفاظت آن در طول زمان تخریب شده و از بین رفته است. ما به عنوان کارگزار تور گرجستان به شما پیشنهاد می کنیم حتما از این شهر جالب بازدید کنید.

شهر سنگی واردزیا  Vardzia

 

تور گرجستان و معماری متفاوت اروپایی ها
نوع معماری و نحوه ساخت شهر سنگی واردزیا نشان از تمدن مردم گرجستان در آن زمان داشته است. این شهر از ۱۳ طبقه تشکیل شده بود که همه با هم ارتباط داشتند و واحدهای مسکونی به تعداد ۶۰۰۰ واحد به صورت آپارتمانی را شامل می شد. همچنین یک کلیسای بزرگ با برج بیرونی هم در این شهر وجود دارد. یک تونل مخفی در نزدیکی رودخانه مکتاری به عنوان ورودی شهر تعبیه شده است. شهر سنگی واردزیا به عنوان یک میراث جهانی در یونسکو ثبت شده و گردشگرانی که با تور لوکس گرجستان سفر می کنند نیز از این شهر باستانی دیدن می کنند.

شهر سنگی واردزیا  Vardzia

 

شیب بیرونی کوهی که شهر سنگی واردزیا در دل آن ساخته شده برای کشت و زرع بسیار مناسب و حاصلخیز است. برای آبیاری این زمین های کشاورزی از سیستم آبیاری بسیار پیچیده ای استفاده می کرده اند که هنوز هم حائز اهمیت و توجه است. اگرچه شهر سنگی واردزیا آنقدر مستحکم بود که مردم را حمله مغول ها حفظ کند، اما عوامل طبیعی مثل زلزله بر این استحکام چیره شد و تنها یک قرن پس از ساخت شهر، بیش از دو سوم این شهر را از بین برد. امروزه فقط ۳۰۰ اتاق و سالن از این سازه بزرگ باقی مانده که همین ارزش بازدید زیادی دارد.

شهر سنگی واردزیا  Vardzia

 

جایگاه خاص تور گرجستان
تور تفلیس جایگاه خاصی در بین تورهای خارجی برای علاقه مندان دارد. به خصوص برای ایرانیان با توجه به فاصله نزدیک و همچنین شباهت فرهنگی که وجود دارد تور لوکس گرجستان می تواند یکی از بهترین گزینه های سفر باشد. ما به عنوان کارگزار تور گرجستان توصیه می کنیم در صورتی که قصد بازدید از شهر سنگی واردزیا را دارید، ابتدا به تفلیس رفته و از آن جا به شهر کوچک آسپیندزا بروید. از این شهر می توانید با تاکسی و یا اتوبوس های شهری خود را به شهر سنگی واردزیا برسانید.

تورهای مرتبط

برچسب ها تور گرجستان شهر سنگی واردزیا Vardzia جاذبه های گردشگری گرجستان تفلیس

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه