وبلاگ گردشگری

معبد آمبیکا نیکتان جاذبه ها تهیه شده توسط دپارتمان فروش تور ParsPalad.com/b/e04c7
1398/09/24 - ساعت 14:02

معبد آمبیکا نیکتان ( Ambika Niketan Temple ) در شهر سورات در کشور هند قرار دارد. هند یکی از کهن ترین کشورهای دنیا می باشد و عجایب زیادی در دل تاریخ و تمدن هند قرار دارد. معبد آمبیکا نیکتان در کنار رودخانه تاپتی واقع شده است. در تور هند و سفر به هند یکی از برجسته ترین مکان های زیارتی که در شهر سورات است و در یکی از شلوغ ترین مناطق این شهر ساخته شده است معبد آمیکا نیکتان است. ساختمانی دو طبقه است که در سال ۱۹۶۹ ساخته شده است.

معبد آمبیکا نیکتان

 

الهه آشتابهوجا آمبیکا در این معبد وجود دارد و این معبد به الهه مادر یا همان آشتابهوجا تقدیم شده است. الهه آمبیکا به معنای هشت دست است و به نظر می رسد با لبخند زیبایش به پیروانش برکت می دهد. افراد مذهبی همیشه به این معبد میایند و نیایش می کنند. در زمان جشن ها به ویژه جشن ناوراتری معبد جلوه خاصی به خود می گیرد و افراد زیادی از گوشه و کنار شهر سورات خود را به این مکان زیبا و مذهبی می رسانند. اگر با تور هند به این مکان رفتید سعی کنید زمانی بروید که جشن ناوراتری باشد.

معبد آمبیکا نیکتان

 

جمعیت هند بسیار زیاد است و مذاهب گوناگونی در این کشور وجود دارد و افراد با فرهنگ، دین های متفاوت کنار هم زندگی می کنند. در سفر به هند ادیان مختلفی را خواهید دید. دین های هندو، بودا، سیک و براهمابودا چهار مذهب اصلی در هند می باشند. در این کشور تعداد مسلمانان نیز زیاد می باشد. در هند معابد بسیار زیادی وجود دارد تعداد دقیق آنها معلوم نیست ولی تقریبا می توان گفت هند ۱۰۸ هزار معبد دارد که در جهان بی نظیر است و هیچ کشوری به این تعداد معبد ندارد.

معبد آمبیکا نیکتان

 

تور خارجی هند توری بی نظیر با خاطرات وهیجان فوق العاده است. معبد آمیکا نیکتان یکی از این معابد در هند  است که هر ساله گردشگران زیادی را به سوی خود جلب می کند. این معبد مکانی تفریحی می باشد و مراسم جشن ناواراتی در این معبد انجام می شود. جشن ناواراتی یکی از اتفاقات خجسته و مبارک در هند است که در این معبد برگزار می شود. علاوه بر این معبد در شهر سورات جاذبه های زیاد دیگری نیز وجود دارد.

معبد آمبیکا نیکتان

 

سورات در استان گجرات هند قرار دارد و دومین شهر بزرگ این استان است. از سال ۲۰۰۹ این شهر به عنوان کلان شهر شناخته شد با جمعیت ۵٫۰۶ میلیون نفر. در هند هشتمین شهر بزرگ به شمار می رود و در دنیا ۶۵ امین شهر بزرگ است. این شهر، شهری بندری است و در سواحل غربی هند است و یک مرکز اقتصادی مهم است. از جمله مکان های دیگری گردشگری در این شهر می توان قلعه تاریخی سورات، قبرستان های ارمنی را نام برد.

معبد آمبیکا نیکتان

 

در این معبد مقبره های کوچکی وجود دارد که به الهه شیوا، الهه راما، الهه سیاتا و الهه اکسمی نارایان اختصاص دارد. در بین سفرهای خارجی، تور خارجی هند یکی از انتخاب اصلی بیشتر افراد است. این معبد آرامش زیادی را برای بازدیدکنندگان به ارمغان می آورد و اگر به دنبال آرامش هستید حتما از این معبد دیدن کنید. معبد اصلی در طبقه اول قرار گرفته شده است. هتل های ارزان قیمتی در نزدیکی این معبد قرار دارند، این هتل ها اصلا لوکس نیستند.

تورهای مرتبط

برچسب ها معبد آمبیکا نیکتان تور آسیا تور هند جاذبه های گردشگری هند شهر سورات معبد قلعه تاریخی سورات

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه