وبلاگ گردشگری

فرودگاه‌های مسکو راهنمای سفر تهیه شده توسط دپارتمان فروش بلیط هواپیما ParsPalad.com/b/72a36
1400/04/27 - ساعت 23:28

فرودگاه‌های مسکو

تور روسیه یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های تفریحی برای گردشگران در سراسر جهان است که به‌خصوص در سال‌های اخیر توجه‌های زیادی را به خود جلب کرده است. دلیل این امر وجود تعداد زیاد مقصدهای گردشگری در این کشور است که توانسته از خیل عظیمی از گردشگران میزبانی کند. مسکو پایتخت روسیه سالانه شاهد حضور میلیون گردشگر از سراسر جهان بوده و سنت پترزبورگ پایتخت فرهنگی روسیه نیز از محبوبیت زیادی در میان گردشگران فرهنگی برخوردار است. سوچی یکی از بزرگ‌ترین شهرهای تفرجگاهی روسیه در سواحل دریای سیاه نیز ازجمله شهرهایی است که در سال‌های اخیر، به‌خصوص پس از برگزاری المپیک زمستانی در آن موردتوجه گردشگران قرارگرفته است. هر یک از این شهرهای مقصد گردشگری نیز از تعداد زیادی جاذبه گردشگری، مکان دیدنی، برنامه تفریحی و فرهنگی و مکان‌های تاریخی بهره می‌برند که همین امر باعث افزایش محبوبیت آن‌ها در جهان شده است. در هنگام بررسی صنعت گردشگری روسیه نیز متوجه این امر خواهیم شد که بیشتر گردشگران تور روسیه، گردشگران فرهنگی و تاریخی هستند که قصد آشنایی با تاریخ غنی و فرهنگ روسیه را دارند. بدون شک در میان شهرهای مقصد گردشگری روسیه نیز، مسکو پایتخت این کشور در صدر توجه‌ها قرار داشته و بیشتر گردشگران برای بازدید از روسیه به این شهر سفر می‌کنند.

تور مسکو

 

فرودگاه‌های مسکو

همان‌طور که اشاره کردیم، تور مسکو از محبوبیت بالایی در میان گردشگران تور روسیه برخوردار است. یکی از دلایل این امر وجود تعداد زیاد جاذبه‌های گردشگری و مکان‌های تاریخی شناخته‌شده در پایتخت روسیه است. کلیسا باسیل مقدس (St. Basil’s Cathedral) پس از انقلاب روسیه که به فروپاشی امپراتوری بزرگ روسیه منجر شد، به‌عنوان نماد غیررسمی دولت شوروی در رسانه‌های غربی معرفی شد که این امر باعث بالا رفتن محبوبیت این کلیسا در میان گردشگران شده است. کلیسا باسیل مقدس در میدان سرخ (Red Square) قرارگرفته است که یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های مسکو در تور روسیه است. درست در مجاورت میدان سرخ نیز کرملین (Kremlin) بزرگ قرارگرفته است که هیچ گردشگری نباید فرصت بازدید از آن را از دست بدهد. به این سه جاذبه گردشگری و مکان تاریخی، ده‌ها مورد کوچک و بزرگ دیگر را اضافه کنید تا متوجه حجم زیاد جاذبه‌های گردشگری در تور مسکو شوید. در کنار مکان‌های دیدنی نیز برنامه‌های تفریحی و فرهنگی تور مسکو نیز از دیگر دلایل محبوبیت بالای این شهر در تور روسیه به شمار می‌رود. شما می‌توانید با مراجعه به وبلاگ ما از دیگر جاذبه‌های مسکو که باعث جذب میلیون‌ها گردشگر به این شهر شده است آشنا شوید. بااین‌وجود، در اختیار داشتن این تعداد جاذبه گردشگری لزوماً تضمینی برای جذب این تعداد گردشگر از سراسر جهان نیست. زیرساخت‌های اساسی و سرمایه‌گذاری در بخش صنعت گردشگری از دیگر موارد تأثیرگذار در موفقیت در این صنعت به شمار می‌رود. یکی از مهم‌ترین و تأثیرگذارترین موارد نیز در اختیار داشتن فرودگاه‌های بین‌المللی و مطمئن در مسکو است که در این زمینه، این شهر در میان شهرهای مقصد گردشگری روسیه در رتبه اول قرارگرفته است. در ادامه با سه مورد از برترین فرودگاه‌های مسکو آشنا خواهیم شد.

فرودگاه بین‌المللی شرمتیوو (Sheremetyevo)

 

فرودگاه‌های مسکو

در میان فرودگاه‌های مسکو، فرودگاه بین‌المللی شرمتیوو (Sheremetyevo) مهم‌ترین و پررفت‌وآمدترین فرودگاه بین‌المللی شهر به شمار می‌رود. یکی از دلایل اصلی اهمیت این فرودگاه نیز شناخته شدن به‌عنوان آشیانه اصلی شرکت هواپیمایی ایروفلوت (Aeroflot) پرچم‌دار هوایی روسیه است. بسیاری از گردشگران تور تابستان روسیه نیز در هنگام ورود به مسکو از طریق این فرودگاه وارد شهر می‌شوند. فرودگاه شرمتیوو به‌صورت رسمی با نام فرودگاه بین‌المللی الکساندر پوشکین شرمتیوو (Sheremetyevo Alexander S. Pushkin International Airport) شناخته می‌شود که پس از شاعر مشهور روسی نام‌گذاری شده است. انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی کد اختصاری سه‌حرفی SVO را به این فرودگاه اختصاص داده است. فرودگاه بین‌المللی شرمتیوو در ۱۹۲ متری از سطح دریا واقع‌شده است. فرودگاه بین‌المللی شرمتیوو در ۲۹ کیلومتری شمال غرب مسکو (مرکز مسکو) واقع‌شده است که فاصله زیادی تا مرکز شهر به‌حساب می‌آید. به همین دلیل است که بسیاری از گردشگران تور مسکو که قرار است از طریق این فرودگاه وارد مسکو شوند، برای استفاده از سرویس شاتل هتل ثبت‌نام می‌کنند. البته اگر گردشگران قصد استفاده از سرویس شاتل هتل‌های مسکو را نداشته باشند، می‌توانند با استفاده از قطارهای سریع‌السیر ارواکسپرس (Aeroexpress) در کمتر از ۴۰ دقیقه به مرکز شهر سفر کنند. سرویس‌های تاکسی، اتوبوس و مارشروتکا (Marshrutka) نیز از دیگر وسایل حمل‌ونقل عمومی هستند که گردشگران تور روسیه می‌توانند از آن برای سفر به مرکز شهر از این فرودگاه استفاده کنند. فرودگاه بین‌المللی شرمتیوو (Sheremetyevo) از امکانات رفاهی زیادی نیز برخوردار است که راحتی مسافران را در درجه اول اهمیت قرار داده است. ازجمله امکانات این فرودگاه می‌توانیم به وجود مراکز خرید و فروشگاه‌های مختلف، مرکز صرافی و تبدیل پول، داروخانه، رستوران‌ها و کافه‌های مختلف اشاره کرد.

فرودگاه بین‌المللی دوموده‌دوو (Domodedovo)

 

فرودگاه‌های مسکو

یکی دیگر از فرودگاه‌های مسکو که بسیاری از گردشگران در هنگام برگزاری تور نوروزی روسیه از طریق آن وارد مسکو می‌شوند، فرودگاه بین‌المللی دوموده‌دوو (Domodedovo) است. فرودگاه دوموده‌دوو که با نام رسمی فرودگاه بین‌المللی دوموده‌دوو میخایل لومونوسف (Domodedovo Mikhail Lomonosov International Airport) شناخته می‌شود، ۴۲ کیلومتری جنوب شرقی مسکو (مرکز مسکو) قرارگرفته است. سه حرف کد اختصاری این فرودگاه DME است که توسط IATA و یا انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی به آن اختصاص داده‌شده است. همچون دیگر فرودگاه‌های بین‌المللی مسکو در تور روسیه، سریع‌ترین و بهترین روش برای دسترسی به مرکز شهر از این فرودگاه استفاده از سرویس قطار سریع‌السیر ارواکسپرس است که به شبکه مترو مسکو متصل است. فرودگاه بین‌المللی دوموده‌دوو یکی از چهار فرودگاه برتر مسکو و یکی از بزرگ‌ترین فرودگاه‌های روسیه به شمار می‌رود. این فرودگاه که در میان فرودگاه‌های روسیه در رتبه دوم شلوغ‌ترین و پررفت‌وآمدترین فرودگاه‌ها قرار دارد، یکی از اصلی‌ترین فرودگاه‌های مسکو به شمار می‌رود. همچون دیگر فرودگاه‌های بین‌المللی اروپا، گردشگران می‌توانند امکانات رفاهی و گردشگری مناسبی در فرودگاه بین‌المللی دوموده‌دوو پیدا کنند. شما می‌توانید با مراجعه به وبلاگ ما از روش‌های مختلف رفت‌وآمد و حمل‌ونقل عمومی مسکو آگاه شوید.

فرودگاه بین‌المللی ونوکووا (Vnukovo)

 

فرودگاه‌های مسکو

یکی دیگر از فرودگاه‌های مسکو که در خلال برگزاری تور لحظه آخری روسیه از طریق آن وارد مسکو می‌شوید، فرودگاه بین‌المللی ونوکووا (Vnukovo) است. این فرودگاه یکی از قدیمی‌ترین فرودگاه‌های فعال مسکو است که در ابتدای جنگ جهانی تأسیس‌شده و تنها پس از اتمام جنگ به یک فرودگاه مسافربری تبدیل‌شده است. فرودگاه بین‌المللی ونوکووا در ۲۸ کیلومتری جنوب غربی مسکو (مرکز مسکو) واقع‌شده است. این فرودگاه ۲۰۹ متر با سطح دریا اختلاف داشته و با سه حرف اختصاری VKO شناخته می‌شود. باوجوداینکه این فرودگاه یکی از قدیمی‌ترین فرودگاه‌های فعال مسکو به شمار می‌رود، با توجه به بازسازی‌های فراوانی که در آن انجام پذیرفته است، از شکل و شمایلی مدرن و امکانات مناسبی برخوردار است. فرودگاه بین‌المللی ونوکووا (Vnukovo) از تاریخچه موردتوجه‌ی نیز برخوردار است که گردشگران می‌توانند برای آشنایی با آن هنگام ورود به این فرودگاه از موزه کوچکی که به این منظور تأسیس‌شده است، دیدن کنند. شما می‌توانید با مراجعه به وبلاگ ما، از دیگر نکات جالب و موردتوجه در رابطه با روسیه آگاه شوید.

تورهای مرتبط

برچسب ها فرودگاه‌های مسکو تور روسیه تور مسکو تور نوروزی روسیه تور تابستان روسیه سفر به روسیه سفر به مسکو بازدید از مسکو فرودگاه بین‌المللی شرمتیوو فرودگاه بین‌المللی دوموده‌دوو فرودگاه بین‌المللی ونوکووا

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه