وبلاگ گردشگری

حمل‌ و نقل در روسیه راهنمای سفر تهیه شده توسط دپارتمان فروش بلیط هواپیما ParsPalad.com/b/2e022
1400/05/03 - ساعت 13:23

حمل‌ونقل در روسیه

روسیه یکی از پهناورترین کشورهای جهان است که سالانه میلیون‌ها گردشگر برای بازدید از مقصدهای گردشگری فراوان این کشور به آن سفر می‌کنند. مسکو پایتخت روسیه، سنت پترزبورگ پایتخت فرهنگی این کشور و سوچی یکی از بزرگ‌ترین شهرهای تفرجگاهی در ساحل دریای سیاه تنها سه مورد از ده‌ها مقصد گردشگری محبوب در تور روسیه هستند که توجه گردشگران را به خود جلب می‌کنند. هر یک از این مقصدهای گردشگری نیز از جاذبه‌های زیادی برخوردار هستند که در کنار برنامه‌های تفریحی و فرهنگی که ارائه می‌کنند که به‌وسیله آن‌ها رضایت میلیون‌ها گردشگر را جلب می‌کنند. بیشتر جاذبه‌های گردشگری مسکو، پایتخت روسیه در مرکز این شهر گرد هم آمده‌اند و بازدید از برترین جاذبه‌های مسکو کار چندان سختی برای گردشگران نیست. سنت پترزبورگ نیز که برای نزدیک به دو قرن پایتخت امپراتوری بزرگ روسیه بوده است نیز از تعداد زیادی جاذبه گردشگری بهره می‌برد که در بخش‌های مختلف این شهر قرارگرفته‌اند و حتی در حومه سنت پترزبورگ نیز جاذبه‌های بسیار مهمی پیدا می‌شوند که هیچ گردشگری نباید فرصت بازدید از آن‌ها را از دست بدهد. با توجه به این موارد، یکی از مسائلی که ذهن گردشگران را ممکن است به خود مشغول کند، نحوه بازدید از این جاذبه‌های گردشگری است که در گوشه و کنار شهرهای مقصد گردشگری روسیه قرارگرفته‌اند. علاوه بر نحوه عزیمت به هتل از فرودگاه و یا بالعکس، گردش در سطح شهر به‌وسیله حمل‌ونقل عمومی نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می‌شود.

مترو

 

حمل‌ونقل در روسیه

بدون شک یکی از مهم‌ترین و پرکاربردترین وسیله‌های حمل‌ونقل در روسیه برای گردشگران تور مسکو سنت پترزبورگ به‌خصوص در این دو شهر بزرگ مقصد گردشگری، مترو است. تقریباً به تمام گردشگران تور روسیه پیشنهاد می‌شود تا در صورت نیاز به جابه‌جایی در سطح شهر بدون توجه به فاصله مبدا تا مقصد موردنظر، از مترو استفاده کنند. مترو مسکو به دلیل در اختیار داشتن چند ایستگاه باشکوه و زیبا به‌عنوان یکی از جاذبه‌های مسکو نیز معرفی می‌شود که هیچ گردشگری نباید فرصت بازدید از آن را از دست بدهد. البته در سنت پترزبورگ نیز برخی از ایستگاه‌های مترو از جذابیت کافی برای معرفی به‌عنوان جاذبه‌های سنت پترزبورگ برخوردار هستند. با تمام این اوامر، بدون توجه اهمیت گردشگری این وسیله حمل‌ونقل در روسیه، مترو یکی از پرکاربردترین وسیله‌های حمل‌ونقل در شهرهای بزرگ گردشگری همچون مسکو و سنت پترزبورگ است. تقریباً در تمام سطح شهر ایستگاه مترو قرارگرفته است و مکانی نیست که نتوانید به‌وسیله مترو به آن دسترسی پیدا کنید. استفاده از مترو مسکو برخلاف تعداد زیاد خط‌های موجود و ایستگاه‌های قطار کار چندان دشواری نیست. به‌خصوص باوجود تابلوهای راهنمای انگلیسی و همچنین نرم‌افزارهای گوشی همراه برای اندروید و ای‌او‌اس که استفاده از این وسیله حمل‌ونقل در روسیه را راحت‌تر کرده‌اند. هزینه یک سفر با قطارهای مترو نیز کمتر از یک دلار است، البته اگر قصد اقامت در این دو شهر برای بیش از یک هفته را دارید پیشنهاد می‌کنیم که کارت‌های گردشگری مخصوص تهیه‌کرده تا رفت‌وآمد ارزان‌تری را با وسایل حمل‌ونقل عمومی در تور روسیه تجربه کنید.

تاکسی

 

حمل‌ونقل در روسیه

اگرچه در میان وسایل حمل‌ونقل در روسیه، مترو بهترین و ارزان‌ترین گزینه موردنظر برای گردشگران تور روسیه است، برخی از گردشگران علاقه دارند تا راحتی هر چه بیشتر را به هزینه‌های کمتر ارجحیت دهند، به همین دلیل این گردشگران می‌توانند از تاکسی‌های روسیه برای جابه‌جایی در سطح شهر و دسترسی به جاذبه‌های گردشگری مختلف در سطح شهر استفاده کنند. اگرچه تاکسی‌ها در روسیه نسبت به دیگر مقصدهای مشهور گردشگری در جهان هزینه کمتری برای گردشگران دربردارند، بااین‌وجود به نسبت میزان هزینه‌ای که در هنگام استفاده از وسایل حمل‌ونقل عمومی همچون مترو صرف می‌شود، هزینه کرایه تاکسی بسیار بیشتر است. البته روش‌های مختلفی وجود دارد که گردشگران می‌توانند در هنگام برگزاری تور نوروزی روسیه از تاکسی‌های روسی استفاده نمایند. یکی از متداول‌ترین روش‌های درخواست تاکسی در خیابان است که البته پیشنهاد می‌کنیم پیش از انجام این کار از نکات ایمنی و نحوه درخواست تاکسی و محاسبه قیمت مطلع شده و با راهنمای تور روسیه خود مشورت‌های لازم را انجام دهید. شما همچنین می‌توانید با درخواست از هتل و یا مسئولان جاذبه گردشگری که از آن دیدن می‌کنید، از سرویس تاکسی در روسیه بهره‌مند شوید. یکی از موارد ایمنی که پیش از درخواست تاکسی باید به آن توجه کنید، وجود تاکسی‌های غیررسمی در روسیه است که باوجود در اختیار داشتن علامت تاکسی، تحت پوشش هیچ شرکت معتبری فعالیت نمی‌کنند، به همین دلیل حتماً پیش از سوارشدن از مبلغ موردنیاز برای رسیدن به مقصد موردنظر مطلع شوید.

ترم (واگن شهری)

 

حمل‌ونقل در روسیه

ترم یا واگن‌های شهری یک روش متداول حمل‌ونقل عمومی در بسیاری از شهرهای بزرگ اروپا هستند. ترم‌ها در مسکو و سنت پترزبورگ به‌عنوان بخش مهمی از حمل‌ونقل در روسیه به شمار می‌روند. به‌خصوص در سنت پترزبورگ که یکی از بزرگ‌ترین شبکه‌های ترم (Tram) در جهان را در اختیار داشته و به‌صورت غیررسمی به شهر ترم‌ها مشهور است. واگن‌های شهری یکی از روش‌های معمولی است که گردشگران در هنگام برگزاری تور تابستان روسیه با استفاده از آن می‌توانند در سنت پترزبورگ در سطح شهر رفت‌وآمد کنند. ترم‌ها واگن‌های قطاری هستند که همانند مترو بر روی ریل حرکت می‌کنند با این تفاوت که بر روی زمین قرارگرفته‌اند و گردشگران می‌توانند از خیابان‌های سنت پترزبورگ در هنگام استفاده از آن نیز لذت ببرند. البته باید در نظر داشته باشید که استفاده از ترم‌ها معمولاً نیاز به پول نقد داشته و همچنین بیشتر تابلوهای مسیریابی به زبان روسی هستند. به همین دلیل اگر یک راهنمای مسلط به زبان روسی به همراه ندارید، بهتر است از مترو برای جابه‌جایی در شهر استفاده کنید که از امکانات چندزبانه برای گردشگران بهره می‌برد.

مارشروتکا (Marshrutka)

 

حمل‌ونقل در روسیه

یکی دیگر از روش‌های معمول رفت‌وآمد در سطح شهر در شهرهای مقصد گردشگری روسیه استفاده از ون‌ها و یا مارشروتکا (Marshrutka) است. این ون‌ها که در برخی موارد به‌وسیله مینی‌بوس‌ها جایگزین می‌شوند، یکی از معمول‌ترین وسیله‌های حمل‌ونقل در روسیه هستند که بیشتر توسط شهروندان روسی مورداستفاده قرار می‌گیرند. بیشتر مارشروتکاها در روسیه از مسیرهای مشخصی بهره می‌برند و نقطه آغازین و پایانی هرکدام مشخص است. البته گردشگرانی که با استفاده از آفر تور روسیه به شهرهای مختلف مقصد گردشگری این کشور سفر می‌کنند می‌توانند با هماهنگی‌های لازم یکی از این ون‌ها را کرایه کرده و به‌صورت اختصاصی از آن برای جابه‌جایی در سطح شهر و یا سفر به حومه شهرهای مقصد گردشگری همچون سنت پترزبورگ و مسکو استفاده کنند.

اتوبوس

 

حمل‌ونقل در روسیه

یکی دیگر از روش‌ها و وسیله‌های معمول برای حمل‌ونقل در روسیه استفاده شبکه اتوبوس‌رانی این کشور است. همچون مترو، بسیاری از بخش‌های مختلف شهر به سیستم اتوبوس‌رانی متصل هستند و گردشگران می‌توانند به‌راحتی با استفاده از اتوبوس در تور روسیه به بخش‌های مختلف شهرهای مقصد گردشگری سفر کنند. البته همچون ترم‌ها، بیشتر مسیرهای مشخص‌شده بر روی تابلوهای اتوبوس‌رانی به زبان روسی هستند. البته باید در نظر داشته باشید که گردشگران می‌توانند با استفاده از نرم‌افزارهای گوشی همراه از مسیرها و ساعت‌های حرکت هر یک وسیله‌های حمل‌ونقل در روسیه مطلع شوید. شما همچنین می‌توانید با استفاده از توصیه‌های راهنمای تور روسیه از بهترین روش برای حمل‌ونقل در روسیه مطلع شده و در هنگام سفر به روسیه از آن استفاده کنید.

تورهای مرتبط

برچسب ها حمل‌ونقل در روسیه تور روسیه تور سنت پترزبورگ تور مسکو تور تابستان روسیه تور نوروزی روسیه سفر به روسیه بازدید از روسیه مترو مسکو مترو سنت پترزبورگ جاذبه‌های مسکو جاذبه‌های سنت پترزبورگ

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه