وبلاگ گردشگری

موزه دولتی روسیه جاذبه ها تهیه شده توسط دپارتمان فروش بلیط هواپیما ParsPalad.com/b/621dc
1400/03/11 - ساعت 13:14

موزه دولتی روسیه

سنت پترزبورگ یکی از بهترین شهرهای مقصد گردشگری در تور روسیه است که سالانه میلیون‌ها گردشگر برای بازدید از آن به روسیه سفر می‌کنند. یکی از دلایل محبوبیت بسیار زیاد سنت پترزبورگ در میان گردشگران روسیه، وجود تعداد زیاد جاذبه‌های روسیه و مکان‌های دیدنی موردتوجه در این شهر است که توانایی ارائه خدمات سرگرمی و گردشگری به این حجم از مسافر و گردشگر را برای سنت پترزبورگ فراهم کرده است. علاوه بر این، سنت پترزبورگ به‌عنوان پایتخت فرهنگی روسیه شناخته می‌شود، این بدین معنا است که گردشگران در خلال برنامه‌های تور سنت پترزبورگ از جاذبه‌های گردشگری و مکان‌های دیدنی زیادی مرتبط با فرهنگ و تاریخ روسیه نیز دیدن خواهند کرد. این امر باعث شده است تا محبوبیت سنت پترزبورگ در تور روسیه بیش‌ازپیش افزایش یابد چراکه بسیاری از گردشگران به‌قصد آشنایی با فرهنگ و تاریخ روسیه به این کشور سفر می‌کنند. پارک‌ها و باغ‌های سلطنتی بزرگ و باشکوه در سنت پترزبورگ نیز یکی دیگر از مواردی است که باعث جلب‌توجه گردشگران در تور روسیه می‌شود. در کنار تمام این موارد، باید به موزه‌های هنری روسیه نیز اشاره‌کنیم که بخش مهمی از برنامه‌های سفر به روسیه را تشکیل مي‌دهند. سنت پترزبورگ خانه دومین موزه بزرگ هنری در جهان یعنی موزه آرمیتاژ (State Hermitage Museum) است. این موزه بزرگ که آثار هنری از سراسر جهان را در دل خود جای‌داده است، یکی از اولین جاذبه‌های سنت پترزبورگ است که مورد بازدید گردشگران قرار می‌گیرد. باوجوداینکه این موزه بخش بزرگی از هنر جهان را در دل خود جای‌داده است، گردشگرانی که قصد بازدید و تماشای هنر هنرمندان بزرگ و خبره روسی را داشته باشند، باید موزه دیگری در سنت پترزبورگ را هدف قرار دهند، موزه دولتی روسیه (State Russian Museum) که در یکی از مشهورترین میدان‌های سنت پترزبورگ و مراکز فرهنگی این شهر یعنی میدان هنر (Arts Square) واقع‌شده است.

موزه دولتی روسیه (State Russian Museum)

 

موزه دولتی روسیه

موزه دولتی روسیه یکی از جاذبه‌های تور سنت پترزبورگ است که توجه بسیاری از گردشگران را به خود اختصاص داده است. قرار گرفتن در مرکز گردشگری و تاریخی سنت پترزبورگ و دسترسی آسان به آن از طریق خیابان نوسکی (Nevsky Prospect) که مهم‌ترین خیابان سنت پترزبورگ است نیز بازدید از این موزه را در برنامه گردشگری تور روسیه برای بسیاری از گردشگران قرار داده است. مرکز موزه دولتی روسیه در کاخ میخایلوفسکی (Mikhailovsky Palace) واقع‌شده است. البته این موزه بزرگ و موردتوجه از زیرمجموعه‌های زیادی در سطح شهر برخوردار است که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم. موزه دولتی روسیه توسط الکساندر سوم تأسیس شد و در دوران نیکولاس دوم توسعه یافت. هدف از تأسیس این موزه، قرار دادن مکانی مشخص برای نمایش آثار هنرمندان روسی، خارج از موزه آرمیتاژ (Hermitage Museum) بوده است. موزه آرمیتاژ به‌خودی‌خود به آثار هنری بسیار زیادی از سراسر جهان خانه داده بود و اختصاص دادن بخش بزرگی از این موزه به آثار هنرمندان روسی کار چندان آسانی به نظر نمی‌آمد. به همین دلیل الکساندر سوم که خلق‌وخوی ملی داشت تصمیم به تأسیس موزه بزرگی به‌صورت اختصاصی برای نمایش آثار هنرمندان روسی گرفت که در نتیجه آن موزه دولتی روسیه تأسیس شد.

کاخ میخایلوفسکی (Mikhailovsky Palace)

 

موزه دولتی روسیه

همان‌طور که اشاره کردیم، مرکز موزه دولتی روسیه در کاخ میخایلوفسکی واقع‌شده است. این کاخ زیبا و باشکوه توسط یکی از مشهورترین معماران ایتالیایی ساکن در سنت پترزبورگ یعنی کارلو روسی طراحی و ساخته‌شده است. البته روسی تنها به طراحی و ساخت کاخ بسنده نکرد و در یک پروژه عظیم که یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های معماری سنت پترزبورگ به شمار می‌رود، میدان هنر، نمای ساختمان‌های اطراف میدان، باغ میخایلوفسکی و خیابان‌های اطراف این کاخ را نیز طراحی کرد تا این مجموعه بزرگ معماری به یکی از مهم‌ترین نمونه‌های به‌جامانده از شاهکارهای معماری روسی در سنت پترزبورگ به‌جا ماند. گردشگران در خلال بازدید از کاخ میخایلوفسکی می‌توانند از نمایشگاه‌های دائمی همچون نمایشگاه آثار هنری باستانی روسیه از قرن چهاردهم تا هفدهم، هنر روسیه در قرن هجدهم، نمایشگاه‌های هنر روسیه در نیمه اول و نیمه دوم قرن نوزدهم و آثار هنری محلی بخش‌های مختلف روسیه از قرن هفدهم تا حال دیدن کنند. کاخ میخایلوفسکی به‌عنوان مرکز موزه دولتی روسیه از جهات مختلفی موردتوجه است. در ابتدا معماری آن نظر بسیاری از گردشگران را به خود جلب می‌کند. در ادامه بازدید از نمایشگاه‌های دائمی و موقت این موزه در کاخ میخایلوفسکی باعث می‌شود تا گردشگران به اهمیت زیاد این موزه در تور نوروزی روسیه پی ببرند.

کاخ مرمر (Marble Palace)

 

موزه دولتی روسیه

اطلاعاتی که قبل از بازدید از کاخ مرمر نیاز دارید بدانید

کاخ مرمر یکی دیگر از زیرمجموعه‌های موزه دولتی روسیه است که گردشگران در خلال برگزاری برنامه‌های تور روسیه از آن دیدن می‌کنند. کاخ مرمر در دوران سلطنت ملکه کاترین کبیر (کاترین دوم) در سنت پترزبورگ توسط یکی از برجسته‌ترین معماران دربار یعنی آنتونیو رینالدی ایتالیایی طراحی و ساخته‌شده است. کاخ مرمر در اصل هدیه کاترین کبیر به یکی از محبوب‌ترین مشاورانش گریگوری اورلوف (Grigory Orlov) بوده است، اما پیش از اتمام ساخت کاخ وی از عنوان خود خلع و کاخ مجدداً از نوادگان وی توسط دربار خریداری شد تا امروزه به یکی از زیرمجموعه‌های موزه دولتی روسیه تبدیل شود. یکی از مهم‌ترین مجموعه‌های دائمی این موزه، مجموعه‌ای خصوصی است که توسط برادران رژفسکی (The Rzhevsky Brothers) به موزه اهداشده است. این مجموعه شامل آثار هنری همچون مجسمه‌های زیبا، آثار هنرهای کاربردی، نقاشی‌های ارزشمند و هنرهای گرافیکی کم‌نظیر می‌شود. از دیگر مجموعه‌های دائمی این موزه می‌توانیم به نمایشگاه شاعر عصر نقره‌ای، کنستانتین رومانوف و مجموعه موزه لودویگ (The Ludwig Museum at the Russian Museum) در موزه دولتی روسیه اشاره‌کنیم.

باغ تابستانی (Summer Garden)

 

موزه دولتی روسیه

یکی از جالب‌ترین زیرمجموعه‌های موزه دولتی روسیه در سنت پترزبورگ، باغ تابستانی (Summer Garden) است که به همراه قصر تابستانی پیتر کبیر (Peter the Great Summer Palace) و مجموعه‌های اطراف آن در خلال برگزاری تور تابستان روسیه بسیار موردتوجه گردشگران و اهالی سنت پترزبورگ قرار می‌گیرد. این باغ زیبا و باشکوه با همراهی چند تن از برترین باغبان‌ها و معماران حاضر در سنت پترزبورگ و با دخالت مستقیم و طراحی شخصی پیتر کبیر طراحی و ساخته‌شده است. یکی از مهم‌ترین دلایل اهمیت این باغ نیز حضور فعال پیتر کبیر در طراحی آن به شمار می‌رود. مجسمه‌های زیادی در این باغ زیبا وجود دارند که بازدید از آن‌ها نیز می‌تواند برای گردشگران جذابیت خاصی داشته باشد، اما طراحی کلی باغ و محیط سرسبز و نشاط‌آور آن از دلایل محبوبیت آن در فصل تابستان است که باعث هجوم گردشگران و اهالی سنت پترزبورگ به این باغ می‌شود. کاخ تابستانی نیز یکی از قصرهای سلطنتی روسیه است که برای پیتر کبیر توسط دومنیکو ترزینی (Domenico Trezzini) معمار وقت دربار امپراتوری و از دوستان نزدیک پیتر کبیر طراحی و ساخته‌شده است. قضای داخلی، دکراسیون و طراحی داخلی این قصر کوچک از زمانی که پیتر کبیر در آن زندگی کرده است دست‌نخورده باقی‌مانده است که این امر باعث جلب‌توجه گردشگران به این قصر کوچک اما تاریخی شده است.

قلعه مایکل (St. Michael’s Castle)

 

موزه دولتی روسیه

یکی از عجیب‌ترین سازه‌های سنت پترزبورگ که در تور روسیه با آن برخورد خواهید کرد نیز از زیرمجموعه‌های موزه دولتی روسیه است که توجه هر گردشگری را به خود جلب می‌کند. قلعه میخایلوفسکی (Mikhailovsky Castle) و یا قلعه مایکل مقدس (St. Michael's Castle) یکی از سازه‌های موردتوجه سنت پترزبورگ است که توسط وینسنزو برنا (Vincenzo Brenna) و با همکاری کارلو روسی به‌عنوان دستیار وی به دستور امپراتور پاول اول (Paul I) طراحی و ساخته‌شده است. این قلعه که شکل و شمایل قرون‌وسطایی داشته و از معماری نئوکلاسیک در آن نیز استفاده‌شده است، یکی از عجیب‌ترین سازه‌های سنت پترزبورگ به شمار می‌رود. معماری این قلعه بیشتر توجه‌ها را در تور روسیه به خود اختصاص می‌دهد، اما گردشگرانی که از داخل این قلعه نیز دیدن می‌کنند، فرصت بازدید از نمایشگاه‌های دائمی همچون مجموعه مجسمه‌های عجیب قلعه میخایلوفسکی، پرتره‌های باشکوه از اشراف‌زادگان و خاندان امپراتوری و نمایشگاه مجموعه جامعه سنت پترزبورگ در دوران رومانوف را نیز خواهند داشت.

کاخ استراگانوف (Stroganov Palace)

 

موزه دولتی روسیه

یکی دیگر از زیرمجموعه‌های موزه دولتی روسیه که گردشگران قطعاً در خلال برنامه‌های تور روسیه از آن دیدن می‌کنند، کاخ استراگانوف است. این کاخ زیبا و باشکوه در قلب مرکز گردشگری و تاریخی سنت پترزبورگ در خیابان نوسکی واقع‌شده است. شما می‌توانید برای آگاهی از تاریخچه این کاخ زیبا، معماری آن و همچنین آشنایی با نقش این کاخ زیبا در تور سنت پترزبورگ به وبلاگ ما مراجعه کنید. یکی از مهم‌ترین نمایشگاه‌های دائمی که تحت نظارت موزه دولتی روسیه در این کاخ برقرار است، نمایشگاه مطالعه مواد معدنی (Mineral Study) در یکی از سالن‌های باشکوه این کاخ است. لازم به ذکر است که این سالن زیبا، یکی از شاهکارهای معماری داخلی آندری ورونیخین (Andrei Voronikhin) است که در سال ۲۰۰۵، پیش از برقراری نمایشگاه مطالعه مواد معدنی موردبازسازی کامل قرارگرفته است. نمایشگاه هنرهای کاربردی دوران سلطنت الکساندر اول از دیگر نمایشگاه‌های دائمی این موزه است که می‌توانید در خلال برگزاری برنامه‌های تور روسیه از آن دیدن کنید.

تورهای مرتبط

برچسب ها موزه دولتی روسیه تور روسیه تور سنت پترزبورگ تور نوروزی روسیه تور تابستان روسیه کاخ میخایلوفسکی کاخ استراگانوف کاخ مرمر باغ تابستانی قلعه مایکل مقدس جاذبه‌های روسیه جاذبه‌های سنت پترزبورگ

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه