وبلاگ گردشگری

پنج موزه برتر مسکو راهنمای سفر تهیه شده توسط دپارتمان فروش بلیط هواپیما ParsPalad.com/b/d0688
1399/10/24 - ساعت 20:50

پنج موزه برتر مسکو

مسکو، یکی از برترین شهرهای مقصد گردشگری در تور روسیه، سالانه از میلیون‌ها گردشگر از سراسر جهان پذیرایی می‌کند. ازآنجایی‌که مسکو پایتخت روسیه نیز به‌حساب می‌آید، حضور این تعداد گردشگر در این شهر خیلی باعث تعجب نیست، اگرچه نباید فراموش کنیم که یکی از اصلی‌ترین دلایل محبوبیت مسکو به‌عنوان یک شهر مقصد گردشگری در تور روسیه، پذیرایی از تعداد زیادی جاذبه گردشگری نیز هست. یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های مسکو، مکان‌های تاریخی این شهر است. تعداد زیادی مکان تاریخی در تور مسکو وجود دارد که گردشگران نباید فرصت بازدید از آن‌ها را از دست بدهند. همچنین برنامه‌های تفریحی زیادی نیز در تور مسکو وجود دارد که می‌تواند برای گردشگران جذاب باشد، ازجمله این برنامه‌های تفریحی می‌توانیم به برنامه‌های تور کشتی کروز بر روی رودخانه مسکوا (Moskva River) اشاره‌کنیم. بازدید از برنامه‌های فرهنگی و هنری همچون اجرای رقص باله روسی (Russian Ballet) نیز بخش مهمی از تور مسکو به شمار می‌رود؛ اما یکی از اصلی‌ترین برنامه‌های تور مسکو، که بدون شک در برنامه‌های بازدید بیشتر گردشگران مورداستفاده قرار می‌گیرد، بازدید از موزه‌های بی‌شمار مسکو است. تعداد موزه‌های مسکو به‌قدری زیاد است که امکان بازدید از تمام آن‌ها در یک سفر به مسکو امکان‌پذیر نیست. به همین دلیل است که گردشگران باید پیش از آغاز سفر به مسکو حتماً از موزه‌هایی که قصد بازدید از آن‌ها را دارند آگاه باشند تا بتوانند یک برنامه دقیق از سفر خود را ترسیم کنند. ما در اینجا قصد معرفی برترین موزه‌های مسکو را داریم تا در این امر به مسافران خود یاری رسانده باشیم. البته این پنج موزه از دسته‌بندی‌های متفاوت انتخاب‌شده‌اند تا هر گردشگر باسلیقه متفاوت بتواند یک انتخاب از میان آن‌ها داشته باشد، اما این لزوماً به معنی این نیست که گردشگران تنها می‌توانند از این پنج موزه دیدن کنند. بدون شک کرملین (Kremlin) به‌عنوان یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های مسکو از تعداد زیادی موزه میزبانی می‌کند که بازدید از آن‌ها نیز در برنامه‌های تور مسکو قرار داده‌شده است.

موزه جنگ بزرگ وطن‌پرستانه

پنج موزه برتر مسکو

یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین موزه‌های مسکو به یکی از تاریک‌ترین و تلخ‌ترین دوره‌های تاریخ اختصاص داده‌شده است. جنگ جهانی دوم که در آن نزدیک به ۷۵ میلیون انسان جان خود را از دست دادند که از این میان نزدیک به ۴۰ میلیون شهروند غیرنظامی بوده‌اند. شوروی نیز در طول جنگ جهانی دوم خسارت‌های زیادی را متحمل شد و نزدیک به ۲۶ میلیون شهروند عادی و نظامی شوروی نیز در طول جنگ جهانی جان خود را از دست دادند. همچون دیگر کشورهای جهان، روسیه نیز این دوره تاریخی را بخش مهمی از تاریخ خود می‌داند و برای حفظ و نگهداری خاطرات و اتفاقات آن تلاش می‌کند. یکی از اولین اقدامات برای حفظ حقایق و تاریخ دوران جنگ جهانی دوم، تشکیل موزه‌های اختصاصی جنگ جهانی دوم است و گردشگران فرصت بازدید از یکی از بزرگ‌ترین و کامل‌ترین موزه‌های جنگ جهانی دوم را در تور مسکو در اختیار خواهند داشت. موزه جنگ بزرگ وطن‌پرستانه (The Museum of Great Patriotic War) در پارک پیروزی (Victory park) بر روی تپه پوکلونیا (Poklonnaya Hill) یکی از بزرگ‌ترین موزه‌های جنگی روسیه است که گردشگران نباید فرصت بازدید از آن را در خلال برنامه‌های تور مسکو از دست بدهند. این موزه بزرگ از دو بخش موزه فضای باز و ساختمان اصلی موزه تشکیل‌شده است. در موزه فضای باز این موزه که در پارک پیروزی دایر است، گردشگران می‌توانند از وسایل نقلیه و سلاح‌های نظامی که در جنگ جهانی دوم مورداستفاده قرارگرفته است دیدن کنند. موزه فضای باز موزه جنگ بزرگ وطن‌پرستانه یکی از بهترین جاذبه‌های مسکو برای علاقه‌مندان به سلاح‌ها و ابزارها و ماشین‌آلات نظامی است. در این موزه از ماشین‌های جنگی، هواپیماها، کشتی‌ها و حتی زیردریایی‌های مورداستفاده در طول جنگ جهانی دوم رونمایی شده است. موزه فضای بسته جنگ بزرگ وطن‌پرستانه نیز یک موزه احساسی و تاریخی است که در کنار معرفی وقایع تاریخی جنگ جهانی دوم، به نمایش درآوردن وسایل شخصی نظامیان، به برانگیخته کردن احساسات بازدیدکنندگان با آثار نمایشی فوق‌العاده می‌پردازد. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این موزه به وبلاگ ما مراجعه کنید.

موزه تاریخ روسیه

پنج موزه برتر مسکو

میدان سرخ (Red Square) بدون شک یکی از جاذبه‌های مسکو است که گردشگران در خلال برنامه‌های تور نوروز روسیه از آن دیدن می‌کنند. میدان سرخ دقیقاً در مرکز گردشگری و مرکز مسکو واقع‌شده است و از جاذبه‌های گردشگری زیادی میزبانی می‌کند. یکی از این جاذبه‌ها، موزه تاریخ روسیه (State Historical Museum) است که با نمای آجر قرمز خود هماهنگی خاصی با فضای میدان دارد. موزه تاریخ روسیه، یکی از موزه‌هایی است که علاقه‌مندان به تاریخ و باستان نباید فرصت بازدید از آن را از دست بدهند. در این موزه که از آثار باستانی زیادی نگهداری می‌کند، گردشگران می‌توانند علاوه بر آثار باستانی یافت شده در مسکو امروزی، از آثار هنری جمع‌آوری‌شده توسط خانواده و خاندان رومانوف (Romanov) یکی از محبوب‌ترین امپراتوری‌های روسیه دیدن کنند.

موزه هنرهای معاصر گاراژ

پنج موزه برتر مسکو

در سال‌های اخیر، توجه‌ها به آثار هنری معاصر در روسیه به‌شدت افزایش‌یافته است. اگر قصد دارید در هنگام سفر به روسیه از مسکو دیدن کنید، پیشنهاد می‌کنیم که برای انتخاب هتل در مسکو، در مناطق نزدیک به مرکز گردشگری شهر پرس‌وجو کنید، چراکه موزه‌های زیادی در این منطقه قرارگرفته‌اند. یکی از این موزه‌ها، موزه هنرهای معاصر گاراژ (Garage Museum of Contemporary Art) است. این موزه که در یکی از مشهورترین پارک‌های عمومی شهر یعنی پارک گورکی (Gorky Park) واقع‌شده است، محل مناسبی برای آشنایی با آثار هنری هنرمندان روسیه در دوران معاصر به‌حساب می‌آید. برنامه‌های مختلفی نیز در این موزه برگزار می‌شوند که می‌تواند نظر گردشگران تور مسکو را به خود جلب کند.

موزه کیهان‌شناسی

پنج موزه برتر مسکو

بدون شک فضا و کیهان، جذابیت خاصی برای اهالی زمین دارند. اکتشافات فضایی نیز از اواسط قرن بیستم آغازشده و باعث شگفتی بسیاری شده است. این امر به‌خصوص برای کودکان جذابیت بیشتری دارد، چراکه آشنایی با ناشناخته‌ها و کشف هرکدام باعث خوشحالی آن‌ها می‌شود. حکومت شوروی نیز از اواسط قرن بیستم اکتشافات فضایی را آغاز کرده و در این حین به دستاوردهای مهمی نیز دست‌یافته است. اگر شما نیز علاقه دارید تا با این دستاوردها و همچنین دستاوردهای دیگر کشورهای دنیا در خلال برنامه‌های تور تابستان روسیه آشنا شوید، موزه یادواره کیهان‌شناسی مسکو (Memorial Museum of Cosmonautics) محل مناسبی برای شما و خانواده‌تان به‌حساب می‌آید. این موزه بزرگ که به فناوری مدرن و روز دنیا نیز مجهز است، یکی از جاذبه‌های گردشگری و موزه‌های مسکو است که گردشگران نباید فرصت بازدید از آن را در خلال برنامه‌های سفر به مسکو از دست بدهند.

موزه هنرهای زیبا پوشکین

پنج موزه برتر مسکو

آخرین موزه در لیست برترین موزه‌های مسکو ما نیز موزه‌ای است که نام آن هیچ ارتباطی با آثار به نمایش درآمده در آن ندارد. موزه هنرهای زیبای الکساندر پوشکین (Alexander Pushkin State Museum of Fine Arts) یکی از موزه‌های مطرح در تور مسکو است که گردشگران می‌توانند در آن از هنرهای اروپایی دیدن کنند. این موزه خارق‌العاده آثاری همچون نقاشی‌هایی از مطرح‌ترین هنرمندان جهان و اروپا، مجسمه‌ها، آثار تزئینی و دیگر آثار مربوط به حیطه هنرهای زیبا را در اختیار دارد که می‌تواند برای گردشگران جذابیت خاصی داشته باشد. موزه هنرهای زیبای پوشکین درست در مقابل یکی دیگر از جاذبه‌های مسکو یعنی کلیسا مسیح ناجی (Cathedral of Christ the Saviour) قرارگرفته است و بخشی از موزه‌های حلقه مرکزی مسکو به شمار می‌رود.

پنج موزه برتر مسکو

هر یک از این پنج موزه از ویژگی‌های متفاوتی برخوردارند و هرکدام می‌توانند به بخش مهمی از برنامه‌های تور روسیه شما تبدیل شوند. شما می‌توانید برای آگاهی از محل قرارگیری هرکدام و همچنین آثاری که در داخل آن‌ها به نمایش درآمده است، به وبلاگ ما مراجعه کنید.

تورهای مرتبط

برچسب ها موزه‌های برتر مسکو موزه هنرهای زیبا پوشکین موزه کیهان‌شناسی موزه جنگ بزرگ وطن‌پرستانه موزه گاراژ موزه تاریخ روسیه تور مسکو سفر به مسکو تور روسیه تور نوروز مسکو تور تابستان روسیه جاذبه‌های مسکو جاذبه‌های روسیه

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه