وبلاگ گردشگری

مراکز خرید سنت پترزبورگ راهنمای سفر تهیه شده توسط دپارتمان فروش تور ParsPalad.com/b/0ed36

مراکز خرید سنت پترزبورگ
سنت پترزبورگ شمار زیادی مرکز خرید را در خود جای داده است که برخی از آنها در دوران تزار ها ساخته شده اند. در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی برخی از بهترین مراکز خرید سنت پترزبورگ که در تور روسیه می توانید به آنها سر بزنید بپردازیم.

مراکز خرید سنت پترزبورگ

 

مرکز خرید پاساژ سنت پترزبورگ
مرکز خرید پاساژ نامش را پاساژ در فرانسوی گرفته است و از جمله نخستین مراکز خرید بزرگ و مدرن روسیه محسوب می شود که در سال 1848 تاسیس شد. مرکز خرید پاساژ در معروف ترین خیابان سنت پترزبورگ یعنی خیابان نوسکی واقع شده است و از این رو علاوه بر گشت و گذار در این خیابان زیبا و تاریخی می توانید سری هم به این مرکز خرید بزنید. ببا اینکه این مرکز خرید در قرن 19م ساخته شد ولی از قرن 18م در مکان این مرکز خرید، فروشگاه هایی دایر بوده است. مرکز خرید پاساژ سنت پترزبورگ دارای طراحی بسیار زیبای کلاسیک بوده که این طراحی در داخل آن نیز ادامه دارد. سقف این پاساژ شیشه ای است که جلوه خاصی به نمای داخلی می دهد. این مرکز خرید نخستین ساختمانی در تمام روسیه بود که برای روشنایی خود از گاز استفاده می کرد. این مرکز خرید در سال 1898 دچار آتش سوزی شد ولی پس از آن مورد بازسازی قرار گرفت و یک طبقه به آن افزوده شد و مجددا در سال 1900 بازگشایی شد. پاساژ در دوران شوروی به محلی برای نمایش کالاهای ساخت شوروی بدل شد به گونه ای که 30000 گونه کالای ساخت داخل در آن به نمایش گذاشته شده بود. هم اکنون این پاساژ متعلق به مالکان خصوصی است و سالانه تا 80 میلیون دلار مبادله در آن انجام می شود که فوق العاده است. این مرکز خرید دارای فروشگاه های متعددی برای خرید کیف، ادکلن، کفش، جواهرات، لباس و... است. 
آدرس: Nevsky Ave, 48, St Petersburg, Russia, 191186
ساعت کار: 10 صبح تا 9 شب

مراکز خرید سنت پترزبورگ

 

مرکز خرید گالریا(Galeria)
گالریا از جمله مراکز خرید سنت پترزبورگ بوده که در دهه اخیر و در سال 2010 افتتاح شد. این مرکز خرید در قلب سنت پترزبورگ و در تقاطع دو خیابان مهم شهر یعنی خیابان نوسکی و خیابان لیگوفسکی واقع شده است. پس چنانچه در تور روسیه به هر یک از این دو خیابان زیبا و تاریخی سر زدید می توانید به این مرکز خرید فوق العاده نیز بروید. مرکز خرید گالریا در 25 نوامبر 2010 افتتاح شد. با اینکه مدت زیادی از ساخت آن نمی گذرد اما در نگاه اول به نظر ساختمانی تاریخی است که چند صد سال قدمت دارد. این موضوع به دلیل طراحی کلاسیک بنای آن است که بسیار زیبا و استادانه کار شده است. گالریا دارای بیش از 300 مغازه است که اجناس متنوعی عرضه می کنند. از جمله این اجناس می توان به لباس، تجهیزات ورزشی، کیف و کفش و... اشاره کرد. گالریا همچنین میزبان شمار زیادی از برند های مطرح جهانی است. از برند های لوکس این مرکز خرید می توان به آرمانی و هوگو باس اشاره کرد که در گالریا شعبه دارند. البته برند هایی با قیمت اقتصادی تر همچون زارا و H&M نیز در این مرکز خرید شعبه دارند. گالریا تنها مرکز خرید نبوده و دارای 28 رستوران و کافه نیز هست. همچنین 10 سینما که شامل سینما های IMAX نیز می شود در این مرکز خرید وجود دارد. پارکینگ زیر زمینی گالریا می تواند تا 1200 خودرو را در خود جای دهد و از این رو نیازی به نگرانی برای جای پارک نیست. 
آدرس: Ligovsky Ave, 30А, St Petersburg, Russia, 191040
ساعت کار: 8 صبح تا 11 شب

مراکز خرید سنت پترزبورگ

 

مرکز خرید گرند گاستنی دوور (Great Gostiny Dvor)
در بین مراکز خرید سنت پترزبورگ، مرکز خرید گرند گاستنی دوور از همه قدیمی تر است. در واقع این مرکز خرید نه تنها قدیمی ترین مرکز خرید این شهر است بلکه از قدیمی ترین مراکز خرید جهان به شمار می رود. از طرفی با ساختما بسیار زیبای خود از مهمترین جاذبه های گردشگری خیابان نوسکی است که پیشنهاد می کنیم در تور خارجی روسیه به آن سری بزنید. این مرکز خرید 53.000 متر مربع مساخت داشته و در تقاطع خیابان نوسکی و سودووا قرار گرفته است. کار ساخت این مرکز خرید زیبا از سال 1757 آغاز شد و به دلیل تغییراتی که در طرح اصلی آن ایجاد شد کار ساخت آن تا 28 سال به طول انجامید. ساختمان اولیه 100 مغازه داشت اما در طی سالها فضای بیشتر به ان افزوده شد تا اینکه در قرن بیستم تعداد مغازه ها به 178 عدد رسید. در دوران محاصره سنت پترزبورگ در جنگ جهانی دوم این مرکز خرید نیز آسیب های زیادی دید ولی پس از آن روند بازسازی آغاز شد و ساختمان به همان سبک اولیه بازسازی شد. در نزدیکی این مرکز خرید یک ایستگاه مترو به همین نام وجود دارد که دسترسی سریع به آن را برای شما فراهم می کند.
آدرس: Nevsky Ave, 35, St Petersburg, Russia, 191186
 ساعت کار: 11 صبح تا 8 شب

مراکز خرید سنت پترزبورگ

 

تور روسیه، مرکز خرید السیوی امپریوم (Eliseyev Emporium)
مرکز خرید السیوی امپریوم یکی دیگر از مراکز خرید سنت پترزبورگ است که در خیابان نوسکی قرار دارد. این مرکز خرید که هم کافی شاپ است و هم مرکز خرید مواد غذایی، در سال 1902 یعنی در دوران امپراتوری روسیه و توسط برادران الیزف بنا نهاده شد. این بنا تا انقلاب روسیه در اختیار برادران الیزف باقی ماند اما پس از انقلابی کمونیستی، این مرکز خرید دولتی شد و توسط یک اداره دولتی مدیریت می شد. تا اینکه در سال 1990 بار دیگر به مالکیت خصوصی درآمد. بنای اصلی ساختمان توسط معماری به نام گابریل بارانووسکی ساخته شد که از جمله برجسته ترین معماری های آرت نوو یا همان هنر نو در سنت پترزبورگ است. این بنای بسیار زیبا در پنج طبقه ساخته شده است. مرکز خرید السیوی امپریوم یکی از بهترین مکان های سنت پترزبورگ برای خرید مواد غذایی است. در این مرکز خرید می توانید انواع خوراکی ها و شیرینی های روسی و بین المللی را خریداری کنید. وجود رستوران ها و کافه های شیک و دلنشین در این مرکز خرید باعث شده بتوانید از سرو غذا در فضایی زیبا و دلنشین لذت ببرید. 
آدرس: 56, Nevsky Prospekt / 8, Malaya Sadovaya Ulitsa

مراکز خرید سنت پترزبورگ

مرکز تجارت لنین‌گراد (DLT)

یکی از دغدغه‌های اصلی گردشگران در هنگام خرید در تور روسیه پرداخت مالیات و نحوه دسترسی به برترین مراکز خرید سنت پترزبورگ است. در ادامه قصد داریم به معرفی سه مورد از بهترین مراکز خرید سنت پترزبورگ برای گردشگران بپردازیم. یکی از مشهورترین و موردتوجه‌ترین مراکز خرید در تور روسیه که توسط بسیاری از گردشگران مورد بازدید قرار می‌گیرد و اهالی سنت پترزبورگ نیز توجه ویژه‌ای به آن دارند، مرکز تجارت لنین‌گراد (DLT) است. مرکز تجارت لنین‌گراد (DLT) یکی از قدیمی‌ترین دپارتمان استور (Department Store) سنت پترزبورگ است. دپارتمان استور به فروشگاهی گفته می‌شود که در آن همه نوع جنسی برای فروش قرار داده‌شده است. مرکز تجارت لنین‌گراد (DLT) در سال ۱۹۰۸ در مرکز سنت پترزبورگ فعالیت خود را آغاز کرده است. اگرچه پس از انقلاب اکتبر برای مدت طولانی تعطیل و کاربری آن به دفاتر اداری و دیگر موارد مختلف تغییر پیداکرده بود. این فروشگاه مجدداً در سال‌های اخیر به‌عنوان پرچم‌دار مرکز خرید تس‌آم (TsUM) مسکو که دپارتمان استور اصلی روسیه است فعالیت خود را آغاز کرده است. ساختمان اوایل قرن بیستمی این مرکز خرید مشهور نیز از طراحی هنر نو (Art Nouveau) بهره می‌برد که از سبک‌های معماری محبوب در اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم در سنت پترزبورگ به شمار می‌رود. موقعیت مکانی مرکز تجارت لنین‌گراد (DLT) نیز یکی از موقعیت‌های ایده‌ال برای گردشگران به‌حساب می‌آید. این مرکز خرید تنها پنج دقیقه پیاده‌روی با جاذبه‌های گردشگری مهمی همچون کلیسا کازان (Kazan Cathedral)، کلیسا اسحاق مقدس (St. Isaac’s Cathedral) و موزه آرمیتاژ (Hermitage Museum) فاصله دارد. مرکز تجارت لنین‌گراد (DLT) یکی از مراکز اصلی خرید پوشاک و لوازم آرایشی بهداشتی به شمار می‌رود. نام‌های تجاری بین‌المللی تولیدکننده لباس، کفش، کیف، لوازم آرایشی و بهداشتی، عطر و لوازم جانبی در این مرکز خرید شعبه دارند. گردشگران تور روسیه در هنگام بازدید از این مرکز خرید می‌توانند از بیش از ۷۰۰ نام تجاری متفاوت و قابل‌اعتماد دیدن کرده و خریدی راحت و مطمئن را تجربه کنند. این مرکز خرید بزرگ، پنج طبقه دارد که در طبقه اول آن گردشگران علاوه بر فروشگاه‌های فروش سوغاتی تور سنت پترزبورگ، می‌توانند از فروشگاه‌های آرایشی و زیبایی، کیف و کفش و لوازم جانبی، جواهرات، ساعت، چینی و بلوره دیدن کنند. در طبقات بعدی مرکز تجارت لنین‌گراد (DLT) پوشاک مردانه، پوشاک زنانه و پوشاک کودکان قرارگرفته است. مرکز تجارت لنین‌گراد (DLT) یکی از مراکز خرید سنت پترزبورگ است که گردشگران نباید فرصت خرید کردن در آن را از دست بدهند. ازآنجایی‌که شرایط ویژه‌ای برای بازدیدکنندگان خارجی نیز مهیا شده است تا بدون پرداخت مالیات به‌راحتی خرید خود را انجام دهند، مرکز تجارت لنین‌گراد (DLT) می‌تواند به‌عنوان یکی از بهترین مراکز خرید در تور سنت پترزبورگ به‌حساب آید.

 

مراکز خرید سنت پترزبورگ

او پونت روژ (Au Pont Rouge)

مرکز خرید او پونت روژ (Au Pont Rouge) یکی دیگر از مراکز خرید سنت پترزبورگ است که ساختمان آن همچون مرکز تجارت لنین‌گراد از معماری هنر نو (Art Nouveau) بهره می‌برد. مرکز خرید او پونت روژ (Au Pont Rouge) یکی دیگر از اولین دپارتمان استورهای جهان به شمار می‌رود که در سال ۱۹۰۸ فعالیت خود را آغاز کرده است. در زمان تأسیس، خانواده امپراتوری و بسیاری از اشراف‌زادگان سنت پترزبورگ از مشتریان این مرکز خرید به شمار می‌رفتند. این مرکز خرید بزرگ پس از انقلاب اکتبر روسیه تعطیل و کاربری آن به دفاتر دولتی تغییر پیدا کرد. پس از گذشت ۱۰۸ سال، مرکز خرید او پونت روژ (Au Pont Rouge) مجدداً در سال ۲۰۱۵ پس از یک سری بازسازی عظیم و بزرگ فعالیت خود را آغاز کرده است. در خلال بازسازی‌های انجام‌شده در این مرکز خرید، در کنار به روز کردن امکانات و تجهیزات مرکز خرید او پونت روژ (Au Pont Rouge)، تلاش شده است تا فضا و احساس نوستالژیک و تاریخی این مرکز خرید حفظ شود. بسیاری از گردشگران تور روسیه نیز در هنگام بازدید از این مرکز خرید می‌توانند حال و هوای خرید کردن به سبک خانواده امپراتوری روسیه را درک کرده و همچون اشراف‌زادگان سنت پترزبورگ به گشت‌وگذار در محیط این مرکز خرید باشکوه بپردازند. مرکز خرید او پونت روژ (Au Pont Rouge) یکی مکان مناسب برای تهیه پوشاک، لوازم آرایشی بهداشتی، عطر، جواهرات و لوازم تزئینی به شمار می‌رود. نام‌های تجاری بین‌المللی زیادی در این مرکز خرید گرد هم آمده‌اند تا اجناس با کیفیت بالا را در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهند. این مرکز خرید همچنین برای گردشگرانی که قصد تهیه یادگاری از سفر به روسیه در هنگام برگزاری تور نوروزی روسیه را دارند نیز تدارکات لازم را دیده است به‌طوری‌که هیچ گردشگری از خرید خود در مرکز خرید او پونت روژ ناراضی نخواهد بود. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با بهترین سوغاتی‌هایی که می‌توانید در خلال برنامه‌های تور روسیه تهیه کنید، به وبلاگ ما مراجعه نمایید.

 

مراکز خرید سنت پترزبورگ

مرکز خرید نوسکی (Nevsky Center)

یکی دیگر از مراکز خرید سنت پترزبورگ که نباید فرصت بازدید از آن را در خلال برگزاری برنامه‌های تور تابستان روسیه از دست بدهید، مرکز خرید نوسکی (Nevsky Center) در تقاطع خیابان نوسکی و خیابان وستانیا (Vosstaniya) است. این مرکز خرید مشهور درست در مقابل ایستگاه راه‌آهن مسکوفسکی (Moscovsky Railway Station) قرارگرفته است. ازآنجایی‌که بسیاری از گردشگران از طریق راه‌آهن و خط مسکو به سنت پترزبورگ وارد شهر می‌شوند، مرکز خرید نوسکی شاید اولین فروشگاه بزرگی باشد که در سنت پترزبورگ با آن مواجه می‌شوند. هرچند که تعداد زیادی مرکز خرید مشهور در سطح سنت پترزبورگ وجود دارد که گردشگران می‌توانند در خلال برگزاری برنامه‌های تور روسیه از آن‌ها دیدن کرده و با خیال آسوده به خرید کردن بپردازند، مرکز خرید نوسکی (Nevsky Center) نیز مزیت‌های خاص خود را در اختیار داشته که می‌تواند توجه گردشگران را به خود جلب نماید. مرکز خرید نوسکی یک مرکز خرید مدرن و مجلل است که از سال ۲۰۱۰ در سنت پترزبورگ فعالیت می‌کند. این مرکز خرید بیش از ۱۰۰ فروشگاه مختلف کیف، کفش، پوشاک مردانه، زنانه و بچگانه، فروشگاه‌های لوازم آرایشی و بهداشتی، عطر و موارد دیگر در اختیار دارد که این مرکز خرید را به یک مکان ایده‌آل برای علاقه‌مندان به مد تبدیل کرده است. همچنین بخش تجاری، رستوران‌ها و کافه‌های مرکز خرید نوسکی نیز از شرایط خوبی برای پذیرایی از گردشگران و بازدیدکنندگانی که قصد برگزاری تجمع‌های اداری را دارند بهره می‌برد. بسیاری از فروشگاه‌های مرکز خرید نوسکی برای بازدیدکنندگان خارجی شرایط ویژه‌ای تدارک دیده‌اند که بتوانند به‌راحتی بدون نگرانی از قیمت‌های اجناس به خرید کردن بپردازند. یکی از مهم‌ترین نکات در رابطه با مرکز خرید نوسکی، تخفیف‌های ویژه و همچنین آزادی از پرداخت مالیات برای گردشگران خارجی است که می‌تواند موردتوجه باشد. شما می‌توانید برای آشنایی با دیگر مراکز خرید روسیه به وبلاگ ما مراجعه نمایید.

 

مراکز خرید سنت پترزبورگ

تورهای مرتبط

برچسب ها تور روسیه تور تابستان روسیه جاذبه های روسیه تور مسکو سنت پترزبورگ تور نوروز روسیه جاذبه های مسکو رزرو هتل در روسیه مراکز خرید سنت پترزبورگ

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه