وبلاگ گردشگری

شهر های توریستی روسیه جاذبه ها تهیه شده توسط دپارتمان فروش تور ParsPalad.com/b/6b469
1400/12/07 - ساعت 22:22

شهر های توریستی روسیه
منطقه غربی روسیه از نظر آب و هوایی معتدل‌تر از مناطق مرکزی و شرقی بوده و از این رو بیشتر جمعیت کشور در غرب آن زندگی می‌کنند و اغلب شهر‌های توریستی روسیه در غرب این کشور قرار دارند. در ادامه با ما همراه باشید تا برخی از بهترین و زیبا‌ترین شهر‌های توریستی روسیه را که می‌توانید در تور روسیه از آنها بازدید کنید به شما معرفی کنیم.

شهر های توریستی روسیه

 

مسکو
مسکو نیازی به معرفی ندارد. این شهر مرکز روسیه و قلب تپنده این کشور محسوب می شود رتبه یک را در بین شهر های توریستی روسیه از نظر تعداد گردشگر نیز دارد. مسکو پایتخت سیاسی، اداری و اقتصادی روسیه به شمار می آید. مسکو با جمعیتی بالغ بر 12.5 میلیون نفر پرجمعیت ترین شهر روسیه و همچنین پرجمعیت ترین شهر اروپا به حساب می آید(اگر استانبول را جزء اروپا محسوب نکنیم). این شهر کرانه رود مسکوا قرار گرفته است و نام خود را نیز از همین رود می گیرد. مسکو قدمتی بسیار طولانی داشته و سابقه زندگی در آن به بیش از هزار سال پیش می رسد. در قرن 13 میلادی بود که این شهر برای نخستین بار به عنوان پایتخت یک حکومت مطرح شد و تا مدتها مرکز دوک نشین بزرگ مسکو بود. پس از آن نیز به پایتختی روسیه تزاری انتخاب شد. ولی زمانی که پتر یکم به حکومت رسید و امپراتوری روسیه تشکیل شد این شهر جایگاه پایتختی خود را از دست داد ولی همچنان به عنوان دومین شهر مهم روسیه مطرح بود و حتی بسیاری از اشراف و بزرگان همچنان در مسکو زندگی می کردند. حتی تزار ها نیز با اینکه در سنت پترزبورگ که پایتخت بود زندگی می کردند اما همچنان کاخ ها و کلیسا هایی مجلل و با شکوه در مسکو می ساختند. 

شهر های توریستی روسیه

 

مسکو دارای آب و هوایی سرد و خشک است و در معرض باد های شدیدی است که از سیبری و قطب شمال می وزند. مسکو زمستان هایی با سرمای استخوان سوز دارد ولی در تابستان هوای آن معتدل است. این شهر میزبان کاخ کرملین است که به عنوان مقر حکومت روسیه شناخته می شود. مسکو جاذبه های گردشگری بسیار زیادی را در خود جای داده است که از جمله مهم ترین آنها می توان به میدان سرخ مسکو اشاره کرد که یکی از اصلی ترین مقاصد گردشگری در تور روسیه محسوب می شود. این میدان یکی از نماد های روسیه یعنی کلیسای سنت باسیل را در خود جای داده است و هر سال در آوریل محل برگزاری رژه ارتش روسیه است. مسکو سیستم حمل و نقل مناسبی دارد و خطوط متروی فراوان و همچنین اتوبوس ها در آن وظیفه حمل و نقل در این شهر پرجمعیت را بر عهده دارند. ایستگاه های متروی مسکو بسیار زیبا هستند و چنان تزئین شده اند که شبیه به کاخ به نظر می رسند. این شهر همچنین محل قرار گیری مهم ترین و برترین دانشگاه های روسیه است و دانشگاه مسکو به عنوان بهترین دانشگاه این کشور شناخته می شود. 

شهر های توریستی روسیه

 

تور روسیه، سنت پترزبورگ
سنت پترزبورگ از قرن 18م تا 20م پایتخت امپراتوری روسیه بوده است. پتر یکم این شهر را بنیاد نهاد و اغلب اشراف و بزرگان روسیه را مجبور کرد از مسکو به این شهر نقل مکان کنند. سنت پترزبورگ دومین شهر پرجمعیت روسیه محسوب می شود و تقریبا در تمامی موارد همچون اقتصاد، مراکز آموزشی و سیاسی در رتبه دوم بعد از مسکو قرار می گیرد. سنت پترزبورگ دومین شهر پربازدید از بین شهر های توریستی روسیه محسوب می شود و از نظر زیبایی و شکوه حتی از مسکو نیز بالاتر است. در بخش قدیمی این شهر شمار بسیاری کاخ، موزه، کلیسا، سال نمایش و... موجود است که هر بازدید کننده ای را به یاد شهر هایی همچون برلین و لندن می اندازد. در بیرون از این شهر نیز دو کاخ فوق العاده زیبا و با شکوه قرار گرفته اند که شامل کاخ کاترین و کاخ پترهوف می شوند. کاخ کاترین در جنوب این شهر و در منطقه ای با نام دهکده تزار ها واقع شده است و از نظر شکوه و زیبایی در کنار کاخ پترهوف و کاخ زمستانی، زیباترین کاخ های سراسر روسیه را تشکیل می دهند. 

شهر های توریستی روسیه

 

رود نوا از میان شهر سنت پترزبورگ می گذرد که باعث ایجاد کانال ها و آبراهه های زیبایی در این شهر شده است. هوای سنت پترزبورگ در طول زمستان بسیار سرد است اما در تابستان هوایی ملایم و مرطوب دارد. این شهر به واسطه قرار گرفتن در مدار های بالایی در طول تابستان، پدیده شب های سفید را تجربه می کند که ناشی از عدم غروب آفتاب به صورت کامل است و از طرف دیگر در زمستان ها دارای شب های بسیار طولانی است. 

شهر های توریستی روسیه

 

سوچی
شهر زیبای سوچی در سواحل دریای سیاه و در دامنه کوه های زیبا و سرسبز قفقاز واقع شده است و از مقاصد اصلی تور خارجی روسیه است. این شهر که از جمله زیبا ترین شهر های توریستی روسیه است با سواحل زیبا و جنگل های بکر اطراف خود سالانه شمار زیادی از گردشگران را به سوی خود جذب می کند. سوچی جمعیتی در حدود 343 هزار نفر داشته و از این رو بسیار خلوت تر و آرام تر از مسکو و سنت پترزبورگ است. بنابراین اگر از هیاهوی مسکو و سنت پترزبورگ خسته شده اید می توانید برای آرامش در طبیعت بکر قفقاز به سوچی سفر کنید. وجود چشمه های آب گرم باعث شده بسیاری از افراد برای استفاده از خواص این چشمه ها به سوچی سفر کنند. در این شهر تعداد زیادی هتل و اسپا برای بهره برده از این چشمه ها ساخته شده است که می توانند باعث اقامتی لذت بخش در این شهر شوند.

شهر های توریستی روسیه

 

روستوف نا-دونو
روستوف نا-دونو یکی از بهترین شهر های توریستی روسیه است که در جنوب این کشور واقع شده است. این شهر زیبا همانطور که از نامش مشخص است در کنار رود دون قرار گرفته است. هوای این شهر نیز همچون بیشتر شهر های روسیه سرد است اما سرمای آن به اندازه مسکو و سنت پترزبورگ نیست. روستوف نا-دونو در تابستان ها هوای معتدلی دارد و بهترین زمان سفر به این شهر بین آوریل تا اوایل سپتامبر است. این شهر کلیسا های بسیار زیبایی دارد که به سبک روسی و احیای روسی ساخته شده اند اما مهمترین و زیباترین کلیسای این شهر، کلیسای جامع شهر است که با دیوار های سفید و گنبد های پیازی شکل طلایی خود از دور دست ها خودنمایی می کند. کلیسای زیبای دیگر این شهر، کلیسای صعود است که یک کلیسای زیبای صورتی رنگ است. که در سال 1913 ساخته شده است. این شهر همچنین دارای تعداد زیادی موزه، کتابخانه و تئاتر است که هر کدام با معماری زیبای خود جاذبه های گردشگری فوق العاده ای محسوب می شوند. 

شهر های توریستی روسیه

ویبورگ (Vyborg)

روسیه کشور پهناوری است که گردشگران می‌توانند با توجه به سلیقه خود در هر جای آن یکی از شهرهای توریستی روسیه را پیداکرده و به‌عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب کنند. اگرچه بیشتر برنامه‌های تور روسیه مربوط به سه شهر برتر مقصد گردشگری در این کشور یعنی مسکو، سنت پترزبورگ و سوچی می‌شود، اما گردشگران زیادی وجود دارند که علاقه دارند تا از شهرهای دیگر مقصد گردشگری تور روسیه نیز دیدن کنند. یکی از مطالبی که گردشگران باید پیش از انتخاب این مقصدهای گردشگری به آن توجه کنند و به‌هیچ‌عنوان نباید از اهمیت آن چشم‌پوشی کرد این است که به‌جز این سه شهر مقصد گردشگری که شاید برای بازدید از جاذبه‌های گردشگری آن‌ها به‌طور کامل هفته‌ها زمان لازم است، دیگر مقصدهای گردشگری روسیه از این تعداد جاذبه گردشگری و برنامه تفریحی برخوردار نیستند. درواقع شهرهای مقصد گردشگری کمی وجود دارند که بتوانند بیش از یک روز از وقت گردشگران را در تور روسیه به خود اختصاص دهند. به همین منظور است که بسیاری از گردشگران تصمیم می‌گیرند که از شهرهای مقصد گردشگری با جاذبه کمتر به‌صورت هم‌زمان با یکی از شهرهای بزرگ مقصد گردشگری دیدن کنند. برای مثال یکی از مهم‌ترین شهرهای مقصد گردشگری در روسیه شهر زیبا و قرون‌وسطایی ویبورگ (Vyborg) است که بیشتر گردشگران در خلال برنامه‌های تور سنت پترزبورگ از آن دیدن می‌کنند. ویبورگ شهری مرزی در شمال غرب روسیه است که تا مرکز سنت پترزبورگ نزدیک به ۱۵۰ کیلومتر فاصله دارد. البته این فاصله به معنای یک سفر دوساعته با استفاده از اتوبوس‌های مخصوص و یا قطار بین‌شهری سنت پترزبورگ-ویبورگ است، به همین دلیل بازدید از آن در خلال برگزاری برنامه‌های تور سنت پترزبورگ خیلی کار دشوار و طاقت‌فرسایی نیست. تور ویبورگ همچنین می‌تواند به‌عنوان مکمل بازدید از سنت پترزبورگ در تور روسیه نیز معرفی شود که این امر انتخاب گردشگران برای بازدید از این شهر قرون‌وسطایی را راحت‌تر کرده است.

 

شهر های توریستی روسیه

ویبورگ (Vyborg) یکی از موردتوجه‌ترین شهرهای توریستی روسیه خارج از لیست سه شهر برتر مقصد گردشگری در تور روسیه است. ویبورگ یک شهر قرون‌وسطایی است که توسط امپراتوری سوئد احداث شد و تا پیش از جنگ جهانی دوم در خاک فنلاند قرار داشت. تنها در طی جنگ جهانی دوم و پس از اتمام جنگ بود که توسط ارتش سرخ به خاک شوروی اضافه شد. مهم‌ترین جاذبه گردشگری ویبورگ، قلعه ویبورگ (Vyborg Castle) است که در سال ۱۲۹۳ توسط امپراتوری سوئد به‌عنوان اولین سنگر دفاعی در مقابل نفوذ و حمله روس‌ها ساخته شد. این قلعه که بعدها باعث‌وبانی تشکیل شهر قرون‌وسطایی ویبورگ شده است، مهم‌ترین جاذبه گردشگری ویبورگ تبدیل‌شده است و بسیاری از گردشگران برای بازدید از آن و آشنایی با معماری قرون‌وسطایی از آن دیدن می‌کنند. ویبورگ نیز در سال ۱۴۰۳ تأسیس‌شده است و حتی امروزه نیز معماری قرون‌وسطایی خود را حفظ کرده است. این امر نیز یکی از دلایلی است که توجه گردشگران زیادی در تور تابستان روسیه به آن جلب می‌شود. ویبورگ شهر کوچکی است که برای رفت‌وآمد و گردش در آن احتیاج به‌وسیله نقلیه خاصی نیست و گردشگران می‌توانند به‌راحتی با پای پیاده از بخش‌های مختلف آن و جاذبه‌های گردشگری آن همچون برج ساعت شهر، برج‌های قلعه ویبورگ که از اهمیت ویژه تاریخی برخوردار هستند، میدان بازار شهر که بیشتر مراکز خرید مهم و برنامه‌های فرهنگی در آن برگزار می‌شوند، دیدن کنند. یکی دیگر از جاذبه‌های ویبورگ که توجه برخی از گردشگران را به خود جلب می‌کند موزه تاریخی، طبیعی و معماری مونرپوس (Monrepos, State Historical, Architectural and Natural Museum) است. در این پارک بزرگ و زیبا نیز علاوه بر جاذبه‌های طبیعی و موزه‌های تماشای، چند مورد سازه با معماری جالب و موردتوجه نیز قرار دارد که گردشگران نباید فرصت بازدید از آن‌ها را نیز از دست بدهند. ازجمله این بناهای معماری می‌توانیم به معبد نپتون (Temple of Neptune) اشاره‌کنیم که زمان پایین آمدن مه بر سطح زمین، یکی از عجیب‌ترین فضاهای ممکن را در اطراف این معبد کوچک به وجود می‌آورد که در صورت داشتن شانس برای بازدید از آن در این فضا، باید فرصت را غنیمت شمرد. گردشگرانی که در خلال برگزاری تور سنت پترزبورگ از ویبورگ نیز دیدن می‌کنند، شانس امتحان کردن شیرینی مشهور این شهر یعنی کرندل (Krendel) را نیز خواهند داشت. علاوه بر این گردشگران می‌توانند از بازار مرکزی شهر لباس‌های پشمی و نخی و همچنین زیورآلات و صنایع‌دستی ویبورگ را نیز به یادگار خریداری نمایند. اگرچه امکانات اقامتی و رفاهی مناسبی در ویبورگ برای گردشگرانی که قصد اقامت در این شهر را دارند موجود است، پیشنهاد ما این است که یک روز از برنامه‌های تور سنت پترزبورگ را به ویبورگ اختصاص دهید و پس از اتمام تور ویبورگ، به سنت پترزبورگ بازگردید.

 

شهر های توریستی روسیه

کازان (Kazan)

یکی دیگر از شهرهای توریستی روسیه که توجه بسیاری از گردشگران، به‌خصوص گردشگران تور نوروزی روسیه را به خود جلب می‌کند، کازان (Kazan) است. البته به‌صورت فنی، کازان به‌عنوان یکی از شهرهای روسیه به شمار نمی‌رود چراکه کازان پایتخت جمهوری تاتارستان است که در خاک روسیه قرار دارد، اما بااین‌وجود بسیاری از گردشگران برای بازدید از کازان از برنامه‌های مختلف تور روسیه استفاده می‌نمایند. کازان یکی از شهرهای باستانی روسیه است که بیش از هزار سال قدمت داشته و به‌عنوان یکی از پرجمعیت‌ترین شهرهای مسلمان‌نشین روسیه شناخته می‌شود. امکانات مدرن این شهر قابل رقابت با شهرهای بزرگی همچون مسکو و سنت پترزبورگ است. جاذبه‌های گردشگری زیادی نیز در کازان وجود دارد که نباید فرصت بازدید از آن‌ها را از دست داد ازجمله کرملین کازان که نسبت به دیگر کرملین‌های روسیه بسیار منحصربه‌فرد است. اگر به شهرهای مختلف روسیه سفر کرده باشید، متوجه می‌شوید که هر شهر بزرگ و تاریخی در روسیه کرملین خود را در اختیار دارد، بااین‌وجود کرملین مسکو بیشترین توجه‌ها را به خود اختصاص می‌دهد. کرملین کازان البته بیشتر با تم اسلامی بنا شده است که این امر کرملین کازان را نسبت به دیگر کرملین‌های روسیه متمایز کرده است. کازان از موزه‌های فراوان، مکان‌های تاریخی، منظره‌های دیدنی و امکانات تفریحی فراوانی بهره می‌برد که این امر باعث جلب‌توجه گردشگران به این شهر باستانی شده است. یکی از موارد موردتوجه تفریحی در کازان، برگزاری ورزش‌های آبی در این شهر است که در طول تابستان بسیار موردتوجه گردشگران قرار می‌گیرد. یکی دیگر از موارد مهم برای گردشگران ایرانی نیز برگزاری جشن نوروز در این شهر باستانی است. کازان یکی از شهرهای بزرگ روسیه است که در طول برگزاری تور نوروزی روسیه به برگزاری فستیوال‌های مختلف و جشن‌های خیابانی فراوانی می‌پردازد. به همین دلیل است که کازان از شهرهای موردتوجه گردشگران ایرانی به شمار می‌رود. گردشگران نباید فراموش کنند که پیش از انتخاب کازان به‌عنوان یکی از شهرهای توریستی روسیه و بازدید از آن در خلال برنامه‌های تور روسیه، لازم است با مشاوران ما در رابطه با برنامه‌های بازدید از این شهر زیبا و باستانی گفت‌وگو کرده تا یک برنامه مفید و منظم برای سفر به روسیه را برای خود تنظیم نمایند.

 

شهر های توریستی روسیه

نووسیبیریک (Novosibirsk)

روسیه مملو از شهرهای مقصد گردشگری است که هرکدام ویژگی‌ها و مزیت‌های خاص خود را داشته و به همین دلیل است که موردتوجه گردشگران خارجی و داخلی قرار می‌گیرند. به‌جز شهرهای مقصد گردشگری که تا به اینجا به آن‌ها پرداخته‌ایم، شهرهای کوچک، اما جذابی در سراسر روسیه از غرب تا شرق و از شمال تا جنوب آن قرار گرفته‌اند که شاید به‌اندازه شهرهای مقصد گردشگری همچون مسکو، سنت پترزبورگ، سوچی و کازان از تعداد زیادی جاذبه گردشگری برخوردار نباشند، اما برای علاقه‌مندان به فرهنگ روسیه و به‌خصوص برای گردشگرانی که در حال انجام یک سفر فرهنگی به روسیه هستند، جذابیت‌های خاص خود را دارا است. یکی از این شهرهای مقصد گردشگری، نووسیبیریک (Novosibirsk) در سیبری، واقع در جنوب روسیه است. این شهر که در اواخر قرن نوزدهم تأسیس شده است، به دلیل حضور و تشکیل راه‌آهن سرتاسری ترانس-سیبری رونق فراوانی یافته و پیشرفت‌های بسیاری کرده است که نمونه آن وجود پل راه‌آهن مشهور نووسیبیریک است که هنوز نیز پابرجا است. اگرچه پس از جنگ داخلی روسیه آسیب‌های فراوانی به این شهر وارد شد، در اواسط قرن بیستم به یک مرکز علمی و تحقیقاتی تبدیل شد که این امر باعث جلب‌توجه بیشتر به این شهر شد. یکی از جاذبه‌های گردشگری این شهر، کلیسا الکساندر نوسکی (St. Alexander Nevsky Cathedral) است که در همان ابتدای تأسیس شهر در بین سال‌های ۱۸۹۶ تا ۱۸۹۹ برای کارگرانی که مشغول کار بر روی خط آهن ترانس-سیبری بودند ساخته شده است. البته در سال ۱۹۳۷ این کلیسا به‌منظور تخریب شدن، تعطیل شد، اما از تخریب آن جلوگیری شد تا امروزه پس از بازگشت به شرایط اصلی، به یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌های گردشگری این شهر تبدیل شود. البته جاذبه‌های گردشگری و برنامه‌های تفریحی دیگری نیز در این شهر وجود دارد که می‌تواند برای گردشگران جذابیت داشته باشد. بازدید از باغ‌وحش نووسیبیریک (Novosibirsk Zoo)، گردش در پارک شگفتی‌های گالیله (Wonder Park Galileo)، تماشای یک اجرای هنری زیبا در تئاتر دولتی آکادمی اپرا و باله (Novosibirsk State Academic Opera and Ballet Theatre)، بازدید از موزه راه‌آهن و همچنین موزه هنر نووسیبیریک ازجمله فعالیت‌ها و جاذبه‌های گردشگری مهم در این شهر زیبا است که حتی با استانداردهای سیبری، شهری جوان و تازه‌ تأسیس به شمار می‌رود.

 

شهر های توریستی روسیه

اوفا (Ufa)

اوفا (Ufa) یکی دیگر از شهرهای تاریخی در روسیه است که گردشگران می‌توانند در خلال برگزاری تور روسیه از آن دیدن کنند. اوفا (Ufa) در ابتدای یک‌چهارم نهایی قرن شانزدهم تأسیس شده و پیشینه تاریخی موردتوجهی دارد. این شهر پایتخت و بزرگ‌ترین شهر جمهوری باشقرستان (Bashkorostan) به شمار می‌رود. اوفا (Ufa) یکی از شهرهای زیبای روسیه است که از منظره‌های فوق‌العاده‌ای بهره می‌برد و بیشتر گردشگران برای استفاده از طبیعت عالی و امکانات تفریحی و گردشگری این شهر از آن دیدن می‌کنند. این شهر در محل تلاقی تو رودخانه بزرگ اوفا و بلایا تأسیس شده که همین امر یکی از دلایل طبیعت زیبای آن نیز می‌تواند باشد. موزه ملی جمهوری باشقرستان (National Museum of the Republic of Bashkorostan) یکی از جاذبه‌های گردشگری، فرهنگی و تاریخی اوفا است که شما را با تاریخچه این شهر و همچنین جاذبه‌های فرهنگی و گردشگری اوفا آشنا می‌کند. تئاتر دولتی اپرا و باله بشقیر (Bashkir State Opera and Ballet Theatre) نیز محل مناسبی برای تماشای یک اجرای هنری زیبا پس از بازدید از جاذبه‌های گردشگری مهم اوفا به شمار می‌رود. مجسمه‌های یادبود تماشایی و باشکوه فراوانی نیز در سراسر اوفا واقع شده‌اند که در خلال برنامه‌های تور گردشگری خود می‌توانید از آن‌ها نیز دیدن کنید. با تمام وجود، مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری و تفریحی اوفا، جاذبه‌های طبیعی و طبیعت زیبای این شهر است. تعداد زیادی پارک‌های تماشایی و محل‌های پیاده‌روی در طبیعت در این شهر در نظر گرفته شده که گردشگران علاقه‌مندان به طبیعت را شیفته خود می‌کند. بنا و مجسمه یادبود صلوات یولانف (Salavat Yulaev Monument) یکی از مجسمه‌های یادبود مهم از یکی از برجسته‌ترین شخصیت‌های نظامی اوفا است که بر روی بلندترین نقطه شهر نصب شده و منظره خارق‌العاده‌ای از محیط اطراف و طبیعت یوفا را نیز به بازدیدکنندگان خود ارائه مي‌کند. باغ گیاه‌شناسی اوفا (Ufa Botanical Garden) نیز همواره نظر گردشگران را به خود جلب کرده و از جاذبه‌های مهم گردشگری در این شهر به شمار می‌رود. پارک پیروزی اوفا (Victory Park)، پارک یاکوتف (Yakutov Park)، باغ فرهنگی و تفریحی اکسانوف (S. Aksakov Garden of Culture and Rest) و درنهایت پارک جنگلی باشقرستان (Bashkortostan Forester's Park) ازجمله مهم‌ترین پارک‌ها و طبیعت گردشگری اوفا به‌حساب مي‌آید.

 

شهر های توریستی روسیه

کراسنودار (Krasnodar)

یکی دیگر از شهرهای مقصد گردشگری مهم در تور روسیه خارج از چهار شهر بزرگ مقصد گردشگری این کشور، کراسنودار (Krasnodar) است. کراسنودار شهری در بخش جنوبی روسیه است که به دلیل در اختیار داشتن برج آب شبکه استیل که در اوایل قرن بیستم توسط ولادیمیر شوکوف (Vladimir Shukov) طراحی شده، مشهور شده است. کراسنودار شهری است که در اواخر قرن هجدهم، یعنی چیزی در حدود ۲۳۰ سال پیش تأسیس شده است. یکی از جاذبه‌های گردشگری مهم این شهر برای گردشگران تور روسیه، به‌خصوص برای علاقه‌مندان به طبیعت و گشت‌وگذار در دامان سبز زمین، پارک چیستاکوفسکی گروو (Chistyakovskiy Grove Park) است که از اهمیت زیادی در شهر برخوردار بوده و گردشگران زیادی برای استفاده از امکانات آن از آن دیدن می‌کنند. البته باید در نظر داشته باشید که برای گردشگران علاقه‌مند به طبیعت، مکان‌های دیدنی و جاذبه‌های گردشگری فراوان دیگری در کراسنودار فراهم شده که می‌تواند نظر بسیاری از گردشگران را به خود جلب کند ازجمله پارک گالیتسکوگو (Galitskogo Park)، باغ گیاه‌شناسی پروفسور گوزنکو (Botanical Garden of Professor I. S. Kosenko)، پارک سولنچنی استروف (The Solnechny Ostrov Park) و پارک مرکزی کراسنودار (Krasnodar Park) که هرکدام ویژگی‌ها و مزیت‌های خاص خود را به همراه دارند. البته پارک سافاری کراسنودار نیز جذابیت‌های خاصی، به‌خصوص برای کودکان و نوجوانان دارد که گردش در پارک و طبیعت را با تماشای اعجاب‌انگیزترین حیواناتی که زمانی بر روی کره زمین زندگی می‌کردند (دایناسورها) همراه می‌کند و شرایط را برای آشنایی با این موجودات ماقبل تاریخی فراهم کرده است. خیابان سرخ (Red Street) خیابان اصلی کراسنودار است که در آن گردشگران می‌توانند از کافه‌ها، رستوران‌ها، بوتیک‌ها، مراکز خرید و مراکز تفریحی و گردشگری فراوانی استفاده کرده و زندگی شبانه کراسنودار را نیز تجربه کنند. این خیابان نیز یکی از جاذبه‌های گردشگری شهر محسوب می‌شود که نظر بسیاری از گردشگران به آن جلب می‌شود. به‌طورکلی، کراسنودار یکی از شهرهای مقصد گردشگری روسیه است که می‌توانید در هنگام بازدید از جنوب روسیه در خلال برگزاری تور روسیه از آن دیدن کرده و اوقات خوبی را در آن سپری کنید.

 

شهر های توریستی روسیه

ایرکوتسک (Irkutsk)

ایرکوتسک (Irkutsk) یکی دیگر از شهرهای مقصد گردشگری در تور روسیه است که نظر زیادی از گردشگران را به خود جلب کرده و در برخی زمان‌های سال گردشگران زیادی برای استفاده از امکانات تفریحی و گردشگری آن به این منطقه سفر می‌کنند. ایرکوتسک (Irkutsk) در سیبری واقع شده و فاصله کمی تا دریاچه بایکال (Lake Baikal) دارد. نکته جالب در رابطه با این شهر این است که این شهر به دلیل مزیت‌های خاصی که داشته و همچنین نزدیکی به دریاچه بایکال و دیگر منابع و جاذبه‌های طبیعی روسیه هم در طول تابستان و هم در طول تابستان گردشگران زیادی را به خود جلب می‌کند. حتی می‌توان گفت که ایرکوتسک (Irkutsk) یکی از معدود شهرهای مقصد گردشگری در تور روسیه است که توجه گردشگران در طول زمستان و در خلال برگزاری تور زمستان روسیه بیشتر به آن جلب می‌شود. مهم‌ترین دلیل این امر، طبیعت روسیه و دریاچه بایکال است. یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌های گردشگری ایرکوتسک (Irkutsk) در زمستان دریاچه بایکال و فعالیت‌های تفریحی و گردشگری است که در این فصل در این بخش از روسیه فراهم می‌شود. ماهیگیری یخی بر روی دریاچه بایکال توجه بسیاری از گردشگران را به خود جلب می‌کند. انجام ورزش‌های زمستانی و بازدید از طبیعت خارق‌العاده و شگفت‌انگیز زمستان روسیه در نزدیکی دریاچه بایکال نیز ازجمله دیگر مواردی است که می‌تواند نظر گردشگران را به خود جلب کند. موتورسواری و اسکی بر روی سطح یخ‌زده دریاچه بایکال نیز همواره موردتوجه گردشگران بوده و همچنین گشت‌وگذار در طبیعت یخ‌زده و برداشتن عکس‌های یادگاری بی‌نهایت زیبا ازجمله مواردی هستند که می‌تواند برای گردشگران در یک سفر تفریحی زمستانی مهم باشد. البته در طول تابستان نیز این شهر زیبا از طبیعت خارق‌العاده‌ای برخوردار بوده و ورزش‌های آبی و تفریحات تابستانی زیادی در اطراف آن فراهم شده که می‌تواند برای گردشگران جذابیت داشته باشد، ازجمله گردش در جنگل‌های زیبا و طبیعت عالی ایرکوتسک (Irkutsk) که خود یک فعالیت شگفت‌انگیز و خاطره‌انگیز است. البته موزه‌ها و گالری‌های هنری فراوانی نیز در ایرکوتسک (Irkutsk) و شهرهای اطراف این شهر قرار دارند که آن‌ها نیز می‌تواند در برنامه‌های تور روسیه شما جای بگیرند.

 

شهر های توریستی روسیه

تورهای مرتبط

برچسب ها تور تابستان روسیه جاذبه های روسیه تور مسکو سنت پترزبورگ تور نوروز روسیه هتل در روسیه شهر های توریستی روسیه

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه