وبلاگ گردشگری

جاذبه های سنت پترزبورگ جاذبه ها تهیه شده توسط دپارتمان فروش تور ParsPalad.com/b/97420
1400/01/24 - ساعت 22:34

جاذبه های سنت پترزبورگ
سنت پترزبورگ با رومانوف ها و امپراتوری روسیه شناخته می شود. جاذبه های سنت پترزبورگ آنقدر زیاد است که نمی توان در این خلاصه به همه آنها پرداخت، از این رو فقط برخی از بهترین کاخ ها و کلیسا های شهر را که می توانید در تور روسیه  از آن ها بازدید کنید را معرفی می کنیم. 

جاذبه های سنت پترزبورگ

 

کاخ پترهوف
کاخ پترهوف که در زمان پتر کبیر و به فرمان خود او ساخته شد از جمله مهم ترین جاذبه های سنت پترزبورگ است که تور روسیه بدون دیدن آن کامل نمی شود. این کاخ زیبا به سبک باروک ساخته شده  و در ساخت آن از کاخ ورسای فرانسه الگو گرفته شده است. الگوگیری از کاخ ورسای در کاخ پترهوف چنان مشهود است که آن را با نام ورسای روسی می شناسند. این کاخ دارای آب نمایی بسیار زیبا در مقابل خود است که با مجسمه های طلایی پوشانده شده است. برای تزئین داخل بنا از سبک روکوکوی فرانسوی استفاده شده است تا این کاخ بیش از پیش به کاخ ورسای شباهت پیدا کند. کاخ پترهوف همچنین دارای یک کلیسای بسیار زیبا با گنبد پیازی شکل طلایی است که در خارج از آن واقع شده و به سبک روسی ساخته شده است. در بیرون از کاخ باغ های وسیع و بسیار زیبایی قرار دارد که می توانید در آنها یک بعد از ظهر رویایی را سپری کنید. کاخ پترهوف در بیرون از سنت پترزبورگ واقع شده و با خودرو در حدود 45 دقیقه زمان می برد تا از مرکز شهر به این کاخ برسید. 

جاذبه های سنت پترزبورگ

 

کاخ زمستانی
کاخ زمستانی و موزه آرمیتاژ که در این کاخ قرار دارد به عنوان مهم ترین جاذبه سنت پترزبورگ شناخته می شود. این کاخ از سال 1732 تا 1917 به عنوان مقر حکومتی تزار ها بود. این کاخ برای اولین بار در زمان پتر کبیر بنیاد نهاده شد که البته از کاخ فعلی بسیار کوچکتر بود. کاخی که هم اکنون وجود دارد توسط ملکه الیزابت روسیه، دختر پتر کبیر، ساخته شد. کار ساخت این کاخ از 1754 آغاز شد و تا سال 1762 به پایان رسید. این کاخ با ترکیب سبک های باروک، روکوکو و روسی ساخته شده است و از این رو به عنوان یک شاهکار معماری شناخته می شود. این کاخ دارای 1500 اتاق است که در حال حاضر می توانید از اغلب آنها بازدید کنید. بسیاری از بخش های این کاخ با طلا پوشانده شده است که در نوع خود بسیار زیباست. یکی از مهمترین بخش های کاخ زمستانی، کلیسای بزرگ آن است که با سبک روکوکو تزیین شده و غرق در تزیینات طلایی است. این کلیسا در سال 1763 به این کاخ افزوده شد و جایی برای برگزاری مراسمات سلطنتی همچون عروسی های سلطنتی بود. کاخ زمستانی در مرکز تاریخی سنت پترزبورگ واقع شده است و به خیابان نوسکی نزدیک است. بسیاری از بهترین های های سنت پترزبورگ نیز در کنار این کاخ ساخته شده اند. کاخ زمستانی همچنین دسترسی بسیار خوبی به آب راهه ها دارد و چنانچه بخواهید می توانید پس از بازدید از این کاخ با قایق به دیگر نقاط شهر نیز سری بزنید. 

جاذبه های سنت پترزبورگ

 

کلیسای جامع سنت ایزاک
کلیسای سنت ایزاک از دیگر جاذبه های سنت پترزبورگ است که باید حتما در تور خارجی روسیه از آن بازدید کنید. این کلیسا در چند قدمی کاخ زمستانی و در میدان سنت ایزاک واقع شده است. این کلیسای بسیار زیبا به سبک نئوکلاسیک و بیزانسی ساخته شده است. سبک معماری این کلیسا به صورتی است شما را به یاد پانتئون پاریس خواهد انداخت. این کلیسا در سال 1858 به اتمام رسید و هم اکنون به عنوان موزه از آن استفاده می شود. کلیسای جامع سنت ایزاک از جمله بزرگترین کلیسا های روسیه نیز هست و گنجایش 12 هزار نفر را دارد. ارتفاع کلیسا در بالاتری بخش گنبد آن به 101 متر می رسد و از این رو در بسیاری از نقاط سنت پترزبورگ می توانید گنبد طلایی این کلیسا را مشاهده کنید. برای تزئین داخل کلیسا از سبک باروک استفاده شده است و بسیاری از سر ستون ها طلاکاری شده اند. زیر گنبد نیز دارای نقاشی های بسیار زیبایی است. چنانچه به بخش بالای کلیسا بروید نمایی بسیار زیبا و از شهر را خواهید دید.   

جاذبه های سنت پترزبورگ

 

تور روسیه، کاخ کاترین
کاخ کاترین در کنار کاخ زمستانی و کاخ پترهوف، سه کاخ مهم سنت پترزبورگ را تشکیل می دهند که هر سه نیز از بهترین جاذبه های سنت پترزبورگ محسوب می شوند. کاخ کاترین در زمان پتر کبیر بنیاد نهاده شد و برای همسر او یعنی کاترین اول ساخته شد. این کاخ در خارج از شهر واقع شده است و برای رسیدن به آن باید به جنوب شهر سنت پترزبورگ بروید که با خودرو در حدود 45 دقیقه راه است. این کاخ با ترکیب سبک های باروک و روکوکو ساخته شده است اما سبک روکوکو جلوه بیشتری در آن دارد. نمای بیرونی کاخ به سبک بسیار زیبایی با ترکیب رنگ های سفید و آبی پوشیده شده است و تزئینات طلایی در آن خودنمایی می کنند. این کاخ آنچنان باشکوه و مجلل است که حتی کاخ زمستانی نیز به آن نمی رسد. به خصوص نمای داخلی آن که فوق العاده زیبا کار شده و از هیچ هزینه ای برای آن فروگذار نشده است. سالن رقص این کاخ مملو از تزیینات طلایی بسیار زیبایی است که نمونه آن را در کمتر کاخی می توان یافت. اتاق کهربای این کاخ آنقدر زیباست که به تنهایی یکی از زیباترین بنا های جهان محسوب می شود. کاخ کاترین در میان باغ های بسیار زیبایی واقع شده است که می توانید پس از گشت و گذار در داخل کاخ به این باغ ها رفته و مقداری استراحت کنید.

جاذبه های سنت پترزبورگ

 

کلیسای ناجی در خون
کلیسای ناجی در خون از جمله زیباترین جاذبه های گردشگری سنت پترزبورگ محسوب می شود. زمانی که برای اولین بار این کلیسا را ببینید به یاد کلیسای معروف سنت باسیل در میدان سرخ مسکو خواهید افتاد. این کلیسا نیز به همان سبک ساخته شده است و در واقع سبک ساخت آن سبک بازگشت روسی است که یک سبک منشعب از سبک معماری بیزانس و نئو بیزانس است. کار ساخت این کلیسا در سال 1883 آغاز شد و در سال 1907 یعنی در دوران تزار نیکلای دوم پایان یافت. پس از انقلاب کمونیستی روسیه، این کلیسا در سال 1930 سکولاریزه شد و هم اکنون به عنوان موزه استفاده می شود. کلیسای ناجی در خون که در واقع پاسخ سنت پترزبورگی ها به کلیسای سنت باسیل مسکو است، از گنبد های بسیار زیبای پیازی شکل استفاده می کند. رنگ آمیزی این گنبد ها با رنگ های شاد و همینطور دیواره رنگ رسی کلیسا، زیبایی خاصی به آن داده است. بخش داخلی کلیسا از حیث معماری نفس گیر است و آنقدر زیباست که هر بیننده ای را به خود خیره می کند. داخل کلیسا از سر تا پا و تا سقف ها یکپارچه نقاشی شده است که فوق العاده زیباست. 

جاذبه های سنت پترزبورگ

خیابان نوسکی

تعداد جاذبه‌های سنت پترزبورگ به‌قدری زیاد هستند که در اکثر مواقع بسیاری از گردشگران تور روسیه فرصت بازدید از تمام آن‌ها را ندارند. بااین‌وجود برخی از جاذبه‌های گردشگری در سنت پترزبورگ از اهمیت زیادی برخوردار هستند، به‌طوری‌که هیچ گردشگری نباید فرصت بازدید از آن‌ها را از دست بدهد. یکی از جاذبه‌های گردشگری که گردشگران نباید فرصت بازدید از آن در خلال برنامه‌های تور روسیه را از دست بدهند بدون شک خیابان نوسکی (Nevsky Prospect) است. خیابان نوسکی، خیابان اصلی سنت پترزبورگ، یکی از پررفت‌وآمدترین و مهم‌ترین خیابان‌های سنت پترزبورگ است. بسیاری از جاذبه‌های سنت پترزبورگ در این خیابان قرارگرفته‌اند. این خیابان همچنین به‌عنوان خیابان اصلی بخش مرکزی سنت پترزبورگ، مملو از مکان‌های تفریحی و گردشگری است. بدون شک اگر قصد گشت‌وگذار در سطح شهر را داشته باشید، خیابان نوسکی مقصد اصلی شما خواهد بود. رستوران‌ها و کافه‌های فراوانی در این خیابان قرارگرفته‌اند که مرکز تفریح جوانان سنت پترزبورگ به شمار می‌روند. برترین رستوران‌های روسی نیز در خیابان نوسکی یافت می‌شوند، جایی که گردشگران می‌توانند طمع واقعی غذاهای سنتی روسی را امتحان کنند. مراکز خرید مدرن و تاریخی زیادی نیز در خیابان نوسکی واقع‌شده است که محل مناسبی برای تهیه سوغاتی و یادگاری از سفر به سنت پترزبورگ به شمار می‌رود. خیابان نوسکی به‌خصوص در زمان برگزاری تور تابستان روسیه موردتوجه گردشگران قرار می‌گیرد، زمانی که فستیوال‌های زیادی در این خیابان برگزار مي‌شود و گردشگران تا نیمه‌های شب در این خیابان و خیابان‌های اطراف آن در حال گشت‌وگذار و برگزاری جشن هستند. یکی دیگر از دلایل اهمیت خیابان نوسکی، دسترسی مناسب آن به تمام خیابان‌های اصلی سنت پترزبورگ است، به همین دلیل است که بیشتر هتل‌های محبوب و مطرح سنت پترزبورگ نیز در این خیابان واقع‌شده‌اند. به‌طورکلی زمانی که از برترین جاذبه‌های سنت پترزبورگ صحبت می‌کنیم، بدون شک نام خیابان نوسکی نیز باید در کنار دیگر جاذبه‌های مطرح و مشهور سنت پترزبورگ همچون پترهوف و موزه آرمیتاژ آورده شود. شما می‌توانید با مراجعه به وبلاگ ما از اطلاعات بیشتری در رابطه با خیابان نوسکی و جاذبه‌های آن اطلاعات کسب نمایید.

 

جاذبه های سنت پترزبورگ

استرلکا

یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌های سنت پترزبورگ در تور روسیه، زیبایی‌های معماری و طبیعی آن است که باعث جلب‌توجه گردشگران می‌شود. بسیاری از مکان‌های دیدنی سنت پترزبورگ و همچنین جاذبه‌هایی که توسط برگزارکنندگان تور روسیه به گردشگران پیشنهاد می‌شوند، از مزیت زیبایی بصری برخوردار هستند. یکی از مکان‌های دیدنی سنت پترزبورگ که گردشگران نباید فرصت بازدید از آن را از دست بدهند، مجموعه استرلکا (Strelka) در جزیره واسیلیوسکی است. این مکان دیدنی که به‌خصوص در زمان برگزاری تور نوروزی روسیه توسط گردشگران ایرانی را به خود جلب می‌کند، در جایی قرارگرفته است که رودخانه نوا به دو رودخانه کوچک‌تر تقسیم می‌شود. استرلکا از جهات مختلفی در تور روسیه از اهمیت برخوردار است. مهم‌ترین ویژگی استرلکا، خانه دادن به ساختمان قدیمی بورس است که از زیبای معماری فوق‌العاده‌ای برخوردار است و توجه بسیاری را به خود جلب می‌کند. در مرحله بعد، دو ستون بزرگ روسترال (Rostral Columns) که در مقابل ساختمان قدیمی بورس قرارگرفته‌اند و همچنین پارک کوچکی این دو ستون را به یکدیگر وصل کرده است از ویژگی‌هایی هستند که توجه گردشگران را به خود جلب می‌کنند. نزدیکی استرلکا به جاذبه‌های اصلی جزیره واسیلیوسکی و همچنین فاصله آن با کاخ زمستانی که به‌وسیله پل کاخ به یکدیگر متصل هستند از دیگر دلایلی است که بیشتر گردشگران در طول برگزاری تور روسیه از این منطقه زیبا دیدن می‌کنند. البته یکی دیگر از دلایلی که شاید باعث شود تا گردشگران بخشی از وقت خود را به استرلکا اختصاص دهند، منظره فوق‌العاده زیبایی از رودخانه نوا، سنت پترزبورگ و کاخ زمستانی است که از دماغه جزیره قابل‌مشاهده است. استرلکا را به‌نوعی می‌توان سکوی بازدید جزیره واسیلیوسکی به سنت پترزبورگ نام‌گذاری کرد. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با جاذبه‌های گردشگری واقع در استرلکا و اطراف آن و همچنین تاریخچه این مجموعه به وبلاگ ما مراجعه کنید.

 

جاذبه های سنت پترزبورگ

قلعه پیتر و پاول

یکی از جاذبه‌های سنت پترزبورگ که بسیاری از گردشگران در هنگام برگزاری تور ارزان روسیه از آن دیدن کرده و نباید فرصت بازدید از آن را از دست بدهند، قلعه پیتر و پاول است. این قلعه تاریخی که به‌نوعی جزو اولین سازه‌های ساخته‌شده در سنت پترزبورگ به‌حساب می‌آید، تاریخ این شهر را به دوش خود یدک می‌کشد. کلیسا پیتر و پاول مقدس یکی از اولین کلیساهای سنت پترزبورگ و بلندترین سازه شهر برای قرن‌ها بوده است. موزه‌های متعدد زیادی در قلعه پیتر و پاول قرارگرفته‌اند که گردشگران نباید فرصت بازدید از آن‌ها را از دست بدهند. موزه سنت پترزبورگ که به معرفی شهر و تاریخچه آن می‌پردازد یکی از موزه‌های مجموعه قلعه پیتر و پاول به‌حساب می‌آید. زندان دژ تروبتسکوی (Trubetskoy Bastion) از دیگر مکان‌هایی است که در هنگام بازدید از قلعه پیتر و پاول می‌توانید از آن دیدن کرده و با سرگذشت زندانیان سیاسی که در این دژ نگهداری می‌شدند آشنا شوید. بسیاری از فعالان سیاسی و حامیان بلشویک در طول حکومت امپراتوری روسیه در این دژ زندانی‌شده‌اند. جالب است بدانید که حزب بلشویک از این دژ به‌عنوان یک اهرم تبلیغاتی برای منحرف کردن افکار عمومی و بزرگنمایی ظلم و ستم امپراتوری روسیه و حکومت تزاری استفاده کرده است. ساختمان‌ها و موزه‌های دیگری نیز در قلعه پیتر و پاول واقع‌شده‌اند که بازدید از آن‌ها در خلال برگزاری تور روسیه نیز خالی از لطف نیست. ساحل کوچک قلعه پیتر و پاول نیز از دیگر جاذبه‌های این قلعه است که از منظره زیبایی بهره می‌برد و در طول تابستان فستیوال ساخت مجسمه‌های شنی نیز در آن برگزار می‌شود. در وبلاگ ما اطلاعات تکمیلی بیشتر در رابطه با تاریخچه قلعه پیتر و پاول قرار دارد که می‌توانید با مراجعه به آن از تمام مزیت‌ها و ویژگی‌های این جاذبه گردشگری آگاه شوید.

 

جاذبه های سنت پترزبورگ

موزه فابرژه

سنت پترزبورگ از موزه‌های زیادی میزبانی می‌کند که هرکدام در جایگاه خود از ویژگی‌های خاصی برخوردار هستند و بازدید از برخی از آن‌ها به بخشی جدایی‌ناپذیر از برنامه‌های تور روسیه تبدیل‌شده است. موزه هنری آرمیتاژ که دومین موزه بزرگ هنری در جهان است شاید مشهورترین نمونه در این زمینه به شمار رود. بااین‌وجود، تعداد زیاد دیگری موزه در میان جاذبه‌های سنت پترزبورگ وجود دارند که می‌توانند به‌عنوان بخش اصلی تور روسیه معرفی شوند. یکی از این موزه‌ها که گردشگران نباید فرصت بازدید از آن را از دست بدهند، موزه جواهرات فابرژه (Faberge Museum) است که در کاخ شوالوف واقع‌شده است. این کاخ که یکی از قصرهای اشرافی در خیابان نوسکی به شمار می‌رود، محلی است که از دهه گذشته به موزه فابرژه خانه داده است. خارج از معماری موردتوجه کاخ شوالوف، نمایشگاه‌های این موزه مهم‌ترین ویژگی در تور روسیه به شمار می‌روند. در این موزه گردشگران می‌توانند از جواهرات سلطنتی تولیدشده توسط شرکت فابرژه برای اعضای خاندان سلطنتی امپراتوری روسیه دیدن کرده و با سلیقه خاندان سلطنتی آشنا شوند. مهم‌ترین جواهرات تولیدی شرکت فابرژه برای خانواده سلطنتی بدون شک تخم‌های جواهرنشان ایستر فابرژه (Faberge Easter Eggs) هستند که اوج زیبایی و عظمت جواهرسازی را به نمایش گذاشته‌اند. در حال حاضر وضعیت تعداد زیادی از این تخم‌های جواهرنشان نامعلوم است و بسیاری از این تخم‌های جواهرنشان نیز خارج از روسیه در موزه‌ها و گالری‌های شخصی مجموعه‌داران بزرگ دنیا نگه‌داری می‌شوند. بااین‌وجود تعداد موردتوجه از این تخم‌های جواهرنشان در موزه فابرژه به نمایش درآمده‌اند. در کنار این تخم‌های جواهرنشان نیز دیگر محصولات تولیدی توسط شرکت فابرژه، نقره‌های تولیدی توسط این شرکت و جواهرات تولیدی توسط دیگر جواهرسازان مشهور روسیه به نمایش درآمده است. شما می‌توانید با مراجعه به وبلاگ ما از جزئیات موزه فابرژه و نحوه بازدید از آن در خلال برگزاری تور روسیه آگاه شوید.

 

جاذبه های سنت پترزبورگ

تورهای مرتبط

برچسب ها تور روسیه تور تابستان روسیه جاذبه های روسیه تور مسکو سنت پترزبورگ تور نوروز روسیه جاذبه های مسکو رزرو هتل در روسیه جاذبه های سنت پترزبورگ

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه