وبلاگ گردشگری

جاذبه های مسکو جاذبه ها تهیه شده توسط دپارتمان فروش تور ParsPalad.com/b/cc525
1400/01/18 - ساعت 00:50

جاذبه های مسکو
مسکو به عنوان پایتخت کشور روسیه، شهری بسیار قدیمی است که از در دهه 1280 میلادی به عنوان مرکز دوک نشین مسکو انتخاب شد و از این رو دارای جاذبه های تاریخی و فرهنگی بسیار زیادی است. در ادامه با ما همراه باشید تا برخی از جاذبه های مسکو که در تور روسیه می توانید از آنها بازدید کنید را بررسی کنیم.

جاذبه های مسکو

 

کاخ کرملین
اولین بار در قرن 12 م بود که بنای ساختمانی در محلی که اکنون کاخ کرملین قرار دارد گذاشته شد. اما کاخی که امروزه می شناسیم در بین سالهای 1838 تا 1849 و در زمان حکومت تزار نیکلای اول ساخته شد. این کاخ با ترکیب از سبک های مختلف ساخته شده است به گونه ای که سبک نئو بیزانس، باروک، نئو کلاسیک، روکوکو و... را می توان در آن دید. با این ترکیب سبک ها کاخی بسیار زیبا ساخته شده است که از نظر زیبایی یکی از زیباترین کاخ ها در سراسر اروپای شرقی محسوب می شود. این کاخ هم اکنون محل کار و زندگی رئیس جمهور روسیه است و این موضوع سبب شده نام این کاخ با دولت و حکومت در روسیه گره بخورد به گونه ای که بعضا برای اشاره به روسیه از واژه کرملین استفاده می کنند و یا برای اشاره به رئیس جمهور روسیه از عباراتی همچون کلید دار کرملین استفاده می شود. به دلیل موقعیت خاص سیاسی این کاخ نمی توانید از همه جای آن بازدید کنید اما می توانید با بازدید از بخش های خاصی از کاخ با زیبایی و شکوه آن آشنا شوید. این کاخ یک کلیسای زیبا که به سبک روسی ساخته شده است را هم در خود جای داده است که ورود به آن برای عموم آزاد است. 

جاذبه های مسکو

 

کلیسای سنت باسیل
کلیسای سنت باسیل از جمله زیباترین جاذبه های مسکو به شما می رود که می توانید در تور روسیه از آنها بازدید کنید. در واقع این کلیسا آنقدر در فرهنگ روسیه جای دارد که شبیه برج ایفل برای فرانسوی هاست. این کلیسای زیبا ابتدا در زمان حکومت ایوان مخوف ساخته شد و سپس هشت کلیسای دیگر به اطراف آن اضافه شد. در واقع کلیسایی که امروزه می بینیم حاصل کنار هم قرار گرفتن نه کلیساست که به صورت یک کلیسای وحد در آمده است. گنبد های پیازی شکل کلیسا با رنگ های زیبا و درخشان خود در در جهان نظیر ندارد. بدنه رسی رنگ کلیسا نیز هماهنگی زیبایی با گنبد های آن ایجاد کرده است. این کلیسا در بخش شرقی میدان سرخ قرار گرفته است و سالانه پذیرای میلیون ها گردشگر از سراسر جهان است. کلیسای سنت باسیل در حال حاضر به عنوان موزه مورد استفاده قرار میگیرد و در فهرست میراث جهانی یونسکو نیز ثبت شده است. 

جاذبه های مسکو

 

میدان سرخ
میدان سرخ مهمترین میدان در سراسر روسیه است و از طرفی از مشهور ترین میادین در جهان به شمار می رود. بسیاری از افراد این میدان را با رژه های با شکوه ارتش شوروی و روسیه می شناسند که هر ساله در آوریل برگزار می شود. این میدان برخی از مهمترین جاذبه های مسکو که اولین و مهمترین آنها کلیسای سنت باسیل است که در بالا به آن اشاره شد. مورد بعدی آرامگاه لنین است. بدن لنین پس از مرگ به صورت خاصی مومیایی شد و هم اکنون در این مقبره به نمایش گذاشته شده است. ورود دوربین و موبایل به داخل آرامگاه ممنوع است و گردشگران می توانند در فاصله ای ایمن بایستند و از پشت شیشه به تماشای بدن لنین بپردازند. در گذشته این شیشه وجود نداشت تا اینکه فردی بر روی مومیایی لنین اسید پاشید و بعد از آن شیشه محافظی نصب شده. بعد از مرگ استالین تا مدتی بدن او نیز به صورت مومیایی در این مقبره نگهداری می شد اما پس از مدتی و در زمان خروشچف، بدن استالین را به خاک سپردند. آرامگاه مهم دیگر این میدان در واقع همان دیوار کرملین است. این دیوار محل دفن بقایای برخی از مهمترین شخصیت های تاریخ روسیه است. 

جاذبه های مسکو

 

در ضلع غربی این میدان دو موزه مهم قرار دارد که یکی موزه دولتی تاریخ روسیه است که اشیاء با ارزشی از تاریخ و فرهنگ روسیه را در خود جای داده است. این موزه علاوه بر آثار با ارزشی که در آن نگهداری می کند، از نظر معماری نیز بسیار زیبا بوده و رنگ سرخ بنای این موزه و دیگر بنا های اطراف میدان، از جمله دلایلی است که این میدان را با نام میدان سرخ می شناسند. موزه دیگر نیز موزه جنگ 1812 است که به نقاشی ها و آثار و یادبود های آن جنگ اختصاص دارد.(در سال 1812 ناپلئون بناپارت به روسیه حمله کرد و مسکو را فتح کرد اما سرمای شدید و آتش سوزی مسکو باعث عقب نشینی پر تلفات او از روسیه شد و نهایتا زمینه سقوط ناپلئون را فراهم کرد)

جاذبه های مسکو

 

تور روسیه، تئاتر بولشوی
تئاتر بولشوی با معماری فوق العاده زیبای نئو کلاسیک خود در سال 1825 ساخته شده است و به یکی از زیباترین جاذبه های مسکو بدل گشته است. این تئاتر که زیبایی و شکوه آن را با سالن های اپرای غرب اروپا مقایسه می کنند، توسط معمار چیره دست روسی یعنی جوزف باو ساخته شد. بنای اصلی این تئاتر در سال 1776 و در زمان حکومت کاترین دوم ساخته شد اما به دلیل آتش سوزی های متعدد، چندین بار تخریب شد و از ابتدا ساخته شد. بنایی که امروزه می بینیم حاصل بنایی است که در سال 1825 ساخته شد و البته در 1853 تغییراتی در آن ایجاد شد. تالار بولشوی از جمله بهترین جا هایی است که می توانید به تماشای باله اصلی روسی بپردازید. مشهور ترین باله روسی یعنی باله دریاچه قو برای اولین بار یعنی در سال 1877 در این تالار اجرا شد و پس از آن به یکی از مشهور ترین باله ها در سراسر جهان تبدیل شد. هم اکنون نیز این باله زیبا در این تالار اجرا می شود و تور خارجی روسیه بدون دیدن آن کامل نمی شود. بخش داخلی تالار به صورت استادانه ای و با نمای روکوکو تزئین شده است. در این بخش به سبک تالار های اروپای غربی به جز محل اصلی نشستن تماشاگران، بخش های نیز به صورت لژ هایی بسیار زیبا برای مهمانان خاص در نظر گرفته شده که در تزئین آنها از طلا استفاده شده است.

جاذبه های مسکو

کلیسا مسیح ناجی

البته مجموعه بزرگ کرملین و میدان سرخ مشهور در تور مسکو تنها جاذبه‌هایی نیستند که در مرکز گردشگری مسکو واقع‌شده‌اند. تعداد زیادی مکان دیدنی دیگر در اطراف مرکز گردشگری مسکو وجود دارند که گردشگران نباید فرصت بازدید از آن‌ها را از دست بدهند. تنها کمی آن‌طرف‌تر از میدان سرخ، یکی دیگر از جاذبه‌های مسکو قرارگرفته است که شکوه و عظمت آن دست‌کمی از قصرهای مجلل و سلطنتی ندارد. کلیسا مسیح ناجی (The Cathedral of Christ the Saviour) یکی از جاذبه‌هایی است که گردشگران نباید فرصت بازدید از آن در خلال برنامه‌های گردشگری تور روسیه از دست بدهند. کلیسا مسیح ناجی یکی از مشهورترین کلیساهایی است که در زمان حکومت شوروی در پی برنامه‌های تبلیغاتی ضد دینی حکومت شوروی تخریب شد و پس از فروپاشی حکومت شوروی مجدداً از نو ساخته شد. تعداد زیادی از مکان‌های مذهبی و کلیساهای مختلف در سراسر شوروی به دلیل مشابه تخریب شدند که کلیسا مسیح ناجی مسکو یکی از بزرگ‌ترین و مشهورترین آن‌ها است. امروزه اما گردشگرانی که در هنگام سفر به مسکو از مرکز گردشگری این شهر دیدن می‌کنند فرصت بازدید از این کلیسا را خواهند داشت. یکی از نکات جالب در رابطه با کلیسا مسیح ناجی در مسکو، عظمت آن به‌عنوان یک کلیسا ارتدکس است. کلیسا مسیح ناجی با ۱۰۳ متر ارتفاع بلندترین کلیسا ارتدکس جهان به شمار می‌رود. کلیسا مسیح ناجی از لحاظ معماری یکی از جاذبه‌های موردتوجه تور مسکو است، بااین‌وجود، گردشگرانی که از این کلیسا دیدن می‌کنند فرصت بازدید از نقاشی‌های دیواری شگفت‌انگیز، تصاویر مذهبی باشکوه و برخی از آثار هنری و مذهبی که در کلیسا نگهداری می‌شوند را خواهند داشت. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با کلیسا مسیح ناجی در مسکو به وبلاگ ما مراجعه کنید.

 

جاذبه های مسکو

موزه جنگ بزرگ وطن‌پرستانه

یکی دیگر از جاذبه‌های مسکو که بسیار موردتوجه گردشگران، به‌خصوص علاقه‌مند به تاریخ جنگ جهانی قرار دارد، موزه جنگ بزرگ وطن‌پرستانه است. این موزه بزرگ که از دو بخش فضای باز و موزه اصلی تشکیل‌شده است در پارک پیروزی بر روی تپه پوکلونایا (Poklonnaya Hill) تأسیس‌شده است. این پارک بزرگ که یکی از مقصدهای محبوب اهالی مسکو و همچنین گردشگران در خلال برنامه‌های تور نوروزی روسیه است یکی از مکان‌های دیدنی است که مناظر موردتوجهی در کنار آثار نمایشی مختلف جنگی در اختیار دارد. گردشگرانی که در خلال برگزاری برنامه‌های تور مسکو از این موزه دیدن می‌کنند در ابتدا با موزه فضای باز این موزه مواجه خواهند شد. موزه فضای باز موزه جنگ بزرگ وطن‌پرستانه به نمایش ماشین‌های جنگی، سلاح‌های بزرگ، زیردریایی، تانک‌ها، هواپیماها و به‌طورکلی هر وسیله‌ای ماشینی که در جنگ جهانی دوم از آن استفاده‌شده است اختصاص داده‌شده است. برای مثال، یکی از مشهورترین ماشین‌های جنگی که توسط دولت شوروی طراحی و تولیدشده است، ماشین موشک‌انداز کاتیوشا است که نمونه‌هایی از این ماشین جنگی در پارک پیروزی و موزه فضای باز به نمایش در‌آمده است. البته زیردریایی‌ها، هواپیماها و تانک‌های جنگی که دولت شوروی در طول جنگ جهانی دوم از آن‌ها استفاده کرده است نیز نظر بسیاری از گردشگران را به خود جلب می‌کنند. پس از بازدید از موزه فضای باز، گردشگران می‌توانند وارد محوطه اصلی و ساختمان موزه شوند که به بخش دیگری از نمای جنگ اختصاص داده‌شده است. در این موزه بازدیدکنندگان از وسایل شخصی سربازان، ژنرال‌ها و نظامیان درگیر جنگ و همچنین نامه‌های آن‌ها دیدن می‌کنند. همچنین وسایل شخصی شهروندان شوروی که خواه یا نا خواه درگیر جنگ جهانی بودند نیز در بخشی از موزه به نمایش درآمده است. بازدیدکنندگان با گردش در سالن‌های مختلف موزه فضاهای متفاوتی از حس اندوه و زشتی جنگ را نیز تجربه خواهند کرد. در یکی از سالن‌های این موزه نام تمام مدال‌آوران در جنگ جهانی بر روی سنگ مرمر در اطراف سالن حک‌شده است. در سالنی دیگر نیز مجسمه مادری که فرزند درحال مرگ خود را در آغوش کشیده به نمایش درآمده است. این سالن که احساسات متفاوتی را در بازدیدکنندگان برانگیخته می‌کند یکی از موردتوجه‌ترین سالن‌های موزه جنگ بزرگ وطن‌پرستانه به شمار می‌رود. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با موزه جنگ بزرگ وطن‌پرستانه و یا دیگر موزه‌های نظامی در مسکو به وبلاگ ما مراجعه کنید.

 

جاذبه های مسکو

پارک گورکی

جاذبه‌های مسکو در تور روسیه به‌قدری متفاوت و زیاد هستند که بیشتر گردشگران برای بازدید از تمام آن‌ها به هفته‌ها وقت نیاز دارند. یکی از جاذبه‌های مسکو که بسیار موردتوجه گردشگران تور مسکو قرار دارد نیز، اولین پارک شهری و عمومی مسکو پس از انقلاب اکتبر یعنی پارک گورکی است. پارک گورکی پس از نویسنده بزرگ شوروی و فعال سیاسی و اجتماعی در آن دوران یعنی ماکسیم گورکی نام‌گذاری شده است. این پارک یکی از مهم‌ترین پارک‌های شهری مسکو به شمار می‌رود و به‌نوعی به‌عنوان پارک مرکزی شهر نیز در تور روسیه معرفی می‌شود. بازدید از پارک گورکی از جوانب مختلفی در تور روسیه از اهمیت برخوردار است. مهم‌ترین دلیل برای بازدید از این پارک شاید فضای خارق‌العاده آن باشد. در کنار فضای خوشایندی که این پارک در اختیار دارد، برخی از جاذبه‌های مسکو همچون موزه هنرهای معاصر گاراژ (Garage Contemporary Art Museum) نیز در این پارک واقع‌شده‌اند که بازدید از آن‌ها نیز خالی از لطف نیست. همچنین سکوی بازدید پارک گورکی، منظره مناسبی از اطراف پارک و مسکو در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‌دهد. برنامه‌های تفریحی، هنری، فرهنگی و ورزشی زیادی نیز در پارک گورکی برگزار می‌شوند که استفاده از آن‌ها نیز می‌تواند برای گردشگران جذابیت خاصی داشته باشد. شما می‌توانید برای آشنایی بیشتر با پارک گورکی و امکانات تفریحی و گردشگری آن به وبلاگ ما مراجعه کنید.

 

جاذبه های مسکو

تپه گنجشک‌ها

پارک گورکی تنها محیط باز با فضای دلگرم و سرسبز در تور مسکو نیست. یکی دیگر از جاذبه‌های مسکو که اتفاقاً به‌شدت در خلال برگزاری برنامه‌های تور تابستان روسیه موردتوجه گردشگران و اهالی مسکو قرار دارد، تپه گنجشک‌ها است. تپه گنجشک‌ها یکی از مقصدهای محبوبی است که گردشگران برای استفاده از فضای سرسبز و زیبا و همچنین منظره‌های فوق‌العاده از مسکو به آن مراجعه می‌کنند. این تپه سرسبز و زیبا در دل مسکو در کنار رودخانه مسکوا همچنین خانه یکی از آسمان‌خراش‌های مشهور به هفت خواهر است که امروزه در اختیار دانشگاه دولتی مسکو قرار دارد. گردشگرانی که در خلال برگزاری تور مسکو از این پارک زیبا دیدن می‌کنند، می‌توانند با استفاده از تله‌کابین پارک به نقاط مرتفع‌تر رفته و از منظره‌های زیبایی اطراف پارک و مسکو لذت ببرند. همچنین رستوران‌ها و کافه‌های موجود در پارک نیز محل مناسبی برای لذت بردن از یک وعده غذایی در یک محیط آرام و زیبا به شمار می‌روند. شما می‌توانید برای آشنایی با تپه گنجشک‌ها و نحوه دسترسی به آن در هنگام سفر به مسکو به وبلاگ ما مراجعه کنید.

 

جاذبه های مسکو

تورهای مرتبط

برچسب ها تور روسیه تور تابستان روسیه جاذبه های روسیه تور مسکو سنت پترزبورگ تور نوروز روسیه جاذبه های مسکو رزرو هتل در روسیه

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه