وبلاگ گردشگری

کاخ استراگانوف - سنت پترزبورگ جاذبه ها تهیه شده توسط دپارتمان فروش تور ParsPalad.com/b/c2826

کاخ استراگانوف
کاخ استراگانوف یک کاخ به سبک باروک متاخر است که در کنار رودخانه مویکا در سنت پترزبورگ واقع شده است. این کاخ توسط بارتولومئو رستری برای بارون سرگئی گریگوریویچ استراگانوف ساخته شد. در ادامه با بررسی این کاخ زیبا که در تور نوروز روسیه میتوانید از آن بازدید کنید با ما همراه باشید. 
کسانی که در تور روسیه شرکت کرده اند و به سنت پترزبورگ رفته اند همواره از دیدن تعداد زیاد کاخ ها و خانه های اشرافی این شهر شگفت زده شده اند. این تعداد کاخ باعث می شود سنت پترزبورگ به پاریس شبیه باشد. در واقع دلیل این‌همه کاخی که در سفر به روسیه و شهر سنت پترزبورگ می بینید برخی به اندازه خود این شهر قدمت دارند. دلیل این امر آن است که اغلب کاخ ها زمانی ساخته شد که اشراف و اعیان روسی مجبور شدند از مسکو به سنت پترزبورگ نقل مکان کنند چرا که سنت پترزبورگ به عنوان پایتخت جدید ساخته شده بود. 

کاخ استراگانوف - سنت پترزبورگ

 

خانواده استراگانوف که بودند:
شاید در سفر به روسیه و دیدن کاخ های بسیار آن به این فکر کنید که مالکان این کاخ ها چه افراد و خانواده هایی بودند؟ همانطور که از نام کاخ پیداست، این کاخ متعلق به خانواده استراگانوف است. این خانواده از قرن 15م به عنوان بازرگانان بزرگ و ثروتمندی شناخته می شدند اما در زمره اشراف قرار نداشتند. این خانواده سپس در زمان پتر یکم به لشکر تزار کمک های مالی قابل توجهی کردند که باعث ارتقاء جایگاه آنان شد. نقطه اوج کمک های آنان در جریان جنگ بزرگ شمالی بود که در آن با کمک های مالی بسیار به ارتش پتر یکم، به پیروزی روسها در این جنگ کمک کردند. پس از این کمک ها بود که خانواده استراگانوف توانستند در زمره اشراف درآیند.

کاخ استراگانوف - سنت پترزبورگ

 

تور روسیه، مختصری از معماری کاخ استراگانوف
نخستین بار در دهه 1720 یک خانه در این محل برای خانواده استراگانوف ساخته شد که البته از این کاخ بسیار کوچک تر بود. در 1752 سرگئی گریگوریویچ استراگانوف کاخی را به معمار زبردست ایتالیایی یعنی بارتولومئو سپرد.( بارتولومئو کاخ ها و ساختمان های زیادی در روسیه ساخته است). این کاخ به سبک معماری نئوباروک ساخته شده است. در واقع میتوان گفت تلفیقی از باروک و روکوکو در ساخت این کاخ مورد استفاده قرار گرفته است. در این کاخ هنر اصیل باروک فرانسوی و ایتالیایی به کار رفته است به گونه ای که می توانید در نمای خارجی ترکیب اصیل باروک و روکوکو را دید. به گونه ای که نما های اصلی به سبک باروک ساخته شده اند و سپس توسط المان های زیبای روکوکو تزئین شده اند. کاخ در نمای روبرویی خود دارای سه بخش اصلی است که یکی در ورودی، دیگری ضلع چپ و دیگری ضلع راست. قرار گیری این کاخ در حاشیه رود مویکا، زیبایی آن را بیش از پیش کرده است.

کاخ استراگانوف - سنت پترزبورگ

 

نمای داخلی کاخ استراگانوف
اما برای دیدن شگفتی های اصلی این کاخ باید به داخل آن بروید. جایی که آندری ورونیخین آن را به جواهری گران بها تبدیل کرده است. این معمار زبردست که در ساخت کلیسای جامع کازان نیز نقش داشته است در بین سالهای 1790 تا 1800 بر روی نمای داخلی کاخ استراگانوف کار کرده است. کار های او تقریبا در همه بخش های کاخ نمایان است از اتاق ها گرفته تا کتابخانه و اتاق کار و... در بخش های مختلف این کاخ از سبک های مختلفی برای کار بر روی نمای داخلی استفاده شده است. در برخی اتاق ها بیشتر تمرکز بر روی سقف بوده است که با نقاشی های بسیار بزرگ و زیبایی نقاشی شده است، یکی از اصلی ترین نقاشی های سقفی این کاخ اثر هنرمند بزرگ روسی یعنی آنتونیو پرزینوتی است. ولی در این اتاقها از اتاقها نیز غفلت نشده و طرح های گچبری به سبک روکوکو بر روی دیوار ها نمایان است. در بخش دیگری از این کاخ، این دیوار ها هستند که با نقاشی های زیبا پوشانده شده اند و درعوض سقف مقداری ساده تر ساخته شده است. ولی شاهکار واقعی اتاق هایی هستند که سبک روکوکو از سر تا پای آنها را فرا گرفته است.

کاخ استراگانوف - سنت پترزبورگ

 

از آنجا که کاخ استراگانوف بخشی از موزه عظیم آرمیتاژ است، می توانید شمار زیادی آثار هنری بی نظیر را مشاهده کنید. در این کاخ نقاشی ها، مجسمه ها، سنگ ها قیمتی، مواد معدنی کمیاب، جواهرات و... به نمایش درآمده اند. نقاشی های موجود در این کاخ اثر برخی از بزرگترین نقاشان اروپایی هستند. به عنوان مثال می توانید شاهکار هایی رامبرانت، نقاش بزرگ هلندی، را در این کاخ مشاهده نمایید. از دیگر شاهکار های موجود در این کاخ می توان به چند نقاشی گران بها از نقاش بزرگ فرانسوی یعنی نیکولا پوسین اشاره کرد. مجموع این سبک زیبای معماری و از اشیاء گرانبها باعث شده اند کاخ استراگانوف به عنوان یکی از برترین ساختمان ها در سنت پترزبورگ بدرخشد.

کاخ استراگانوف - سنت پترزبورگ

 

تور روسیه، دسترسی به کاخ استراگانوف و زمان بازدید از آن:
کاخ استراگانوف درست در وسط سنت پترزبورگ واقع شده و آدرس آن به صورت زیر است:
Nevsky Ave, 17, St Petersburg, Russia, 191186
این کاخ به جز روز سه شنبه، همه روزه باز است و می توانید از ساعت 10 صبح تا 5 بعد از ظهر از آن بازدید کنید. نزدیک ترین ایستگاه مترو به این کاخ، ایستگاه Nevsky Prospekt, Admiralteyskaya است
دسترسی به این کاخ به صورتی فردی امکان پذیر است اما برای اینکه تجربه بهتری از سفر به روسیه در تور نوروز روسیه داشته باشید بهتر است با تور های خارحی کاملی که برای کل شهر ارائه می شود همراه شوید. در این تور ها با پرداخت هزینه های مختلفی می توانید نقاط مختلف سنت پترزبورگ را ببینید که از جمله آنها کاخ استراگانوف است. 

کاخ استراگانوف - سنت پترزبورگ

 

هتل در نزدیکی کاخ استراگانوف:
شاید کمتر جایی برای رزرو هتل در روسیه را بتوان یافت که به خوبی محلات و مناطق مرکزی سنت پترزبورگ باشد. رزرو هتل در روسیه معمولا ارزان تمام می شود اما در مورد محلات مرکزی سنت پترزبورگ قضیه متفاوت است و باید هزینه بیشتری بپردازید. پیشنهاد ما برای رزرو هتلی در نزدیکی کاخ استراگانوف، هتل پنج ستاره Taleon Imperial Hotel است. این هتل که یکی از بهترین گزینه ها برای رزرو هتل در روسیه است، دقیقا آن سمت رودخانه مویکا یعنی روبروی کاخ استراگانوف قرار گرفته است و می توانید اتاق هایی بگیرید که روبروی این کاخ باشند. شما با کمتر از 100 متر پیاده روی می توانید به این کاخ زیبا برسید. البته این هتل به بسیاری دیگر از مراکز مهم گردشگری سنت پترزبورگ نیز نزدیک است.  

تورهای مرتبط

برچسب ها سفر به روسیه تور نوروز روسیه هتل در روسیه تور تابستان روسیه کاخ استراگانوف سنت پترزبورگ

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه