وبلاگ گردشگری

نگاهی به مجموعه استرلکا، از جاذبه های روسیه راهنمای سفر تهیه شده توسط دپارتمان فروش تور ParsPalad.com/b/b52ff

مجموعه استرلکا، از جاذبه های روسیه و نماد شکوه سنت پترزبورگ

استرلکا (Strelka) در قسمت شرقی جزیره واسیلیفسکی (Vasilievsky) قرار دارد و یکی از جاذبه های روسیه به شمار می رود. مجموعه استرلکا تا نزدیکی رودخانه نوا کشیده شده و تعدادی از معروف ترین و قدیمی ترین ساختمان های سنت پترزبورگ در امتداد آن می باشند. ستون هایی با زیبایی تمام و افراشته در امتداد استرلکا قرار گرفته که قدمت آنها به اوایل قرن نوزدهم بر می گردد. این ستون های زیبا به نماد شهر تبدیل شده و نشانه ای از بزرگ داشت پیروزی در برابر سوئد محسوب می شود. در تور مسکو سنت پترزبورگ با این نماد شکوه و جلال روسیه تزاری و همچنین نماد قدرت نیروی دریایی روسیه آشنا خواهیم شد.

ستون های روستالر واقع در استرلکا نمونه بارزی از تلاش برای احیای معماری یونان باستان است. شکوه و جلال این ستون ها به حدی است که هر سال گردشگران زیادی را به خود فرا خوانده و مخصوصا در زمان برگزاری جشن ها و مناسبت های ملی دیدار از این ستون ها بسیار هیجان انگیز است. بر هر کدام از این ستون ها چهار مجسمه قرار دارد که یادآور چهار رودخانه بزرگ روسیه است. ارتفاع این ستون ها 32 متر است. در زمان برگزاری جشن های ملی شعله هایی که بر فراز این ستون ها از فانوس های تعبیه شده زبانه می کشند، به ارتفاع هفت متر می رسند. این ستون ها یاد و خاطره معماری یونان باستان است.
بورس اوراق بهادار که در این منطقه قرار دارد، توسط معمار فرانسوی توماس دو تامون با الهام از معبد یونانی هرا ساخته شد. این مرکز بورس اوراق بهادار بین سال های 1805 و 1810 ساخته شد. ستون های دو طرف این بنا در سال 1811 به پایان رسید.

استرلکا (Strelka)، یکی از جاذبه های روسیه

 

قلعه، کلیسا و موزه؛ یکجا و در یک منطقه با تور روسیه

استرلکا که یکی از جاذبه های روسیه به شمار می رود و کل منطقه جزیره واسیلیفسکی را پتر کبیر به یک منطقه شهری تبدیل کرد. در واقع این منطقه مکانی برای تجارت و گمرک بود. سالانه گردشگران زیادی از سراسر دنیا به این منطقه رفته و از آن بازدید می کنند. در تور مسکو سنت پترزبورگ از این نماد شهر که سالالیان زیادی است استوار و پابرجاست بازدید خواهیم کرد.
استرلکا در نزدیکی قلعه پاول، موزه جنگ و سلاح و همچنین کلیسای آیزاک قرار دارد. در تور خارجی روسیه از این منطقه که هم اکنون به مؤسسه ادبیات روسیه تبدیل شده است بازدید کرده و تاریخ این منطقه را که در یک منطقه جمع شده است مشاهده خواهیم کرد. در این منطقه چندین اثر باشکوه و تاریخی وجود دارد که گویای تاریخ روسیه از دوران تزاری تا انقلاب بلشویکی است. ترکیبی از گذشته و حال، این مکان را به قطب گردشگری شهر سنت پترزبورگ تبدیل کرده است.
رودخانه نوا که خود منظره ای شگفت و زیبا دارد در اطراف خود تاریخ روسیه را به نمایش گذاشته است. در تور تابستان روسیه علاوه بر قدم زدن در ساحل این رودخانه زیبا و سحر انگیز از تاریخ پر فراز و نشیب این سرزمین وسیع خواهیم گفت. از دوران شکوفایی اقتصادی تا زوزه شوم جنگ در این منطقه و خرابی های آن همه قابل مشاهده است. زمانی این منطقه مرکز اداری شهر جدید پتر بود و بندری تجاری به شمار می رفت.

مجموعه استرلکا در سنت پترزبورگ

 

موزه های استرلکا و نمایی پانوراما از سنت پترزبورگ در تور تابستان روسیه

استرلکا دارای چند موزه می باشد که بزرگترین آنها موزه جانورشناسی است که شهرتی جهانی دارد. موزه نیروی دریایی نیز یکی دیگر از موزه های این منطقه است که چیزی در حدود 1500 مدل کشتی جنگی روسیه در آن موجود می باشد. دو ستون سرخ روسترال با گاوهای کشتی های باستانی سوئدی تزیین شده است. همانطور که گفته شد این ستون ها در ابتدا به عنوان یادبودهای پیروزی روسیه بر سوئد در جنگ شمالی ساخته شده بودند. امروزه مهمانی ها و جشن های عروسی در اطراف این ستون ها برگزار شده و محلی زیبا برای گرفتن عکس های یادگاری است.
موزه ارارتا و گالری های هنری نیز یکی از بزرگترین موزه های خصوصی هنر معاصر روسیه است که در سال 2010 و در حاشیه غربی جزیره واسیلیفسکی افتتاح شد. موزه جدید نیز در مقابل جزیره قرار دارد و بر آثار نیمه دوم قرن بیستم تمرکز دارد. 
یکی از دلایل اصلی اهمیت استرلکا مشاهده یک زاویه کلی از شهر عظیم سنت پترزبورگ در این منطقه است. بهترین نمای پانوراما از سنت پترزبورگ در این منطقه قرار دارد. بهترین زمان برای عکس گرفتن بعد از ظهر است. همان طور که اشاره شد در بعد از ظهر ها می توانید مجالس مجلل عروسی را که در اطراف برگزار می شود مشاهده نمایید. تور تابستان روسیه فرصتی است برای گشت و گذار بر کناره این رود عظیم و دیدار از شگفتی های اطراف آن.
در واقع جزیره واسیلیفسکی یکی از اولین مناطق سنت پترزبورگ است که به دلیل موقعیت دفاعی آن توسعه یافته است. این منطقه گوشه شمال غربی جزیره را تشکیل می دهد. در نوک شرقی این جزیره مجموعه ای از معماری قابل توجه با نام استرلکا به معنی «اشاره گر» با شکوه تمام جلوه گری می کند. این منطقه بهترین نمونه شهر در اوایل قرن نوزدهم است. این منطقه کلکسیونی از مناطق دیدنی است که در تور روسیه از آن بازدید می کنیم.

نمایی زیبا از مجموعه استرلکا

 

نمای کلی منطقه استرلکا سنت پترزبورگ

اگر بخواهیم منطقه استرلکا را در یک دید کلی تصور کنیم، گویا مجموعه استرلکا به یک کشتی عظیم می ماند که در آب شناور است. دماغه این کشتی بزرگ رود نوا را شکافته و به دو قسمت تقسیم می کند. برج های زیبا و سرافراز که با آجرهای قرمز ساخته شده اند نیز در اطراف قرار دارند. به نظر می رسد این نوع معماری سبکی غالب در روسیه نباشد و تنها به دوران امپراطوری پتر کبیر باز می گردد که علاقمند به دوران روم باستان بود. پتر کبیر در واقع خود را بازمانده دوران طلایی روم می پنداشت و علاقه زیادی اسطوره های اروپا و مخصوصا یونان داشت. در تور مسکو سنت پترزبورگ جوانب شگفت و جذاب از این مجموعه و همچنین بناهای اطراف آن را بر خواهیم شمرد.

نمایی زیبا از مجسمه روی ستون روستالر

تورهای مرتبط

برچسب ها تور تابستان روسیه جاذبه های روسیه تور مسکو سنت پترزبورگ

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه