وبلاگ گردشگری

بهترین منظره‌ها در تور مسکو راهنمای سفر تهیه شده توسط دپارتمان فروش تور ParsPalad.com/b/4934b

بهترین منظره‌ها در تور مسکو

روسیه یکی از پهناورترین کشورهای جهان است که در آن جاذبه‌های گردشگری، مکان‌های دیدنی، برنامه‌های تفریحی و جاذبه‌های طبیعی فراوانی وجود دارد که هرکدام توانایی جذب گردشگران فراوانی را به خود دارند. بسیاری از جاذبه‌های گردشگری روسیه نیز در چند شهر بزرگ مقصد گردشگری این کشور یعنی مسکو، پایتخت روسیه، سنت پترزبورگ پایتخت سابق امپراتوری روسیه، سوچی، بزرگ‌ترین شهر تفرجگاهی روسیه در سواحل دریای سیاه و کازان یکی از بزرگ‌ترین شهرهای روسیه با جمعیت مسلمان تقسیم شده‌اند. بااین‌وجود، همچنان در گوشه‌کنار روسیه جاذبه‌های گردشگری فراوانی یافت می‌شوند که از این شهرهای بزرگ مقصد گردشگری فاصله زیادی دارند. بااین‌وجود، با توجه به برنامه گردشگران و همچنین هدف آن‌ها از سفر به روسیه، جاذبه‌های گردشگری و برنامه‌های تفریحی در هر یک از شهرهای مقصد گردشگری روسیه وجود دارد که می‌تواند گردشگران را برای هفته‌ها سرگرم نماید. اگرچه زیبایی شهری بخش مهمی از جاذبه‌های گردشگری شهرهای مقصد گردشگری در روسیه است، بااین‌وجود، کمتر گردشگری تنها به دلیل لذت بردن از زیبایی شهری و منظره‌های شهری به این کشور سفر می‌کنند. بااین‌حال، بسیاری از گردشگران اهمیت ویژه‌ای به تماشای زیبایی شهری مقصد گردشگری خود می‌دهند که از این حیث، در شهرهای بزرگ مقصد گردشگری روسیه، گردشگران می‌توانند مناظر فوق‌العاده جذاب و دیدنی را پیدا کرده و از این منظره‌ها نهایت لذت را ببرند. بیشتر گردشگران سنت پترزبورگ را به‌عنوان مقصد گردشگری که از زیباترین مناظر طبیعی و شهری برخوردار بوده می‌شناسند، اما باید بگوییم که مسکو، پایتخت روسیه نیز از منظره‌های خارق‌العاده‌ای برخوردار بوده و می‌تواند به یک مقصد مناسب در تور روسیه تبدیل شود. در اینجا قصد داریم چند مورد از بهترین مکان‌های دیدنی مسکو که با بازدید از آن‌ها می‌توانید از برخی از زیباترین مناظر مسکو لذت ببرید را معرفی نماییم.

برج زنگ ایوان کبیر

 

بهترین منظره‌ها در تور مسکو

کرملین (Kremlin) بدون شک یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری مسکو است که هیچ گردشگری نباید فرصت بازدید از آن و استفاده از موزه‌ها و جاذبه‌های گردشگری آن را از دست بدهد. این جاذبه گردشگری که خود از برخی از مهم‌ترین و تاریخی‌ترین ساختمان‌های مسکو میزبانی می‌کند، درست در قلب مسکو و در مرکز تاریخی این شهر واقع شده است. در گذشته تاریخی مسکو نیز، از کرملین به‌عنوان محل اقامت حاکمان روسی استفاده می‌شده و مهم‌ترین قسمت شهر مسکو شناخته می‌شده است. به همین منظور، برای جلوگیری از حمله غافلگیرکننده دشمنان و همچنین بازدید کامل از شهر، کرملین مسکو نیازمند برجی بوده است که بتواند از طریق آن اطراف مسکو را تا فاصله خوبی مشاهده کند. برج زنگ ایوان کبیر (Ivan the Great Bell Tower) از ابتدای قرن شانزدهم انجام این وظیفه را بر عهده داشته است. برج زنگ ایوان کبیر تا زمان ساخت کلیسا مسیح ناجی در سال ۱۸۸۳، یعنی برای بیش از سه و نیم‌قرن بلندترین سازه مسکو به شمار می‌رفته و حتی از ساخت سازه‌های بلندتر از این برج در مسکو جلوگیری می‌شده است. به دلیل ارتفاع مناسبی که این برج داشته از سکو بازدید آن برای شناسایی آتش در مسکو که امری معمول بوده است و همچنین حمله غافلگیرکننده دشمنان به مسکو استفاده می‌شده است. امروزه نیز برج زنگ ایوان کبیر در کنار تمام جاذبه‌های گردشگری و اهمیت تاریخی که به همراه خود یدک می‌کشد، به‌عنوان یک جایگاه مناسب برای تماشای اطراف مرکز تاریخی مسکو بسیار مناسب بوده و بسیاری از گردشگران از آن برای تماشای محوطه اطراف و تماشای یک منظره خارق‌العاده از مرکز مسکو استفاده می‌کنند. البته باید در نظر بگیرید که برای استفاده از سکوی بازدید برج زنگ ایوان کبیر در کنار تهیه بلیت جداگانه، گردشگران باید چیزی در حدود ۱۳۷ پله را صعود کنند که برای تمام گردشگران امکان‌پذیر نیست.

کلیسا مسیح ناجی

 

بهترین منظره‌ها در تور مسکو

همان‌طور که اشاره کردیم، اواخر قرن نوزدهم، برج زنگ ایوان کبیر بلندقامت‌ترین سازه مسکو به شمار می‌رفته است، اما در سال ۱۸۸۳ با ساخت کلیسا مسیح ناجی (Cathedral of the Christ the Savior) در نزدیکی میدان سرخ (Red Square) و کرملین (Kremlin)، این عنوان به کلیسا تازه تأسیس منتقل شد. تاریخچه این کلیسا نیز بسیار موردتوجه است. این کلیسا در زمان ساخت یکی از بزرگ‌ترین کلیساهای جهان بوده و در مسکو بلندترین سازه شهر شناخته می‌شده است. ساخت این کلیسا نیز بارها عقب افتاده و تنها پس از چهل سال ساخت آن به پایان رسیده است. اگرچه پس از اتمام یک بنای کاملاً باشکوه و زیبا بوده است، کلیسا مسیح ناجی که امروزه گردشگران تور روسیه از آن دیدن می‌کنند، کلیسا اصلی نیست. در دوران حکومت شوروی و به‌خصوص پس از آغاز رهبری جوزف استالین بر شوروی، بسیاری از مکان‌های مذهبی و کلیساهای باشکوه در روسیه تخریب و یا تغییر کاربری دادند که یکی از این کلیساها، کلیسا مسیح ناجی بوده است. کلیسای مسیح ناجی که امروزه شما در هنگام بازدید از مسکو از آن دیدن می‌کنید، در اصل یک کپی کامل و پیشرفته از کلیسا مسیح ناجی اصلی است که در سال ۱۹۹۷ در مکان سابق این کلیسا ساخته شده است. یکی از جاذبه‌های تماشایی این کلیسا، سکو بازدید آن است که با توجه به نزدیکی به مرکز تاریخی و گردشگری مسکو، شباهت‌های فراوانی به برج زنگ ایوان کبیر دارد. البته تفاوت‌هایی که این دو دارند شاید باعث شود تا سکوی بازدید کلیسا مسیح ناجی از محبوبیت بیشتری برای گردشگران برخوردار باشد. در ابتدا، برای رسیدن به این سکو نیازی به طی کردن پله‌های فراوان نیست و یک آسانسور مخصوص شما را به بلندترین نقطه ممکن برای بازدید از منظره می‌رساند. در اختیار داشتن یک منظره خارق‌العاده از میدان سرخ و کرملین نیز دیگر مزیت آن نسبت به برج زنگ ایوان کبیر است. درنهایت، پس از بازدید از این منظره خارق‌العاده با بازدید از موزه کلیسا می‌توانید از تاریخچه آن، نحوه ساخت نسخه اصلی، اتفاقاتی که منجر به تخریب آن شده و همچنین بازسازی مجدد آن در قرن جدید آگاه شوید که خود از جذابیت‌های این کلیسا به شمار می‌رود.

برج تلویزیونی استانکینو

 

بهترین منظره‌ها در تور مسکو

اگرچه بیشتر جاذبه‌های گردشگری تور مسکو در مرکز این شهر گرد هم آمده‌اند، برخی از جاذبه‌های گردشگری شهر فاصله بیشتری با مرکز و قلب مسکو دارند که گردشگران نباید فرصت بازدید از آن‌ها را نیز از دست بدهند. پارک ودنخا (VDNKh) و جاذبه‌های گردشگری آن نیز یکی از مواردی هستند که بسیاری از گردشگران در خلال برگزاری تور روسیه از آن‌ها دیدن می‌کنند. البته این پارک یکی از جاذبه‌هایی است که هیچ گردشگری ایرانی نباید در هنگام برگزاری تور نوروزی روسیه فرصت بازدید از آن را از دست بدهد، چراکه بسیاری از برنامه‌های نوروزی و جشن‌های مختلف در این پارک برگزار می‌شوند. در همین راستا، شما می‌توانید با مراجعه به وبلاگ ما و بازدید از بخش پکیج‌های تور روسیه از نحوه برگزاری تور نوروزی روسیه و چگونگی ثبت‌نام آن مطلع شوید. پارک ودنخا در راستای خود به پارک استانکینو متصل می‌شود که خانه یکی از بلندترین سازه‌های مسکو یعنی برج تلویزیونی استانکینو (Ostankino Television Tower) است. اگرچه در ظاهر این برج بلند، جاذبه گردشگری به‌حساب نمی‌آید، اما موزه کوچک ارتباطات رادیویی داخل آن، رستوران‌ها و گالری‌هایی که در آن قرار گرفته‌اند و همچنین مهم‌ترین بخش آن، سکوی بازدید آن ازجمله مواردی هستند که توجه بسیاری از گردشگران به آن جلب می‌شود. تماشای زیبایی‌های تمام مسکو از غرب تا شرق و جنوب تا شمال با یک دید و منظره عالی از مرکز شهر ازجمله مواردی است که باعث می‌شود برج تلویزیونی استانکینو برخلاف ظاهرش ازجمله جاذبه‌های گردشگری مهم در تور مسکو به‌حساب آید. تماشای مسکو از ارتفاع ۳۴۰ متری قطعاً مي‌تواند یک منظره عالی از مسکو و یک خاطره جذاب از این شهر برای شما به ارمغان بیاورد.

پارک پیروزی

 

بهترین منظره‌ها در تور مسکو

در بخش‌های متفاوتی از مسکو گردشگران می‌توانند در کنار بازدید از جاذبه‌های گردشگری جذاب، از منظره‌های خارق‌العاده نیز لذت ببرند. یکی از این مناظر که اگرچه نسبت به دیگر مکان‌های دیدنی که تا به اینجا معرفی کرده‌ایم، ارتفاع کمتری دارد، همچنان منظره عالی و تماشایی از مسکو را در اختیار گردشگران قرار می‌دهد، پارک پیروزی (Victory Park) مسکو است که در تپه پوکلونایا (Poklonnaya Gora) واقع شده است. اگرچه در مقایسه با برج استانکینو، تپه پوکلونایا در ارتفاع کمتری قرار گرفته است، بااین‌حال با نزدیک به ۱۷۲ متر ارتفاع، یکی از بلندترین نقطه‌های مسکو به شمار می‌رود و به همین دلیل منظره فوق‌العاده‌ای از شهر را برای بازدیدکنندگان تور روسیه به ارمغان می‌آورد. البته این تپه از اهمیت تاریخی مهمی نیز برخوردار است. تپه پوکلونایا محلی بوده است که ناپلئون پس از فتح مسکو در آن به انتظار دریافت کلید درهای کرملین از طرف امپراتوری روسیه بوده است. این تپه ازلحاظ فرهنگی نیز از اهمیت تاریخی برخوردار است. در گذشته، کسانی که از غرب قصد ورود به مسکو را داشتند، در هنگام ورود بر روی این تپه توقف کرده و ادای احترام به این شهر تاریخی می‌کردند. البته در اختیار داشتن منظره خارق‌العاده و زیبا از سطح شهر تنها جاذبه گردشگری این تپه نیست، بلکه یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری روسیه در این پارک واقع شده است. پارک پیروزی خانه موزه جنگ بزرگ وطن‌پرستانه (Museum of Great Patriotic War) و همچنین موزه فضای باز ماشین‌ها و سلاح‌های جنگی مورد استفاده در جنگ جهانی دوم است که هیچ گردشگری نباید فرصت بازدید از آن‌ها را در خلال برگزاری تور مسکو از دست بدهد.

تپه گنجشک‌ها

 

بهترین منظره‌ها در تور مسکو

تا به اینجا تمام مکان‌های دیدنی مسکو که از منظره فوق‌العاده‌ای از شهر برخوردار بودند توسط انسان ساخته شده بودند، اما در خلال برگزاری تور روسیه در مسکو، گردشگران می‌توانند از برخی از مکان‌های دیدنی طبیعی این شهر نیز دیدن کرده که از منظره جذاب و تماشایی برخوردار باشند. یکی از این مکان‌های دیدنی تپه گنجشک‌ها (The Sparrow Hills) است. پارک گنجشک‌ها یکی از محبوب‌ترین مکان‌های دیدنی و طبیعی مسکو برای اهالی این شهر و همچنین گردشگران خارجی است که به‌خصوص در خلال برگزاری تور تابستان روسیه مملو از گردشگران و اهالی مسکو می‌شود. این پارک زیبا در کنار رودخانه مسکو واقع شده و یک منظره فوق‌العاده از تقریباً تمام مسکو، ازجمله آسمان‌خراش‌های هفت خواهر مسکو که از شاهکارهای معماری استالینی محسوب می‌شوند در اختیار دارد. درواقع یکی از مهم‌ترین نمونه‌های این سبک معماری، یعنی ساختمان اصلی دانشگاه دولتی لومونوسوف مسکو (Lomonosov Moscow State University) نیز در این پارک واقع شده و یک منظره جالب نیز برای بازدیدکنندگان فراهم کرده است. علاوه بر تماشای منظره فوق‌العاده از مسکو ازجمله رودخانه مسکو و مناطق سبز اطراف مسکو، بازدید از جاذبه‌های پارک، زیبایی‌های آن و همچنین استفاده از امکانات گردشگری و تفریحی که در پارک ارائه می‌شود ازجمله مواردی هستند که می‌تواند گردشگران را به این پارک زیبا در قلب مسکو جذب نماید. شما می‌توانید با مراجعه به وبلاگ و گشت‌وگذار در مطالب مختلفی که در رابطه با جاذبه‌های گردشگری، مکان‌های دیدنی، تفریح‌های جذاب و مکان‌های طبیعی روسیه، یک برنامه سفر عالی برای خود و خانواده خود تنظیم کرده و خاطره خوبی از سفر به روسیه برای خود ثبت نمایید. همچنین با مراجعه به بخش پکیج‌های تور روسیه می‌توانید از چندوچون برگزاری تور روسیه در فصل‌های مختلف و سال و امکاناتی که در خلال برگزاری تور روسیه در اختیارتان قرار می‌گیرد نیز آگاه شوید.

تورهای مرتبط

برچسب ها بهترین منظره‌ها در تور مسکو تور روسیه تور مسکو تور نوروزی روسیه تور تابستان روسیه مکان‌های دیدنی مسکو جاذبه‌های روسیه

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه