وبلاگ گردشگری

تماشای شکوه رقص باله روسی در تور روسیه راهنمای سفر تهیه شده توسط دپارتمان فروش تور ParsPalad.com/b/7fde5

تماشای شکوه رقص باله روسی در تور روسیه

در پهناورترین کشور جهان، جایی که برترین بالرین های دنیا در برابر چشمان خیره شده‌ی تماشاگران به اجرای رقص باله روسی می‌پردازند، با تور روسیه شما گردشگران عزیز ایرانی نیز همراه ما شوید تا این رقص هیجان انگیز را به تماشا بنشینیم. زیبایی ها و جاذبه های روسیه هرگز تمامی ندارد. در تور تابستان روسیه همراه شما به بازدید از این همه شگفتی خواهیم پرداخت. در تور مسکو سنت پترزبورگ علاوه بر اینکه کاخها و قصرهای با عظمت روسی را خواهیم داد، با فرهنگ و هنر این کشور نیز آشنا خواهیم شد. به رقص و آواز روسی خواهیم پرداخت و شما را با این شگفتی های روسیه نیز آشنا خواهیم کرد. در ادامه برای آشنایی شما عزیزان گردشگر به رقص باله روسی خواهیم پرداخت.

کلیساها، قصرها و تفریح گاه های تزارها و خانواده سلطنتی روسیه از بارزترین نقاط دیدنی و جاذبه های روسیه به شمار میروند. با این حال نباید فراموش کرد که تماشای رقص باله روسی یکی از هیجان انگیزترین خاطراتی خواهد شد که در ذهن شما ثبت می‌شود. چشم نوازی و دل انگیزی حرکات بالرین های روسی در رقص باله شما را به شگفتی وا می دارد. در کنار کاخهای عظیم، طنازی ظریف دختران و پسران بالرین، شما را به تحسین هر آنچه می بینید وا میدارد و خاطرات تور تابستان روسیه را به بهترین خاطرات شما تبدیل خواهد کرد.

رقص باله روسی

 

شگفتی های رقص باله روسی

علاوه بر شگفتی های رقص باله روسی تالارهای عظیم رقص نیز به طرز حیرت انگیزی زیباست و زیبایی نمایش رقص باله را دو چندان می‌کند. رقص باله روسی نشانی از فرهنگ پر طمطراق و غنی روسی است. این رقص نشان از جشن های عظیم و میهمانی های بزرگ خاندان سلطنتی تزارها وامپراطوری روسیه است. رقص باله روسی بازمانده شب نشینی های حیرت انگیزِ شب های روشن روسی است. جشن هایی که به راستی نشان از تجمل و تفاخر اشراف و اشراف زادگان روسی دارد. رقص باله روسی جزئی جدانشدنی از فرهنگ روسی به شمار می رود.

باید دانست که شهر سنت پترزبورگ مرکز اجرای رقص باله روسی به شمار می‌رود. سالن ها و کاخ هایی عظیمی در این شهر وجود دارد که رقص باله روسی در آن اجرا می شود. در تور مسکو سنت پترزبورگ می توانید از این شگفتی و زیبایی بهرمند شوید و اجراهای باعظمت رقص باله که توسط بالرین های ممتاز روسی انجام می‌شود را از نزدیک مشاهده کنید.

شگفتی های رقص باله روسی

 

رقص باله روسی انواع گوناگونی را شامل می شود. در طراحی و اجرای این رقص ها از داستان ها و افسانه های عاشقانه جهان بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. رقص هایی چون دریاچه قو، یا رومئو و ژولیت، همچنین رقص هایی بر اساس داستان دون کیشوت از جمله رقص های معروف باله به شمار می روند. توصیه ما به شما گردشگران عزیز در تور مسکو سنت پترزبورگ، تماشا رقص کلاسیک روسی است. علاوه بر انتخاب نوع رقص، برگزیدن سالن اجرای این رقص نیز بسیار حائز اهمیت است. تاثیر فضای شاهانه سالنی که عظمت دوران پر عظمت تزارهای روسی را در خود دارد، بر اجرای رقص روسی بی تاثیر نخواهد بود. این سالن ها شما را به دنیای خیال انگیز دوران امپراطوری روس خواهد برد. در تور خارجی روسیه برترین سالن ها را به شما عزیزان معرفی خواهیم کرد. علاوه بر تجربه اجرایی ناب و زیبا، از تماشای برترین جاذبه های روسیه نیز در این مراسم بهره مند خواهید شد. در تور تابستان روسیه شبی به یاد ماندنی را تجربه خواهید کرد که هرگز از ذهن شما زدوده نخواهد شد.

آشنایی با تاریخچه باله روسی در تور مسکو سنت پترزبورگ

قبل از تماشای رقص باله روسی بهتر است کمی از تاریخچه و ریشه این رقص زیبا آشنا شوید. رقص باله روسی در فرهنگ عامیانه مردمان روسیه ریشه دارد. تاریخ رقص باله روسیه با تاریخ تزارهای روسی عجین و هم داستان است. این نوع رقص برای سرگرمی در مراسم های تشریفاتی اجرا می شده است. رقص باله روسی در حد بالایی نیاز به آمادگی جسمی رقصنده دارد. همانطور که در بالا اشاره شد به رقاصان این نوع رقص، بالرین گفته می‌شود.

باله نوعی حرکت نمایشی موزون است. در ابتدای پیدایش باله، این نوع حرکات به منظور ایجاد تفریح و سرگرم کردن پادشاهان ایتالیا انجام می شد. مراحل آغازین هنر باله، رقص هایی به صورت گروهی بود که برای سرگرم کردن میهمانان در جشن های بزرگ انجام می شد. در قرن 16 میلادی رقص های باله به کشور فرانسه راه پیدا کرد. اولین باله ای که در فرانسه اجرا شد باله کمدی ملکه نام داشت که در سال 1581 اجرا شد. 

 

آشنایی با تاریخچه رقص باله روسی

 

در اواخر قرن نوزدهم، روسیه هنرمند فرانسوی به نام ماریو پتیپا را به عنوان مدیر طراحی رقص باله در سالن باله امپریال انتخاب کرد. از بهترین آثار وی می توان به باله زیبای خفته و باله دریاچه قو اشاره کرد. باله دریاچه قو با همکاری لو ایوانف روسی طراحی شد. باله دریاچه قو یکی از موفق ترین و جذاب ترین باله های جهان به شمار می رود. در باله دریاچه قو پرنسس به همراه ندیمه های خود بر اثر یک نفرین به قو تبدیل شده بودند و فقط نیمه شب به شکل انسانی خود باز می گشتند. در یکی از نیمه های شب شاهزاده ای پرنسس جوان را که به شکل انسانی خودش است می بیند و عاشق او می شود. شاهزاده جوان خواستار رهایی پرنسس از این نفرین می شود. جادوگر پس از دیدن این صحنه، دختر خود را شبیه به پرنسس کرده و او را به نزد شاهزاده رهسپار می کند. شاهزاده فریب جادوگر را میخورد و با دخترش که فکر می کند همسر خودش یعنی پرنسس اوست همخوابه می شود و به همسر واقعی خود یعنی پرنسس واقعی خیانت می کند. و به خاطر همین خیانت، این طلسم شوم جادوگر برای همیشه در شاهزاده ماندگار می شود وپرنسس واقعی نیز از این موضوع به شدت ناراحت و غمگین می شود و افکار خودکشی در سر می پروراند. رقصنده های باله با نمایش رقص خود به زیبایی تمام به ایفای این نمایشنامه می پردازند و تمام احساسات موجود در این داستان را تنها با رقص و بدون سخن گفتن به بهترین شکل ممکن اجرا و ناظران را شگفت زده می کنند. 

رقص باله دریاچه قو

تورهای مرتبط

برچسب ها تور تابستان روسیه جاذبه های روسیه تور مسکو سنت پترزبورگ

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه