تهران- ایرنا- رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: برای تقویت گردشگری به عنوان بهترین راهکار جهت خروج اقتصاد ایران از رکود 900 پروژه با اعتباری معادل 30 هزار میلیارد تومان در گردشگری توسط بخش خصوصی در حال اجرا است.

مسعود سلطانی فر در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در بیست و یکمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها افزود: 900 پروژه ای که توسط بخش خصوصی در گردشگری کشور در حال اجرا می باشد حدود 45 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

معاون رییس جمهوری اضافه کرد: در سند چشم انداز 20 ساله که از سال 1384 شروع شده است پیش بینی شده تا در سال 1404 به 30 میلیارد دلار در بخش گردشگری درآمد دست پیدا کنیم اما با وجود گذشت 10 سال و به رغم رشد چشمگیر این صنعت در ایران هنوز 50 درصد از اهداف چشم انداز عقب هستیم.

وی ادامه داد: برای اینکه در 10 سال آینده بتوانیم به نرخ 20 میلیون گردشگر خارجی دست پیدا کنیم باید تمهیداتی بیندیشیم تا رشد 12 درصد سالیانه فعلی را با همین میزان شتاب به پیش ببریم.

وی در پایان یادآور شد: در حالی که سال گذشته نرخ افزایش ورود گردشگر خارجی به طور میانگین در دنیا 4.6 درصد و در آسیا پنج درصد بوده است، در ایران توانسته ایم با آمار چشمگیر 12 درصد یعنی سه برابر رشد جهانی چشم ها را به خود خیره کنیم