نویسنده : امیری

کاخ منشیکوف ( Menshikov Palace ) ساختمان سنگی و در عین حال اولین و بزرگترین ملک شخصی در شهر سن پترزبورگ بود. از سال 1981، کاخ منشیکوف به عنوان یک موزه عمومی شناخته می شود و امروزه به عنوان شاخه ای از موزه آرمیتاژ کار می کند که در تور روسیه و تور مسکو سن پترزبورگ می توانید از آن دیدن نمایید.

Menshikov Palace
 

کاخ منشیکوف در سال 1710 به عنوان محل اقامت فرماندار کل سن پترزبورگ الکساندر منشیکوف تاسیس شد. منشیکوف از دوستان و نزدیکان پتر کبیر بود. این کاخ  توسط معماران ایتالیایی جیووانی ماریا فونتنا و بعدها معمار آلمانی گاتفریده یوهان شادل ساخته شد. این ساختمان در سال 1711 افتتاح شد، اما ساخت آن تا سال 1727 ادامه یافت (با کمک دونینکو ترزینی، بارتولومئو راسترلی، گرگ یوهان متارنوی و ژان باپتیست لو بور)تا زمانی که منشیکوف با خانواده اش به سیبری تبعید شد و اموال او مصادره شد. پس از مرگ همسر پتر، کاترین ، منشیکوف مانند گذشته مورد عنایت قرار نگرفت و با تمام خانواده اش به سیبری  تبعید شد.

در پایان قرن نوزدهم کاخ منشیکوف بازسازی شد و به موزه سپاه تبدیل شد. در سال 1924 مجموعه های آن به موزه های آرمیتاژ منتقل شدند. از سال 1956 تا 1981، کاخ منشیکوف دوباره بازسازی شد و در نهایت به عنوان شاخه ای از موزه آرمیتاژ با مجموعه ای از هنر روسیه در اواخر قرن 17 تا اوایل قرن هجدهم بر روی عموم مردم بازگشایی شد. امروزه در تور گردشگری روسیه بازدید از این مکان برای شما گردشگران عزیز فراهم است.

 

کاخ منشیکوف - تور روسیه
 

در این کاخ مهمانی های بزرگ و با شکوهی برگزار می شد و سفیران کشورهای مختلف اروپایی به این کاخ می آمدند و پتر کبیر در این کاخ سعی داشت که آدام اروپاییان را به جوانانی که از مسکو به سن پترزبورگ که در آن زمان پایتخت روسیه بود یاد دهد.

نمای بیرونی کاخ به رنگ سفید و زرد می باشد، یک سالن رقص در این کاخ قرار دارد که در تور روسیه می توان از این بنای زیبا دیدن نمایید. تنها بنای شخصی شهر سن پترزبورگ است که از ابتدای قرن 18 میلادی جان سالم به در برده است. اکنون در این کاخ  برخی از مجموعه های وسیع موزه هنرهای کاربردی اروپایی و روسی از اوایل قرن 18 و همچنین مجسمه ها و نقاشی های هنری زیادی  در این کاخ نگه داری می شوند، همچنین مبلمان و وسایل شخصی منشیکوف نیز در کاخ قرار دارد.

 

کاخ منشیکوف - تور مسکو سن پترزبورگ
 

یکی از ویژگی های برجسته این کاخ ، ترکیبی غیرمعمول از کاخی مجلل و محلی برای ملاقات های داخلی است. دیوارهای داخلی با سنگ مرمر پوشانده شده و کفپوش ها با پارکتی با روکش چوب گرانبها پوشیده شده است. تا به امروز سنت های طراحی آن دوران را حفظ کرده است. تور مسکو سن پترزبورگ توری بی نظیر با جاذبه های فوق العاده دیدنی از تاریخ کهن و کشور پهناور روسیه می باشد که هر ساله گردشگران زیادی از تمام دنیا برای بازدی از این  کشور با تور گردشگری روسیه عازم این سرزمین عجایب می شوند.

پیشنهاد پارس پالاد به شما سفر به روسیه است و دیدن این همه زیبایی است.

 

 

With Corporate: Russia Tour