در پی انتشار خبری در تاریخ شنبه 23 آبان مورخ 14 نوامبر 2015 به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک مبنی بر لغو یک ماهه ویزای شینگن از سوی فرانسه، سفارت این کشور در تهران این موضوع را رد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) بخش انگلیسی خبرگزاری روسی اسپوتنیک روز شنبه 13 نوامبر در پی حملات تروریستی پاریس،در ساعت 14:24 دقیقه خبری را بر روی سایت خود قرار داد که در آن عنوان شده بود دولت فرانسه در پی حملات صورت گرفته در پاریس صدور ویزای شینگن را به مدت یک ماه به حالت تعلیق درآورده است.

در پی انتشار این خبر سفارت فرانسه در تهران در اطلاعیه‌ای تصریح کرد چنین خبری درست نیست و هیچگونه اقدامی جهت لغو ویزاهای شینگن صورت نگرفته است.

سفارت فرانسه تاکید کرده که در پی حملات صورت گرفته تنها خبر تقویت کنترل‌ در مرزهای فرانسه صحیح ‌است.

در اطلاعیه این سفارت آمده است، در پی حملات صورت گرفته « ریاست محترم جمهوری فرانسه نسبت به برقراری کنترل‌های اضطراری در نقاط ورود به خاک فرانسه تصمیمات لازم را اتخاذ کردند. این کنترل‌ها در نقاط عبور جاده‌ای، ریلی، دریایی و هوایی اعمال می‌گردند. فرودگاه‌ها به کار خود ادامه می‌دهند. پروازهای هوایی و ترددهای ریلی نیز برقرار می‌باشند.»

سفارتخانه فرانسه در تهران هم‌چنین تصریح کرده است، بخش ویزای سفارت فرانسه طبق معمول به کار خود ادامه می‌دهد. همچنین پذیرش مردم و تقاضای وقت نیز همانند گذشته صورت می‌گیرد.