تور گرجستان تفلیس و باتومی

تور گرجستان یکی از پرطرفدارترین مقاصد گردشگری در بین ایرانیان میباشد. به همین منظور آژانس مسافرتی پارس پالاد به عنوان مجری مستقیم برگزار کننده تور گرجستان ، تور تفلیس و تور باتومی سعی دارد تا اطلاعات گردشگری جامعی از این کشور رویایی در اختیار شما قرار دهد.

 

تور گرجستان

گرجستان در دیرباز با نام ایبریا معروف بوده است. جمعیت کشور گرجستان در سرشماری سال ۲۰۱۶، سه میلیون و هفتصد و بیست هزار نفر بوده است. پایتخت این کشور تفلیس است. زبان های روسی و گرجی در این کشور وجود دارد.

سفر به گرجستان سفری اروپایی و خاطره انگیز برای شما خواهد بود. گرجستان همواره خواستار حضور در اتحادیه اروپا و ناتو بوده است ولی تا به حال نتوانسته است عضو شود و فقط نقش ناظر را بر عهده داشته است. اگر خواستید به گرجستان بروید بهترین زمان سفر به گرجستان بهار می باشد، در این فصل آب و هوای گرجستان بسیار مطبوع است و نه سرما را حس می کنید و نه گرما را. فصل پاییز گرجستان بسیار زیباست چون پر از رنگ و نقش و نکار است ولی کمی سرد است و باید تجهیزات هوای بارانی را به همراه داشته باشید ولی اگر عاشق پاییز هستید بهترین زمان سفر به گرجستان برای شما فصل رنگ هاست.

 

گرجستان در منطقه قفقاز اوراسیا قرار دارد. از غرب به دریای سیاه ، از شمال با کشور روسیه و از جنوب با ارمنستان و ترکیه و از جنوب شرق با جمهوری آذربایجان مرز مشترک دارد. گرجستان هم در قاره اروپا قرار دارد، هم در قاره آسیا. در واقع در آسیای غربی و اروپای شرقی واقع شده است. با تور گرجستان با هزینه ای کم اروپا را ببینید.

 

تفلیس بزرگترین شهر و پایتخت این کشور می باشد. در تقلیس چشمه های آب گرم زیادی وجود دارد و نام این شهر نیز به این خاطر تفلیس نام گرفته است زیرا تفلیس به معنای جای گرم است. جمعیت تفلیس حدود ۲٫۵ میلیون نفر است. قیمت تور گرجستان در شرکت خدمات مسافرتی پارس پالاد بسیار مناسب می باشد و سفر به گرجستان را تجربه کنید. این شهر در جنوب شرق اروپا قرار دارد. این شهر اخیرا نزد مردم ایران به یکی از جاذبه های گردشگری تبدیل شده و هر روز تقاضا برای سفر به تفلیس بیشتر می شود.

 

 

از جمله مکان و جاذبه های شهر تفلیس می توان تندیس کارتلیس را نام برد. این تندیس بر روی تپه سولولاکی قرار گرفته است، اگر به تفلیس بروید تقریبا از هر نقطه شهر می توانید این تندیس زیبا را ببینید. حمام های گوگردی سولفور که در محله قدیمی تفلیس قرار دارد. کلیسای سامبا ازجمله جاذبه های مذهبی و گردشگری تفلیس است. دژ نظامی ناریلاکا که می گویند شاه عباس آن را ساخته یا بازسازی کرده است و در شب منظره ای بی نظیر دارد. باغ های بوتانیکال از دیگر مکان های دیدنی و زیبای تفلیس است. تور گرجستان و تور تفلیس شما را به دیدن همه مکان های شهر تفلیس خواهد برد.

 

یکی دیگر از شهرهای مهم گردشگری گرجستان، شهر باتومی است.باتومی بعد از تفلیس دومین شهر بزرگ گرجستان به شمار می رود. این شهر پایتخت گردشگری گرجستان می باشد. در این شهر تپه های زیادی وجود دارد مه اطراف این تپه ها را گرفته است. این شهر در کنار دریای سیاه قرار گرفته است و شهری ساحلی است و آب و هوایی معتدل دارد. ساختار شهری باتومی بسیار به شهرهای اروپایی نزدیک است و با ورود به باتومی شهری اروپایی را تجربه خواهید کرد.

 

باتومی مکان های گردشگری زیادی دارد از جمله دلفیناریوم باتومی که در سال ۱۹۷۵ افتتاح شد. دو استخر اصلی دلفیناریوم به شیرهای دریایی و دلفین ها متعلق است. این دلفیناریوم در پارکی واقع شده که می توانید از آن نیز دیدن کنید. از دیگر مکان های باتومی می توان آکواریوم باتو می را نام برد، که انواع و اقسام ماهی ها، سمور دریایی، لاک پشت و شیر دریایی کاسپین در این آکواریوم وجود دارد. این آکواریوم و دلفیناریوم هر دو در پارک ۶ می قرار دارند. باتور باتومی  و با در نظر گرفتن هزینه نه چندان زیاد قیمت تور گرجستان زیبایی های زیادی را خواهید دید.

 

 

بیش از ۸۳ درصد مردم گرجستان از نژاد گرجی هستندو به زبان گرجی تکلم می کنند. علاوه بر نژاد گرجی، نژادهایی چون روسی، اوستیایی، آذری و آبخازی نیز در این کشور وجود دارد. رقص فولکلوریک گرجستان در دنیا شناخته شده است و نسل به نسل این رقص منقل شده و فقط مردم گرجستان می توانند به خوبی آن را اجرا کنند. بزرگتر ها احترام ویژه ای در بین خانواده ها دارند و تصمیمات مهم را افراد بزرگ خانواده می کیرند. در غذا خوردن اهل تعارف هستند و به مهمانان سه بار غذا تعارف می کنند و اگر هر سه بار غذا بردارید میزبان را خوشحال کرده اید. تور باتومی و تور تفلیس را از دست ندهید و به کشوری با آداب و رسوم مختلف سفر کنید.

 

 

تور گرجستان

  • logo-samandehi