اصفهان- ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان گفت: بیش از یک میلیون و 600 هزار گردشگر در هفت ماهه گذشته از بناهای تاریخی ثبت جهانی در استان دیدن کردند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از مرکز اطلاع رسانی پایگاه های ثبت جهانی میراث فرهنگی استان اصفهان، «فریدون الهیاری» افزود: از این تعداد نزدیک به 400 هزار نفر، گردشگر خارجی و مابقی گردشگر داخلی بودند.

وی با اشاره به اینکه بناهای تاریخی ثبت جهانی اصفهان در مهرماه سالجاری گردشگران زیادی را میزبانی کردند، افزود: بیش از 60 هزار گردشگر خارجی از کشورهای ایتالیا، روسیه، آلمان، فرانسه و کشورهای شرق آسیا از این بناها دیدن کردند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان، بیشترین بازدید کننده از بناهای ثبت جهانی را از باغ فین کاشان اعلام کرد و افزود: 753 هزار و 725 نفر در مدت یاد شده از این مجموعه دیدن کردند .

به گفته وی، 446 هزار و 227 نفر از مجموعه میدان امام شامل عالی قاپو، مسجد امام و مسجد شیخ لطف الله، 345 هزار و 28 نفر از چهلستون و 59 هزار نفر از مسجد جامع اصفهان دیدن کرده اند.

مجموعه میدان امام اصفهان، مسجد جامع، چهلستون و باغ فین کاشان از جمله بناهای تاریخی استان اصفهان است که به ثبت جهانی رسیده اند.