اگر از اون دسته افرادی هستین که با بالا رفتن آدرنالین خون تان استقبال میکنین بهتره خوندن این مقاله رو از دست ندین. مکان هایی که با یک حرکت ضربان قلبتون به شدت افزایش پیدا میکنه و از شدت هیجان هم فریادی از ته دلتون میزنین. شهربازی ها مکان های پر هیجانی هستن که از چند متر دورتر از خودشون صدای جیغ و داد خوشحالی رو میتونین به راحتی گوش کنین و از شنیدن این صداها، درون شما هم هیجان و وسوسه سوار شدن یکی از دستگاه های شهربازی سراغتون بیاد. در همه کشورها این مکان ها و مهیج ترین شهربازی های جهان وجود داره اما کیفیت و تنوع وسایل بازی و دستگاه ها ممکنه با هم فرق داشته باشه. در ادامه با ما همراه باشین تا با هیجان انگیز ترین شهربازی های دنیا شما رو آشنا کنیم...

1) اسکله سانتا ماریا، کالیفرنیا، آمریکا

این مکان از سال 1909 مکانی برای تفریح سرگرمی مردم بوده. این پارک در ساحل اقیانوس قرار گرفته و افراد علاقه مند میتونن از چرخ و فلکی کلاسیک، صدها نوع بازی مختلف، آکواریوم و دیگر وسایل جذاب و سرگرم‌کننده لذت ببرن. گردونه ای که در شهربازی کالیفرنیا قرار گرفته از انرژی خورشید نیرو میگیره و رولرکاسترو هم در اطراف اون میچرخه.

2) پارک تفریحی پورتا ونتورا اسپانیا

این پارک تفریحی در جنوب بارسلونا اسپانیا قرار گرفته و حقیقتا هم سرگرمی های شگفت انگیزی داره. این مکان توسط دهکده های مدیترانه ای دور گرفته شده و 4 میلیون نفر هم سالانه از این مکان دیدن میکنن. این مکان یکی از هیجان انگیز ترین شهربازی های جهان هم محسوب میشه.

3) پارک سرگمی فان فار، ژاپن

ژاپن در جهان حرف اول تکنولوژی رو میزنه و در صدر هم قرار میگیره. این پارک تفریحی دستگاه های سواری رایجی داره که همه ی پیچ و خم های اون دیوانه کنندس و شما رو به طور ناگهانی به درون آب میبره. این افراد خلاق کاملا وارد هستن تا وسایل های بازیشون رو خلاقانه تر و مهیج تر درست کنند.

4) گاردالند، دریاچه گاردا، ایتالیا

این پارک بزرگترین مرکز تفریح در ایتالیاست که انواع گوناگونی رولرکاستروها و سواری های آبی رو داراست. این پارک از درخت های بیشماری تشکیل شده و دارای مجسمه ها و پیکره های باشکوه هم هست. بازدیدکنندگان از این پارک زیبا میتونن در هتل های قلعه ای شکل اقامت کنند.

5) شهربازی والت دیزنی، اورلاندو، آمریکا

تعداد زیادی شهربازی والت دیزنی در سراسر جهان وجود داره که این پارک مورد استقبال جمعیت زیادی از گردشگران قرار گرفته و سالانه 52 میلیون نفر از اون بازدید کردن. این پارک تفریحی در کالفرنیا، حال و هوای کلاسیک و دیزنی رو داراست، چرا که طراحی اون خود والت دیزنی بوده و جهانی سرگرم کننده در دل قصه ها برای کودکان خلق نموده و یکی از برجسته ترین شهربازی های جهان هم محسوب میشه.

همگردی

مقاله مرتبط